Jabuk
iMovie HD, Final Cut Express ali Final Cut PRO UVOZ/IZVOZ ?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 155
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.02.2009 10:33:47
iMovie HD, Final Cut Express ali Final Cut PRO UVOZ/IZVOZ ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že nekaj časa se ukvarjam z montiranjem srednje dolgih filmčkov za domačo uporabo in se vedno soočam z istim dvomom kako bo zadeva zgledala na koncu.
Vedno sem skeptičen, če zadevo pravilno UVOZIM, kateri format zbrati na začetku-po testiranju vseh možnih iMovie HD nastavitev se od teh najbolj izzide HDV 1080i


Za domačo uporabo, fotoaparat s 6 mil. pixlov, sicer še vedno boga kvaliteta ampak tudi na TV se je videlo presenetljivo v redu. Potem je tukaj IZVOZ kar direktno preko iDVD ali pa s QT s funkcijo FULL QUALITY, da se čim manj izgubi ampak takšni pol ure dolgi projekti so veliki tudi do 20GB, kar traja celo večnost.


Potem se mi pojavijo težave ki zgledajo nekako takole; v iMovie izgleda kot da bo zadeva enaka zajemu slike, na koncu pa se izkaže da je vse zelo motno, in kar je najhuje, da se nastavitev ne da spremeniti, ker te na začetku vpraša kako boš uvozil in vidiš šele na koncu kakšna bo kvaliteta:

iMovie


Izvožen v .dv

Ob nakupu nove kamere in malo izkušenj s spet novimi formati in verjetno drugačnim principom me zanimajo na koncu bold vprašanja.

Kamera Sony DCR-SR45


Zato sem se odločil, da nov projekt delam s FINAL CUT EXPRESS ali FINAL CUT PRO, odvisno od vašega svetovanja, najbolj pa me zanima kakšne nastavitve naj izberem:
- da bo UVOZ brez izgub
- da bo IZVOZ prav tako z najboljšo možno kvaliteto in pri tem ne prevelik
- in še zadnji trd oreh: ali naj najprej IZVOZIM recimo v željen format in šele potem ta izvožen film dodam v iDVD projekt oz. ali je bolje da uvažam direktno iz FC v iDVD?


Hvala za pomoč.


Nazadnje urejal/a headbook Sob 07. Feb 2009 17:11; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.02.2009 10:59:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
glede DVD.. raje uporabi final cut studio vključno z DVD Studio Pro.
In exportaj z compressorjem v dvd format (video in audio ti bo exportalo ločeno)
video bo z končnico m2v, audio pa z ac3.
Potem pa narediš projekt v dvd studio pro in audio linkaš z videom.
Meni je v tem primeru prišla odlična kvaliteta pa še dobenega kodiranja ne vmes ker ti gre iz DV direkt v m2v. Wink


Nazadnje urejal/a jApka Ned 08. Feb 2009 00:45; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Switch - Slovenian MTB Movie
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 155
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.02.2009 11:05:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dodajam še:
- kako pa je s podnapisi?
V iMovie HD je to kar muka, ker moraš pazit, da je clip dovolj velik in ti včasih noče naredit dovolj dolg podnapis. Je zelo moteče še posebaj, če se veliko in hitro govori.

- ko gledam v iMovie HD svoj končen projekt, pripravljen za export v iDVD, je timing super, po glasbi vse, potem pa ob exportiranju kot da bi prišlo do recimo pol sekundnega zamika, ampak se zadeva opazi in je moteče, ker se zvok in video ne ujemata in video izgubi čar...to se je sicer pojavilu nekje proti koncu in se vleče seveda do konca, v iMovie še vedno izgleda tako kot bi naj?

Hvala za prvi odg. bom probal v FC Studio, bom pa hvaležen še za kak bolj izčrpen odgovor in kakšno svetovanje, ker potem vedno kup stvari najdem, ko je projekt že narejen.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 155
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 22.02.2009 15:17:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kamera s karakteristikam sem prilepil že v prvem postu, INFO posnetka prilagam spodaj, je vse kar sem uspel poiskati.

Programska oprema bo Final Cut Studios.

Upam da bo dovolj podatkov za odgovor.




Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani