Jabuk
Črni scenarij...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.02.2010
Prispevkov: 372
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.01.2012 12:18:13
Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi mi smo že na dobri poti k temu cilju...
splača se prebrati..

http://andorjakab.blog.hu/2012/01/06/this_is_why_i_don_t_give_you_a_job

_________________
iPhone 11 64gb
iPhone 12 pro 128gb
iPad 4 16gb
iPad mini 2 16gb
iMac 27 late 17
Macbook Air 13 late 15
Macbook pro 15 middle 19
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.01.2012 12:35:14
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Teh par procentov gor/dol... tudi mi smo že "tam". Tudi pri nas so delavci podobno (če ne enako) zaščiteni.

Poleg tega boš pa za 750€ neto težko našel dobrega/izkušenega delavca. Ni nemogoče... je pa zelo težko.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.01.2012 12:42:26
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se res splača prebrati...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.12.2010
Prispevkov: 1434
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.01.2012 13:01:08
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obvezno branje!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.02.2011
Prispevkov: 179
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.01.2012 13:05:14
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem prebral četrtino.. zelo dober članek.. ampak v angleščini se mi pa neda tako dolgega članka brat Very Happy Very Happy

Sem pa pridobil nekaj koristnih informacij, tako da hvala..

_________________
Iphone 4g, 4.3.3, jailbroken, 16gb, black
Ipod touch 1g, 3.1.3, jailbroken, 8gb, black
Iphone 4g, 7.1.2, 16gb, black
Ipod touch 5g, 8gb, black
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.01.2012 14:49:25
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prebral vse in se strinjam praktično z vsako napisano besedo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.01.2012 16:40:31
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
He, he...

Jaz sem bil 20 let delodajalec, lani pa sem odpustil zadnjega delavca in delam sam.

To kar piše ta Madžar je pri nas popolnoma enako. (no ja, ženske nimajo 3 leta porodniške...)

Do tega je prišlo, ker so cene storitev narejene na one-man-band sistem in ne dopuščajo zaposlovanja. Da ne govorim o fušarjih...

------
Da povem eno zgodbo, kako so Nemci rešili fuš...

Delovni čas je bil od 9h do 13h, ena ura pavze in potem od 14h do 18h.
Če te inšpekcija dobi delat izven delavnega časa, plačaš (visoko) kazen.

Rezultat:
Ko prideš ob 7h zvečer domov, nimaš več volje fušat.
Ves posel se tako spelje preko podjetij, ki imajo kar naenkrat veliko dela.
Pobere se večina davka. Zato je država bogata in je lahko bil MwSt samo 14%.

Ker je bil nizek davek, so bile lahko cene dela višje pa so bili še vedno konkurenčni.

Ker so dobro zaslužili, jim ni bilo treba delati nadur, lahko so hodili na dopuste in bili zadovoljni. Zadovoljen delavec naredi bistveno več, zato naredi večjo razliko v ceni in ima lahko še večjo plačo... itd, itd...

Ajnfoh ko pasulj!

Zdaj so pa EU, nakopali so si vzhodne Nemce in glavna fora je, da delaš fuš...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 379
Kraj: London
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.01.2012 17:06:59
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
prebral članek in če je tvoja ura 30€ + DDV pri toliko zaposlenih, potem je res težko. recimo pri nas v podjetju je ura 140£ + DDV in nismo med najdražjimi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.03.2011
Prispevkov: 485
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.01.2012 17:13:48
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odličen članek!
Kaj vse lahko preveč toga delovnopravna zakonodaja povzroči. Najbolj žalosten pa je paradoks, da prevelik obseg pravic, ki jih uživajo delavci pravzaprav zmanjšuje možnost zaposlitve brezposelnih in uničuje podjetja...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.02.2010
Prispevkov: 372
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.01.2012 09:18:04
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še slovenski prevod iz Financ:

Lahko bi zaposlil 12 ljudi, ki bi imeli 760 evrov plače neto, pa jih ne. Povem vam, zakaj. Lahko bi delali v prijetni pisarni, ki je ponudnik storitev. Ni telemarketing in ni potegavščina. Resno bi delali na delovnem mestu, ki zahteva visoko usposobljenost, osem ur na dan, samo ob delavnikih. Zaposlil bi vas povsem zakonito, plačeval bi vaše davke in prispevke. To službo bi lahko zagotovil ducatu ljudi, pa ne bom. V nadaljevanju bom razložil, zakaj ne.

Ne bi zaposlil ženske

Razlog je preprost: ženske rojevajo otroke. Ni v moji pristojnosti zahtevati, da se temu odpovedo, če si želijo otrok. Četudi bi pravico imel in bi mi zaposlena to zagotovila, bi lahko lagala ali si pozneje premislila.

Da ne bo pomote - nisem proti ženskam, ki se odločijo imeti otroke. Tako sem tudi sam prišel na svet in prav tako moj otrok. Ženske ne bi zaposlil zato, ker ji, ko zanosi, pripadajo tri leta materinskega dopusta in v tem času je nimam pravice odpustiti. Če bi si želela dva otroka, se dopust podaljša na šest let.

Nekdo pa mora delati. Tako bi bil prisiljen zaposliti nekoga, ki bi delal namesto nje, ko bi bila na porodniškem dopustu. Da je zadeva še bolj zapletena, je ne samo ne bi mogel odpustiti, ko je na dopustu, temveč je ne bi smel odpustiti niti, ko bi se vrnila. Tako bi moral odpustiti tisto drugo osebo, ki je ves ta čas delala namesto nje. Ko bi se ženska vrnila s porodniškega dopusta, bi bil zakonsko prisiljen, da ji izplačujem plačo, ki bi ustrezala trenutni plači na njenem položaju, upoštevati pa bi moral tudi število rednih dopustniških dni, ki so se nabrali med porodniškim dopustom. Ko bi se vrnila na delovno mesto, bi torej začela z dvema do štirimi meseci plačanega dopusta.

Zaposlil ne bi niti ljudi, starih več kot 50 let

Seveda nimam nič proti najbolj izkušenim delavcem. Vendar jih ne bi zaposlil, ker bi potem kmalu dosegli starost, ki spada v zaščiteno kategorijo. Tako bi bil obsojen, da jih obdržim za vedno, tako kot ženske. Ljudi, ki sodijo v zaščiteno kategorijo starejših, namreč ni dovoljeno odpuščati. Moral bi jim izplačevati celotno plačo in vse stroške, četudi morda ne bi dobro ali vsaj zadovoljivo opravljali svojega dela. Starejšega delavca ne bi smel odpustiti, a nekdo bi moral opravljati njegovo delo, zato bi moral najeti še nekoga. Ne moti me, da so zaščiteni, le da to pač pomeni, da jih jaz ne bom zaposlil.

Zaposlil bi zgolj moške, stare od 25 do 50 let

Pravzaprav tudi ti pomenijo tveganje. Tudi teh nimam pravice odpustiti, če bi si iz kateregakoli razloga (prenizki dohodki, nezadovoljstvo z njihovim delom) tega želel. Obstaja veliko tveganje, da bi v tem primeru šli na sodišče in precejšna verjetnost je, da bi zmagali. Ampak denimo, da to tveganje sprejemam.

Stali bi me 1.572 evrov vsak.


To so dejanski podatki za leto 2011, ki so na spletni strani www.nettober.com , izračun plač. Kot lahko vidite, bi neto plača 760 evrov moje podjetje stala 1.572 evrov. Razmerje med stroškom podjetja in neto plačilom bi se znižalo le, če bi izplačeval nižje plače. Ne bi pa vas zaposlil za manj denarja, saj menim, da z manj kot 760 evri ne bi mogli spodobno živeti. Postali bi depresivni, najprej bi uničili svoje življenje, nato moje podjetje in na koncu mene. Zato nisem pripravljen zaposliti nikogar za manj kot ta znesek.

Madžarska je rekorderka v zavoženosti razmerja med stroškom podjetja in neto plačo.


Razpredelnica je vzeta iz Deloittove raziskave. Kot je razvidno, si država nikjer drugje ne prilasti več kot polovice vaše plače pri tej višini izplačila. Zoprno je, da plačam več kot 1.500 evrov, vi pa prejmete manj kot polovico tega. Še bolj zoprno je, da zaradi tega ne boste deležni nič boljše zdravstvene oskrbe kot nekdo drugi, ki zasluži le minimalno plačo.

Upoštevati moramo še dejstvo, da osebi, stari 35 let, pripada 25 dni letnega dopusta. To pomeni dodaten mesec delovnih dni na leto. Če bi potreboval ekipo 12 ljudi, bi jih moral zaposliti 13, da bi nadomestil tistega, ki je na dopustu.

Vseeno pa bi vas zaposlil kljub vsem naštetim razlogom

Sem namreč pogumen podjetnik. Prodal bi svoje stanovanje in šel v najem. Nato bi držal pesti, da bi 90 tisoč evrov, ki bi jih dobil s prodajo, zadostovalo. Hrabro bi zagnal podjetje in če mi ne bi uspelo (kar je pri začetnikih zelo verjetno), se ne bi metal ob tla.

Moje podjetje bi zagotavljalo izvrstne storitve, kar pa je nemogoče zagotoviti brez primernih delovnih razmer. Zaposlil bi 13 ljudi. Ves čas bi potreboval ekipo 12 ljudi in enega za povrh, da bi opravljal delo tistega, ki je na dopustu. Štirinajst ljudi, vključno z mano, bi delalo na 158 kvadratnih metrih lepo pospravljene, udobne pisarne. To bi stalo 10 evrov na kvadratni meter mesečne najemnine in še 3,5 evra na kvadratni meter stroškov, kar skupaj znaša 2.133 evrov na mesec.

Moji mesečni stroški bi torej bili takšni:

Pisarna: 2.133 evrov

Plače: 13 x 1.572 evrov = 20.436 evrov

Drugi stroški (računovodstvo, trženje ...): 3.058 evrov

Skupaj: 25.627 evrov

Kar strašljiv račun, kajne? To je vsota, ki bi jo moral izplačevati vsak mesec, ne glede na prihodke. Kadar bi se mi nasmihala sreča in tudi takrat, ko bi mi šlo za nohte. Med poletno sezono in tudi pred božičem, ko je veliko manj dela.

Podjetje pod nobenim pogojem ne bi moglo na mesec zaračunati za več kot tisoč ur storitev. Če bi želel doseči točko preobrata, ko bi bilo prihodkov dovolj za pokrivanje stroškov, bi moral prodajati z urno postavko 25.627 evrov/1.000 = 25 evrov na uro. Zgolj točka preobrata pa še zdaleč ne zadostuje, potreboval bi tudi nekaj dobička.

Nisem lakomen in tržne razmere so slabe. Recimo, da bi na stroškovno ceno pribil 20 odstotkov marže. To bi urno postavko zvišalo na 30 evrov, skupaj z DDV torej 37,5 evra. To vsoto bi zaokrožil navzdol, tako da bi naše stranke plačevale 37 evrov na uro.

Od teh 37 evrov bi jih sedem šlo takoj državi, 30 pa bi bil prihodek podjetja. Sem optimistična oseba. Naše trženje bi »trgalo gate«, moji načrti bi potekali kot po maslu, vsekakor bi dosegli prodajo v povprečju tisoč ur storitev na mesec. Posel bi cvetel, imel bi srečo z vsemi zaposlenimi, vsi bi delali kot ura.

To bi zagotovilo 1.000 x 30 evrov = 30.000 evrov prihodkov podjetja.

Dobička bi bilo 4.373 evrov. Sebi bi lahko izplačal 2.446 evrov bruto plače, ki bi moje podjetje stala 3.144 evrov. Od tega bi bila moja neto plača 1.521 evrov, skoraj dvakrat toliko, kolikor zaslužijo moji zaposleni. Podjetje bi imelo 948 evrov dobička pred obdavčitvijo. Od tega bi plačal 95 evrov davka na dobiček pravnih oseb in lokalnih davkov za pravne osebe, ki znašajo dva odstotka prihodkov podjetja, 587 evrov. Na koncu bi podjetju ostalo 266 evrov. Za toliko bi se mesečno povečeval kapital podjetja.

Prejemal bi 1.521 evrov mesečnih prihodkov, ne smemo pa pozabiti, da sem za zagon podjetja prodal svoje 90 tisoč evrov vredno stanovanje. Kar pomeni, da bi moral stanovanje najeti, sicer bi bil na ulici. Najem stane vsaj 300 evrov. Živel bi skromno, ne bi veliko zapravljal, tudi moja žena bi kaj zaslužila. Za zapravljanje niti ne bi imel veliko časa, saj bi v nasprotju z zaposlenimi delal po 12 ur na dan in tudi ob koncu tedna.

Tako bi lahko prihranil 900 evrov na mesec in moj vložek 90 tisoč evrov bi se povrnil v sto mesecih. Trajalo bi torej devet let, da bi znova zbral denar, ki sem ga vložil v podjetje in bi si lahko spet kupil stanovanje. Od takrat mi ne bi bilo več treba paziti na vsak evro, ne bi več plačeval najemnine in ne bi bil prisiljen varčevati. Živel bi kot Evropejec.

Glede na navedene okoliščine - upam, da je razumljivo - ne čutim posebne nuje, da bi prodal stanovanje in vložil denar v podjetje. Obstajajo pa štirje dodatni razlogi, zakaj tega zagotovo ne bom storil.

1. Konkurenca prodaja enake storitve, vendar nezakonito, pod resnično nevzdržnimi pogoji, in računa devet evrov na uro. Denar preprosto pospravijo v žep brez računa in brez DDV. Ne prevzemajo nikakršne odgovornosti, ne dajejo nobenih zagotovil, uradno sploh ničesar ne delajo, ni uradne sledi o njihovem obstoju. Ni jim treba najeti pisarne in računovodje. S takim početjem lahko v tempu po pet ur na dan zaslužijo mesečno tisoč evrov brez truda. Pokazali bi sredinec moji ponudbi za delo za 760 evrov, ker jim pri meni ne bi bilo dovoljeno zgolj posedati, ampak bi morali biti tam vsak delavnik ob uri, pri delu bi morali upoštevati zelo visoka strokovna merila, ne bi smeli goljufati strank, in če bi jih, bi bili odpuščeni.

2. Konkurenca bi mi priredila sramotilno kampanjo. Lotili bi se me s protikapitalistično propagando, predstavili bi me kot pohlepnega nebodigatreba, ki računa 37 evrov za nekaj, kar pri njih stane le devet evrov, postal bi sovražnik madžarskega naroda, ki stranke odira, medtem ko drugi pošteno delajo za le delček moje cene ...

3. Velik del zaposlenih bi hodil v službo samo zato, da bi spoznali moje poslovne skrivnosti in da bi mi prevzeli stranke. Zvabili bi jih z lažmi, da bodo pri njih dobili enako vrednost in kakovost storitev za precej nižjo ceno. Ko bi mi odtujili dovolj strank, bi namenoma povzročili zadosti škode podjetju, da bi jih odpustil. Nato bi šli na sodišče, kjer bi trdili, da sem jih odpustil po krivici in nezakonito. Sodišče bi razsodilo njim v prid. Medtem pa bi seveda veselo nadaljevali delo za ukradene stranke, katerih pridobitev me je stala celo bogastvo. Seveda bi bili povrhu še užaljeni. Širili bi vse vrste neumnosti po različnih forumih, češ da so bili zaposleni v mojem podjetju in da že vedo, kaj govorijo - da je drago in da je storitev zanič.

4. Pritoževanje o tem mi ne bi bilo v nikakršno pomoč, vsem bi bilo vseeno.

Zato vam ne dam službe. Mislim, da so razlogi enaki tudi pri drugih podjetnikih, ki imajo prav takšne izkušnje. To pa je tudi razlog, zakaj je vse več ljudi brezposelnih. Zato kupujejo vse manj stvari in plačujejo vse manj DDV. Hkrati je vse manj solidnih podjetij in ta zaposlujejo čedalje manj uslužbencev, ki plačujejo vse manj davkov, kar prinaša čedalje manj državnega denarja za socialno podporo. Zato bo socialna podpora kmalu le še v obliki koncentracijskih taborišč.

Zaposlim vas samo pod naslednjimi pogoji

1. Da vas lahko odpustim, če si tega želim.

2. Da se DDV spusti vsaj na 20 odstotkov, še bolje na 15 odstotkov.

3. Da se država polasti »zgolj« 30 odstotkov vašega denarja.

4. Da večji dobiček ni eksponentno kaznovan.

5. Da država začne kaznovati korupcijo namesto solidnega poslovanja.

Dokler pa stvari ostajajo nespremenjene, vam niti po naključju ne dam službe. Dokler država podpira korupcijo v vseh možnih pogledih, ne bom odprl podjetja in ne bom zaposloval.

Avtor je madžarski podjetnik in bloger. Besedilo je prevod izvirne madžarske objave, »Tõlem ezért nem kapsz munkát«, ki je bila objavljena 27. junija 2011, pred dnevi pa je avtor objavil še angleški prevod. Čeprav je prvotna objava pretresla madžarske bloge - zaslužila je 90 tisoč klikov »všeč mi je« na Facebooku -, se ni nič obrnilo na bolje. Kvečjemu nasprotno. Zdaj so zadeve še veliko slabše. V vednost vsem mednarodnim bralcem: 760 evrov neto je na Madžarskem sanjska plača za večino ljudi. Zdravniki na začetku poklicne poti zaslužijo manj kot polovico tega. Cene pa so take kot povsod drugod.

_________________
iPhone 11 64gb
iPhone 12 pro 128gb
iPad 4 16gb
iPad mini 2 16gb
iMac 27 late 17
Macbook Air 13 late 15
Macbook pro 15 middle 19
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.07.2010
Prispevkov: 409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 12.01.2012 09:40:51
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot "delojemalec" že 30 let zadnjih nekaj let v dokaj solidnem podjetju se temu pisanju lahko samo nasmejem, ko bo dotični imel izpolnjene vse te pogoje, si bo pač izmislil druge, v resnici pa je tako, da je glavno vodilo pohlep in tam kjer je ta malenkost manjši so zadovoljni tudi delavci, pri ostalih pa se samo lovijo luknje v zakonih kako čimveč denarja spraviti v žep ne glede na žrtve....
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 12.01.2012 09:54:54
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
milans je napisal/a:
Kot "delojemalec" že 30 let zadnjih nekaj let v dokaj solidnem podjetju se temu pisanju lahko samo nasmejem, ko bo dotični imel izpolnjene vse te pogoje, si bo pač izmislil druge, v resnici pa je tako, da je glavno vodilo pohlep in tam kjer je ta malenkost manjši so zadovoljni tudi delavci, pri ostalih pa se samo lovijo luknje v zakonih kako čimveč denarja spraviti v žep ne glede na žrtve....


Ti se lahko nasmeješ. Nekomu, ki bi pa sedaj želel odpreti podjetje v teh časih in z zgoraj navedenimi pogoji pa ni do smeha... Eno je v teh časih furat že uveljavljeno podjetje na trgu, čisto druga zgodba je pa začeti na novo....

Tvegat denar in se vreči na trg. Če še tega nikoli nisi poskusil ne vem če si najbolj kompetetna oseba, da sodiš o tem.

Eno je dobivat zasluženo plačilo za delo, drugo pa je tvegat s svojim kapitalom (zgoraj se je hipotetično omenjalo stanovanje v vrednosti 90.000€) in začet delat biznis....

Ni vsak podjetnik pohlepen, ni vsak politik baraba in prav tako ni vsak delavec slab delavec.

Okolje, čas, družbene razmere in še kaj pa so trenutno resnično slabe za začeti biznis...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.02.2010
Prispevkov: 372
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.01.2012 10:58:10
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
highfive je napisal/a:
Ti se lahko nasmeješ. Nekomu, ki bi pa sedaj želel odpreti podjetje v teh časih in z zgoraj navedenimi pogoji pa ni do smeha... Eno je v teh časih furat že uveljavljeno podjetje na trgu, čisto druga zgodba je pa začeti na novo....

Tvegat denar in se vreči na trg. Če še tega nikoli nisi poskusil ne vem če si najbolj kompetetna oseba, da sodiš o tem.

Eno je dobivat zasluženo plačilo za delo, drugo pa je tvegat s svojim kapitalom (zgoraj se je hipotetično omenjalo stanovanje v vrednosti 90.000€) in začet delat biznis....

Ni vsak podjetnik pohlepen, ni vsak politik baraba in prav tako ni vsak delavec slab delavec.

Okolje, čas, družbene razmere in še kaj pa so trenutno resnično slabe za začeti biznis...


Točno tako. Ne moreš bit pameten, če imaš službo 30 let v enem in istem podjetju. Tudi podjetju v katerem si zaposlen, gre lahko kdaj na slabše, zaradi takšnih in drugačnih vzrokov, pa verjemi, da ne bi tako govoril...
Sam imam odprt s.p., še zdaleč ne morem zaposliti nobenega, kajti komaj sam preživim. Kruh mi kradejo tisti, kateri to delajo na črno in kaj bi bil tvoj odgovor? Pa daj še ti...in kam pridemo potem?

Če bo treba, bom moral tut, saj preživeti je treba nekako, mar ne?

_________________
iPhone 11 64gb
iPhone 12 pro 128gb
iPad 4 16gb
iPad mini 2 16gb
iMac 27 late 17
Macbook Air 13 late 15
Macbook pro 15 middle 19
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.01.2012 11:46:50
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
milans je napisal/a:
Kot "delojemalec" že 30 let zadnjih nekaj let v dokaj solidnem podjetju se temu pisanju lahko samo nasmejem, ko bo dotični imel izpolnjene vse te pogoje, si bo pač izmislil druge, v resnici pa je tako, da je glavno vodilo pohlep in tam kjer je ta malenkost manjši so zadovoljni tudi delavci, pri ostalih pa se samo lovijo luknje v zakonih kako čimveč denarja spraviti v žep ne glede na žrtve....


1.
Da je pri malih podjetnikih vodilo pohlep, se ne strinjam. Večini, ki jih jaz poznam, je posel adrenalin in samodokazovanje.

In ta Madžar je tak. V njegovem besedilu nisem opazil kaj veliko pohlepa.

2.
Bistvo tega članka je, da okolje ne omogoča normalnega plačila delavcev. Tudi zaradi fušanja, ki diktira dampinške cene. In za delodajalca je hudo nevarno zaposlovat za nedoločen čas.

3.
Ne poznam delodajalca, ki bi se rad znebil dobrih delavcev. Problem pa je, ker jih ne moreš dobro plačat. Zato dobri delavci odhajajo in ustanavjajo s.p. je, kjer se ne ukvarjajo s tistim kar znajo najbolje, ampak z administracijo, financiranjem in iskanjem (dobrih) delavcev...

V mojem poslu (grafika) je to hud problem... Kdor še sploh kaj zaposljuje, plačuje mizerno in temu primerna je tudi kvaliteta dela oz. delavcev.

V takih razmerah bomo postali samo še cenena delavna sila, ki bo konkurirala Kitajcem... to je problem.

-----
Včeraj smo spet pri zadolževanju spet presegli 7% obrestne mere, kar pomeni da smo v družbi Irske, Portugalske, Grčije in Italije...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.07.2010
Prispevkov: 409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.01.2012 18:45:56
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnje tri replike so lep dokaz, da imam še kako prav, eno je teorija in jamranje čez pogoje, fušarje in ostalo, če vas fušar tako moti pa ga prijavite, kot je to recimo v Nemčiji, nihče vas ne bo obsojal, dddejsto pa je da s kvalitetnim in poštenim delom lahko odlično shajaš in to so podjetja in s.p.-ji, katere sem mislil, pa še to nisem v eni službi pa tudi z grafičarji sem se srečeval oziroma jim dajal delo, posredno seveda, sem pa res tu kjer sem, ker mi na misel ne pride, da bi za posel zastavil osebno premoženje.
Zanimivi so tudi komentarji na Financah, kot da je to nekdo odkril toplo vodo zdaj pa juhuhu. Teoretično bi tudi Slovenijo lahko rešili v nekaj mesecih.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.01.2012 21:58:51
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
milans je napisal/a:
... če vas fušar tako moti pa ga prijavite, kot je to recimo v Nemčiji, nihče vas ne bo obsojal, ...


In kaj se bo zgodilo? Nič.

Z represijo se tega ne da rešiti.

---
Bomo videli, kaj se bo zgodilo s cehovskimi inšpekcijami. Nisem čist na tekočem, ampak malarji so že precej daleč s tem, da uvedejo lastno cehovsko inšpekcijo, ki bo lovila fušarje/dampingarje in težila državnim organom, dokler jih ne kaznujejo.
Ideja pije vodo, če bo speljana, bomo pa še videli.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 13.01.2012 08:21:55
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se nadaljevanje zgodbe >> http://www.finance.si/336737/Ali-sem-antisocialen-ker-vam-ne-dam-službe

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.02.2010
Prispevkov: 372
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 13.01.2012 09:45:47
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Se nadaljevanje zgodbe >> http://www.finance.si/336737/Ali-sem-antisocialen-ker-vam-ne-dam-službe


Hvala Jest za link. Čedalje bolj mi je všeč tale bloger..upam da napiše še kaj!

_________________
iPhone 11 64gb
iPhone 12 pro 128gb
iPad 4 16gb
iPad mini 2 16gb
iMac 27 late 17
Macbook Air 13 late 15
Macbook pro 15 middle 19
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 13.01.2012 12:07:50
Re: Črni scenarij...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
He, he... Antisocialen, ker noče nikogar zaposlit... Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani