Jabuk
Pokvarjen Commboard
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 26.05.2011
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.07.2011 10:38:17
Pokvarjen Commboard
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko sem vzel moj iPhone 3GS je bil zelo vroč in od takrat se mi na vsake cca 1 minuto resetira. Ko se prižge me sploh ne vpraša za PIN.
Wifi je unavailable, pod About mi piše za bluetooth mac 00:00:00... in pod Modem Firmware je prazno (sploh nič ne piše). Prej so bile te informacije pravilne. Glede na google izgleda da imam corrupted firmware.
Kaj lahko naredim? iPhone je hrvaški in je bil odklenjen z ultrasn0w... Gor je bil 4.3.3. Probal sem še enkrat flashat z PwnageTool in jailbreakat vendar je še vedno isto. Prosim za pomoč. Ali je edina opcija še da probam naložit iPad baseband? Ali mi na servisu to lahko popravijo in ali ga bom potem lahko še unlockal ker vidim da novi baseband se še ne da unlockat...

Hvala
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.07.2011 10:52:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če nisi vmes nič flashal, se firmware gotovo ni sam od sebe pokvaril.

Crknil ti je commboard (hardware) v telefonu.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 26.05.2011
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.07.2011 19:31:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne nič ga nisem flashal. Čeprav teoretično jaz vidim možnost da bi se flash pokvaril npr. zaradi visoke temperature (kakšen bit recimo, bi blo verjetno že dovolj da ni več ok).

In kaj zdaj naredit? Če nesem na servis, mi lahko to popravijo? Kdo ve koliko to stane in če mi bojo nadgradili baseband na zadnjo verzijo, ker to je lahko zame problem ker ga moram unlockat za slo. omrežje.

In ali imam kaj za zgubit če poskusim flashat iPad baseband? Ker v slučaju če so se samo podatki kaj pokvarili bi moralo to odpravit problem, sam bi raje nekak tko zrihtal da bi ostalo kot sem mel prej (pač en star baseband ki se ga je dalo shekat).
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.07.2011 19:51:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ti ne pokaže več IMEI-ja, MAC naslova in podobnih podatkov, ti noben flash več ne bo pomagal. Večja verjetnost je, da ti je zaradi visoke temperature čip crknil kot pa da se je "kak bit spremenil".

Če je še v garanciji, ga nesi na servis, da ti ga zamenjajo. Če je izven garancije, se popravilo zelo verjetno ne splača.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 26.05.2011
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.07.2011 19:55:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede flashanja imaš prav - sem poskusil flashat iPad baseband pa ni nič drugače.
Mislim da je na srečo še v garanciji, ampak je bil kupljen na hrvaškem... A kaj veš kako to poteka? Ga morem osebno nest v Zagreb ali lahko uveljavljam tudi kje pri nas (ker drugače moram it potem 2x v Zagreb verjetno)?

PS: Moram kaj zbrisat ali naredit, da bo vse ok, ker imam trenutno jailbreakan sistem gor. A dam samo nespremenjen IPSW gor z iTunesi, ali še kaj?

Edit: Shit, očitno ni več v garanciji, vsaj tako mi piše ko sem preveril z serijsko na applovi stran :S Kaj pa če kupim kakšen telefon v okvari, bi se to dalo potem zamenjat? Ali kakšne imam še opcije in koliko sploh stane res tako popravilo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.07.2011 10:17:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si že zafrknil s flashanjem iPad basebanda. Garancija več ne velja, žal. Lahko se pa narediš neumnega ampak ne verjamem, da bodo to na servisu spregledali.
Kontaktiraj uporabnika ocnop na tem forumu - ima servis (baje tudi ugodne cene) in ti mogoče lahko pomaga.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.07.2011 10:21:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede popravila v garanciji ali izven garancije imas v podforumu iPhone/iPod/iPad navodila temo, ima naslov iPhone servisi ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 26.05.2011
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.07.2011 14:36:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec: saj če je res comm board pokvarjen, potem nima veze, da sem flashal iPad baseband... to sem šele zdaj probal, ko je že crknilo, in itak ni šlo čez (kake 5 min je pisalo flashing potem se mi je pa telefon resetiral, in ni nobene vidne spremembe tako da pomojem itak ni flashalo).
tko kot je mikroboard napisal pomoje je crknil comm board ali povezava z njim tako da verjetno flash itak ni šel skozi. sicer pa garancija je potekla razen če je bilo za 2 leti - zdaj sem na morju tako da ne morem pogledat..

razmišljam da bi bilo verjetno še najboljše če bi kupil kakšen pokvarjen 3GS da bi potem vzel rezervne dele iz tam... bom kontaktiral tistega glede servisa, hvala.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 10.07.2011 16:12:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Garancija je 12 mesecev... Edino, ce je bil kupljen v Italiji, potem je 24 mesecev... vendar lahko uveljavljas le z racunom in tam, kjer je bil kupljen ...

Glede tvojega razmisljanja... Takaj bi kupoval pokvarjenega in vzel ven rezervni del? Ali bi tudi, ce bi ti recimo pri avtu crknil akumulator, kupil drug avto, da bi ven vzel akaumulator? Verjetno je ceneje, ce ga das na servis in zamenjajo le tisto, kar je crknilo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Doctor

iPhone Doctor

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 1091
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 10.07.2011 16:18:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce je odpovedal BB procesor, kar je zelo verjetno potem ti ga pri nas nebo nihce zamenjal.
Po forumih se da prebrati, da je ponovno flashanje tudi pomagalo ce le ni slo za HW okvaro.

_________________
Lp
mobi-com
_________________________________
GSM SERVIS | Trgovina mobi-COM
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 10.07.2011 16:26:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zamenjava celotne plate se pa verjetno ne splača, razen če bo kje dobil poceni telefon s pokvarjenim zaslonom..
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 10.07.2011 16:29:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer ne vem, kako je s 3GS ali 4 ... se pa spomnim, d aje pred leti bil Comm board okoli 80€ .... vsaj spomnim se, ko je nekoc nekdo to omenil... da so mu zamenjali nekje v MB ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Doctor

iPhone Doctor

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 1091
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 10.07.2011 16:51:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sicer ne vem, kako je s 3GS ali 4 ... se pa spomnim, d aje pred leti bil Comm board okoli 80€ .... vsaj spomnim se, ko je nekoc nekdo to omenil... da so mu zamenjali nekje v MB ...


Tisto je bilo se na 2G, kose je maticna "podrla" na 2 kosa in se je dalo dobiti samo polovicko Cool

_________________
Lp
mobi-com
_________________________________
GSM SERVIS | Trgovina mobi-COM
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 26.05.2011
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.07.2011 22:57:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še nekaj me zanima. Meni ostale zadeve na telefonu delujejo (se pravi razen wifi gps in signal). Lahko bi ga torej uporabljal npr. kot iPod (ali prodal), vendar je še en problem in sicer telefon se mi sam od sebe resetira vsake par minut. Poskusil sem ga dat tudi v airplane mode pa se to še vedno dogaja. A kdo kaj ve kako bi lahko poskusil rešit to? Imam občutek da ga kaj moti ker ne more komunicirat z basebandom in se potem zaradi tega resetira. Ali bi bilo možno kako onemogočit baseband ali pač nekaj da se vsaj resetiral nebi več?

ocnop: očitno je tudi za 3GS podobna cena, če bi menjal samo baseband čip:
http://www.beijingiphonerepair.com/baseband-chip/
Baseband chip: pre-programmed with baseband 5.13.04 or lower that can be unlocked with ultrasn0w USD68.00
Express Shipping: USD25.00 to Australia, NZ, North America and Western European destinations.

Mislite da bi se dalo ugotovit, če bi mi zamenjava tega čipa rešila iPhone? Ker za 100 USD se vseeno splača... Nov iPhone je drag Smile Morda bi se mi celo splačalo kar poslat tja da mi ga zamenjajo? Cena dela je še 25 USD to ni ravno drago, kolikor sem gledal rabiš ornk opremo da spraviš čip dol iz plošče... Vprašanje je edino kako bi bilo s carino in temi zadevami tukaj.
Drugače strani nisem slučajno zgooglal ampak sem iskal nekaj glede hardware unlocka in sem našel filmčke od tega tipa ki je flashal baseband čip direktno z programatorjem, pa sem potem pogledal njegovo stran. Tako da sem pripravljen tvegat, poleg tega se pošlje samo PCB tako da lahko vseeno prodam ekran tudi če bi me nategnili Smile Pa še poštnina ne more bit draga ker je sama plata precej lahka.

V vsakem primeru bi blo dobro ugotovit zakaj se mi telefon stalno resetira, da vem ali mi menjava baseband čipa sploh pomaga. Ker tudi z delujočim signalom je vse skupaj brezveze če se mi vsake 5 minut resetira.

PS: sem dal motherboard za 7 minut na 190 stopinj v pečico ampak ni nobene razlike Smile še vedno dela isto kot prej in ne dela isto kot prej
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani