Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
cene nakupa
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 29.01.2007 12:03:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Bi ga moral prijaviti ali kako?...a to sploh kdo počne? Mislim, koliko dela bi imeli šele na carini, če bi registrirali vsak laptop ki ga ljudje vzamejo s sabo na avion.


Hehe, dobro vprašanje. Ista situacija je z mobilnimi telefoni in digitalnimi fotoaparati. Nemogoče je vse prečekirati Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 29.01.2007 12:39:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...ne samo, da je nemogoče to prečekirati, tudi od ljudi ne moreš zahtevati, da nosijo račune s sabo in na podlagi teh dokazujejo kje in kdaj so jih kupili.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 29.01.2007 22:12:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
No, potem, če že kakšno, lahko dobrodošlico pričakujem na Brniku. Wink
Kako pa mi na Brniku dokažejo, da ga nisem imel s sabo že pri odhodu? Bi ga moral prijaviti ali kako?...a to sploh kdo počne? Mislim, koliko dela bi imeli šele na carini, če bi registrirali vsak laptop ki ga ljudje vzamejo s sabo na avion.


Ko odhajaš iz slovenije ga moraš prijaviti in navesti serijsko številko, ali pa imeti ves čas s sabo račun, ki potrjuje, da si ga kupil že pred odhodom iz EU, pa da si ga kupil v EU, drugače še pa potrdilo o plačanem davku. Saj ga ne registrirajo, izdajo ti potrdilo. Carina pa to počne le na zahtevo potnikov.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 29.01.2007 23:18:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
sh je napisal/a:
No, potem, če že kakšno, lahko dobrodošlico pričakujem na Brniku. Wink
Kako pa mi na Brniku dokažejo, da ga nisem imel s sabo že pri odhodu? Bi ga moral prijaviti ali kako?...a to sploh kdo počne? Mislim, koliko dela bi imeli šele na carini, če bi registrirali vsak laptop ki ga ljudje vzamejo s sabo na avion.


Ko odhajaš iz slovenije ga moraš prijaviti in navesti serijsko številko, ali pa imeti ves čas s sabo račun, ki potrjuje, da si ga kupil že pred odhodom iz EU, pa da si ga kupil v EU, drugače še pa potrdilo o plačanem davku. Saj ga ne registrirajo, izdajo ti potrdilo. Carina pa to počne le na zahtevo potnikov.


Ja, ta potrdila so mi zelo znana iz fotoreporterskih časov, ko sem s seboj vlačil kopico objektivov in ohišij. Vprašanje pa je, koliko ljudi - sploh zdaj, ko smo v EU - pomisli na to, da bi bilo dobro prijaviti robo, če potuješ izven EU. Vem za primer ene gospe, ki so ji na enem češkem letališču hoteli dokazati, da je njen stari laptop s ČŽŠ-ji kupila na potovanju izven EU in da ga šverca.
Skratka nauk zgodbe: če potujete z dražjo opremo izven EU, si priskrbite potrdilo carine, sploh, če ste aparat prvotno pripeljali po poteh Martina Krpana Cool . Vsem bodočim Krpanom, pa držim pesti, da bo šlo gladko čez. So pa tuja, bolj obremenjena letališča verjetno prijaznejša za tovrstne podvige.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 30.01.2007 08:10:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbrž je pomembno tudi to kakšen vtis daješ. Če se že od daleč vidi, da imaš tono prtljage v 15 različnih torbah, te bodo verjetno prej pregledali, kot če imaš novi hardwer v neopaznem nahrbtniku.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 07.05.2007 15:14:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
hm...prosim, popravi me, če se motim;

Torej. Če kupim MBP-ja v NYC mi na ameriški carini, ko odhajam, ne težijo ker je njim načeloma vseeno kaj odnesem iz države. Kar se njih tiče, sem davek plačal ob nakupu. Probleme bi utegnil imeti zaradi pregledov osebne pritljage oz. zaradi "kaoeksplodujočih" baterij v zadnjih mesecih.
Naslednje imam lahko probleme pri vstopu v EU, kjer me lahko povprašajo o računu (ali je kaj drugače, ker si potnik "v tranzitu"?) in nazadnje v Ljubljani, ker še nismo v schengenskem območju.

In še: če pred odhodom iz NYCja na MBP naložim nekatere svoje stvari (fotke, programe, musko, wallpaper ipd.), ga odpakiram in originalno embalažo zamenjam s torbo, ki jo lahko navsezadnje prinesem s sabo iz Ljubljane, kako mi lahko kdorkoli dokaže, da laptopa nisem imel s sabo že pri vhodu v ameriko, oz. ponovnem prihodu v EU?

...morda se sliši vse bolj naivno, ampak me res zanima, kako to gre. Confused


če je en siten ti lahko vedno zateži. Načeloma je pri izhodu iz države treba prijavit vrednejšo robo (nad xxx eur) na carini in oni ti za to dajo en listek s štampiljkico. Ta listek naj bi čuval in ga ob morebitnem nadrkancu na meji ob povratku izvlekel in stvar je rešena. Če pa si brez tega pildka se pa lahko nate spravljajo z "utemeljenim sumom" da je tisti računalnik nov. Znajo preverit serijsko, po serijski zvejo kdaj je bil narejen in registriran ob nakupu (kdaj začne teči garancija) in ti to pomolijo pod nos kot dokaz plus da nimaš prijavljenega pri izhodu iz matične države in za njih je to ad acta. Meni se sicer to še ni zgodilo ampak ne veš pa nikol.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.12.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 13.05.2007 22:24:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v mojem primeru je bil problem v tem, da sem imel vezan let usa-uk-slo in je stric pac vedel za ta vezan let in pregledal vse prisleke [ no, skoraj vse ]. V tem primeru bi bilo optimalno, da bi enostavno v londonu pocakal na naslednji redni let in me stric tudi povohal nebi. Torej problem je priti na brnik z vezanim letom direktno iz usa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.05.2007
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 15.05.2007 22:16:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
prinesel macbooka brez problemov cez carino. res da sem imel direkten let NY benetke....
Ampak sem biu vseeno malo v strahu. Sem pa tvegal in spravil tudi skatlo v vecjo torbo..
Se je kar splacalo. Razlika v ceni je bila cela avionska karta....
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 16.05.2007 06:27:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bear_ je napisal/a:
Razlika v ceni je bila cela avionska karta....


Ej, potem nisi nič prišparal... Surprised
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.05.2007
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 16.05.2007 08:18:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bi držalo če bi šel v Ny samo po macbooka Laughing
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani