| Jest je napisal/a: |
| Verjetno tako, kot v vsaki stacuni, ki omogoca spletno narocilo https://www.epl.si/kategorije/airtag.html |
I swear da zjutraj tega še ni bilo, samo odprlo se mi je okno za mail povpraševanje. Hvala!
| AirTag | |||||
I swear da zjutraj tega še ni bilo, samo odprlo se mi je okno za mail povpraševanje. Hvala! |
|||||
Pozdrav,
ali je kdo zasledil podatek, če bo Airtag opozoril tudi, ko boš pustil predmet "za sabo". Tako kot ima to urejeno Chipolo že pri trenutnem "navadnem" sledilniku? LP |
|||||
Noup, ne bo. Oz. vsaj v trenutni izvedbi ne. Lahko pa da bodo kasneje dodali kaj v "Find My" applikaciji. |
|||||
Nisem podrobno raziskoval ampak ali ima airtag kakšno prednost pred Chipolo? Slabost že vem iz prejšnjega posta.
|
|||||
1.) Integracija v Applov ekosistem.
2.) Možnost sledenja preko interneta (s pomočjo mimoidočih iOS naprav) 3.) Možnost natančnega iskanja z U2 čipom in modernim iPhonom |
|||||
|
|||||
Seveda... saj je Apple svojo tehnologijo ponudil tudi ostalim. To bo efektivno le rebrandan AirTag. Oz. chipolo z dodano funkcionalnostjo AirTaga.
|
|||||
Kokr vem chipolo one spot dela samo z applovim "find my", z njihovim appom naj nebi kar je po eni strani logicno in je tudi nesmiselno da bi naprava istacasno komunicirala z dvema razlicnima servisoma. Tko da tezko da bo one spot ponudil kaj vec kot ponuja airtag, kvecjem manj.
en izmed najbol lajkan komentarjih na 9to5mac je pa cist lepo povedal da so v zadnih letih vsi prodajal kvecjem isto zadevo brez nekih novih inovacij tko da se dobro da je apple skocil vmes , sploh ker pri teh zadevah si kar hitro omejen z operacijsim sistemom tko da ja kvecjem + da je apple izdal airtag. _________________ Probaj bit ne-užaljen če si citiran =) Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop! |
|||||
Zakaj bi pol plaču več in mel obesek ki nima luknje da bi bil res obesek. Bom kupu chipolo.... sam moram še pogruntat kaj pozabljam doma. Edino mobi 2x letno pozabim doma.
|
|||||
Saj za chipolo še ni znana cena. Sicer pa bodi vesel, da imaš izbiro. Nekateri imajo rajše čip z luknjo, ki gre direktno na obstoječ obesek. Applova varianta je pa zamenjava za obstoječ obesek... bo pa v kombinaciji z obeski gotovo dražje od chipola.
|
|||||
Ups, sem mislu, da je "one" ta nova varianta pa videm, da mora bit še spot
|
|||||
Mogoce ti UWB+NFC +waterproof prav pride ![]() _________________ Probaj bit ne-užaljen če si citiran =) Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop! |
|||||
Po vsej verjetnosti bom sam preizkusil oba. Chipolo One se mi zdi bolj primeren za ključe, ker je plastičen in še manjši zaradi tega, ker ne rabiš uporabljat obeska za ključe. S tega vidika se mi bolj dopade Chipolo, ampak za kak nahrbtnik/računalniško torbo pa bom verjetno uporabil AirTag.
Osebno bi se mi zdela uporaba AirTag-a pri osebnem avtomobilu, da bi ga nekje skril noter. Dostikrat kje parkiram (sploh v garažni hiši) in iščem avto. Plus, v primeru tatvine, bi mogoče bil neko upanje, čeprav potem to gre že v navzkriž s sledenjem oseb in bi bilo dokaj neuporabno. _________________ iPhone 11 Pro MacBook Pro 13' iPad Air 3rd Gen. |
|||||
En ti ukrade avto, sledenje bi bilo pa navzkriž s sledenjem??
|
|||||
Bi kdo bil za, da bi poskusili naročiti 4 komade za ceno 119 evra na mailbox iz Otto? Za novega kupca se dobi koda za 5% popust z gratis poštnino (v Nemčiji) in še koda za dodatnih 15 evrov. Tako da na enega stane 24,52 evra plus 9,99 evra iz Nemčije k nam, kar je 2,50 evra/oseba, skupno potem stane 27,01 evra. Ni ogromno je pa skoraj cena Chipolo.
|
|||||
Sprva ne, ampak Apple je zasnoval AirTag kot "anti-stalking" izdelek in v primeru, da je nekaj časa poleg drugega, neznanega iPhona, ta telefon opozori, da je AirTag v bližini. S tem pa postane sledenje dokaj neuporabno, ker se torej tat lahko hitro znebi AirTaga... Treba je vseeno razumet zadevo kot lost item tracker in ne kot anti-theft rešitev. _________________ iPhone 11 Pro MacBook Pro 13' iPad Air 3rd Gen. |
|||||
OK, to nisem vedu, sem te razumel kot neko zadevo navzkriž s kakšnimi osebnimi pravicami
|
|||||
Samo v primeru, da AirTag ni v FindMy označen kot LOST. V kolikor je LOST, se bo na telefonu, ki je blizu pokazal pop-up o lastniku AirTaga in kontakt. Jaz ga bom dal v avto. Iskanje AirTaga preko U2 po lokaciji je možno samo za originalnega lastnika, kolikor sem razumel reviews. Good luck tistemu, ki ga bo iskal |
|||||
Forbes članek:
“AirTag is also designed with a set of proactive features that discourage unwanted tracking, an industry first,” Apple also says. “Bluetooth signal identifiers transmitted by AirTag rotate frequently to prevent unwanted location tracking. iOS devices can also detect an AirTag that isn’t with its owner, and notify the user if an unknown AirTag is seen to be traveling with them from place to place over time.” Torej ne, nima veze če je Lost mode on ali off, ta stvar bo začela piskat po določenem času _________________ iPhone 11 Pro MacBook Pro 13' iPad Air 3rd Gen. |
|||||
No, že ima kdo?
|
|||||
| « Poglej prejšnjo temo - Dodatki za iNaprave - Poglej naslednjo temo » | Pojdi na stran Prejšnja 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Naslednja |
Gostovanje: 3fs.si |
Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si |
Kontakt Domov Na vrh strani |