Jabuk
Alhue / Dahue kamere in domofoni
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.01.2021 18:27:30
Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Imate kaksne izkusnje glede kamer (predvsem) in domofonov s strani proizvajalca Alhue oziroma Dahue? Kje kupujete?

Lp,
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.01.2021 19:02:37
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kerco46 je napisal/a:
Pozdravljeni,

Imate kaksne izkusnje glede kamer (predvsem) in domofonov s strani proizvajalca Alhue oziroma Dahue? Kje kupujete?

Lp,


To najceneje dobis v www.digitklik.si
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.01.2021 20:13:25
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
To najceneje dobis v www.digitklik.si


tu naročam ja, ampak me zanima, če še kje in če kje ceneje? in kako ste ostali zadovoljni..

zadnje dni gledam predvsem te, so smešno poceni: https://reolink.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.01.2021 22:43:24
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole res zgleda poceni.
Ma mene ima da drugega kot 8MP sploh ne pride v poštev. Kak full HD ni vec zanimivo, ker res ni nič posebnega od slike.

Bolj je problem pri takih kamerah hw kamor to snemaš. Ce mas 2 kameri se gre. Ce pa postavljas sistem kjer rabis 15-20 kamer je oa zadeva malo bolj komplicirana.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.01.2021 23:22:29
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nehaj komplicirati, nabavi v digitklik, tam imajo tudi mojstra za težave ki sem jih imel z domofonom. Danes imam domofon in 3 dahue - dela BP u nulo. Samo pri zunanji enoti pazi da ni slab rele, jaz sem dodal močnejšega, ker ni odpiral ključavnice.

_________________
 Back To The Jabuk
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.01.2021 00:00:03
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
strittko je napisal/a:
Nehaj komplicirati, nabavi v digitklik, tam imajo tudi mojstra za težave ki sem jih imel z domofonom. Danes imam domofon in 3 dahue - dela BP u nulo. Samo pri zunanji enoti pazi da ni slab rele, jaz sem dodal močnejšega, ker ni odpiral ključavnice.


Kam pa snemas in kaksne kamere imas?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.01.2021 06:30:07
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
saj ni slaba zadeva dahue, ampak ko zmonitraš že eni par deset, bi rekel tam 20-30 snemalnih kompletov, začneš gledati tudi kaj drugega in širše. Digitklik je pač cena taka kot je, nekaj malega popusta in to je to. Odzivnost? kaj pa vem.. bi pričakoval kaj več!

Dahua pa ima super snemalnik tipa NVR recimo. Večino, ko gre za snemalne sisteme vežemo na snemalnik.. razen če je ena ali dve kameri, potem kar direktno v kameri mSD kartico in se zapisuje direktno na njo. Ampak ni to to.. zato sem spraševal, če ima kdo kakšne druge izkušnje, kje drugje kupuje itd. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.02.2021 08:09:14
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam sem pred podobno dilemo. Imam 3 Dahue IP kamere, ki se napajajo preko PoE, zaenkrat brez lastnega rekorderja, vsaka kamera ima svojo microSD kartico. Saj zadeva deluje, je stabilna, sliko ima super, ampak kakšne pameti pa sistem nima. Kljub temu, da je ena izmed kamer precej napreden model s Face Detect, se mi je v 2 letih morda 4x zgodilo, da sem dobil notification, da ja kamera zaznala obraz, pa še to sem bil jaz, ko sem okrog nje skakal in lečo počistil Smile Morda sama pozicija kamera ni ok, ker jo imam nekoliko visoko na 2,5m višine.

Po drugi strani so pa tukaj moderne rešitve kot so Logitech Circle, Netatmo Presence, itd. ki imajo pa uporabniško izkušnjo na vrhuncu. Dodelane mobilne aplikacije, uradna HomeKit podpora in npr. kakšno leto nazaj sem imel priložnost za nekaj dni testirati Netatmo Presence zunanjo kamero. Zadeva je bila postavljena na mizi in usmerjena ven skozi okno. Pazi - skozi okno, kjer je vse mogoče odsevov, bleščanje itd., pa mi je zjutraj cca 30m zaznala poštarja, ki se je peljal po ulici, v tistih nekaj dneh sem spoznal koliko različnih mačk se sprehaja okoli hiše itd.
Slaba stran teh modernih kamer pa je, da so vse vezane na WiFi. Pogrešam žično mrežno povezavo kot tudi PoE. In kot sem raziskoval, niti ena HomeKit podprta kamera nima PoE napajanja.

Ker imam namen v sistem dodati še dodatne kamere, zdaj oklevam - ali kupiti kakšen naprednejši Dahua NVR, ki je dovolj močan, da že sam procesira in zaznava tip objekta (oseba, žival, vozilo, ...). Ima kdo izkušnjo, bi lahko z Dahua NVR-jem dosegel takšen nivo zaznavanja kot ga ima npr. Netatmo? HomeKit Secure Video pa še nisem utegnil preizkusiti, ker zaenkrat nisem preklapljal v plačljivi storage plan.

Kar bi rad je, da dobim na telefon notification ko npr. kamera zazna osebo, vozilo. V ozadju lahko beleži tudi živali. No če bi imel Face Recognition, da mi javi samo takrat ko zazna nepoznan obraz, bi bilo pa že kičasto Smile

Na vhodnih vratih imam namen preizkusiti ta novi domofon od Netatma - edina stvar, ki me je pri njem zmotila je napajanje, ker je zadeva mišljena da nadomesti obstoječi hišni zvonec, saj se priklopi na njegovo napajanje (podpira sicer tako low voltage 8-24V kot high voltage 220V). Pri novogradnji namreč obstoječega domofona še nimam, sem samo predinštalacijo pripravil (en mrežni in en napajalni kabel). Čakam električarja, da mi prinese en univerzalni napajalnik za domofone, pa bom z njim stestiral.

_________________
www.cekarcek.si - spletna trgovina z izbrano ponudbo pametnih gadgetov Netatmo, Wahoo, DoorBird,...
GoPro kamere in dodatna oprema
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.02.2021 08:25:24
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preveri Zoneminder https://zoneminder.com/ jaz sem zelo zadovoljen. Ima vse to kar iščeš, prepoznavo objektov, obrazov in tablic, različne plane snemanja, snemanje ti lahko sproži tudi senzor preko telnet. Imaš za voljo različne modele za prepoznavo in podporo za gpu in tpu. Aplikacije za ios, mac os,.. kjer dobiš obvestilo s sliko in analizo kaj je našlo.
Rabiš pa linuxe za to.
Lahko pa uporabiš Home Assistant če rabiš samo obvestila s analizo, kjer imaš kar ogromno izbiro.


Nazadnje urejal/a warcanoid Sre 17. Feb 2021 08:29; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 17.02.2021 08:28:04
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimiva zadeva. A bi na Raspberry Pi 4 tudi laufal?

Edit: Sem že našel odgovor. Lahko namestiš, vprašanje pa koliko streamov kamer bi zmogel procesirati in v kakšni ločljivosti: https://wiki.zoneminder.com/Raspberry_Pi_4_-_Raspbian

Edit2: Home Assistant imam v planu ja. Vsa leta sem uporabljal Homebridge in se nekako ne spravim vse na novo sedaj postavit na Home Assistant. Ampak bo treba, ker ga precej hvalijo, pa precej pluginov za Homebridge se je nehalo razvijat, ker so razvijalci preklopili na HA Smile

_________________
www.cekarcek.si - spletna trgovina z izbrano ponudbo pametnih gadgetov Netatmo, Wahoo, DoorBird,...
GoPro kamere in dodatna oprema
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 17.02.2021 08:39:00
Re: Alhue / Dahue kamere in domofoni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče boš imel probleme s več kamerami, stestiraj in opazuj cpu load. Če rabiš samo za obvestila, potem lahko znižaš resolucijo in fps za manjšo porabo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani