Jabuk
internet na MB
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 13.12.2008
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.12.2008 16:03:04
internet na MB
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
En zelo začetniški problem

V kratkem nameravam kupiti MB pa mi ni čisto vse jasno glede delovanja
brezžičnega interneta. Da bom lahko uporabljal internet na MB torej moram kupiti še router (pri prebiranju diskusij sem opazil, da vas veliko uporablja routerje linksys http://www.mimovrste.com/artikel/1140454928/q=linksys/brezzicni-router-linksys-wrt54gl pa me zanima, če bo ta vredu), ki ga povežem z modemom in nato se bom z MB lahko brezžično povezal na internet, ki bo deloval z enako hitrostjo, kot deluje na stacinoranem računalniku.
Vem, da sem tole močno zakompliciral ampak ne spoznam se ravno na računalnike Embarassed

hvala za odgovore
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.12.2008 16:35:22
Re: internet na MB
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
2712 je napisal/a:
En zelo začetniški problem

V kratkem nameravam kupiti MB pa mi ni čisto vse jasno glede delovanja
brezžičnega interneta. Da bom lahko uporabljal internet na MB torej moram kupiti še router (pri prebiranju diskusij sem opazil, da vas veliko uporablja routerje linksys http://www.mimovrste.com/artikel/1140454928/q=linksys/brezzicni-router-linksys-wrt54gl pa me zanima, če bo ta vredu), ki ga povežem z modemom in nato se bom z MB lahko brezžično povezal na internet, ki bo deloval z enako hitrostjo, kot deluje na stacinoranem računalniku.
Vem, da sem tole močno zakompliciral ampak ne spoznam se ravno na računalnike Embarassed

hvala za odgovore


gledena to da ima MB že standard N (802.11g/b/n) potem si za večje hitrosti kupi router ki tudi podpira N standard, to se ti bo poznalo predvsem na lokalni mreži
jaz imam MBP in router Asus wl-500w http://www.mimovrste.com/artikel/2470017021/q=wl%20500%20w/brezzicni-router-asus-wl-500w
do zdaj nikoli dobenih problemov
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.11.2008
Prispevkov: 177
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.12.2008 16:50:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sam tak btw: drugače so linksysi ful cenjeni in jih dosti uporabljajo tudi po firmah in so ponavadi tudi zelo dobro ocenjeni na testih. Ta model, ki si ga sam omenil sem že večkrat postavljal in uporabljal in morem rečt, da je res super+ omogoče bp nalaganje drugega firmware-a (dd-wrt, tomato). Je pa res da podpira le G standard, kar je škoda. Kakorkoli, priporočam ti, da si ogledaš novo linijo njihovih routerjev kot je npr.: ta .
Drugače pa ti priporočam ogled trenutne številke revije Monitor, kjer so ravnokar testirali brezžične routerje!

lp
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 13.12.2008
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.12.2008 17:37:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za hitre odgovore
Potem je še najbolje da kupim AirPort Express,ki podpira vse 3 standarde, cena je zelo primerljiva, pa verjetno bom imel še najmanj težav z nastavitvami.
A to potem lovi to omrežje po celi hiši?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.11.2008
Prispevkov: 177
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.12.2008 18:21:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
žal ti pri tem ne morem pomagat, saj se nikoli nisem poglabljal v tozadevne applove rešitve... malo probaj prečekirat če ima ta express sploh FW, kako se kaj obnese pri velikem številu povezav (zih uporabljaš P2P) in podobno
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.12.2008 19:04:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če nisi nek strokovnjak, potem vzemi AirportExpress.
se enostavno nastavi in z najmanj problemi dela z meki. sem imel netgear, canyon in zdaj extreme in za podajlsek express, pa imam zdaj še najbolj stabilno mrežo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.11.2008
Prispevkov: 177
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.12.2008 19:07:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a pol express brez problema prebavlja veliko število povezav?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 13.12.2008
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.12.2008 21:54:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja gotovo se bom res odločil za express, ker se najlažje nastavi pa cena je skoraj enaka kot pri ostalih routerjih. Itak pa mislim imet povezan samo pc in MB in tako ne bo veliko povezav.

Pa še to: Sem v dilemi ali naj kupim MacBook (Core2Duo 2.0GHz, 320GB) ali Apple MacBook (Core2Duo 2.4GHz, 250GB). Ali je kakšna bistvena razlika v hitrosti?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.11.2008
Prispevkov: 177
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 13.12.2008 23:33:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem pri številu povezav je v tem, da se pri uporabi P2P omrežij (torrenti, emule itd) ustvari ogromno število povezav na tebe (lahko tudi 600+) in veliko routerjev ima s tem problem in pokleknejo...

Tega mbja 2.0/320gb ne kupuj, glede na to da je razlika med 2.0/320gb in 2.0/160gb like 300€, 500gb disk za prenosnike pa stane 110€ Klik, da o 320gb sploh ne govorimo, ki stane cca 65€, zamenjat disk na novem mb-ju pa je enostavno da bolj ne more bit... če bi že rad zapravil 1500€ definitivno kupi 2.4 model, če se ti zdi da ti 400mhz predstavlja pomembno razliko + dobiš osvetljeno tipkovnico
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 13.12.2008
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 14.12.2008 16:00:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razlika v ceni je dobrih 100€. Potem bom res raje kupil 2,4 in Express.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 13.12.2008
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.12.2008 19:51:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem še malo brskal po forumih in zdaj sem v dvomih ali naj kupim Airport Express ali Extreme, saj večina uporablja Extreme in zelo malo ljudi Express.
Torej imam internet ponudnika UPC Telemach, ki ga prek wired routerja že delita 2 PC-ja. Sedaj bom kupil MB, s katerim želim brezžično dostopati do interneta in do tiskalnika.
Prosim, če mi svetujete, kaj bi bilo bolje zame Confused
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani