Jabuk
Božiček prinesel Leoparda - je že pravi čas za inštalacijo?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 30.12.2007 13:03:51
Božiček prinesel Leoparda - je že pravi čas za inštalacijo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot že rečeno, dobil sem Leoparda. Preden se lotim upgrade-a na mojem MacBooku, me zanima, ali naj bom na kakšno stvar pozoren in ali bodo kakšne težave. (v svetu macov sem slabo leto in sem še zdaj totalno navdušen nad Tigrom (v primerjavi z winsi je aleluja). Predvsem me zanima, kako je z združljivostjo "ne Apple" aplikacij (npr. Office 2004, Parallels, SuperDuper itd.)

Hvala in SREČNO 2008!!!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.05.2007
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 30.12.2007 14:49:04
Re: Božiček prinesel Leoparda - je že pravi čas za inštalaci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazko je napisal/a:
Kot že rečeno, dobil sem Leoparda. Preden se lotim upgrade-a na mojem MacBooku, me zanima, ali naj bom na kakšno stvar pozoren in ali bodo kakšne težave. (v svetu macov sem slabo leto in sem še zdaj totalno navdušen nad Tigrom (v primerjavi z winsi je aleluja). Predvsem me zanima, kako je z združljivostjo "ne Apple" aplikacij (npr. Office 2004, Parallels, SuperDuper itd.)

Hvala in SREČNO 2008!!!


vceraj naredil preskok. sem sam tudi nekaj casa okleval. instalacija potekala brez problemov, vse na svojem mestu tako kot je bilo na tigru. ne vem pa koliko casa traja ker se se drzal nasveta in pognal dvd ter odsel na sprehod Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 30.12.2007 15:18:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor sem bral je na ze uproabljenem sistemu skoraj bolj pametno naresti fresh install... Jaz sem na svojem iMacu dobil zraven Tigra in prilozen DVD z Leopardom... samo sem takoj, ko sem ga prinesel domov nadgradil... Trajalo pa je kaksno urco pomoje... tudi nisem bil zraven Smile ...

Office 2004 dela (prav tako Office 2008 beta) ... sam ga bolj malo uproabljam... VMWare Fusion tudi dela (verjetno tudi Parralels)... SuperDuper pa niti nevem kaj je Smile ...

Kolikor sem bral, naj bi vec ali manj vse delalo... prve dni po izidu pa so bili neki problemi z dolocenimi zadevami...samo so ze vec ali manj vse pofixali Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.11.2007
Prispevkov: 88
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 30.12.2007 20:47:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obvezno clean install.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2007
Prispevkov: 153
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 30.12.2007 21:34:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Clean install na mojem 12" PowerBooku G4 1.5ghz 1,25gb rama je potekal brez
problema, mi ni žal da sem instaliral... Sem mislil, da bo več bugov ali da bom na
starejši mašini čutil upočasnitev, ampak sem presenečen nad gladkim delovanjem in
odsotnostjo bugov.

Če bi prej vedel kako zadeva teče sploh ne bi okleval in bi naredil takoj install... Smile

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.10.2007
Prispevkov: 185
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 31.12.2007 07:16:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mixor je napisal/a:
Obvezno clean install.

Ne vem zakaj. Jaz sem na iMacu naredil upgrade z dodatno naročenim Leopardom pa mi do sedaj niti ena stvar ni zaštekala ali bila narobe. Nič sesuvanja, bugov, nič BSOD.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 31.12.2007 12:05:41
Re: Božiček prinesel Leoparda - je že pravi čas za inštalaci
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazko je napisal/a:
Kot že rečeno, dobil sem Leoparda. Preden se lotim upgrade-a na mojem MacBooku, me zanima, ali naj bom na kakšno stvar pozoren in ali bodo kakšne težave. (v svetu macov sem slabo leto in sem še zdaj totalno navdušen nad Tigrom (v primerjavi z winsi je aleluja). Predvsem me zanima, kako je z združljivostjo "ne Apple" aplikacij (npr. Office 2004, Parallels, SuperDuper itd.)

Hvala in SREČNO 2008!!!


Jaz sem ga instaliral prvi dan, ko je prišel na police. Sem pa naredil clean install in zadeva špila ko šus. Tako da kar korajžno:)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.11.2007
Prispevkov: 88
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 31.12.2007 12:45:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
suicidal je napisal/a:
mixor je napisal/a:
Obvezno clean install.

Ne vem zakaj. Jaz sem na iMacu naredil upgrade z dodatno naročenim Leopardom pa mi do sedaj niti ena stvar ni zaštekala ali bila narobe. Nič sesuvanja, bugov, nič BSOD.


Jaz nikoli ne delam upgradeov in jih tudi ne svetujem. Tudi ko updateam firmware na telefonih le tega prej sformatiram. Tudi na PCjih delam enako. Nikoli upgrade. Imam izkušnje iz preteklosti, ko so stvari delale po upgradeu slabše kot clean. Od takrat delam vse clean install. Zato.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 31.12.2007 13:42:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upgrade je zanič, ampak za moje pojme je clean install čisto nepotreben in je dovolj "Archive and install". Gre za čisto inštalacijo, pri kateri se ti prejšnji sistem ohrani v neki mapi za vsak slučaj, nastavitve in programi pa se ti ohranijo.
lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 31.08.2007
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.01.2008 00:41:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mixor je napisal/a:

Jaz nikoli ne delam upgradeov in jih tudi ne svetujem. Tudi ko updateam firmware na telefonih le tega prej sformatiram. Tudi na PCjih delam enako. Nikoli upgrade. Imam izkušnje iz preteklosti, ko so stvari delale po upgradeu slabše kot clean. Od takrat delam vse clean install. Zato.


Upgrajde razvijajo z namenom in če nebi bili učinkoviti enostavno nebi obstajali. Je pa res, da se najdejo specifične situacije kjer upgrajdi ne naredijo vsega tako kot bi morali, ampak jaz nebi posploševal, da nikoli ne upgrajdajte in vedno sveže vse inštalirajte.
Pa tudi windowsev ni potrebno na novo inštalirat vsake 4 mesce, kot to eni radi počnejo, češ da se zabašejo in delajo slabo. Sprostite 20% diska, defrag, msconfig in izklopit vse kar ni antivirus ali pa od windowsa, ustavit servise ki jih ne rabiš nujno izklopit system restor pa indeksiranje pa bo mašina delala ko šus.

Malo sem offtopic, torej še en reply na prvotno vprašanje:
Leota mam inštaliranega že od samega začetka in uporabljam ga dnevno. Prej še nisem uporabljal os x sistema. Sem pa opazil nekaj zelo motečih stvari:
1. ko odpreš nov program kadar imaš prikazana vsa namizja, se ti okno ne odpre na zadnjem izbranem namizju ampak kar čez spaces.
2. Od firefoxa okno misterično izginejo tu in tam (pa niso minimizirana niti jih ni na nobenem od namizij, klik na firefox ikono ne pomaga) pomaga pa samo Window meni of firefoxa in magično okno se pripelje od nikoder
3. MSN messenger dela dobesedno ZA EN DREK! Vsaj enkrat ali dvakrat na dan mi prekine povezavo, kadar dobiš novo sporočilo včasih poskoči pa pokaže okence za novo sporočilo včasih ne, kakor se mu zljubi, tako da se mi velikokrat zgodi da me že kdo preklinja zakaj ne odgovorim, jaz pa samo sporočila ne vidim. Potem isti problem kot pri firefoxu, kako pogovorno okno včasih misterično kam zgine. S klikanjem na msn ikonco v večini primerov ne deluje preklaplanje med odprtimi pogovornimi okni.
4. Energy saver se mi zdi da se čudno obnaša. Včasih si nastavim muziko zvečer in nastavim da nej gre spat čez pol ure. Muzika odigra, računalnik pa zjutraj še kar vklopljen.
5. Izbira particije iz katere se naj boota sistem včasih zataji. Gre recimo normalno 3x v windows (default), pa restartaš windows pa gre v os x.
6. Vajen sem bil K-Lite codec packa in Media Player classica na pcju kjer je predvajalo dobesedno vse, tu je čisto drugače(imam quicktime,mplayer,VLC z raznimi codec paci): v frontrowu (+ perian + podnapisi) ni videa, VLC pri nekaterih HDTVjih zamrzne cel računalnik, samo reset pomaga, ...
7. Transsmission za dolvleko torrentov dela slabo, kljubtemu da naj bi bil Leo podprt. Samodejno prenaha dljat, se noče zapret ko daš quit, včasih brezrazloga downloda z recimo 1/10 maksimalne možne brzine, izbira prioritete datoteke dela zanič. Skratka pri vsakem torrentu, kadar vlečem dol imam probleme.
8. Vmware fusion, ki ga imam za windowse poganjat dela solidno. Edini problem, ki sem ga imel je bil z aktivacijo windowsev. Po navodilih je potrebno po zagonu v vmwaru reaktivirati windowse, kar sem jih, potem mi je pa v nativno zagnanih spet zagnjavil za aktivacijo, tako da sem zapravil vse aktivacije svojih windowsev in bil še prisiljen poiskati rešitev, da zaobidem aktivacijo. Programi delujejo zadovoljivo hitro vendar se nekako zaspano odzivajo. Zelo moteče je recimo kadar uporabljam visual studio.
9. Adobe Dreamveawer prikazuje vsebino dokumenta samo kadar imaš okno dejansko v ospredju.
10. Šah, ki pride zraven OSa se usuje vsakič ko ti začne it dobro.
11. Microsoft office dela solidno za moje potrebe, nisem opazil pomanljkljivosti, čeprav je interpretiran.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani