Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Kateri zunanji disk?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9123
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 12.12.2011 00:11:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na winsih je pogosto problem ponovno naložit stare XPje, če nimaš inštalacijskega DVDja.

Jaz sem imel dvakrat ta problem. Čeprav sem imel uradno kupljen laptop z XPji, winsov niso dajali zraven, ampak so bili naloženi na disku. Sem pa imel nalepko s serijsko na zadnji strani računalnika.

Ko je odletel disk, so serviserji hoteli naložili kar ene nelegalne winse...
... ker sem vztrajal da hočem legalne sem jih po precej težavah dobil.

Zato so tebi verjetno predlagali, da bo treba kupit nove Windowse, ker XPjev itak ne moreš več kupit.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 12.12.2011 00:43:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Večina pri namestitvi Windows XP ne določi administratorskega gesla, sama namestitev te pa na koncu prisili ustvariti novega uporabnika. Torej že v samem startu imaš kreirana 2 navadna uporabnika z administratorskimi privilegiji, od katerih je tisti z uporabniškim imenom "Administrator" kreiran v tem scenariju brez gesla. V tem primeru, se da prijaviti s tem uporabniškim računom, kljub temu, da ga mogoče ne vidiš na Windows XP klasičnem prijavnem zaslonu, kjer ti zlista "vse" uporabnike, na katerega potem klikneš in vpišeš geslo.

Da se prijaviš kot administrator v Windows XP pa enostavno (če se prav spomnim) 2x zapored pritisneš ctrl + alt + del kombinacijo tipk in pojavi se klasičen login zaslon, kjer lahko ročno vpišeš uporabniško ime in geslo. Torej za uporabniško ime vpišeš "administrator" ali "Administrator" (mislim, da ne loči med velikimi in malimi črkami), geslo pustiš prazno in pritisneš na prijavo. In voila, čez nekaj sekund si že v sistemu in lahko mirno brskaš po vseh datotekah na disku.

Opisal sem en način kako se je možno v sistem prijaviti z administratorskim računom, če ta nima določenega gesla.

Edit: z administratorsko prijavo je možno potem spreminjati tudi gesla ostalih uporabnikov.


Jao, hvala za tole, ampak če bi mene moja spoštovana mati prej poslušala in se ji ne bi tak mudilo bi se jaz tu pozanimala, ti oz vi bi mi povedali in ne bi blo problema. Takšne neprilike me samo spomnijo, zakaj imam meddrugim maca namesto pc-ja. Saj si lepo po postopku razložil ampak mi je že zdaj bed, ko vem, da se bom jutri spet ukvarjala s to windows logiko, katere velika nepristašica sem.
Nič, potem grem jutr pač tja, vzamem pc, rečem da bom sama prklopila in če mi bo kaj težil, češ da je imel toliko in toliko dela in kaj je vse naredil mu bom rekla, da pač tisto, kar je opravil, mu plačam ostalega pa ne želim recimo nadgradnje po kateri je spraševal po telefonu in pa tega, da on prenese podatke iz pc-ja na zunanji trdi disk.
Tako ali tako je predvidena dostava mojega trdega diska iz mimovrste 3-4dni. Vsak dan na servisu se pa tudi pozna. In ga bom kar šla dvignit, naredila prej opisan postopek če bom pa imela kako vprašanje pa vem na koga se obrnit! Smile
Lahko noč
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 12.12.2011 12:01:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Na winsih je pogosto problem ponovno naložit stare XPje, če nimaš inštalacijskega DVDja.

Jaz sem imel dvakrat ta problem. Čeprav sem imel uradno kupljen laptop z XPji, winsov niso dajali zraven, ampak so bili naloženi na disku. Sem pa imel nalepko s serijsko na zadnji strani računalnika.

Ko je odletel disk, so serviserji hoteli naložili kar ene nelegalne winse...
... ker sem vztrajal da hočem legalne sem jih po precej težavah dobil.

Zato so tebi verjetno predlagali, da bo treba kupit nove Windowse, ker XPjev itak ne moreš več kupit.


veš kako je s tem, mami so po tel rekli in ona seveda meni, da če bi se odločili za nadgradnjo bi potrebovali NOVE winse.

sedaj sem res v precepu, ker grem sedaj po rač in ne bi rada bla "pametna" s tem, ko bom prinesla rač domov in na nek način odklonila njihovo pomoč, potem bom pa kaj ugotovila, recimo, da imam še vedno stare in nelegalne winse gor in bo spet zelo narobe vse skupaj. moji materi se pa mudi in bi rada še danes imela rač kot se šika. zato sem računala,da bi recimo ji zrihtala vsaj dostop do interneta, upam, da mi rata vsaj pridet v winse po tistih navodilih uporabnika alenbec, se pravi stisnem ctrt+alt+del in pridem kot admin. v sistem.
ali pa naložiti linux kot je tudi razloženo. ampak še vedno ne vem in mi mora nekdo povedat, ali bo moja mami lahko nemoteno uporabljala rač brez da jaz potrebovala prenest svoje podatke prej na zunanji trdi disk? ker sem ga naročila in na mimovrste pravijo, da je predviden rok dobave 3-4dni
kaj naj naredim??
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9123
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 12.12.2011 12:19:11
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. Ugotovi, če so windowsi res nelegalni.
2. Ugotovi, če ima računalnik nalepko s serijsko od Windowsov.
3. Ugotovi, če maš mogoče kje inštalacijski CD/DVD od Windowsov za to mašino.

Ko to veš se lahko odločiš.

Če maš nalepko s serijsko, potem probaš s ponovno inštalacijo. Rabiš pravo verzijo inštalacijskega CD/DVDja za tvojo serijsko.

Če nimaš nalepke, si imela verjetno že v štartu nelegalne Winse in moraš kupit nove. Torej Windows 7. Prej pa je treba ugotovit, če ni mašina preveč stara, da se to sploh splača. Ker novo mašino z winsi dobiš že za 300+ Eurov in bo sigurno bolje ot tega kar maš oz. boš imela po updejtih.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 12.12.2011 12:28:08
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
1. Ugotovi, če so windowsi res nelegalni.
2. Ugotovi, če ima računalnik nalepko s serijsko od Windowsov.
3. Ugotovi, če maš mogoče kje inštalacijski CD/DVD od Windowsov za to mašino.

Ko to veš se lahko odločiš.

Če maš nalepko s serijsko, potem probaš s ponovno inštalacijo. Rabiš pravo verzijo inštalacijskega CD/DVDja za tvojo serijsko.

Če nimaš nalepke, si imela verjetno že v štartu nelegalne Winse in moraš kupit nove. Torej Windows 7. Prej pa je treba ugotovit, če ni mašina preveč stara, da se to sploh splača. Ker novo mašino z winsi dobiš že za 300+ Eurov in bo sigurno bolje ot tega kar maš oz. boš imela po updejtih.


Macata, najprej hvala za hiter response

rač NI imel 100% nalepke, ko sem ga dobila. to vem, ker me je takrat prijatelj po tej nalepki spraševal. torej so nelegalni

kaj mi sedaj preostane?

naložit linux?

mimogrede, rač ima pol giga pomnilnika in je za neko brskanje po netu še čist ok in se mi zdi škoda kupovat novega...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9123
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 12.12.2011 14:02:40
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če mamo moti že OSX, potem jo bo Linux še toliko bolj...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 12.12.2011 14:19:34
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dragi moji forumaši, točn tko je, kot ste rekl, računal mi je delovno uro, ki je cca 50eur in to je to. na računu kaj piše pa raje ne bi, ker vam bodo šle kocine pokonci. (brisanje gesla, reset, pregled windowsov) Very Happy
očitno se splača biti računalniški s.p.-jevc in nategovat take stranke ki se ne spoznajo toliko na rač kot moja mati. no, še dobr, da smo tle otroc, ker če bi bla prvotna verzija, bi na dom pršu še priklopit rač. kot mi je sedaj rekel, ko sem ga dvignila, da sta z mamo tako zmenjena, da ji ga priklopi na wireless. seveda je rekla, da imamo doma wireless ne pa tudi, da želi, da ji ga on priklopi. kakorkoli, zgodbo pišem tudi kot svojevrstno izkušnjo za koga, ki se bo znašel v podobni situaciji. ne se pustit pa prevzemte stvari v svoje roke.
no, sedaj bom samo še priklopila rač na wireless (kupila sem mrežni usb ključek)

kar se tiče winsov, je rekel, da je takrat bila res naložena kopija, da pa je sedaj to zrihtal, ker po njegovem je bila takrat naložena slaba kopija.

kakorkoli, rekla sem, da želim samo, da bo sedaj delal in to rekel, da mora.

držim pesti pa se oglasim če bom imela kak problem.
Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.11.2010
Prispevkov: 540
Kraj: Cupertino, California
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 13.12.2011 09:08:22
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iščem nov prenosni disk, ki se napaja iz FireWire priključka v velikosti 1Tb. Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenim diskom ali podobnim, ter kakšna se Vam zdi cena glede na prejšnjo in zdajšnjo situacijo dobavljivosti diskov?

Kakšno mnenje na to varijanto v verziji 1Tb za ceno 195€:
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=420
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.02.2011
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 17.12.2011 14:05:34
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo! Rad bi nabavil zunanji disk, kateri bi mi služil kot backup in na katerega bi snemal glasbo preko Logica. Katerega mi svetujete, ipd.?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 17.12.2011 14:57:41
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sama sem ravno nabavila
https://www.mimovrste.com/artikel/2060133419/napisi-mnenje/25-zunanji-trdi-disk-wd-elements-1-tb-usb-30-wdbpck0010bbk-eesn#napisi-mnenje

in me je -vsaj zaenkrat, no pa mislim, da se to ne bo spremenilo, saj ima garancije 2leti- zelo zelo zadovoljna.

Kupila sem ga po priporočilu znanca in lahko rečem, da je to vrhunski izdelek za to ceno.

Lahko ga komot prenašaš iz službe domov, kamorkoli, ker je res za vsak žep.
Najprej sm mislila, da bo ful večji in me je velikost prijetno presenetila.

Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.12.2011
Prispevkov: 37
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 17.12.2011 20:43:02
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.mimovrste.com/artikel/2060072421/q=transcend%20640/zunanji-trdi-disk-transcend-storejet-25m-640-gb-5400-rpm-usb-ts640gsj25m

Tale je bomba, odporen itd., ne pa ta plastika od WD. Res pa nisem videl točno tega wd iz prejšnjega linka, ampak sklepam iz ostalih. Kupite pa seveda v tujini, kjer je 40 % cenej.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.02.2011
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 17.12.2011 21:09:56
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
js bi 7200rpm...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 17.12.2011 21:27:02
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj ti bo 7200rpm prek usb 2.0?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 17.12.2011 21:28:13
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
kaj ti bo 7200rpm prek usb 2.0?


sam pozdravljam uporabnika hhsk, slučajno ga poznam osebno Smile oprostite za offtopic Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.02.2011
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 17.12.2011 22:53:08
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz bi 7200, FW ne USB

hhsk je napisal/a:
kaj ti bo 7200rpm prek usb 2.0?

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 17.12.2011 22:57:43
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3292_do301438_lacie_rugged_320gb_firewire_7200
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.09.2009
Prispevkov: 83
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 25.12.2011 22:59:18
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo!

rabim vašo pomoč glede zunanjih diskov. tukaj sem bral in je govora več ali manj o WD-jih. kaj pa kakšne toshibe ali kateri drugi diski? mi lahko kdo katerega predlaga tja od 500 GB do 1TB. hvala za pomoč
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 22.07.2012 17:14:50
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz pa iščem, no zanimam se za nakup mrežnega diska, 2TB, kaj priporočate? bi vzel time capsule, ampak mal zasoljen... torej? aja, pa priporočeno, da bi se pogovarjal z apple tv brez večjih problemov (jailbreak)

tole? : http://www.mimovrste.com/artikel/2060109624/q=mre%C5%BEni%20disk%202tb/zunanji-trdi-disk-wd-my-book-live-2-tb-mrezni-wdbacg0020hch#galerija
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 22.07.2012 17:57:24
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
malo sem pregledal na internetu in so uporabniki kar pohvalili tole zadevo:

http://www.mimovrste.com/artikel/2060112719/q=my%20book%20live/zunanji-trdi-disk-western-digital-my-book-live-3-tb-glan-wdbacg0030hch-eesn

tudi izkušnje mac uporabnikov so bile večinoma pozitivne.. bom še počakal na kakšno repliko in nato v nakup.

lp

Edit: nič čakat, kupit pa bo.. Sem nabavil potem kar tale model, zdi se mi dokaj poceni, kolikor ga hvalijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 06.11.2020 17:26:30
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu manjši ⁄ prenosni iščem....

Do zdaj sem vedno kupoval WD diske. Imam tri WD Passporta različnih letnikov in kapacitet.
Ker se mi zdi da mi tale zadnji nekaj štrajka, bi spet kupil nekaj.
Gledam kakšno drugo znamko.
Ne bi šel čez 200 € in poskusil bi mogoče kaj drugega kot WD.
Vedno te diske formatiram exFAT, zaradi kompatibilnosti tudi z windovsi, čeprav sem večinoma na macbookih.

Ne vem pa kakšen sloves imajo ostale (meni manj znane) znamke....?

Gledam da čim več prostora dobim za čim manj denarja in se čudim ogromnim razlikam v ceni Surprised

Dajte malo pomagat z nasveti prosim

Nekaj predlogov...

https://www.printink.si/zunanji-prenosni-disk-lacie-mobile-drive-5-tb-siva?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_3

8 TB ?????
https://www.printink.si/zunanji-prenosni-disk-intenso-memory-center-8-tb?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_3

https://www.enaa.com/zunanji-diski/seagate-5tb-backup-plus-slim-prenosni-disk-6-35cm-2-5-usb-3-0-srebrn-sthp5000401

https://www.bigbang.si/hdd-intenso-ext-4tb-3-5-usb-3-0-b-85mb-s-p-75b-s-102117-izdelek-667026/


In eden WD Smile

https://www.bigbang.si/wd-black-p10-5tb-usb-3-0-crn-wdba5g0050bbk-wesn-zunanji-disk-144057-izdelek-681789/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani