Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Kateri zunanji disk?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 11.12.2011 20:54:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:



hahahhaha Very Happy kok si me nasmejal Smile
sarkazem ane Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 11.12.2011 20:55:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Vredu bo vsak 2,5" sata disk.


ja, saj sem se sedaj po priporočilu nekoga že odločila za tegale:
http://www.mimovrste.com/artikel/2060133419/25-zunanji-trdi-disk-wd-elements-1-tb-usb-30-wdbpck0010bbk-eesn#tech
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 11.12.2011 21:01:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj pa zunanji?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 11.12.2011 21:08:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Zakaj pa zunanji?


Alenbec, če si podrobno prebral moj zapis, potrebujem naložiti podatke iz starega pc-ja. seveda potem bi slike prenesla tudi na maca...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 11.12.2011 21:17:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Priznam, nisem podrobno prebral, sem pa preletel (in napisano narobe dojel). Ampak po ponovnem branju sploh ne vidim razloga, zakaj bi bilo treba nov disk kupovat (glede na to, da tisti stari dela bp).

Kolikor sem razbral bi ti samo prenesla fajle iz PC mašine na MBP? Za to ne rabiš nobenega zunanjega diska, vse lahko preneseš preko vsakega WiFi omrežja ali s pomočjo nekega večjega USB ključka. Vsekakor ne potrebuješ za to nekega samooklicanega strokovnjaka, saj lahko to storiš sama z ne preveč truda. Pa tudi ponovno nalaganje Windowsev lahko danes naredi vsak laik, ki si vzame 1 uro časa in podrobno bere navodila med inštalacijo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 11.12.2011 21:36:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Priznam, nisem podrobno prebral, sem pa preletel (in napisano narobe dojel). Ampak po ponovnem branju sploh ne vidim razloga, zakaj bi bilo treba nov disk kupovat (glede na to, da tisti stari dela bp).

Kolikor sem razbral bi ti samo prenesla fajle iz PC mašine na MBP? Za to ne rabiš nobenega zunanjega diska, vse lahko preneseš preko vsakega WiFi omrežja ali s pomočjo nekega večjega USB ključka. Vsekakor ne potrebuješ za to nekega samooklicanega strokovnjaka, saj lahko to storiš sama z ne preveč truda. Pa tudi ponovno nalaganje Windowsev lahko danes naredi vsak laik, ki si vzame 1 uro časa in podrobno bere navodila med inštalacijo.


No, to pa je nekaj za v razmislek. Čeprav, še vedno potrebujem zunanji trdi disk, če ne drugega za backup!

Ampak kar sr tiče tega, da ne potrebujem tega kvazistrokovnjaka, se strinjam, to je bila pač poteza moje mame, ki je sama odnesla k temu kjer smo pred leti kupili ker pač ob vžigu zadeva ni delovala, zahteval je geslo in obsotječe poznano geslo ni delovalo.
zdaj,kaj je on naredil, da bo delovalo, ne vem, ampak, če dobro pomislim, je vztrajal, da ga pride sam priklopit k nam domov k čemur sem odločno nasprotovala, ker priklopit pa že znam en pc!

Tisti stari je sicer res delujoč, stric ni reku, da ne dela, ampak je pa smiselno, da v kolikor bo mami uporabljala ta pc, da ga očistimo in iz njega pobrišemo vse podatke, oz jih prenesemo nekam, kjer so varno shranjeni, to bi bil zunanji trdi disk, tudi moj mbp ne more biti zasut s slikami starimi preko 5ih let obenem imam že sedaj veliko slik in raznih datotek na njem.

torej, obsežnosti slik iz starega pcja ne vem, vem pa, da jih ne mislim naložit na svojega maca direktno. škoda prostora.
razni usbjčki pa tudi odpadejo.

ali razmišljam narobe?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 11.12.2011 21:43:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem ti svetujem, da kupiš kateri koli zunanji usb trdi disk (firewire je sicer hitrejši, vendar ga boš lahko priklopira samo na računalnike s firefire priključkom). Če ti zunanje napajanje diska ne predstavlja problem, potem si lahko omisliš tudi 3,5" disk, sicer pa nabavi 2,5", ki se praviloma napaja kar is USB priklopa. Velikost je poljubna, vzami toliko, da bo zadostil tvojim potrebam. Za prenos podatkov na disk prav tako ne rabiš njega. Enostavno priklopi disk na tisti PC, prenesi fajle nanj in potem spucaj prenosnik tako, da na novo naložiš sistem. Še enkrat... ne potrebuješ tega strokovnjaka za navedeni opravili - to lahko storiš sama že če slediš kateremu koli od miljon vodičev, ki jih zgooglaš. Če se zatakne, s(m)o pa uporabniki tukaj zato, da pomagamo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 11.12.2011 21:46:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da te v prihodnje ne bo več strah pred izgubo podatkov, ti priporočam, da imaš podatke na tvojem Macu z vklopljenim TimeMachinom, ki redno dela backup na en zunanji dis.

Super je, če je 2,5 cilski, ker večinoma ne rabijo napajajnja.

Če pa si "carica", pa nabavi Seagate GoFlex.
Je Wireless in ima tudi akumulator. Do njega pa lahko dostopajo do trije računalniki naenkrat...
http://www.cyberport.de/apple-und-zubehoer/festplatten-ssd-nas/externe-festplatten/3514-23D/seagate-goflex-satellite-mobile-wlan-n-usb3-0-storage-500gb-2-5zoll-schwarz.html
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.10.2010
Prispevkov: 120
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 11.12.2011 21:57:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Priporočam, da maš vse slike (in ostale pomembne podatke) na vsaj dveh mestih. Če imaš kake slike samo na zunanjem disku, potem jih probaj imet na še vsaj enem zunanjem disku ali pa na kakem drugem pc-ju. Ali pa jih zapeči na dvd-je, kar je zelo poceni alternativa:).


Nazadnje urejal/a UrosRR Ned 11. Dec 2011 21:57; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 11.12.2011 21:57:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Da te v prihodnje ne bo več strah pred izgubo podatkov, ti priporočam, da imaš podatke na tvojem Macu z vklopljenim TimeMachinom, ki redno dela backup na en zunanji dis.

Super je, če je 2,5 cilski, ker večinoma ne rabijo napajajnja.

Če pa si "carica", pa nabavi Seagate GoFlex.
Je Wireless in ima tudi akumulator. Do njega pa lahko dostopajo do trije računalniki naenkrat...
http://www.cyberport.de/apple-und-zubehoer/festplatten-ssd-nas/externe-festplatten/3514-23D/seagate-goflex-satellite-mobile-wlan-n-usb3-0-storage-500gb-2-5zoll-schwarz.html


joj, zdej pa res ne vem kaj nej nabavim ali tole zadnje priporočilo ali?
ker tole sem že dala v košarico in kupila sicer mislim, da v enem dnevu lahko prekličem ampak ne bom, ker mi je to priporočil človek, na katerega mnenje dam res res veliko in ki ga cenim ko gre za take zadeve, no tudi drugače mi je ql ampak pustimo to, ja gre za tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/2060133419/25-zunanji-trdi-disk-wd-elements-1-tb-usb-30-wdbpck0010bbk-eesn
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 11.12.2011 22:02:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ne rabiš WiFi diska in nekih ekstra featurjev, potem kar tega nabavi (ki si ga že), saj ima 1x več prostora za hrambo podatkov. Če boš rabila pa mrežni disk, pa dokupiš kak poceni NAS z možnostjo priklopa zunanjega diska in imaš več kot 1x več prostora, kot bi ga mela na tem, ki ti ga je macata predlagal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 11.12.2011 22:09:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne mene poslušat pri zunanjih diskih. Smile
Se bojim da imam že kak fetiš nanje, ker jih kupujem kot ženske kupujejo čevlje.

Naredi to kar ti je predlagal Alenbec. Jaz sem ti dal sam idejo kaj kupit, če hočeš nekaj več (pa tudi za več denarja seveda).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 11.12.2011 22:12:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Potem ti svetujem, da kupiš kateri koli zunanji usb trdi disk (firewire je sicer hitrejši, vendar ga boš lahko priklopira samo na računalnike s firefire priključkom). Če ti zunanje napajanje diska ne predstavlja problem, potem si lahko omisliš tudi 3,5" disk, sicer pa nabavi 2,5", ki se praviloma napaja kar is USB priklopa. Velikost je poljubna, vzami toliko, da bo zadostil tvojim potrebam. Za prenos podatkov na disk prav tako ne rabiš njega. Enostavno priklopi disk na tisti PC, prenesi fajle nanj in potem spucaj prenosnik tako, da na novo naložiš sistem. Še enkrat... ne potrebuješ tega strokovnjaka za navedeni opravili - to lahko storiš sama že če slediš kateremu koli od miljon vodičev, ki jih zgooglaš. Če se zatakne, s(m)o pa uporabniki tukaj zato, da pomagamo.


Lepo povedano, hvala, ja samo nekaj mi morate oz moraš razložit ali samo povedat: zakaj pc ob zagonu ni deloval, ko sem vnesla geslo? Ok,težko vprašanje priznam ampak vseeno mami ga je nesla,da ga popravi, torej je fora, da so nekaj popravili, mogoče so samo winse popravili? Ker je mami rekel, da moramo naložit nove winse ampak joj oni so nam te prodali in še rekel je,da moramo posodobit varnostno zaščito, joj, kako bi najraje prodala to in kupila mami maca ampak ji niso preveč všeč vsaj ko ji dam mojega ima probleme trackpadom :S
pa tudi navajena je na winse in ji je muka neki šaltat…
torej realno gledano, jutri grem po pc.
ali naj vprašam kaj je ta model sploh naredil? ker ne mislm plačevat če ni naredil nič in je tako vemo vsi, če si podučen, lahko rečeš da tega ne misliš plačat če pa nisi pa te lahko tak pc s.p.-jevc okol prinese!
pač, ga vprašam kaj je delal in to je to?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 11.12.2011 22:17:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako ni deloval, ko si vnesla geslo? Misliš, da geslo ni prijelo? V vsakem primeru.. če ne moreš priti v Windowse, si naloži kakšen ubuntu linux na usb ključek, bootaj laptopa iz usb ključka in potem v linuxu prenesi vse fajle na prenosni disk. Rešitev je kar nekaj, treba je samo najti tisto, ki deluje in bo najmanj boleča.

BTW: Glede na to, da je računalnik star že kar nekaj let, predvidevam, da gre za Windows XP?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 11.12.2011 22:38:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Predvsem mu moraš na kratko povedat kaj bi rada. In dokler tega ne dobiš, pač ne plačaš.

1. Rada bi svoje podatke iz PCja prenesene na en nov disk.
2. Rada bi, da se PC normalno prižge in sprejme geslo.

Če bo to delo opravljeno, potem ga plačaš.
Kakšna bo pa cena, bi bilo pa dobro vprašat že prej ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.11.2010
Prispevkov: 540
Kraj: Cupertino, California
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 11.12.2011 22:38:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav

Zanimam se za omenjeni eksterni trdi disk v velikosti 1TB:
http://www.g-technology.eu/g-raid-mini.php

Same specifikacije se mi zdijo kar pecej dobre, kakor tudi ohišje in sami testi.
(potrebujem zaneljiv (RAID) ter hiter disk, ki je priročen (2,5 palca velikosti), ki se na "terenu" lahko napaja samo iz FireWire priključka in ni potrebe po AC)

Zanima, me če ima kdo kakšne izkušnje z omenjenim diskom ali diski omenjenega proizvajalca?

Kar se tiče same dobavljivosti in cene, sem našel najbolj ugodno varijanto preko Apple Stora AT (najbljižje nam), za ceno 250€. Preiskal sem precej spleta in ga drugje za spodobno ceno nisem našel. Kakšna ideja (spletna trgovina, ki pošilja v SLO) ter kako bi najlažje pridobil zadevo iz Apple Store AT (nimam noebenega poznanega v Austriji s stalnim naslovom)?

Kakšen predlog, glede konkurenčnega izdelka/diska, s primerljivimi lastnostmi v velikosti 1Tb...

Prosim za odgovore/predloge/pomisleke ter HVALA vsem že vnaprej...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 11.12.2011 22:42:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce je na servisu samo vstekal pc, bo racunal vsaj eno svojo uro, torej cca 50€... Tukaj mu ne mores nic oporekati.

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 11.12.2011 22:42:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ti kaj pomaga... idealo.de ga v Nemčiji najde v teh trgovinah:
http://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=G-RAID+mini+Portable+Drive

http://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=G-RAID+mini
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 11.12.2011 23:54:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Kako ni deloval, ko si vnesla geslo? Misliš, da geslo ni prijelo? V vsakem primeru.. če ne moreš priti v Windowse, si naloži kakšen ubuntu linux na usb ključek, bootaj laptopa iz usb ključka in potem v linuxu prenesi vse fajle na prenosni disk. Rešitev je kar nekaj, treba je samo najti tisto, ki deluje in bo najmanj boleča.

BTW: Glede na to, da je računalnik star že kar nekaj let, predvidevam, da gre za Windows XP?


Torej, deloval ni, ker je zahteval geslo, ki je včasih delovalo, a vmes ga je uporabljala mami in je možno, da je pozabila na geslo ker ga je spremenila in potem moje ni delovalo. To je možno. Zdej, kako so oni potem zrihtal računalnik, če so sploh ga, brez gesla, to me bolj zanima. Ker po tem kar mi je mami povedala in kar mi vi poveste vidim, da me želijo okol prnest, tega pa ne maram. No, kdo pa mara?
Torej, rekli so da če želimo nadgraditi rač bo potrebno dati druge Winse in pa, računalnik je bil kupljen leta 2006 (aprila) in ja, imel je Xp.
Kar se tiče linuxa. Pripravljena sem naredit vse, tudi nisem ravno nevešča računalnikov in če bi bilo po moje ne bi šel nikoli tja.

@Mustang: Seveda, 1uro dela mu bom še plačala, če bo želel, če ne drugega za pregled več se mi ne zdi smiselno. Neka razumna meja mora bit.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 12.12.2011 00:01:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Večina pri namestitvi Windows XP ne določi administratorskega gesla, sama namestitev te pa na koncu prisili ustvariti novega uporabnika. Torej že v samem startu imaš kreirana 2 navadna uporabnika z administratorskimi privilegiji, od katerih je tisti z uporabniškim imenom "Administrator" kreiran v tem scenariju brez gesla. V tem primeru, se da prijaviti s tem uporabniškim računom, kljub temu, da ga mogoče ne vidiš na Windows XP klasičnem prijavnem zaslonu, kjer ti zlista "vse" uporabnike, na katerega potem klikneš in vpišeš geslo.

Da se prijaviš kot administrator v Windows XP pa enostavno (če se prav spomnim) 2x zapored pritisneš ctrl + alt + del kombinacijo tipk in pojavi se klasičen login zaslon, kjer lahko ročno vpišeš uporabniško ime in geslo. Torej za uporabniško ime vpišeš "administrator" ali "Administrator" (mislim, da ne loči med velikimi in malimi črkami), geslo pustiš prazno in pritisneš na prijavo. In voila, čez nekaj sekund si že v sistemu in lahko mirno brskaš po vseh datotekah na disku.

Opisal sem en način kako se je možno v sistem prijaviti z administratorskim računom, če ta nima določenega gesla.

Edit: z administratorsko prijavo je možno potem spreminjati tudi gesla ostalih uporabnikov.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani