Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Kateri zunanji disk?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.11.2008
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.07.2009 20:09:02
Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me kateri zunanji disk priporočate? Sedaj imam dva WD MyBook-a enega 1TB pa enega 500GB in sem zelo zadovoljen. Zanima me kakšne imate kaj vi izkušnje?

Zaenkrat imam v mislih kupiti sledeči disk WD My Book Mirror Edition 2TB , a ga kdo uporablja in ali ta mirror funkcija uporablja kakšno aplikacijo, ki mogoče pol na macu ne dela. Al kako je to?

Čisto mimogrede ko smo že pri diskih me pa še zanima, če imate tudi vi kaj probleme z WD passport diski, meni se na mac-u včasih kar izklopi. Danes pa mi je začel še bol nagajati in mi pri kopiranju kar nekaj zašteka in zelo težko sploh dostopam do kakšnih večjih fajlov. :/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.07.2009 11:21:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest imam Westeren Digital myBook in sem kar zadovoljen. U glavnem sem ga uporabljal za download na PCju, nekaj fajlov sem pa od tam kopiral tudi na Maca. Mogoče se ti izklopi v sleep modu?

Kupil bom verjetno Time Capsule. Drugače pa kak WD, Seagate ali pa LaCie. Slednji so oblikovno zelo zanimivi, je pa zato dražja tudi cena...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 296
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.07.2009 12:10:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz mam WD my book studio... 1TB prikloplenega na Fire wire 800 pa dela fajn
WD my passport pa mi ga včasih ne prepozna če ga imam priklopljenega na usb razdelilec z ločenim napajanjem drgač pa dela lepo
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.07.2009 12:16:07
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najprej pises, da si z WD MaBook zelo zadovoljen... v nadaljevanju pa, da se izklopi in zasteka ter nagaja Smile

Sam imam WD MyBook 1TB (2x500) prikljucenega preko FW800 na iMac-u in deluje neprekinjeno ze od decembra 2007, ko sem ga nabavil Smile ... Postavljen je pod mizo in edino ce je cista tisina, se vsake toliko zaslisi ventilator, ko se vklopi...



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.07.2009 13:03:39
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zajc3k je napisal/a:
...
Čisto mimogrede ko smo že pri diskih me pa še zanima, če imate tudi vi kaj probleme z WD passport diski, meni se na mac-u včasih kar izklopi. Danes pa mi je začel še bol nagajati in mi pri kopiranju kar nekaj zašteka in zelo težko sploh dostopam do kakšnih večjih fajlov. :/

V kakšnem formatu pa je disk? Jaz imam dva zunanja 120GB Plextor diska in je eden v NTFS en pa FAT32 in prvi veliko lepše deluje, medtem kot FAT32 včaih kar prekine povezavo ko kakšen večji file nalagam (gor/dol), ali pa finder zamrzne ipd. Confused
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.11.2008
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.07.2009 19:01:01
Re: Kateri zunanji disk?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Najprej pises, da si z WD MaBook zelo zadovoljen... v nadaljevanju pa, da se izklopi in zasteka ter nagaja Smile

Sam imam WD MyBook 1TB (2x500) prikljucenega preko FW800 na iMac-u in deluje neprekinjeno ze od decembra 2007, ko sem ga nabavil Smile ... Postavljen je pod mizo in edino ce je cista tisina, se vsake toliko zaslisi ventilator, ko se vklopi...



Zadovoljen sem z WD MyBook-om, razočaran pa nad WD passportom...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.07.2009 19:29:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo se meni tudi dogaja da noče kopirat določenih stvari it Pass...

Zdaj sem ga dal na HFS+ pa bom videl če bo kaj bolje prej je bil na NTFS-3G...

Drugače pa WD MyB. so ok le glasni so zelo ne moreš da ga ne bi slišal...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.07.2009 19:43:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest imam črn myBook 500 GB. Ko se vklopi in včasih, ko kej melje je malo glasen, samo drugače mene ne moti. Edino zvok bi bil lahko drugačen kot zvok enga "komarja" Very Happy

kateri diski so v TC? Hitachijevi?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.11.2008
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 27.07.2009 10:54:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene bolj zanima kako se obnesejo ti WD-ji z Mirror Edition? Kako to deluje na macu?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 27.07.2009 11:09:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zajc3k je napisal/a:
Mene bolj zanima kako se obnesejo ti WD-ji z Mirror Edition? Kako to deluje na macu?


Saj sem prej napisal, da ga uporabljam ze leto in pol in skoraj nonstop laufa Smile In zakaj ne bi deloval z MACom... Imam ga pa v RAID0, kar pomeni,d a imam na voljo 1TB ... ni pa varnosti... kar pomeni, ce crken eden od diskov, gredo vsi podatki v franze... Druga moznost je RAID1 (mirror), kjer imas sicer na voljo pol manj kapacitete (500 MB)... je pa varnost podatkov na visjem nivoju... saj tudi ce crkne eden od diskov, je integriteta podatkov se vedno 100% ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 27.07.2009 19:45:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
prej, ko sem WD uproabljal na PC ni bilo problema z glasnostjo, sedaj, ko ga pa uporabljam na Macu pa je kar moteč na momente. Če PC ne bi delal kot turbina bi že prej verjetno opazil... Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.11.2008
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 28.07.2009 07:48:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vsem za nasvete. Odločil sem se za Zunanji trdi disk WD My Book Mirror Edition, 2TB... Me pa sedaj zanima ker sem nov na OS X sistemu, kako najboljše formatirati novi disk, da bo potem najboljše delal in da bodo podatki varni ???
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 28.07.2009 08:38:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam MyPassport in se super... predvsem mi pri MyBook-ih gre na jetra, da rabijo zunanje napajanje... ali je že kaj drugače?
Ali obstaja kakšen tak ala MyBook brez zunanjega napajanja?

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 28.07.2009 09:59:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zajc3k je napisal/a:
Hvala vsem za nasvete. Odločil sem se za Zunanji trdi disk WD My Book Mirror Edition, 2TB... Me pa sedaj zanima ker sem nov na OS X sistemu, kako najboljše formatirati novi disk, da bo potem najboljše delal in da bodo podatki varni ???


Mislim da ne boš zgrešil, jest ga imam od decembra in dela BP. ene 2x se mi je sicer zgodil da ni sinhroniziral, ampak ga je nekaj "zje**lo" ko sem ga prebudil iz "spanja".

drugače pa sam osebno ga kar največ uporabljam poslovno in imam narejen MIROR.. varnost pač.

lp, zazo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.11.2008
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 28.07.2009 10:02:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zazo je napisal/a:
zajc3k je napisal/a:
Hvala vsem za nasvete. Odločil sem se za Zunanji trdi disk WD My Book Mirror Edition, 2TB... Me pa sedaj zanima ker sem nov na OS X sistemu, kako najboljše formatirati novi disk, da bo potem najboljše delal in da bodo podatki varni ???


Mislim da ne boš zgrešil, jest ga imam od decembra in dela BP. ene 2x se mi je sicer zgodil da ni sinhroniziral, ampak ga je nekaj "zje**lo" ko sem ga prebudil iz "spanja".

drugače pa sam osebno ga kar največ uporabljam poslovno in imam narejen MIROR.. varnost pač.

lp, zazo


Hvala, sedaj sem še bolj prepričan da je to prava izbira. Kaj pa ko ga dobim kako ga naj formatiram, treba kaj ekstra nastavit? Uporabljal ga bom pa samo na mac-u!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 28.07.2009 10:02:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lool, pardon tole mam...

http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=621
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 379
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 03.08.2009 14:08:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem si kupil disk in ohišje ter sestavil. Trdi disk dela že 2 leti kot urica.Ohišje je Sun Bright-tovo in je kar dobro.
Me pa zanima sedaj, ko bom zamenjal manjši disk za večjega in bi tega manjšega uporabil za zunanji disk. Zanima me, če imate kakšne izkušnje z ohišji za 2.5" diske, ker sem bral, da nekatera ohišja malo jezijo.
Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 03.08.2009 14:16:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem kupil 2,5 ohišje od LC Power za manj kot 10 eur. Je zelo tanko, hoče bit podobno ipod touchu in na MBP deluje z enim USB. To je vse kar potrebujem. Imam še enega od Canyona, ki je debelejši, vendar dela isto z enim kablom. Tile porti na Macih so ponavadi overpowered, zato dela samo na enem.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.08.2009 14:44:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a ta je dober? http://www.mimovrste.com/artikel/2060031416/zunanji-trdi-disk-wd-my-book-essential-edition-20-1tb-7200rpm-16mb-usb-wdh1u10000e

mislim, da sem zasledil, da prav takšnega uporablja nekaj ljudi s forum, pa me zanima ali super laufa? hitro kopira ipd...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 03.08.2009 15:23:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
a ta je dober? http://www.mimovrste.com/artikel/2060031416/zunanji-trdi-disk-wd-my-book-essential-edition-20-1tb-7200rpm-16mb-usb-wdh1u10000e

mislim, da sem zasledil, da prav takšnega uporablja nekaj ljudi s forum, pa me zanima ali super laufa? hitro kopira ipd...

Tudi mene zanima kakšno mnenje o tem disku. Ga nameravam kupiti.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani