Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Kateri zunanji disk?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 03.08.2009 15:28:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blaster je napisal/a:
sussi je napisal/a:
a ta je dober? http://www.mimovrste.com/artikel/2060031416/zunanji-trdi-disk-wd-my-book-essential-edition-20-1tb-7200rpm-16mb-usb-wdh1u10000e

mislim, da sem zasledil, da prav takšnega uporablja nekaj ljudi s forum, pa me zanima ali super laufa? hitro kopira ipd...

Tudi mene zanima kakšno mnenje o tem disku. Ga nameravam kupiti.

tudi jaz ga nameravam postaviti ob bok MacBooku. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2008
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 03.08.2009 15:37:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej si Drobo. Če is iznajdljiv, najdeš staro (1. verzijo) še vedno nove na ebayu zelo poceni.

Dela pa vse, kot prikazano. Že leto dni brez enega problema. Podatke imaš tako zares varne, razšiljivost prostora pa malodane neskončno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 03.08.2009 15:43:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam MyBook Home edition, ki ima še FW400 in eSATA porte, stane pa kar precej več (da se ga dobit za okoli 130-140 eur). Na mojem kompu je kopiranje preko FW dobrih 10 mb hitrejše kot prek usb (30 vs 20 mb/s). To govorim o velikih fajlih....pri majhnih je itak vedno problem. Če bi tile buhtlji pri applu vdelali še eSata port bi pa neslo najbrž tudi do 80 mb/s.

Zdej se sam odloči, če ti je za višje hitrosti vredno dodati kar precejšen znesek. Uporaba diska kot TM backup in za odložišče datotek ne terja takih prenosov, če pa bi uporabljal zunanji disk za nalaganje operacijskega/ih sistemov, potem je vredno razmislit o investiciji v hitrejše vmesnike.

Odsvetujem nakup WD elements serije, ker nima nobenega softvera v ohišju za zaustavljanje diska, ampak ga kar izklopi z napajanja, kar ni dobro. MyBook Essential minimum, za hitrost pa dražje serije.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 03.08.2009 15:58:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pravi je razlika v samo hitrostih (firewire...)? Kaj pa kvaliteta? Boljši modeli imajo alu namesto plastike al kako že?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.06.2009
Prispevkov: 64
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 15.08.2009 15:51:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A tist WD MyBook, ki ga je sussi linkal, dela v redu s TimeMachine ? Pa tud drugače z macom?

Nameravam še danes naročit.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.08.2008
Prispevkov: 137
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 15.08.2009 16:19:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mescaline9 je napisal/a:
Jaz imam MyBook Home edition, ki ima še FW400 in eSATA porte, stane pa kar precej več (da se ga dobit za okoli 130-140 eur). Na mojem kompu je kopiranje preko FW dobrih 10 mb hitrejše kot prek usb (30 vs 20 mb/s). To govorim o velikih fajlih....pri majhnih je itak vedno problem. Če bi tile buhtlji pri applu vdelali še eSata port bi pa neslo najbrž tudi do 80 mb/s.

Zdej se sam odloči, če ti je za višje hitrosti vredno dodati kar precejšen znesek. Uporaba diska kot TM backup in za odložišče datotek ne terja takih prenosov, če pa bi uporabljal zunanji disk za nalaganje operacijskega/ih sistemov, potem je vredno razmislit o investiciji v hitrejše vmesnike.

Odsvetujem nakup WD elements serije, ker nima nobenega softvera v ohišju za zaustavljanje diska, ampak ga kar izklopi z napajanja, kar ni dobro. MyBook Essential minimum, za hitrost pa dražje serije.


Sam uporabljam WD MyBook Home Edition s FW400 in eSATA, v velikosti 500gb in deluje povsem v redu že tri četrt leta, me pa moti predvsem velikost in zunanji napajalnik, zaradi česar je disk kot MB-ov spremljevalec dokaj nepraktičen, sicer je pa FW400 priključek, sploh pa eSata (za PC-je) zelo zaželjen dodatek. Z veseljem menjam za WD Passport velikosti 250-500gb (lahko z mojim doplačilom). Ponudbe na ZS.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 16.08.2009 08:12:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alanford je napisal/a:
A tist WD MyBook, ki ga je sussi linkal, dela v redu s TimeMachine ? Pa tud drugače z macom?

Nameravam še danes naročit.


Sem ga ravno v petek nabavil prav v ta namen (za Time Machine backup) ... in deluje OK... Glede na to, da pri backupu ni toliko vazno, ce je malo pocasnejsi prenos... Drugace pa raje predlagam malo drazjo varianto s FireWire800 vmesnikom... Seveda ce imas prosto FW vticnico na racunalniku Smile ...



Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.06.2009
Prispevkov: 64
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 16.08.2009 10:58:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
alanford je napisal/a:
A tist WD MyBook, ki ga je sussi linkal, dela v redu s TimeMachine ? Pa tud drugače z macom?

Nameravam še danes naročit.


Sem ga ravno v petek nabavil prav v ta namen (za Time Machine backup) ... in deluje OK... Glede na to, da pri backupu ni toliko vazno, ce je malo pocasnejsi prenos... Drugace pa raje predlagam malo drazjo varianto s FireWire800 vmesnikom... Seveda ce imas prosto FW vticnico na racunalniku Smile ...




Ja, imam frej FW800 in sem ga hotel izkoristiti pa očitno s tem ne bo šlo.
Tole torej? http://www.mimovrste.com/artikel/2060032215/zunanji-trdi-disk-wd-my-book-home-edition-1tb-7200rpm-16mb-usbfirewireesata-wdh1cs10000e

Sicer pa ga ne bi uporabljal samo za backup, tudi za shranjevanje filmov, glasbe..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 19.08.2009 18:29:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sposojam si temo.
Ali obstaja zunanji disk z 10000RPM, ki ga je možno priklopiti preko FW na iMaca? Vem da so na tržišču diski za vgradnjo, nisem pa našel zunanjega diska z temi obrati. Potreboval bi ga za obdelavo videa.

Drugače pa uporabljam WD Book 1T za time machine in deluje super.

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.08.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 19.08.2009 18:52:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imaš WD-jevo serijo Raptor in Velociraptor (prvi so že starejši in praktično isto hitri kot novejši 7200rpm). Problem je cena, skoraj 1 EUR/1GB in imaš samo kapacitete 150 in 300GB.

Teoretično bi ga lahko dal v ohišje in s tem naredil prenosni disk, je pa tle več problemčkov, ker niso čisto pravi 3,5" diski ampak so 2,5" pa še to so nekaj mm višji kot standardni 2,5" diski, problem bi najbrš bil tudi štrom, saj verjetno porabijo več kot 5400 ali 7200rpm diski, pa seveda glasnost in vibracije - govorim iz lastnih izkušenj. Pa seveda vmesnik, Raptorji so edini 10000 rpm diski s SATA vmesnikom, ostali so SAS ali podobno (vmesnik SATA pa je pri njih nekoliko višje kot pri drugih diskih, tako da so nekompatibilni z večino ohišji). Ne smemo pozabit tudi pregrevanja, moj Velociraptor je imel v območju brez pretoka zraka tudi do 50 stopinj, z ventilatorjam pa nekje 35.

10 - 15.000 rpm je pač rezervirano za serverje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 350
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 20.08.2009 23:10:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam WD Passport Studio 500GB FW400/800. Zadeva je sicer tiha, vendar se včasih sliši preskakovanje bralne glave (vsaj tako se mi zdi).

Ta model sem si pa izbral predvsem zaradi tega, ker ima napajanje preko USB/FW in ne potrebuje napajanja preko napajalnika. To je zelo praktično, če se disk prenaša.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 28.08.2009 10:59:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ok, prišel je čas, da nabavim zunanji disk. Zelo mi je všeč on WD, ki sem ga že enkrat omenjal v tej temi ampak ima napajanje prek adapterja jaz pa bi rad čimmanjši disk, ki se napaja prek USBja. Disk bi rad, da je velik 1Tb, da lahko vse iz MACa vržem tja in s tem "spucam" MACa, pa tut za backup. A kdo priporoča katerega? Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 296
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 28.08.2009 11:20:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
My Passport Essential SE
več na:
http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=691
ma 1TB pa napajanje prek USB-ja
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 28.08.2009 11:27:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WD passporta v nobeni slo trgovini nisem našel 1TB Confused
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 28.08.2009 11:48:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no, če se že v slo nebo dalo dobit 1TB mi bo tudi 500GB dost.
no sem pa slučajno zasledil tole prek kakim dnem, ko sem na dom dobil prospekt http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_12482.htm
a mislite, da je ta disk uporaben? ma pa 8mb predpomnilnika, WD pa samo 2mb.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 28.08.2009 12:20:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
WD passporta v nobeni slo trgovini nisem našel 1TB Confused


in ga boš tudi bolj težko....

Edini passport ki ima 1TB je model My Passport Essential SE

Glede na to da ga pa pri mislim da kar generalnem dobavitelju za WD diske nimajo niti na ceniku (niti SE serije kaj šele 1GB) dvomim da ga sploh kdo ima v Slo ....

ja največja kapaciteta je 500GB TE serija (v črni ali srebrni barvi)

oz tudi PASSPORT STUDIO BLACK (500GB) in PASSPORT ELITE BRONZE (500GB)

razlike med modeli si lahko ogledaš tukaj: http://www.wdc.com/en/products/index.asp?cat=9

lp
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 28.08.2009 12:25:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj pa ta hoferov? Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 28.08.2009 12:29:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti bom odgovoril z vprašanjem...

kaj pa nakup kruha v Merkurjevi trgovini na oddelku z železnino?

Nekako ne paše skupaj kajne. Vedno sem bil in tudi bom mnenja kupuj računalnike in periferijo za njih v trgovinah ki so temu namenjnene kruh in živila pa v trgovinah ki so za to namenjene.

Mešanje obojega skupaj je čisto želja po hitrem zaslužku in zbijanje cene kar je s strani kupca super dokler ne pride do težav kot pa pride do slednjega pa se zadve hudo zakomplicirajo... Čisto v razmislek...

lp
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 28.08.2009 12:31:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
imamo je napisal/a:
Ti bom odgovoril z vprašanjem...

kaj pa nakup kruha v Merkurjevi trgovini na oddelku z železnino?

Nekako ne paše skupaj kajne. Vedno sem bil in tudi bom mnenja kupuj računalnike in periferijo za njih v trgovinah ki so temu namenjnene kruh in živila pa v trgovinah ki so za to namenjene.

Mešanje obojega skupaj je čisto želja po hitrem zaslužku in zbijanje cene kar je s strani kupca super dokler ne pride do težav kot pa pride do slednjega pa se zadve hudo zakomplicirajo... Čisto v razmislek...

lp

jaz se popolnoma strinjam. saj, da bi kupil hoferjevega je bilo ravno 2% možnosti ampak sem ga pač videl in nisem mogel, da nebi vprašal Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 28.08.2009 12:37:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@imamo: to je pa čisto nabijanje brez podlage... pejt najprej kakšen hardware kupit v hofer in potem komentiraj.
Roba je roba... itak je vse made in china, če pa dobiš še garancijo si pa dober.
Prijatelj je kupil 1tb disk v hofru in dela kot mora, nič problemov. Tudi mislim da si uporabnica foruma iChristinchy lasti en ekran iz hofra in je enkrat komentirala da je čist ok. Pač je bolj poceni in zatorej ni "top-notch", ampak kolko dnarja tolko muske. Vsak se pa lahko sam odloči kolk muske rabi. Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani