Jabuk
Del zaslona na 2G ne dela
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.05.2009 10:53:40
Del zaslona na 2G ne dela
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivijo,

videla sem, da je ze precej napisanega o padcih iPhonov in posledicno tezavami z zaslonom, vendar celovitega odgovora za mojeo tezavo nisem uspela najti. Prosila bi za pomoc.
Telefon mi je padel na tla in se ni poskodoval, javil pa mi je da, je SIM kartica zaklenjena. Telefon sem ugasnila in prizgala. Vse je slo normalno. Ko pa se mi je pokazalo na zaslonu Unlock SIM, nisem vec mogla pritisniti na Unlock. Kasneje sem telefon veckrat prizgla in ugasnila ter ugotovila, da deluje le zgornja vrstica. Torej, kot razumem iz prejsnjih diskusij, gre za mehansko poskodbo, in bi bila potrebna zamenjava ekrana, vendar ne vem, katerega dela ekrana. Ali je to ze kdo nredil in kje?

Hvala za odogovore.
A.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.02.2009
Prispevkov: 770
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.05.2009 12:50:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še imaš garancijo? Dobro bi ga bilo peljati na servis če še imaš garancijo.


Lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.05.2009 13:15:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ekran se menja v celoti koliko vem. ne moreš menjat spodnje polovice ekrana ali pa kaj podobnega.

lp,m
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.05.2009 13:23:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na starih verzijah iPhonov se je dalo z neko nastavitvijo povečat občutljivost zaslona. To so delali takrat, ko se jim je kak del zaslona nehal odzivat. Ampak to je bila takrat "serijska" napaka in ne posledica padca. Ampak vseeno bi se mogoče splačalo kaj v tej smeri pogooglati.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 878
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.05.2009 14:33:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Na starih verzijah iPhonov se je dalo z neko nastavitvijo povečat občutljivost zaslona. To so delali takrat, ko se jim je kak del zaslona nehal odzivat. Ampak to je bila takrat "serijska" napaka in ne posledica padca. Ampak vseeno bi se mogoče splačalo kaj v tej smeri pogooglati.

Občutljivost zaslona se da spremeniti, če si naložiš "Supreme Preferences" v Cydii, ter nato še obkljukaj v SBSettings (vendar POZOR, to ni tema, ter pazi pri nastavitvah (beri navodila)).
Potem pa Pritisneš Settings-> General-> Touch, ter začni sprobavat nastavitve.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.05.2009 19:45:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jan_k je napisal/a:
mikrohard je napisal/a:
Na starih verzijah iPhonov se je dalo z neko nastavitvijo povečat občutljivost zaslona. To so delali takrat, ko se jim je kak del zaslona nehal odzivat. Ampak to je bila takrat "serijska" napaka in ne posledica padca. Ampak vseeno bi se mogoče splačalo kaj v tej smeri pogooglati.

Občutljivost zaslona se da spremeniti, če si naložiš "Supreme Preferences" v Cydii, ter nato še obkljukaj v SBSettings (vendar POZOR, to ni tema, ter pazi pri nastavitvah (beri navodila)).
Potem pa Pritisneš Settings-> General-> Touch, ter začni sprobavat nastavitve.


Hvala za tole. Torej sklepam, da se mi splaca poizkusiti ponovno naloziti softwer in potem se tole s kar si napisal v Cydii. Najbrz je to edini test, s katerim lahko vidim, ali je napaka mehanska ali pa se jo da omiliti ali popraviti s programom? Aja, a softwer bom lahko nalozila, kljub temu da mi ne dela zgornji del ekrana?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 878
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 04.05.2009 22:07:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, saj za to potrebuješ le home in sleep button (slednjega le za jailbrejk).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.05.2009 03:51:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolje bo aparat odpret pa preverit kontakte, če je le ekran ostal cel. V nasprotnem primeru pride v poštev samo menjava kompleta, ker ko digitizer gre je konec zabave steklo se še da zamenjat folija pa žal ne. Najbolje je da se odločiš za menjavo ekrana ali pa aparat prodaš. Jst sem iz UK naročil ekran pred pol leta in še zdaj lepo deluje cena je pa bila kr popoprana 120 Eur.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2008
Prispevkov: 315
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.05.2009 10:15:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest mam iphone druge generacije pa ne deluje več. Akdo ve za servis v slo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.05.2009 12:38:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pobrskaj malo po forumu, se je na veliko govorilo o tem že pred časom.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 06.05.2009 07:33:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bokyto je napisal/a:
Najbolje bo aparat odpret pa preverit kontakte, če je le ekran ostal cel. V nasprotnem primeru pride v poštev samo menjava kompleta, ker ko digitizer gre je konec zabave steklo se še da zamenjat folija pa žal ne. Najbolje je da se odločiš za menjavo ekrana ali pa aparat prodaš. Jst sem iz UK naročil ekran pred pol leta in še zdaj lepo deluje cena je pa bila kr popoprana 120 Eur.


Hvala. A ti si si sam zamenjal ekran? Na youtube-u sem videla videe, vendar se mi zdi, da se tega ne bi lotila, sploh ce dam se za ekran tolko kesa in racunam s tem,d abo telefon delal. Ce prav razumem naj najprej probam na novo nalozit porgram na telefon in ce to ne pomaga, potem naj odpremo in pogleadmo, ce so le kontakti. Ekran je cel, brez praske...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.09.2007
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 29.07.2009 23:00:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@deepdelete, a si že zrihtal iphone 3g?

LP Uroš!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 30.07.2009 00:16:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bokyto je napisal/a:
Najbolje bo aparat odpret pa preverit kontakte, če je le ekran ostal cel. V nasprotnem primeru pride v poštev samo menjava kompleta, ker ko digitizer gre je konec zabave steklo se še da zamenjat folija pa žal ne. Najbolje je da se odločiš za menjavo ekrana ali pa aparat prodaš. Jst sem iz UK naročil ekran pred pol leta in še zdaj lepo deluje cena je pa bila kr popoprana 120 Eur.

slučajno sem malo prej na bolhi zaslednil ekran za 79eurov Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 575
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 30.07.2009 13:02:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
So tudi cenejši... http://www.globepoint.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=2625&detailID=5925&segid=&ime=Digitizer_(touch_panel)_za_iPhone_3G_+_steklo
http://www.globepoint.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=2625&detailID=5467&segid=0&ime=Steklo_zaslona_za_iPhone_1gen
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 30.07.2009 13:42:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blackbull12 je napisal/a:
So tudi cenejši... http://www.globepoint.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=2625&detailID=5925&segid=&ime=Digitizer_(touch_panel)_za_iPhone_3G_+_steklo
http://www.globepoint.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=2625&detailID=5467&segid=0&ime=Steklo_zaslona_za_iPhone_1gen


To je samo steklo in ne cel ekran... Smile



Problem pa nastane, ker sta ekran in zascitno steklo zlepljena... In ce imas samo poceno steklo, bos tezko locil ekran od pocenega stekla Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 575
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 30.07.2009 13:45:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha torej če je ekran ali steklo počeno, moraš zamenjati v kompletu.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 30.07.2009 13:49:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blackbull12 je napisal/a:
Aha torej če je ekran ali steklo počeno, moraš zamenjati v kompletu.


Sicer bo to povedal kdo, ki je ze delal... samo kolikor se spomnim, sem nekje bral, da je problem dobiti narazen steklo in displej... Zato je najbolje menjati oboje ...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.09.2007
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 30.07.2009 15:45:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Menjava ekrana, digitizerja:

2G: Potrebno je menjati celoten del zaslona(LCD, digitizer), ker je tovarniško skupaj zalepljeno. Mogoče se da ločit digitizer od lcd ampak z obilo živcev ter časa. Tudi če poči samo steklce spredaj in dela lcd ter digitizer normalno, moraš sprednje steklce odstraniti delček po delček- skoraj ni vredno časa in truda!

3G: Lažja zamenjava, LCD in digitizer so v ločeih enotah in se da zamenjat vsakega posebej- manjši stroški!

Če kdo potrebuje zamenjavo, kovse@yahoo.com

Lp uroš!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani