Jabuk
iCal - ToDo, MobileMe - calendar ToDo in seveda iPhone
Ali uporabljate MobileMe ali ...?
Da, zadeva je super!
24%
 24%  [ 8 ]
Da, ampak pričakoval sem več.
3%
 3%  [ 1 ]
Ne, uporabljam Googlove rešitve.
24%
 24%  [ 8 ]
Ne, uporabljam M$ rešitve.
6%
 6%  [ 2 ]
Ne, uporabljam druge rešitve.
33%
 33%  [ 11 ]
Svinčnik in papir so zakon!
9%
 9%  [ 3 ]
Skupaj glasov : 33
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.07.2009 09:46:53
iCal - ToDo, MobileMe - calendar ToDo in seveda iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Ta zadeva MobileMe mi je vedno bolj OK... v službi jo imam stalno gnano preko FF (ja na winsih... Sad ), doma delam na Mac-u in všeč mi je sinhronizacija kontaktov in koledarja na iPhonu.

No, težava je v tem, da v iCal-u ali pa na MobileMe koledarju dodam neko nalogo (ToDo) in... doma OK, v službi OK... iPhone... ali obstaja kakšna aplikacija, ki bi osveževala ToDo zadeve z MobileMe (na neko push varianto)? Da mi ne bi bilo potrebno biti ravno na mreži ipd.

Hvala za pomoč in nasvete,
M
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.07.2009 12:14:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz uporabljam MobileMe in mi je zelo všeč Smile Motijo me le tri stvari:
- nesinhronizacija ToDo-jev na iPhone (stvar iPhone OS), kar je izpostavil že predhodnik
- da se preko web vmesnika na www.me.com ne prikažejo subscribani koledarji (na iPhone so to končno porihtali z OS 3.0)

Zaenkrat za ToDo-je uporabljam Remember The Milk, za kar obstaja zelo dobra aplikacija tudi za iPhone, a to še vedno ni to Sad Raje bi imel sinhronizacijo iz iCal preko MobileMe na iPhone in obratno. Zdaj pač na Macu vpisujem ToDo-je preko Remember The Milk web vmesnika, v iCal imam tale koledar od Remember The Milk subscribanega, tako da ToDo-je sicer vidim, a se opravljenih ToDo-jev pač ne da odkljukati in tudi ne dodajati novih (subscribani koledarji so seveda read only). Na iPhone pa dela RTM aplikacija perfektno.

Ena izmed rešitev za sinhronizacijo ToDo-jev med iCal in iPhone je recimo Todo od Appigo ( http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=282778557&mt=8 ), a kolikor se mi zdi moraš tu imeti na Macu nainstaliran nek dodaten software, kar je spet brezveze.

Drugače pa je MobileMe zelo OK! Vsekakor bom po izteku naročnino podaljšal.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 658
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.07.2009 19:14:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem testiral mobile.me en dan, in sem ga odjavil. Motilo me je to, da v mobile me nisi mogel naštimati nekega opravila z opomnikom?? npr google to omogoča.

Res da je sicer trapast razlog, pa vendar sem to hotel imeti. Sedaj sem to rešil z google syncom.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani