Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
windows xp na macu
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.06.2009 19:58:27
windows xp na macu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvič v življenju sem kupil in sploh srečal MAC. Tri dni imam MACBOOK PRO 17', 2,66, 4GB RAM, 320 GB DISC.

Na BOOT CAMP sem inštaliral WINse (zaradi PROKLIKA, TELEFONSKEGA IMENIKA IN SLOVARJEV). Dela vse brezhibno. Moti me le to, da moram reštartat računalnik, ko hočem preklopiti iz MAC na WIN ali obratno. Danes sem potegnil dol tudi PARALLELS DESKTOP 4.0. Ali ga lahko inštaliram, ali moram potem WINse inštalirat še enkrat ali bo kar delalo? Ima kdo izkušnje s tem. A je kakšen program boljši od PARALELLS (VMvare??)?

Help!!!!!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 28.06.2009 20:02:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni treba še enkrat.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.06.2009 20:09:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A pa kaj serje al dela isto? A ostaneta na disku dve particiji ali naredi še eno? Mogoče zastavim kakšno vprašanje nerodno, ampak ni mi še čisto jasno...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 28.06.2009 20:22:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
paralellsi nardijo virtualno partcijo in še celo sproti prilagajajo njeno velikost Smile za to kar rabiš je vsekakor boljša virtualizacija - na recimo enmu namizju imaš slovarje,....na drugih pa mac os, preklapljanje že na slabih mašinah deluje zelo hitro in isto.

in pa ja, win moraš inštalirat še enkrat - v bistvu boš mel potem 2x inštalirane win. ene preko boot campa na nfts particiji, druge na mac particiji. jest bi une preko boot campa pol izbrisal.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.09.2007
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.06.2009 20:28:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Windowse preko Parallels desktop lahko naložiš kamorkoli na disk, ni potrebno particije naredit. Je pa dosti bolj elegantna rešitev od Bootcamp ker lahko upravljaš OS X in windowse hkrati. Lahko si celo namestiš več windowsov.

Je pa slabše to da potem nimaš celotne zmogljivosti maca, kar ni primerno za kake igre, zmogljivejše programe...


LP Uroš!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.06.2009 20:31:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za pomoč, GOSTAN! Ne bom pa imel nič proti, če še kdo kaj napiše, ker se tako človek lahko največ nauči...

Pa še eno vprašanje imam:

Ali se da iz VINDOWS VISTA MAIL izvoziti imenik in stare maile v MAC MAIL? Če se da, kako?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.06.2009 20:32:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macgregor je napisal/a:
Hvala za pomoč, GOSTAN! Ne bom pa imel nič proti, če še kdo kaj napiše, ker se tako človek lahko največ nauči...

Pa še eno vprašanje imam:

Ali se da iz VINDOWS VISTA MAIL izvoziti imenik in stare maile v MAC MAIL? Če se da, kako?


What's with the RANDOM upper case?

-J
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 28.06.2009 20:34:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uros_k je napisal/a:
Windowse preko Parallels desktop lahko naložiš kamorkoli na disk, ni potrebno particije naredit. Je pa dosti bolj elegantna rešitev od Bootcamp ker lahko upravljaš OS X in windowse hkrati. Lahko si celo namestiš več windowsov.

Je pa slabše to da potem nimaš celotne zmogljivosti maca, kar ni primerno za kake igre, zmogljivejše programe...


LP Uroš!


A tudi če ne laufaš WINsov nimaš celotne zmogljivosti ali samo takrat, ko laufata oba sistema hkrati?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.06.2009 20:44:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mislim da se pri tvojem nadvse zmoglijivem prenosniku to ne bo nč poznal če še ene xp laufaš zrave. v parallels lahko določiš tud kok rama daš npr. xpjem ko laufajo. in ko paralellse zapreš dobiš seveda nazaj ves ram, ves proc k so ga prej rabil xp. jest mam 2.0 macbooka, 2 gb rama pa dela BP.
res pa je da je za igre bolš boot camp, ampak ti to praviš da ne rabš.

outlook
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=4022&highlight=outlook
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.06.2009 20:48:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ne neumnosti kvasti ljudje.
Lepo je napisal da ima že inštalirane winse in verjamem da se mu jih ne da še enkrat.
Parallelsi so trenutno meni najboljši, čeprav tudi VMware je čisto vredu.

Je možno da se preko parallelsov zažene winse ki so na drugi particijo oz. inštalirani preko bootcampa. Samo mislim da je ena komplikacija glede tega, ker sem nekaj bral na forumih in pravijo da je zelo težko skonfigurirati to. Jaz sem imel srečo, ker sem imel že od prej naložene parallse 3.0 ki so avtomatsko poiskali bootcamp winse. Potem sem samo upgrade-al na 4.0 in nastavitve so se ohranile.

Malo boš moral pobrskati po googlu kako se nastavi to. V vsakem primeru pa boš rabil inštalirati paralelse. Priporočam da kar inštaliraš in začenš mao raziskvat po nastavitvah.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 28.06.2009 23:10:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OK, tole sicer pišem po izkušnjah VMWare, ampak pri Parallelsih je, kolikor vem, isto.
Ne, ne rabiš še 1x inštalirat.
Paralelsi bi morali sami najt bootcamp particijo na disku, te vprašat, a jo želiš znotraj Parallelsov uporabljat in to je to. Potem lahko bootcamp particijo zalaufaš znotraj Parallelsov, restart ni potreben - ali pa dirketno čez bootcamp z restartom.
Je pa en probem - aktivacija winsov: vsakič ko jih zalaufaš na drug način (torej najprej parallels, potem direkt bootcamp in/ali obratno) si mislijo, da si menjal sistem in hočejo spet aktivacijo. Meni je šlo to kljub originalnim winsom, kjer s tem sicer ni težav, toliko na jetra, da sem na bootcampu XP zamenjal z Win7 beta (ki ne zahteva aktivacije), potem pa bootcamp dokončno ukinil ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 26.07.2009 16:10:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ker je danes nedelja in sem rekel, da bom naredil vsaj nekaj koristnega za službo sem se odločil, da si na Maca naložim XPje (rabim Visual Studio, SQL server, IE 8 in ostalo). Trenutno laufam prvič tudi Paralles.

Zanima me koliko RAMa in procov se splača nameniti XPjem? Približno pol: pol? Verjetno se obeh procov ne da nameniti XPjem?

In najbolj pomembno vprašanje... se da kako v Winsih povečati hitrost vrtenja, ker zadeva se še bolj greje kot v OS X ?

Hvala.

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 21.08.2009 09:07:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima, ce lahko nalozim windowse na zunanji diski, npr. na wd in tam izberem particijo in potem, ko hocem it na windowse, se samo priklopim na zunanji disk?Je to mozno?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.08.2009 10:51:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor vem, ja, je. Lahko je to USB, Firewire ali pa eSATA disk (slednji seveda le na Mac Projih, če imaš ustreno PCI-Express kartico).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.08.2009 10:59:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
U operater Smile, sedaj bi pa potrebovala malo vec info....
Imam MacBook-a in mislila sem, da bi preko usb porta na western digital lepo nalozila xp-je.Sla skozi vso instalacijo boot camp-a in da bi namesto tam, kjer kreiras particijo na notranjem disku(nevem, ali se ti pokaze zunanji disk ki ga imas preko usb-ja med notranjimi diski?) izbrala zunanji disk?
Je to mozno?Hvala.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 21.08.2009 11:32:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ehm... to je zdaj že tretji operater v tem tednu. Rolling Eyes

Bootcamp je v osnovi itak neuporaben, saj ti več kot cca. 32 GB-no particijo ne pusti ustvariti, pa še to v FAT32 načinu.

Jaz bi naredil zadevo na sledeči način:

1.) priklopiš zunanji disk, na katerega želiš namestiti Windows OS

2.) vstaviš CD/DVD od Windows sistema, Maca ponovno zaženeš, držiš tipko ALT in počakaš, da se ti pojavi zagonski meni

3.) izbereš CD/DVD z Windows namestitvijo in lepo počakaš, da se naloži v spomin oz. prideš do ekrana, kjer lahko narediš particije itn. (v Windows Vista oz. novejšem je to grafični prikaz, v starejših Windowsih je to tekstovni prikaz na modrem ozadju)

4.) sedaj izbereš tvoj zunanji disk in narediš particije po želji ter formatiraš v NTFS datotečnem sistemu

5.) potrpiš, da se vse skupaj zažene namesti, pri ponovnem zagonu držiš tipko ALT ter izbereš particijo/disk z Windows OS

6.) ko je vse končano, vstaviš MacOS-ov DVD in namestiš gonilnike

7.) Pri vsakem zagonu, ko boš želela delati v Windows, boš morala držati tipko ALT ter izbrati Windows particijo/disk

Še en nasvet za konec:

8.) V MacOS je najboljše namestiti MacFuse ali pa komercialno različico Paragon NTFS for MacOS X, da boš lahko dostopala do podatkov na NTFS particiji/disku.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 21.08.2009 12:05:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sorry za napako Smile.....

Vprašanja :

4.) sedaj izbereš tvoj zunanji disk in narediš particije po želji ter formatiraš v NTFS datotečnem sistemu --->predvsem formatiras v NTFS (tega ne razumem kaj pomeni)?

6.) ko je vse končano, vstaviš MacOS-ov DVD in namestiš gonilnike--->zakaj je potrebno namestit MacOS-ov dvd z gonilnki kam(na zunanji disk) in kdaj?

7.) Pri vsakem zagonu, ko boš želela delati v Windows, boš morala držati tipko ALT ter izbrati Windows particijo/disk ---->in imeti prikljucen zunanji disk in to izbrati?

8.) V MacOS je najboljše namestiti MacFuse ali pa komercialno različico Paragon NTFS for MacOS X, da boš lahko dostopala do podatkov na NTFS particiji/disku.---->zakaj je to potrebno namestiti?

Jaz razumem vse tole takole Smile, da pac namestim na zunanji disk windowse in ko jih potrebujem, se priklopim preko usb-ja na zunanji disk jih zazenem s tipko alt in vstopim v os.A se motim al je to prevec enostavno Smile?

Najlepsa hvala za vse odgovore!!!!

Dasa
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 21.08.2009 12:15:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
4.) NTFS (Windows NT File System) je datotečni sistem, privzeti datotečni sistem Windows XP oz. novejših Windows sistemov (starejši Windows sistemi so uporabljali FAT32 oz. FAT16). Za velike diske je priporočeno uporabljati NTFS (nad 128 GB, če se dobro spominjam oz. nekako takole). MacOS uporablja v osnovi HFS+ dat. sistem za shranjevanje podatkov

6.) gonilnike z MacOS-ovega DVD-ja je potrebno namestiti, da ti bo normalno deloval Applova tipkovnica v Windowsih (npr. gumb za izmet CD/DVD-jev, itn.), ter predvsem vse ostalo (grafična, brezžična in žična mrežna kartica, modri zob itn.)

7.) seveda moraš imeti priključen in vklopljen disk, če boš želela zagnati Windows na tistem disku

8.) to je potrebno, če želiš dostopati do podatkov na tvojem disku, ki je formatiran v NTFS.

hedonist je napisal/a:
Jaz razumem vse tole takole Smile, da pac namestim na zunanji disk windowse in ko jih potrebujem, se priklopim preko usb-ja na zunanji disk jih zazenem s tipko alt in vstopim v os.A se motim al je to prevec enostavno Smile?


Dobro razumeš.
Disk priklopiš/vklopiš takrat, ko boš želela delati v Windowsih.

Aja: ni za kaj. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 21.08.2009 12:29:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Navezovanje na:
6.odg.---->jaz bom potrebovala win.le za e-davke, pa banko.Po moje mi ni potem potrebno ist.driverjev od mac-a?Ali pac?A potem gonilnike od mac-a namestim na zunanji disk v wind.?
8.to ni nujno , ne?
Hvala za prijaznost opeter peter!!!!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 21.08.2009 13:19:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
6.) Če boš Windows uporablja kot Bootcamp, potem je priporočljivo, da namestiš gonilnike, ki so na MacOS-ovem DVD-ju za Windows.

8.) Ni.

Mogoče pa bi bilo zate najenostavnejše, če bi Windows namestila s pomočjo kakšnega emulatorja, npr. VirtualBox.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani