Jabuk
MBAir in venti
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.06.2009 22:03:38
MBAir in venti
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Al je možno, da je osx v organu, ker se mi venti hitro vklapljajo ali pa kak proces laufa v ozadju, namreč med surfanjem v safariju n 24ur.com se mi uklopijo venti? A je to normalno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.06.2009 22:04:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
flash?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.06.2009 22:10:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blaster je napisal/a:
flash?


možno, ker os nisem še ponovno nalagal je tak ko je bil ob nakupu. Sam pikola na ibooku se niso vklapljal tok venti pa tale C2D 2.1 oni pa revež 1.2 PB
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.05.2007
Prispevkov: 104
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 24.06.2009 06:27:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ob predvajanju Flash animacij je MB Air dokaj glasen...
Predlagam namestitev smcFanControl... http://www.eidac.de/

Program imam že nekaj časa nameščen in ga priporočam.
Pri pregledovanju Flash vsebin dvignem število obratov (3000-4000 RPM) in s tem preprečim, da bi se MBA pregrel i posledično na ful pognal ventilatorje.
Rezultat...tišje delovanje
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.06.2009
Prispevkov: 211
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.06.2009 12:00:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ali pa programček CoolBookController, z njim se zmanjšajo napetosti procesorja in posledično se manj greje, baterija vzdrži malce dlje, no, pa tudi ventilatorčki se manj vklapljajo. Programček je po moje boljša varianta, kot pa zmanjšati obrate ventilatorjev, ker pač zmanjšaš s tem samo hrup, greje se pa bolj in to posledično bolj obremenjuje vso matično ploščo. Imam ga zmontiranega na macbooku, pa mi temperatura redko naraste preko 50 stopinj. Flash animacije, napr. je temperatura cca 48. Lahko si ga potegneš in pogledaš kako se ti zdi, če pa hočeš odkleniti opcije, da lahko spreminjaš napetosti procesorja (undervolting) je treba plačati 10 dolarčkov, s paypalom gre brez problemov. Nastavitve je kasneje potrebno nastavljati z preizkušanjem raznih vrednosti, pri kateri najnižji še dela računalnik, ne da bi zmrznil...
Sem zelo zadovoljen, prej se mi je računalnik kar precej grel, sedaj pa ga lahko imam ves čas na kolenih, ali kje drugje, pa je samo mlačen... Razz
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani