Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Backup kontaktov
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.06.2009 17:46:08
Backup kontaktov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Backup starih podatkov

zanima ali sta to edina dva načina za backup kontaktov.

Osnovni backup:

Najbolj pomembni podatek na telefonu so kontakti. Le te poprej sinhronizirajte z Outlookom (Win) ali AddressBook (Mac).
Le to storite tako, da obkljukate sinhronizacijo kontaktov v iTunes:
Info -> Contacts

Za napredne uporabnike:

Imenik
/Private/var/mobile/Library/AddressBook/AddressBook.sqlitedb
/Private/var/mobile/Library/AddressBook/AddressBookImages.sqlitedb

Sam sem si naredil že nekaj časa nazaj backup od fajla AddressBook.sqlitedb ne pa AddressBookImages.sqlitedb. Po nastavitvi novega fw 3 ter prenosu AddressBook.sqlitedb v telefon, telefonskih številk nisem imel. Tako sem moral ponovno ročno vnesti kontakte poleg tistih, ki jih imam že v sim kartici.

Problem je v tem ker nimam sinhronizirano kontaktov, ki jih imam na sim kartici, z outlookom. Ali je kakšna možnost, da kontakte, ki jih imam na telefonu (prenos iz sim kartice) prenesem na računalnik in jih shranim, da bo berljivo z outlookom?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.06.2009 20:15:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem sedajle petkrat prebral tole, pa mi ni jasno, kaj bi sploh rad naredil... Na zacetku namrec pises, kako se sinhronizira (preko Outlook ali AddressBook)... potem pa nekaj o SIM kartici in imeniku...

Ce se nimas podatkov sinhroniziranih z Outlookom... potem jih prej skopiraj s SIM kartice v telefon in potem sinhroniziraj ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.06.2009 20:30:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sem sedajle petkrat prebral tole, pa mi ni jasno, kaj bi sploh rad naredil... Na zacetku namrec pises, kako se sinhronizira (preko Outlook ali AddressBook)... potem pa nekaj o SIM kartici in imeniku...

Ce se nimas podatkov sinhroniziranih z Outlookom... potem jih prej skopiraj s SIM kartice v telefon in potem sinhroniziraj ...


evo po domače Cool

posnel sem si kao datoteko AddressBook.sqlitedb na disk kot backup kontaktov ker sem smatral, da jo bom uporabil pri ponovni nastavitvi novega software ter uporabi funkcije set as new phone. Ko sem skušal iz diska posneti AddressBook.sqlitedb kontaktov ni bilo. V sim kartici imam še od prejšnjega telefona nekaj kontaktov hkrati pa sem dodajal nove kontakte v telefon.

V glavnem kontakte iz sima sem importal v telefon ostale pa sem moral ročno ponovno vstaviti.
Prejšnjih kontaktov nisem imel synsano z outlookom ker jih noveč mešati s telefonskimi.

Zdaj me zanima kako lahko kontakte, ki jih imam na telefonu prenesem na računalnik, da bodo vidni oziroma bi lahko naredil backup.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.06.2009 20:41:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AddressBook.sqlitedb pride v psotev le, ce restoras isto verzijo... Sicer lahko da deluje tudi z novo...vendar, ce je v novi verziji kaj spremenjen zapis ali dodano kaksno polje, je lahko problem...


Se vedno je najbolje sinhronizirat z Outlookom ... in jih potem v Outlooku exportas ali backupiras... Ce noces mesati, potem prej v Outlooku umakni tiste podatke...ali pa v Putlooku naredi nov addresbook in syncaj v ta nov addressbook...

Ce po pravici povem, mi pa se vedno ni popolnoma jasno, kaj ne bi rad mesal in kaj si naredil... in kaj bi rad dosegel Smile ...

Nevem zakaj tako komplicirati... enostavno vse spravis v Outlook, pa potem v Outlooku naredi red... Dvomim, da imas v imeniku 20.000 stevilk ... Smile ... ker potem bi to res bilo malo mucno Smile ... Upam, da ne bos na koncu rekel, da gre za 20 zapisov v imenik Smile ... Laughing Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 383
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 23.06.2009 20:47:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevem zakaj tako komplicirati... enostavno vse spravis v Outlook, pa potem v Outlooku naredi red... Dvomim, da imas v imeniku 20.000 stevilk ... ... ker potem bi to res bilo malo mucno ... Upam, da ne bos na koncu rekel, da gre za 20 zapisov v imenik ...

Embarassed
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 25
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.06.2009 19:19:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
icy je napisal/a:
Nevem zakaj tako komplicirati... enostavno vse spravis v Outlook, pa potem v Outlooku naredi red... Dvomim, da imas v imeniku 20.000 stevilk ... ... ker potem bi to res bilo malo mucno ... Upam, da ne bos na koncu rekel, da gre za 20 zapisov v imenik ...

Embarassed


Tole pri iphone-u je po moje namenoma zabrkljano Wink:

afaik je najbolje delati tudi backup telefona, ki ga načeloma iTunes naredi sam pred vsako večjo sinhronizacijo. Vendar pa mi nekako ni jasno, kako dela s to "bazo" in je moj predlog sledeč (predvsem za tiste brez jailbreak-a):
- pred posegom naredi varnostno kopijo telefona (desni gumb na telefon v Itunes -> Backup
- ko konča, zapri Itunes in skopiraj na varno imenik
C:\Documents and Settings\ime_uporabnika\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup oziroma C:\Users\ime_uporabnika\AppData\Apple Computer\MobileSync\Backup

Nato poženi Sync z Outlookom, vendar v primeru prve sparitve povej, da boš informacije združil (Merge), ker če izbereš Replace, boš imel na telefonu le kontakte iz Outlooka, ki je po Murphiju prazen Wink. Pa še na okenca povsem na dnu info strani pazi, ker tam tudi lahko poveš, da boš delal na veliko Smile.

Namreč danes sem se malce igral s tem in varnostna kopija telefona hitro povozi prejšnje verzije in si tako lahko v nekaj minutah brez vsega -Sad (beri: sem imel podoben primer, le da me je rešil samodejni mrežni backup, ki mi je pravi čas spravil podatke na varno...

Jernej
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.10.2008
Prispevkov: 182
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 30.06.2009 07:58:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No če zdaj jaz prav razumem....

Rad bi prenesel imenik oz. kontakte iz iPhona na računalnik (outlook?), prej je šlo legantno z kopijo datoteke, zdaj pa je prehod na 3.0 in ista stvar ne deluje... Tak da me zdaj zanima kako sprait kontakte na računalnik, da jih lahko po nadgraditvi sinhroniziram nazaj?

Po zgornjih postih sodeč: Dam tam, da jih sinhronizira z Outlookom in kliknem merge? Outlook je prazen, v njem ni nobenih kontaktov!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.04.2008
Prispevkov: 331
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 30.06.2009 08:10:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ena od resitev backupa kontaktov je Mobile Me, ki pa je zal placljiv.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.10.2008
Prispevkov: 182
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 30.06.2009 13:04:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pozlepster je napisal/a:
Ena od resitev backupa kontaktov je Mobile Me, ki pa je zal placljiv.


Ja ampak glede na to, da je xx dnevna poskusna varianta, bi verjetno šlo ali?

Jest maš kak info, predlog?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 30.06.2009 13:08:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MajkelNajt je napisal/a:
No če zdaj jaz prav razumem....

Rad bi prenesel imenik oz. kontakte iz iPhona na računalnik (outlook?), prej je šlo legantno z kopijo datoteke, zdaj pa je prehod na 3.0 in ista stvar ne deluje... Tak da me zdaj zanima kako sprait kontakte na računalnik, da jih lahko po nadgraditvi sinhroniziram nazaj?

Po zgornjih postih sodeč: Dam tam, da jih sinhronizira z Outlookom in kliknem merge? Outlook je prazen, v njem ni nobenih kontaktov!


Tocno tako... v iTunes izberes, da bos sinhorniziral kontakte z Outlookom ali Windows Address Bookom ... in ko te vprasa, kaj zelis narediti, izbers "MERGE ..." in jih imas v Outlooku ali v WAB ... Po restoru pa samo ponovis vajo... in jih imas potem na obeh koncih ... Moras pa to delat na enem racunalniku ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 30.06.2009 13:09:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MajkelNajt je napisal/a:
pozlepster je napisal/a:
Ena od resitev backupa kontaktov je Mobile Me, ki pa je zal placljiv.


Ja ampak glede na to, da je xx dnevna poskusna varianta, bi verjetno šlo ali?

Jest maš kak info, predlog?


Tudi s pomocjo MobileMe bi slo... mislim,d a je 90 dni brezplacna preskusna doba ... Ce se prav spomnim, pa pri registraciji vseeno potrebujes stevilko kreditne kartice... in ce ne odpoves preskusne dobe, ti po 90 dneh zaracaunajo letno narocnino ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.10.2008
Prispevkov: 182
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 30.06.2009 13:40:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala ti!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 30.06.2009 14:12:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker ste tole rešili bi izkoristil temo za problem sinhronizacije - iphone, outlook, gmail contacts. Zdaj imam na iphonu dve grupi: all from my pc in contacts. Slednji so sinhronizirani z googlom, prvi pa z outlookom. Jaz pa bi rad na iphonu eno grupo ki bi se sinhronizirala z obema. Kako to narediti?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.12.2008
Prispevkov: 25
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 30.06.2009 20:14:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MajkelNajt je napisal/a:
No če zdaj jaz prav razumem....

Rad bi prenesel imenik oz. kontakte iz iPhona na računalnik (outlook?), prej je šlo legantno z kopijo datoteke, zdaj pa je prehod na 3.0 in ista stvar ne deluje... Tak da me zdaj zanima kako sprait kontakte na računalnik, da jih lahko po nadgraditvi sinhroniziram nazaj?

Po zgornjih postih sodeč: Dam tam, da jih sinhronizira z Outlookom in kliknem merge? Outlook je prazen, v njem ni nobenih kontaktov!


Točno tako mora iti. Le da ne škodi, če prej izvedeš še varnostno kopijo oziroma varnostno kopijo spraviš na varno!. Drugače pa samo sync na Outlook in to je to Smile.

Jernej
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 380
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 06.08.2009 01:30:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnjič je nekdo napisal, kje se nahajajo stiki v računalniku(win). Zanima me, če lahko še prosim 1x, ker je res nujno (računalnik jutri odide, moja naloga pa je, da vzamem dol kar je uporabnega sploh ostalo) Tako da, lepo prosim če mi kdo napiše, sem brskal pa ne najdem ne v iskalniku ne doma.
Hvala in lp.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.03.2009
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 06.08.2009 02:22:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno, a so to "contacts" ki jih uporabljaš v Outlook Expressu, ali so to stiki v Outlooku (in so torej del Outlookove pst datoteke ki vsebuje tudi maile, koledar...)...

Če je druga varianta, je torej jasno, da so stiki v Outlookovi .PST datoteki. Če je prva varianta pa poiščeš folder CONTACTS nekje na računalu Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 06.08.2009 02:37:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
noisedata je napisal/a:
Odvisno, a so to "contacts" ki jih uporabljaš v Outlook Expressu, ali so to stiki v Outlooku (in so torej del Outlookove pst datoteke ki vsebuje tudi maile, koledar...)...

Če je druga varianta, je torej jasno, da so stiki v Outlookovi .PST datoteki. Če je prva varianta pa poiščeš folder CONTACTS nekje na računalu Wink


ta datoteka v kateri imaš shranjen Adressar od outlook expressa je enaka imenu profila uporabnika. Ima pa kočnico.WAB (primer: če je ime userja USER, potem je ponavadi datoteka z imenom USER.WAB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 380
Kraj: Slovenija
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 06.08.2009 12:12:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno sem našel ja. V glavnem malo norim zraven wendowsa ker nič več ne dela Laughing . outlook se je pokvaril Laughing , sem pa našel tiste "contacts" in bom kar te prenesel! Če pa kaj zmrdam, bom pa pač kontakte prepisal ven na roko in jih potem tudi napisal nazaj, saj so tako počitnice Laughing Laughing .
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 26.11.2011
Prispevkov: 7
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 10.07.2014 10:43:51
Re: Backup kontaktov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj ne vem al sem smotan al kaj - v glavnem ne znam.

Želim prenesti kontakte (stike) iz iPhone 4 v Outlook 2007. Kako?

Imam najnovejši iTunes in iOS. Tale sinhronizacija iOS - Outlook očitno deluje samo enosmerno (iz Outlooka v iPhone). Kaj pa obratno??
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 21.08.2014 08:38:05
Re: Backup kontaktov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vcasih je bila opija (v itunsih si odkljukal sync contacts to outlook), vendar pa tega ze dolgo nisem uporabljal, ker imam vse svoje kontakte na icloudu.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani