Jabuk
Airport na Macbooku Sistemska napaka
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.11.2008
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.06.2009 22:46:06
Airport na Macbooku Sistemska napaka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravlljeni!

Pred dvema dnevoma se mi je na Macbooku pojavila napaka za Airport.

Ko grem v Sistem preferences/Network nimam več skonfiguriranega Aiporta. Ko ga dodam na novo, mi sam od sebe ne začne iskat Wi-Fi, ko pa izberem ročno iskanje, pa ne najde ničesar. Tudi ko vpišem novo wi-fi dostopno točko (ime, pass) mi takoj napiše connection failed, čeprav je prava.
Edino kar dela, je da mi nardi le Ad Hock povezavo.
Ethernet mi deluje normalno. S tem da tudi, ko potem Sistem preferences zaprem, ta airport spet zgine.

Pred tem, ko je začelo zafrkavat, sem se povezala s Samsungom L810 preko USB na internet. Ko sem določla novo povezavo za Samsung, sem se zmotila in sem pod Create network izbrala LAN namesto Samsung Mobile, ki ga pokaže, ko je tel. priklopljen preko USB. Ta Samsung povezava se sedaj noče odstranit, saj ko kliknem minus spodaj, vrže ven in javi, da je prišlo do sistemske napake pri Sistem Preferences, možnosti so Relaunch ali Cancel. Drugega ni bilo nič delanega, da bi kaj zafrknila, tko da bo verjetno to problem.

A obstaja kakšna možnost, da bi tko kot pri Windowsih v biosu, zagnala Mac leopard OSX od tam, kjer je nazadnje delovalo brez problemov?
Ali mogoče, ko se bo Upgrade-al na Snow Leopard, bo potem to delovalo, se datoteke prepišejo?

Ker ne bi vedla kje je napaka.


Hvala za odgovor, če bo kdo kaj vedel.
LP. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.02.2009
Prispevkov: 770
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.06.2009 22:55:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bo šlo... ko je tvoj mac povezan z ethernet kablom... klikni v nastavitvah: sharing in klikni internet sharing. Izberi: share from ethernet to airport in spodaj nastavi wi-fi SSID in password. Potem klikni kvadratek ob internet sharing-u in ko te vpraša klikni start. Če potem začne tvoj mac oddajat wireless z nastavljenim SSID-jem in passwordom je z wi-fi oddajnikom vse OK, potem je softwerska napaka. Klikni check for updates.


LpM
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.11.2008
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.06.2009 21:03:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Žal ko gre pod sharing, internet sharing nimam nič drugega za zbrat pod connection from ethernet in pa samsung mobile. Pod Computers using piše ethernet in kljukica pod ON.

Drugega nimam za nastavit, kot si napisal ssid wi-fi password.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani