Jabuk
Backup iphona z inštalacijo widowsa
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.08.2009 08:02:54
Backup iphona z inštalacijo widowsa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni
Nekaj sem prebrskal forum, toda natančnega odgovora nisem našel.
Imam nameščeno Visto, zdaj pa bom zadevo formatiral in naložil win 7.
Zanima me kako bom si lahko nastavil itunes nazaj, da mi ne bo pobrisal vseh podatkov z iphona?
Sem naredil backup iz mape(C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\AppleComputer\MobileSync\Backup), prenesel na laptopa za test, tam sihnroniziral pa mi je vseeno vse pobrisalo. Kot da ne bi prepoznal backupa ki sem ga skopiral v mapo v visti(na prenosniku). En kolega mi je sicer omenil, da lahko narediš sihronizacijo samo na enem računalniku, na drugem več ne(kar se mi siceer zdi totalno brezveze), od tedaj nisem več nič poskušal, zdaj pa bom nujno rabil celoten backup na win 7.

Torej če kdo pozna ali se je ukvarjal s tem bi bil zelo hvaležen za nasvete da si ne bom pobrisal vseh fajlov.
lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2008
Prispevkov: 1126
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.08.2009 13:50:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če uporabljaš jailbreak, je celotni backup popolnoma neuporab, v bistvu je škodljiv in telefon pol nena normalno dela...

Tak da ti priporočam, da si imenik shraniš na SIM, sms , call history, safari in calendars pa tak:

Backup starih podatkov

Osnovni backup:

Najbolj pomembni podatek na telfonu so kontakti. Le te poprej sinhronizirajte z Outlookom (Win) ali AddressBook (Mac).
Le to storite tako, da obkljukate sinhronizacijo kontaktov v iTunes:
Info -> Contacts

Za napredne uporabnike:

Imenik
/Private/var/mobile/Library/AddressBook/AddressBook.sqlitedb
/Private/var/mobile/Library/AddressBook/AddressBookImages.sqlitedb

SMS sporočila
/Private/var/mobile/Library/SMS/sms.db

Zgodovina klicev
/Private/var/mobile/Library/CallHistory/call_history.db

Koledar
/Private/var/mobile/Library/Calendar/Calendar.sqlitedb

Beležke
/Private/var/mobile/Library/Notes/notes.db

Safari
/Private/var/mobile/Library/Safari/Bookmarks.plist
/Private/var/mobile/Library/Safari/History.plist
/Private/var/mobile/Library/Safari/SuspendState.plist
/Private/var/mobile/Library/Cookies/Cookies.plist

Vse datoteke skopirajte na svoj računalnik in jih po končanem JB ponovno nasnamite v iste mape.

--------------------------------------


Slike, muziko, appse in igre, ringtone, pa si medtem posnami na dvd, al pa daj na drugo particijo. Majn boš kompliciral, boljše bo Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.08.2009 16:07:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, bom poslušal tvoj nasvet. Kaj pa aplikacije? Saj vem da lahko poklikaš, toda če jih imas dost moraš spet vse iskat nastavljat...

Lahko tudi kaj skopiras pa pol samo daš nazaj?

Aja, kaj pa ta trditev da lahko samo na enem compu sihroniziraš?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2008
Prispevkov: 1126
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.08.2009 16:26:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MIKO je napisal/a:
Ok, bom poslušal tvoj nasvet. Kaj pa aplikacije? Saj vem da lahko poklikaš, toda če jih imas dost moraš spet vse iskat nastavljat...

Lahko tudi kaj skopiras pa pol samo daš nazaj?

Aja, kaj pa ta trditev da lahko samo na enem compu sihroniziraš?


1. Aplikacije in igre mej na disku in jih po potrebi skopiraj v itunes.Kot tudi ostalo kramo, kot so video, mp3, ringtone , slike, outlook, .ipcc datoteka za internet/mms nastavitve ... To se vse skopira prek kabla/itunsa.

2.Sms, call history, safari, teme/ikonce (winterboard). To pa se prenese prek winscpja v prave mape.

3. Iphone lahko uporabljaš na 5 različnih pcjih.Če odpreš itunes, nato zavihek Store, nato pa Authorize computer.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.08.2009 19:56:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, vem da lahko avtoriziras 5 računalnikov. Saj tudi imam na prenosniku to narejeno, toda zakaj pol ko priklopim na prenosnika in dam da mi sihronizira izbriše z iphona vse kar nimam na prenosniku.
Zame pomeni sihronizacija da naredi identično kot je na drugi napravi.
Če bi to delovalo pol ne bi rabil delat kopije. Pač ko priklopim na comp(katerikoli) se mi sihronizira z drugo stranjo, v tem primeru s compom.
Očitno je ta sihronizacija samo enosmerna. To kaj je na računalniku je za njega tisto kar mora skopirat na iphona. Obratno pa žal ne gre.

POleg tega zakaj pol oglašuje apple da narediš backup in to je to, če pa očitno da zadeva ne deluje.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.08.2009 20:12:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MIKO je napisal/a:
Ja, vem da lahko avtoriziras 5 računalnikov. Saj tudi imam na prenosniku to narejeno, toda zakaj pol ko priklopim na prenosnika in dam da mi sihronizira izbriše z iphona vse kar nimam na prenosniku.
Zame pomeni sihronizacija da naredi identično kot je na drugi napravi.
Če bi to delovalo pol ne bi rabil delat kopije. Pač ko priklopim na comp(katerikoli) se mi sihronizira z drugo stranjo, v tem primeru s compom.
Očitno je ta sihronizacija samo enosmerna. To kaj je na računalniku je za njega tisto kar mora skopirat na iphona. Obratno pa žal ne gre.

Na iPhone-u je vedno slika tistega, kar imas na racunalniku... in to samo na enem racunalniku... Ce izbrises ali dodas kaj na iPhone-u, se to izbrise ali doda tudi v iTunes ...

Citiram:
POleg tega zakaj pol oglašuje apple da narediš backup in to je to, če pa očitno da zadeva ne deluje.


Zadeva deluje... vendar le, dokler iPhone tudi uporabljas tako, kot to Apple oglasuje... torej, da ga ne jailbreakas Smile ... Jailbreak v bistvu odklene del datotcenega sistema, na katerega naj ne bi sam nic pisal... in zato se ta del tudi ne arhivira... Programi in porpavki namesceni preko Cydie pa se namestijo ravno v ta del datotecnega sistema ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2008
Prispevkov: 1126
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.08.2009 20:39:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Žal se v itunsu ne da nastavit, kako naj sinhronizira...

Še na prastarem Se p900 sem mel opcijo v pc suit ali naj zamenja podatke na telefonu ali na pcju!!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.08.2009 20:46:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
badguy999 je napisal/a:
Žal se v itunsu ne da nastavit, kako naj sinhronizira...

Še na prastarem Se p900 sem mel opcijo v pc suit ali naj zamenja podatke na telefonu ali na pcju!!


Samo na prastarem P900 si moral po formatiranju oz. po nadgradnji vse aplikacije spet rocno namescat Smile ... tukaj pa samo kiknes, da ti vse spet namesti iz iTunes ... in pocakas... prav tako glasbo, filme, podcaste, imenik, koledar,... Smile ...

Vem...meni tudi ni najbolj vsec, da sem prisiljen uproabiti samo en racunalnik za sinhronizacijo... samo sem se s tem navadil ziveti Smile ... Podatke (imenik, koledar,...) tako sinhroniziram online preko Exchange... aplikacije vecinoma nalagam kar na iPhone-u, glasbo, videe in ostale vsebine pa tako ne menjam vsak dan Wink ... in imam sinhronizirano z domacim racunalnikom ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.08.2009 21:58:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce ne zamenjas verzije firmwarea lahko komot uporabis restore from backup. Cydia dela itak nerestora. V ta namen uporabis placljivi PkgBackup, deluje super.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.08.2009 22:01:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
Ce ne zamenjas verzije firmwarea lahko komot uporabis restore from backup. Cydia dela itak nerestora. V ta namen uporabis placljivi PkgBackup, deluje super.

Problem "Cydia dela" je ta, da ni fiksno določen.... jailbreak programi lahko ustvarijo cel kup smeti, ki se lahko (kar pogosto) skrijejo tudi med nastavitvam sistemske particije, ki se pa naloži pri "restore from backup" opciji... pri JB telefonih odsvetujem uporabo "restore from backup" funkcije med različnimi firmwarei, če imaš naložen kak Cydia program, ki prilagaja sistemske nastavitve.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.08.2009 22:48:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, tu moram seveda povedat, da ne uporabljam nobenega winterboarda ali katerega izmed extenderjev settingsov.

Pri updejtih pa ponavadi vse kar imam v cydiji instalirano zbrisem, potem updejtam v itunsih in nato ponovno namestim cydia stuff.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.08.2009 18:05:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, kolikor ste mi pojasnili, me čaka po formartiranju računalnika tudi na novo nalaganje ihpona. Nekaj si lahko skopiraš kot je zgoraj pojasnjeno, toda v globalnem pomeni novo nalaganje Sad .

Toda še vedno mi ni jasno zakaj lahko pol kao 5 računalnikov "sihroniziras", če pa je prava sihronizacija mogoča samo ze enim compom. Pol je brezveze ta opcija.
Mislim, da smo nekaj spregledali.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 19.08.2009 20:14:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MIKO je napisal/a:
No, kolikor ste mi pojasnili, me čaka po formartiranju računalnika tudi na novo nalaganje ihpona. Nekaj si lahko skopiraš kot je zgoraj pojasnjeno, toda v globalnem pomeni novo nalaganje Sad .

Toda še vedno mi ni jasno zakaj lahko pol kao 5 računalnikov "sihroniziras", če pa je prava sihronizacija mogoča samo ze enim compom. Pol je brezveze ta opcija.
Mislim, da smo nekaj spregledali.


Ne ni brezveze ta opcija... To je predvsem zaradi placljivih zadev... Ti imas recimo en notebook, en stacionarni racunalnik, en iPhone, en iPod in recimo se en Apple TV... in je pet naprav izpolnjenih Smile ... Preko iTunes-a namrec lahko kupujes programe, glasbo, filme, podcaste, ringtone,...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 20.08.2009 06:48:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hm...kupim nek program...nato formatiram računalnik, in se mi poslednično zbriše tudi program ki sem ga kupil. Kaj treba ponovno plačat? ali ima apple kje kako bazo da ko ponovno nameščam apps da mi ni treba spet štet $?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2008
Prispevkov: 1126
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 20.08.2009 11:55:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MIKO je napisal/a:
hm...kupim nek program...nato formatiram računalnik, in se mi poslednično zbriše tudi program ki sem ga kupil. Kaj treba ponovno plačat? ali ima apple kje kako bazo da ko ponovno nameščam apps da mi ni treba spet štet $?


Ni ti potrebno ponovno plačat, ker apple ve, s katerim upor. imenom oz. računom si kupil zadevo.

Lažje in hitreje pa je, da ko maš zadeve v itunsu, jih prenesi ven na disk za backup (dragf/drop). Ko pa maš sveže winse in svež itunes pa samo z diska preneseš nazaj v itunes.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 21.08.2009 18:34:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, to je res najlazji način da kopiras. Bom drug teden formatiral pa bom videl kako bo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.08.2009 09:20:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uspešno ponovno namestil itunes, ze nekaj dodatnimi triki, tako da imam vse na računalniku, kot sem prej imel. In nič mi ni zbrisalo Very Happy

Hvala za nasvete. So zelo pomagali.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani