Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Nakup fotoaparata
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2008
Prispevkov: 570
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.06.2009 17:20:59
Nakup fotoaparata
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo
Kupujem fotoaparat tko za družinsko rabo in pa tud js bi se mal začeu ukvarjat z fotografijo... Pa me zanimajo veši predlogi ker kokr vem se vas kr nekaj tukaj ukvarja z fotografijo, glede cena pa je 500€ maximum.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.06.2009 18:26:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se mi zdi da mas Nikon D60 s kit objektivom za tm okol. Za družinsko fotografijo več kot dovolj Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.06.2009 18:27:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst ti predlagam nikona D60 z VR objektivom je prva liga za vstop v DSLR svet potem pa kak boljši nikon, pa je.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.06.2009 18:41:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem kupil D60 kit in je res super fotkič, primeren za popolne začetnike v DSLR fotografiji.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2008
Prispevkov: 570
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.06.2009 18:43:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Sem kupil D60 kit in je res super fotkič, primeren za popolne začetnike v DSLR fotografiji.
kje pa si ga kupil in koliko si dal?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.06.2009 18:48:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bigbangu mas Kit za 400EUR mislim pa da ni z VR objektivom, kar pa je pomoje vredno da imaš. Tako da pod 500EUR dobiš še torbico in 2x2GB SD kartico ce se ne motim.


Poglej pa tudi na bolhi idr. maš malo morje rabljenih D60tk

http://www.ceneje.si/nikon-digitalni-d-slr-fotoaparat-d60-plus-objektiv-18-55mm-vr

tukaj poglej kaj.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.06.2009 19:53:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali pa kak Panasonic Lumix-LX3, ki sicer ni zrcalno refleksni je pa zelo dober in ogromno funkcijami (tudi rocne nastavitve!). Pa se HD video snema v licljivosti 720p @ 24 slikic na sekundo. Pa se kompakten je tako, da gre brez vecjih tezav zraven na pot v kakem zepu.

Potem se kak Canon PowerShot G10 ali pa kot so ze omenili Nikon D60 iz bigbanga.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 14.06.2009 20:12:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1.Če se res želiš začeti ukvarjati s fotografijo ti definitivno svetujem DSLR fotoaparat... Za začetek je tale d60 v kitu res bomba... Ko boš malo dojel vse skupaj in če ti bo vsaj malo všeč, si potem kasneje lahko omisliš še kak bolši objektiv...

2.Če pa želiš biti bolj domač fotograf in fotkati bolj v domačem krogu, potem pa zagotovooooo kupi kompakten digitalni fotoaparat... nekaj dobrih: Canon PowerShot SX200 IS, Panasonic Lumix DMC-ZS3 in že omenjeni Panasonic Lumix DMC-LX3..

Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2008
Prispevkov: 570
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 14.06.2009 20:21:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gutou bom kupu DSLR fotoaparat... a je kšn panasonic lumix tud DSLR?? ker mi je res lep... al pa kšna konica minolta??
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 14.06.2009 20:37:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, Panasonic je pred kratkim vrgel vn HD SLR fotoaparat Panasonic Lumix DMC-GH1.... huda zver, je DSLR, ki snema filmčke in to celo v HD resoluciji 1080p.. Nor fotič, cene pa nikjer nisem zasledil...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 14.06.2009 20:41:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lipe je napisal/a:
gutou bom kupu DSLR fotoaparat... a je kšn panasonic lumix tud DSLR?? ker mi je res lep... al pa kšna konica minolta??


Ne seri in kupi D60 v akciji v BB. Odličen fotkič, za to ceno pa najboljši. Sam sem lani na podobno vižo kupil D40 in sem super zadovoljen.
Zavedat pa se moraš, da v DSLR svetu obstajata samo Canon in Nikon, ostalo so le približki. Seveda se bo kdo našel in predlagal Sony, Olympus, Pentax ali kaj podobnega, vendar še enkrat - to ni to. Če boš kupil D60 ti ne bo žal.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.12.2008
Prispevkov: 298
Kraj: Kranj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 14.06.2009 20:47:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Midva s punco imava Nikon D90 in je res prva liga... bratranec ima pa Canon EOS 300D mislim da... pa je isto čist hud... tko da če misliš kdaj nadgrajevati svoje znanje v fotografiji je res smiselno da se odločiš za eno od teh dveh znamk (Nikon ali Canon) ker boš kasneje zamenjal samo body objektivi ti pa ostanejo....
Tudi ostali niso slabi, samo kot je že nekdo napisal... to ni to...
Za cene pa preveri malo v BBju imajo kar dobre ponudbe... malo posurfaj še po internetnih trgovinah... lahko da prišparaš še kakšen evro...

lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.01.2009
Prispevkov: 89
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 14.06.2009 20:50:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz tudi nameravam v bližnji prihodnosti kupiti prvega dslr-a (do sedaj sem imel Canon S5) in gledam Canona 1000d in Nikona D60... Kakšno je vaše mnenje?

Lp,
Martin
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 14.06.2009 20:54:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Martinzone je napisal/a:
Jaz tudi nameravam v bližnji prihodnosti kupiti prvega dslr-a (do sedaj sem imel Canon S5) in gledam Canona 1000d in Nikona D60... Kakšno je vaše mnenje?

Lp,
Martin


Zlo občutljiva tema za profiče Wink

Tako kot povsod, so tudi tle profiči razdeljeni v dva tabora.... Nikon vs. Canon Smile

Karkol od teh dveh boš kupu boš zadel.. tukaj je dobra stran za malo primerjave... http://www.dpreview.com/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 14.06.2009 20:57:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kot boš videl v primerjavi side by side sta Nikon D60 in Canon EOS 1000D skoraj identična... le da so Nikoni vedno malce cenejši...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 14.06.2009 21:02:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPlo je napisal/a:
In kot boš videl v primerjavi side by side sta Nikon D60 in Canon EOS 1000D skoraj identična... le da so Nikoni vedno malce cenejši...


Ma karkoli od tega boš kupil bo dobro. Canon je malce dražji, pa ma cenejše objektive, pri Nikonu je kontra. Eni prisegajo na Canon, drugi na Nikon, kot amater pa razlike ne boš opazil. Jaz bi ti sicer svetoval Nikona.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 14.06.2009 21:05:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cbb je napisal/a:
iPlo je napisal/a:
In kot boš videl v primerjavi side by side sta Nikon D60 in Canon EOS 1000D skoraj identična... le da so Nikoni vedno malce cenejši...


Ma karkoli od tega boš kupil bo dobro. Canon je malce dražji, pa ma cenejše objektive, pri Nikonu je kontra. Eni prisegajo na Canon, drugi na Nikon, kot amater pa razlike ne boš opazil. Jaz bi ti sicer svetoval Nikona.


Beri poste... to sem že jaz napisal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 14.06.2009 21:27:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lipe je napisal/a:
alenbec je napisal/a:
Sem kupil D60 kit in je res super fotkič, primeren za popolne začetnike v DSLR fotografiji.
kje pa si ga kupil in koliko si dal?


Sem ga kupil pri Comtronu in dal 500€ zanj z VR objektivom.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.03.2008
Prispevkov: 64
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 14.06.2009 22:52:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
En nasvet za bodoče novopečene fotografe. Fotoaparati so DSLR ostali so kompakti, tehnično nobena znamka (Canon,Nikon) ni superiorna, gre se za finese. Snemanje videa ni fotografija. Pixli niso pomembni. Bolj kot body je pomemben objektiv. Raje kupite boljši objektiv kot body. Body menjaš objektiv ti ostane. Preden se odločite na podlagi mnenj in opisov, fotoaparat sprobaj, že sam občutek kako se aparat drži v roki ti bo najbolj olajšal izbiro. Največ podpore in nasvetov boš našel za našteti znamki. Še nekaj, vedi, da je ta hobi žakel brez dna Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 14.06.2009 22:59:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vodavre je napisal/a:
En nasvet za bodoče novopečene fotografe. Fotoaparati so DSLR ostali so kompakti, tehnično nobena znamka (Canon,Nikon) ni superiorna, gre se za finese. Snemanje videa ni fotografija. Pixli niso pomembni. Bolj kot body je pomemben objektiv. Raje kupite boljši objektiv kot body. Body menjaš objektiv ti ostane. Preden se odločite na podlagi mnenj in opisov, fotoaparat sprobaj, že sam občutek kako se aparat drži v roki ti bo najbolj olajšal izbiro. Največ podpore in nasvetov boš našel za našteti znamki. Še nekaj, vedi, da je ta hobi žakel brez dna Smile


Kaj pa ti veš kaj on rab.... na zmožnosti in na sedanji trg je logično, da ne bo kupil fotiča na film... pa tud verjetno ne bo kupu Sony-ja... To tvoje superiorno izražanje bi kar zaklal s tvojimi lastnimi besedami... "pomemben je objektiv".... Če res ni pomembna znamka mi pa povej kje naj dečko potem z leti kupuje objektive od raznih Sony, itd jajc.... Predvsem bo imel veliko izbiro le teh Confused
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani