Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Matična plošča Mac
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.06.2009 13:31:20
Matična plošča Mac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na MacBookPro-ju je šla matična plošča. Pri EPL pravijo, da popravilo oz. nova znese 945€...prekleto veliko!

Ima kdo kakšno drugo idejo...ker tole je "rop"
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2007
Prispevkov: 390
Kraj: Kranj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.06.2009 15:30:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kero graficno pa imas na maticni? Kolega je imel nvidio, ker je bila serijska napaka teh graficnih, so mu jo v istyle zamenjali brezplacno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 01.06.2009 16:46:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce imas katerega izmed te serije macbook pro
- MacBook Pro (17-Inch, 2.4GHz)
- MacBook Pro (15-Inch, 2.4/2.2GHz)
- MacBook Pro (Early 2008)

potem si preberi http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=74231#74231 tole. Je se kako dobrodoslo Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.06.2009 18:42:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala fantje!

Bomo videli, kaj bo...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.06.2009 19:34:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Niti v EPL, niti v iStyli ne priznajo ničesar. Možakar v EPL je za omenjeno podaljšenje garancije slišal prvič in se delal nevednega.
V obeh servisih so rekli, da je šla matična plošča in da popravilo oz. menjava znese okoli 1000€, će pa želimo obdržati matično pa še 200€ povrhu.

A mi lahko kdo pove, zakaj se gre? Meni v tej Sloveniji ni več nič jasno!

Pooblaščeni servis in prvič slišijo za podaljšanje garancije? Halo!!!!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.06.2009 19:39:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najboljše bo da si sprintaš dokument, ki je na apple strani, ki potrjuje podalšanje. Potem pa jim to predoči pred oči. Če še vedno ne bo dovolj pa varstvo potrošnikov ali kaj je že to. Imaš pa še možnost nest na servis kam drugam (m-store recimo).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.06.2009 19:42:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iztok.kos je napisal/a:
Niti v EPL, niti v iStyli ne priznajo ničesar. Možakar v EPL je za omenjeno podaljšenje garancije slišal prvič in se delal nevednega.
V obeh servisih so rekli, da je šla matična plošča in da popravilo oz. menjava znese okoli 1000€, će pa želimo obdržati matično pa še 200€ povrhu.

A mi lahko kdo pove, zakaj se gre? Meni v tej Sloveniji ni več nič jasno!

Pooblaščeni servis in prvič slišijo za podaljšanje garancije? Halo!!!!


Poskusi pri www.m-store.at

Mislim, da ti bodo radi pomagali, če je računalnik še v garanciji. Poleg tega pa popravijo znatno več Macov kot vsi slovenski prodajalci skupaj in so zelo navrzirani in natančni. Mnogo ljudi s foruma, z mano vred, je nad njihovimi storitvi bilo super navdušenih. Mislim, da popravilo ne bi smelo trajati dlje kot en teden. Laho ti popravljen računalnik potem pošljejo nazaj s pošto. Kakor se boš zmenil.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 03.06.2009 20:16:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mojster v EPL ni za podaljšanje garancije vedel nič. Potem, ko smo mu pokazali nekaj linkov na forum Jabuk.si je dejal, da to ni originalen forum. Ko je vse naneslo na Applovo stran, se je le malo omehčal in začudeno gledal.

Mac ni več v enoletni garanciji. Pravijo, da je crknila matična. Vem pa, da je grafična integrirana na matični in da je opis napake takšen, kot ga opisujejo na Applovi strani. Računalnik se prižge, ekran pa ostane črn...

Bomo videli kaj bodo rekli v Avstriji, me ja pa strah kaj bo, ko rikne naslednji MacBookPro. Kupljen seveda pri nas...

Vam pa rečem, da me včasih prime srat, ko gledam te "znanstvenike"...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 03.06.2009 20:22:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi tistega kupljenega pri nas boš lahko nesel v Avstrijo, brez skrbi. Z veseljem bodo popravili.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 03.06.2009 20:39:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za tega drugega (ki dela, zaenkrat še) mi enoletna garancija poteče letos avgusta. Ker ga ne mislim srat, bi jo rad podaljšal. Je to sploh možno pri nas? Se ga da zavarovati pri zavarovalnici?

Kupljen je prav tako pri EPL.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 03.06.2009 20:52:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iztok.kos je napisal/a:
Mojster v EPL ni za podaljšanje garancije vedel nič. Potem, ko smo mu pokazali nekaj linkov na forum Jabuk.si je dejal, da to ni originalen forum. Ko je vse naneslo na Applovo stran, se je le malo omehčal in začudeno gledal.

Mac ni več v enoletni garanciji. Pravijo, da je crknila matična. Vem pa, da je grafična integrirana na matični in da je opis napake takšen, kot ga opisujejo na Applovi strani. Računalnik se prižge, ekran pa ostane črn...

Bomo videli kaj bodo rekli v Avstriji, me ja pa strah kaj bo, ko rikne naslednji MacBookPro. Kupljen seveda pri nas...

Vam pa rečem, da me včasih prime srat, ko gledam te "znanstvenike"...


popolnoma enak primer sem imel jst: računalnik se je prižgal, ekran pa ne. kriva je grafična in je v garanciji.
brez vsakih problemov so mi v EPL to porihtali v dveh dneh. Wink
še enkrat jim nesi tja, pa stiskaj še uno stran iz apple.com-a (v neki drugi temi tu), pa ti zamenjajo. ne kompliciraj z avstrijo itd.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.06.2009 21:47:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kenz76 je napisal/a:
iztok.kos je napisal/a:
Mojster v EPL ni za podaljšanje garancije vedel nič. Potem, ko smo mu pokazali nekaj linkov na forum Jabuk.si je dejal, da to ni originalen forum. Ko je vse naneslo na Applovo stran, se je le malo omehčal in začudeno gledal.

Mac ni več v enoletni garanciji. Pravijo, da je crknila matična. Vem pa, da je grafična integrirana na matični in da je opis napake takšen, kot ga opisujejo na Applovi strani. Računalnik se prižge, ekran pa ostane črn...

Bomo videli kaj bodo rekli v Avstriji, me ja pa strah kaj bo, ko rikne naslednji MacBookPro. Kupljen seveda pri nas...

Vam pa rečem, da me včasih prime srat, ko gledam te "znanstvenike"...


popolnoma enak primer sem imel jst: računalnik se je prižgal, ekran pa ne. kriva je grafična in je v garanciji.
brez vsakih problemov so mi v EPL to porihtali v dveh dneh. Wink
še enkrat jim nesi tja, pa stiskaj še uno stran iz apple.com-a (v neki drugi temi tu), pa ti zamenjajo. ne kompliciraj z avstrijo itd.


Meni pa ni razumljivo, zakaj bi bila to komplikacija. Če pri nas nočejo zamenjat, se pač mora potrošnik znajti po svoje.

Kenz76, vam EPL še servisira mašine v firmi?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 03.06.2009 22:42:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je blizu Gradza naj gre, drugače naj raje poskuša malo privit tele naše "tiče" tukaj... Če piše na uradni support strani, morajo zadeo popravit, če imajo naiziv Apple Servis.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 03.06.2009 23:13:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
kenz76 je napisal/a:
iztok.kos je napisal/a:
Mojster v EPL ni za podaljšanje garancije vedel nič. Potem, ko smo mu pokazali nekaj linkov na forum Jabuk.si je dejal, da to ni originalen forum. Ko je vse naneslo na Applovo stran, se je le malo omehčal in začudeno gledal.

Mac ni več v enoletni garanciji. Pravijo, da je crknila matična. Vem pa, da je grafična integrirana na matični in da je opis napake takšen, kot ga opisujejo na Applovi strani. Računalnik se prižge, ekran pa ostane črn...

Bomo videli kaj bodo rekli v Avstriji, me ja pa strah kaj bo, ko rikne naslednji MacBookPro. Kupljen seveda pri nas...

Vam pa rečem, da me včasih prime srat, ko gledam te "znanstvenike"...


popolnoma enak primer sem imel jst: računalnik se je prižgal, ekran pa ne. kriva je grafična in je v garanciji.
brez vsakih problemov so mi v EPL to porihtali v dveh dneh. Wink
še enkrat jim nesi tja, pa stiskaj še uno stran iz apple.com-a (v neki drugi temi tu), pa ti zamenjajo. ne kompliciraj z avstrijo itd.


Meni pa ni razumljivo, zakaj bi bila to komplikacija. Če pri nas nočejo zamenjat, se pač mora potrošnik znajti po svoje.

Kenz76, vam EPL še servisira mašine v firmi?


ne, imam samo enga MBP-ja, pa še ta je bil kupljen pri Arisu. In na servisu je bil samo enkrat, zaradi te grafike. Nisem nek fan servisev, na srečo... Very Happy

Iztoka pa poznam, zato sem mu napisal, da je škoda komplikacij s tujino. Wink Nisem hotel nikogar promovirat.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 04.06.2009 08:43:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bomo videli kaj se bo uredilo, če se bo... Confused

Sporočim na forum, ko se bo kaj premaknilo... On no
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.04.2008
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 05.06.2009 14:08:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iztok.kos je napisal/a:
Bomo videli kaj se bo uredilo, če se bo... Confused

Sporočim na forum, ko se bo kaj premaknilo... On no



Jaz bi na tvojem mestu res nesel v Avstrijo. Stalno poslušamo, kako so v Avstriji serviserji in prodajalci boljši od slovenskih - nikoli, pa še nisem slišal primera, da bi prenosnik kupljen pri nas v SLO nesel kdo na servis v M-Store in da bi ga zrihtali no question asked.

Apple v USA dela ravno to. Nič ne komplicirajo in nič ne težijo, samo zamenjajo.

Glede na to, da je Apple uradno priznal napako, ti ga morajo zamenjati.
Res bi rad videl, da ti ga v Avstriji brezplačno zrihtajo, ker bi potem tudi sam stalno k njim nosil na servis.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 05.06.2009 18:21:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ti zagotavljam, da ti zastonj zrihtajo v Avstriji Smile Ne rabiš nič spraševat.

So mi enkrat razlagali, da dobijo plačano. Zamenjajo matično. Matično dobijo novo od appla, staro morajo po zamenjavi nazaj poslati. Poleg tega pa še 50 EUR/uro dobijo od Appla plačano. Za menjavo matične je ne vem koliko ur. za menjavo nečesa drugega spet nekaj drugače ipd. Vse so mi razložili, ampak si nisem pisal teh ur, ker se mi ni zdelo pomembno.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 07.06.2009 19:19:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poklicali smo v Avstrijo. Opisali smo napako (zaslon tema, "dihalna" lučka sveti, glasbe se pri zagonu ne sliši). Zadeva je ista kot pri nas. Pokvarila se je matična plošča in menda s to okvaro grefična kartica nima nič.

Zadeva stane od 800€ do 1000€.

Preveč denarja!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 07.06.2009 19:54:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iztok.kos je napisal/a:
Poklicali smo v Avstrijo. Opisali smo napako (zaslon tema, "dihalna" lučka sveti, glasbe se pri zagonu ne sliši). Zadeva je ista kot pri nas. Pokvarila se je matična plošča in menda s to okvaro grefična kartica nima nič.

Zadeva stane od 800€ do 1000€.

Preveč denarja!


Kaj pa nakup matične na ebayu?

Drugače je pa res veliko denarja. Za še 100 EUR več dobiš že kaj spodobnga novega, z velikim ekranom pa tudi kaj rabljenega.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 07.06.2009 22:02:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to pa je drago. Čudno, da ne zamenjajo zastonj :S
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani