Jabuk
MacBook Pro preveč trdno zaspi
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 30.05.2009 10:07:53
MacBook Pro preveč trdno zaspi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnje čase se mi zelo pogosto dogaja (enkrat na dan), da moj MacBook Pro 15,4 (model 4,1) zaspi, potem pa ga ne morem več zbuditi.

Zadnjič sem ga recimo pred neko predstavitvijo izklopil iz elektrike in čakal par minut, da pridem na vrsto, vmes je zaspal in ko sem ga hotel priklopiti na projektor, sem opazil da je zmrznil. Potreben je bil ponovni zagon.

Dogaja se mi tudi to, da ga na poti iz službe zaprem, dam v nahrbtnik, in ko pridem domov, ga vsega vročega (ful) in z na polno delujočimi ventilatorji vzamem ven, ker očitno sploh ni zares zaspal. Je pa spet zamrznjen in je potreben ponovni zagon.

Stvar je precej nadležna, ker sem večino časa ko ga nisem uporabljal računalnik pustil spati, po dveh sekundah ko sem ga odprl pa sem lahko začel delati. Zdaj tega ne morem več, ker moram računalnik najprej ponovno zagnati in tako čakati vsaj dve minuti.

Kateri kos strojne opreme mi nagaja? Programska najbrž ni?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 30.05.2009 13:35:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si poskušal resetirati SMC in PRAM? Predvsem SMC je odgovoren za baterijo, sleep in podobne funkcije...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 30.05.2009 17:04:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, sem zdaj sledil korakom in upam da bo pomagalo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani