Jabuk
Težava s prikazom
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.05.2009 18:18:36
Težava s prikazom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

imam težave pri prikazu spletnih strani in pri vseh ostalih programih, kjer se lahko seznam/besedilo prestavlja gor-dol.

Primer:




Prejšnja vsebina (pred scrollanjem) se prekriva z novo. Kaj bi lahko bilo narobe in kako naj to rešim?

Občasno pomaga ponovni zagon in potem je malo bolje. Včasih se je to prikazalo 1x na teden (če se sploh je), zadnje čase je pa veliko pogosteje (sem danes že 3x ponovno zagnal).

Hvala že vnaprej.

P.S.: Če se kaj nalaga (npr. slika) oz. če se kakšne slike hitro premikajo se mi na tistem mestu prikazujejo kvadratki (cela slika s kvadratki utripa dokler se vse ne naloži).

Edit: Screenshota nisem mogel narediti, ker na njem izgleda vse brez težav ... napake se pokažejo samo na zaslonu (če ima priključen tudi zunanji zaslon so te napake tudi na njem).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.05.2009 18:38:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Očitno je hardware problem. Kjer Mac pa imaš? Če je to kak macbook pro z serijo problematičnih NVidia kartic si dolžan do zastonj popravila do 2 let od datuma nakupa.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.05.2009 19:48:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MacBook Pro, Early 2008.

Nevem če je problematičen, ker ne najdem seznama na Applovi strani ... vem pa da je nekje, ker sem enkrat že gledal.

Preden pa ga nesem na servis pa moram vedeti če je težava s strojno ali programsko opremo.

Edit: Sem malo brskal po netu (kolikor sem lahko Mad ) in sem ugotovil, da nisem edini s tem problemom.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.05.2009 20:38:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
grafika je šla.
nesi na servis in ti zamenjajo pod garancijo - 2 leti od nakupa.

v EPL imajo (v glavnem vedno) na zalogi nove grafike, tako da zamenjajo v 2 dneh, če ni prevelike gužve. vsaj pri meni je bilo tako.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.11.2009 12:18:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam podoben problem na MacBook Airu. Ne izgleda mi kot, da bi bila spodaj prejšnja vsebina, bolj mi deluje kot razmazane črke, ki utripajo ali pa jih samo zgoraj odreže. Vrstice so naključne, bolj v sredini ekrana in to le v dolžini cca 4 cm ter se s scrollanjem premikajo, na staro mesto pa pride "zdrava" vrstica, kar razumem kot, da ni težava v ekranu. Če bi bil LCD, bi bila verjetno težava vedno na istem mestu!? DejanX je dobro opazil, da je to le pri možnosti scrollanja, recimo wallpaper je intakten!

Klical sem na servisa EPL in i-store (prijazni in korektni vsi!), pravijo, da še niso slišali za kaj takega. Dali so mi nekaj navodil a prej povprašam vas na forumu. Imam naložen SL, računalnik pa je par mesecev izven garancije...čeprav tu trdite da je garancija 2 leti!!??

Ima kdo kašno koristno idejo, izkušnjo, zelo pa me zanima kako je zadevo rešil DejanX!

Hvala!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani