Jabuk
Ali še komu ekran piska?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.04.2009 08:51:40
Ali še komu ekran piska?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In sicer ko se backlight vklopi na imacu 20" CD ALU, ko se vklopi osvetlitev se sliši tak tihi brneč zvok se to še komu isto pojavlja ali samo men ko se osvetlitev isklopi pa utihne.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.02.2008
Prispevkov: 149
Kraj: iMb & iLj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.04.2009 10:05:31
Re: Ali še komu ekran piska?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bokyto je napisal/a:
In sicer ko se backlight vklopi na imacu 20" CD ALU, ko se vklopi osvetlitev se sliši tak tihi brneč zvok se to še komu isto pojavlja ali samo men ko se osvetlitev isklopi pa utihne.


Hmm... izgleda, da ti nekaj z osvetlitveno žarnico nagaja... sem imel podobne težave na LCD TV od Toshibe, kjer je žarnica brnela, kadar je bil brightness manj kot 90%. Vem, da je moteče, vendar po moje ni razloga za preplah.
Tudi Cinema Display 30" oz. njegov transformator mi je cvilil, ko je bil ekran ugasnjen. Sem pa rešil brnenje "trafota" od CD tako, da je povezan z USB (za hub) na kišto.
Lahko je tudi težava zaradi motenj v električnem omrežju. Poskusi zemljo na vtičnici izolirat (enostavno prelepi z lepilnim trakom tisti dve kovinski "fedri", ki oprimeta vtikač). Za tale trik vem, da reši brnenje aktivnih sub-ov, nikoli ne veš, morda pomaga tudi v tem primeru. Vsekakor ne moreš nič uničit s tem "eksperimentom".
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.05.2007
Prispevkov: 104
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.04.2009 10:05:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Inverter?

Podobne težave imam (sem imel) na svojem 24" belem iMac-u. Šlo je za brnenje pri zmanjšani osvetlitvi ekrana. Ko sem brightness dal na maksimum je iMac bil neslišen.
Zadeva je že pred dvema letoma bila predmet debat na različnih forumih (pogooglaj iMac humm), vendar nikoli ni bila priznana kot tehnična napaka Apple-a.
Zadevo sem osebno rešil z namestitvjo Shades - programčka za navidezno zmanjšanje osvetljenosti ekrana (program ob maksimalni osvetljenosti ekrana da overlay kateri zmanjša bleščanje ekrana).
Zadeva za moje potrebe deluje odlično.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.04.2009 14:32:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala obema sem dal osvetlitev na max in je sedaj kul.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.04.2009 15:28:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je to isto piskalo na sony vaio-tu. Sprva me je motilo in bilo strah, da se bo nekaj pokvarilo, sedaj pa ze 4 leta dela.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani