Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
V Mstore ŽE popusti!?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.04.2009 12:12:19
V Mstore ŽE popusti!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Khm...
No priznajmo si... ta oglas ni fer. Apple.si ima 5% študentski popust že več kot leto, če se ne motim in ne velja le ob koncu leta...

Ne vem, kako naj potem pričakujemo podporo forumu oz. MAC SLO skupnosti s strni naših podjetji ali Apple.si, če gremo potem nagovarjat kupce naj kupujejo zunaj?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 10.04.2009 12:14:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam, podpirajmo kupovanje pri slovenskih prodajalcih! Iz tega (in še drugih) razloga sem naročil iMaca 2.93 pri apple.si, pričakujem nekje ta teden. Komaj čakam.

LP
-J
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1819
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 10.04.2009 12:30:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
St0rMl0rD je napisal/a:
Se strinjam, podpirajmo kupovanje pri slovenskih prodajalcih! Iz tega (in še drugih) razloga sem naročil iMaca 2.93 pri apple.si, pričakujem nekje ta teden. Komaj čakam.

LP
-J

V to ne dvomim, ker to čakanje res traja Smile

_________________
 MBP13 M1, 16GB, 1TB, macOS Sonoma /27" iMac 3.4GHz i7, 16GB, 2TB SATA+256GB SSD, AMD Radeon HD 6970 2GB /Apple TV 3rd Generation /Apple Watch Series 6 GPS 44 mm Space Gray /iPod classic 160GB /iPod nano 16GB /iPad 9 64GB /iPad Air 2 64GB /iPad Air 32GB /iPad 3 32GB /iPad 2 16GB /iPad 16GB /iPhone 12 Pro 512GB /iPhone X 256GB /iPhone 7 128GB /iPhone 6S 128GB /iPhone 6 128GB /iPhone 5S 64GB /iPhone 5 64GB /iPhone 4S 64GB /iPhone 4 32GB /iPhone 3GS 32GB /iPhone 3G 8GB /iPhone
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 10.04.2009 13:23:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super... podpirajmo nakupe v store.apple.si. Novi mac mini stane 638eur... s 5% popustom 606.1eur. Sicer še vedno dražje kot pa v tujini brez popusta (599eur)... ampak who cares... važno, da je celo leto popust?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 10.04.2009 13:27:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za 7 EUR razlike pa se ti RES ne splača iti čez mejo, če kdo mene vpraša.

LP
-J
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.04.2009 13:36:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za 7eur res ne... ampak če tam vračunaš še 6% popust (ki ga je MitjaP objavil), prideš na ceno 563,06eur. Poleg tega imajo pa računalnike večinoma na zalogi, kar pri naših resellerjih ni ravno praksa.

Edit: Pa predenj mi rečeš "pa za 43eur se ne splača v tujino". Ti si naročil 2.93GHz iMac-a.
Cena na store.apple.si: 1839eur
Cena na shop.m-store.at: 1699eur

5% popust na apple.si: 1747,05eur
6% popust v mstore: 1597,06eur
Razlika (cene s popusti): 149,99eur

Se še vedno ne splača v avstrijo po računalnik (ki bi ga verjetno tudi prej dobil)?
Da to, da je pri njih v ceni že tipkovnica, miška in apple remote sploh ne omenjam...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.01.2008
Prispevkov: 384
Kraj: Ravne na Koroškem
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.04.2009 13:56:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še en vidik: če ne bi podpirali slovenskih prodajalcev bi bili mogoče le ti prisiljeeni spremeniti svojo cenovno politiko in obnašanje?

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.04.2009 14:21:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakorkoli, najzmogljivejši iMac je v Avstriji še vedno 200 evrov cenejši kot na Apple.si!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.04.2008
Prispevkov: 244
Kraj: blizu
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 10.04.2009 14:22:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi meni se zdi tele fore s tujino totalno mim. Danes ne govorimo več o takšnih razlikah, da bi kaj tega obveljalo.

Jaz osebno sem dobil MacBook PRO-ja ceneje pri enem izmed slovenskih resellerjev, kot kjerkoli v tujini.
Da ne govorim, da se ti v tujino ne splača lezt niti če je 100 eur razlike, ne vem ... ko kupuješ maca, računaš tud na support, pred nakupom, ob nakupu in po nakupu.

Popusti se bodo pa večali, če bomo začeli verigo kupovanja pri slovenskih ponudnikih, sicer ne bo nikoli popusta.

Sicer pa, objavljene cene in tiste katere dobiš, če se kulturno oglasiš pri njih in vedeš resnemu kupcu primerno, tudi niso iste!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.04.2008
Prispevkov: 244
Kraj: blizu
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 10.04.2009 14:25:33
Re: V Mstore ŽE popusti!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:

Ne vem, kako naj potem pričakujemo podporo forumu oz. MAC SLO skupnosti s strni naših podjetji ali Apple.si, če gremo potem nagovarjat kupce naj kupujejo zunaj?.


In pod tole se 3x podpišem.

Jebeš slovensko mac skupnost, ko pa non stop samo nagovarjanja naj se kupuje v tujini.

Povejmo na forumih nasvete, pomagajmo uporabnikom, med seboj, kje se splača in kje bo kupil pa prepustimo posamezniku. Forum bi moral bit neutralen.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.09.2008
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 10.04.2009 14:40:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima samo to, zakaj je M-store na prvi strani, članki v zvezi z SLO prodajalnami se pa brišejo?

Za našo MAC skupnost bi bilo morda bolje, da bi bili vsaj članki o naših prodajalnah dovoljeni (pa ne samo tisti, ki kritizirajo).


ps.: nevem od kje nekaterim ideja, da se prodajalci ne trudijo in da "nategujejo" kupce?!
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 10.04.2009 15:19:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A sem kje napisal, da se ne trudijo in da nategujejo? Jaz sem samo rekel, da so v tujini cenejši (včasih tudi konkretno). Lahko pa vsak kupi pri naših prodajalcih. Ko sem kupoval macbooka (sicer že dve leti in pol nazaj), sem najprej iskal pri naših prodajalcih in bi ga tudi kupil, če bi ga kje imeli (bil je čisto nov model). Na koncu sem se odločil, da ga raje kupim v tujini, kot pa da bi čakal en mesec, da pride do naših resellerjev.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 10.04.2009 15:23:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce si iz maribora in dalje proti SV slovenije potem se nakup v m-store veliko bolj splaca kot pri slovenskih ponudnikih. Pa glede na ceno, ki jo privarcujes je potem m-store pac no.1 izbira za vecino iz teh koncev.

Ce pa si iz ljubljanje in tistih okolic pa je m-store druga zgodba.

Koga pa bo vsak posameznik podprl in zakaj pa je odvisno od njega samega.

Drugace pa se tudi v m-store caka na macbok/macbook pro z anglesko tipkovnico razen ce si pac zadovoljen z nemsko.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 10.04.2009 15:42:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lep primer 200€ manj v m-store ni zanemarljivo... In teh 200€ noben slovenski trgovec ne bo dal popusta... Plus ko hočeš računalnik ga hočeš takoj ne pa 4 tedne in več... Tudi to nekaj stane, to čakanje... In dokler bo takšna razlika bom kupoval zunaj... Pa tudi za manjše stvari do 300€ ki so mogoče le 15€ cenejše vendar jih dobim takoj pri nas pa jih nimajo... Vsekakor bi rajši kupoval v Slo se pogovarjal slovensko ko kupujem ali ko imam težavo vendar mi razlika v ceni in čas veliko več pomemben kot pa da podprem slovenske trgovce ki so preveč trdi in požrešni.
Če bi cene že v osnovi spustili za 5% in ob nakupu dodali še dodaten popust 5% bi bila zgodba čisto drugačna, ter recimo 2x letno pa dodali še 10% popusta v obliki akcije bi prodali veliko več in s tem bi bil tudi zaslužek večji ker pa predvidevajo da pa bi bil zaslužek manjši oz v najboljšem pogledu enak se pa držijo mota prodaj manj za več. Pozabljajo pa da ko bi bilo več naročil bi bili tudi roki dobave krajši...

No zdaj pa se lahko spet D1 oglasi s svojimi odgovori in težavami ...

Ne bom podprl slovenskega trgovca dokler ne zniža cen in naroči kaj na zalogo in malo reskira...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.09.2008
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 10.04.2009 16:28:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DzaroG nevem od kod ti informacije o poslovanju apple prodajalcev v Slo? Imaš kakšen zanesljiv vir? Kje si preverjal RVC prodajalcev?

Če bodo vsi kupovali zunaj Slo, bo še ta kanal ki ga imamo, ukinjen. Seveda pa bo tako v M-store še večji promet in tako tudi marža večja (pa seveda krajši dobavni rok:)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 10.04.2009 17:10:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
RVC imajo veliko zato se določeni lahko zmenijo za zelo konkurenčno ceno... Zato ker bo kanal ukinjen jih jaz ne bom podpiral naj znižajo cene in 100% ne bo ukinjen kvečjemu pridobili bodo vsi ne samo oni...

Na robe razmišljaš, trgovec se mora žrtvovati da bo preživel ne kupec če oni razmišljajo tako kot ti potem se jim verjetno ne piše dobro...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.09.2008
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 10.04.2009 17:26:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, vrjamem da obstajajo individualni dogovori in da je kdo dobil zelo ugodno ceno. Še posebno, če je kupoval večjo količino ali pa stari model...

Še vedno pa nevem od kod ti informacije o cenah (RVC itd). Delaš v kakšni trgovini?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 10.04.2009 17:35:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matevzkr je napisal/a:
Še vedno pa nevem od kod ti informacije o cenah (RVC itd). Delaš v kakšni trgovini?


Ne...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 60
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 10.04.2009 18:33:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No zgolj v info..
V m-store dva dni nazaj plačal (nakazal denar) za 24" iMac-a 2.93 novi model, še isti dan dobil potrdilo da ga lahko dvignem. Nobenih izgovorov, nobenega čakanja, ničesar...Danes sem ga prevzel v trgovini, dobil sem slo tipkovnico, ter darilo AKG slušalke za moj iPhone...seveda poleg podlog za miško in ostalih stvari...

Pri nas poleg arogantnega odnosa prodajalcev nisem dobil ničesar..če je ša kak pametnjakovič ki propagira SLO Apple trgovine se upam brez slabe vesti napopat sem gor maile ki sem jih dobil pa naj bere cela Slovenija.

Edini pošten prodajalec Apple opreme pri nas je Aris. Kapo dol, korekten odnos in dobre cene.


Nazadnje urejal/a CrazyG Pet 10. Apr 2009 18:36; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 10.04.2009 18:35:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
CrazyG je napisal/a:
..če je ša kak pametnjakovič ki propagira SLO Apple trgovine se upam brez slabe vesti napopat sem gor maile ki sem jih dobil pa naj bere cela Slovenija.


Morda pa ne bi bilo slabo da jih kar napopaš da se morda tudi ti trgovci malo zamislijo sami nad sabo ker verjemi da berejo tudi ta forum Wink

lp
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani