Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Novi 24" iMac 2,66 ...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 65
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.03.2009 13:43:59
Novi 24" iMac 2,66 ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No pa smo tam, toliko da sporočim, da je novi iMac pri hiši že drugi dan in da je zverina odlična (24", C2D, 2,66Ghz, 4gb ram, 640gb HDD, Nvidia ...).

Vsekakor je to bil moj prvi nakup pri M-Store in sem več kot pozitivno navdušen nad prijaznostjo, uslužnostjo in hitrostjo, ker sem ga lahko prevzel še preden je bila bančna transakcija preko firme vidna na njihovem računu. Od sedaj kupujem samo tam in plus da sem prišparal 200eur na imacu + 500gb time capsule in imel dan izleta nimam kaj za pripomnit.

Sedaj pa tuhtat in šparat da pride še Mac Pro k hiši in potem bo celoten prehod iz pc na mac zaključen.

P.s.: Ali uporabniki iMacov svoje mac-e ugašate ali samo pustite da gre sam v sleep čez noč ... macbooka jaz samo poklopim in gre v sleep in to je to, zdej ne vem kaka je praksa z iMaci ... verjetno podobno.

Hvala vsem za pomoč v prejšnjih tednih.
Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.03.2009 13:54:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uh, čestitke! Dobrodošel v jabolčno deželo Smile

Kako si zadovoljen z ekranom? Te glossy ne moti?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.03.2009 13:56:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako pa si zvedel, da jih imajo v M-Store? Jaz sem jih prosil, da mi pošljejo e-mail, ko dobijo 2.93 model, pa mi niso...Zastonj pa se ne mislim voziti gor.

LP
-J
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.03.2009 13:57:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Svojega (20'' iMac) čez noč ugašam, razen če loadam torrent al pa dela kakšna podobna opravila (time machine, ampak to itak sam enkrat)

Mislim, da ga je bolje ugašati, saj s tem šparaš z elektriko Laughing pa še to hitro se zažene, da skoraj ni razlike med tem, kako hitro se zbudi in prižge
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 65
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.03.2009 14:00:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala opeter.

V bistvu sem v jabolčni deželi že dobro leto z MacBook-om ... kot sekundarnim računalnikom in tako sem se zaljubil v Apple in OSx ...

Načeloma mene glossy nikoli ni motil ... Macbook ma malce slabši ekran kot sem navajen na Dell 2407wfp ampak sedaj na iMacu kot vidim je pa ekran za pojest ... barve, kontrasti ... sharpness ... odlično ... glossy ... je tam, me ne moti ... načeloma mam vse računalnike obrnjene stran od oken tako da se nič ne blešči notri, ker se malo manj ampak tudi bleščijo mat ekrani če imajo za sabo vir svetlobe ...

Sem se pa v M-Storeu malce slinil nad 24" CD-jem huh ... najverjetneje bo to naslednja nadgradnja na Mac Pro-ju kot 3-ji 24" monitor na enmu sistemu ...

Je pa sicer tale iMac darilo punci, jaz se le igračkam na njemu dokler ne prešaltam svoje mašine iz prekleteka Pc-ja na Mac Pro-ja ... Upam da v roku dobrega meseca do dveh, ker tole zdej pa je hudič sedet za takim iMac-om pol pa it delat na Visto, oh moj bog Confused

Lp


Nazadnje urejal/a drawingart Pet 20. Mar 2009 14:05; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 65
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.03.2009 14:02:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
St0rMl0rD je napisal/a:
Kako pa si zvedel, da jih imajo v M-Store? Jaz sem jih prosil, da mi pošljejo e-mail, ko dobijo 2.93 model, pa mi niso...Zastonj pa se ne mislim voziti gor.

LP
-J


Sporočili so mi da me moj čaka, ker sem ga naročil 2 tedna nazaj ... in takoj ko so sporočili da je tam sem plačal in drugi dan letel gor ... Vem da majo saj še 2x 2,66 modela ker sem jih tam videl v škatlah tako da za močnejše pa žal ne vem, možno pa da sta tudi ta dva šla ven včeraj.

Lp.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 65
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.03.2009 14:04:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iExpert je napisal/a:
Svojega (20'' iMac) čez noč ugašam, razen če loadam torrent al pa dela kakšna podobna opravila (time machine, ampak to itak sam enkrat)

Mislim, da ga je bolje ugašati, saj s tem šparaš z elektriko Laughing pa še to hitro se zažene, da skoraj ni razlike med tem, kako hitro se zbudi in prižge


Hvala. Ja sej verjetno se bo kr ugašal, ker že tko moja mašina laufa 24/7 tko da bi blo pol preveč zadev vklopljenih, treba šparat.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 138
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 20.03.2009 14:29:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz sem že sedem dni novi lastnik iMaca 24'...in moram povedat da je to raketa vs. PC. Sedaj vidim da so tisti PC uporabniki ki šinfajo čez Apple samo eni impotentni, tradicionalni nevedeži, ki nikoli niso okusili prednosti in novosti appla.

Nepravim da je brez felerjev in da mogoče nekaterim ne odgovarjajo zaradi določenih stvari ali softwera, katere jim ponuja samo PC, toda na splošno je Apple kar se razvijanja programov, uporabnosti in funkcionalnosti tiče, nekaj let pred PC-jem.

Jaz sem zelo zadovoljen z mojo novo napravo in mi ni žal centa porabljenega za njo. Rabi še samo eno sexi žensko ime... Smile

Pa glossi ekran je zakon...iMaca imam v prostoru kjer stena ločuje računalnik od okenj in tudi umetna luč iz namizne svetilke, ki stoji ob ekranu, ne moti. Tako da je ekran špica.

Vprašanje: A lahko time mashine nekako naštimaš da dela back up na Hard Disk in ne na zunanji disk preko USB-a?

lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 65
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 20.03.2009 15:22:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bordon je napisal/a:

Vprašanje: A lahko time mashine nekako naštimaš da dela back up na Hard Disk in ne na zunanji disk preko USB-a?

lp


Mislim da ja, če imaš notranji sekundarni disk, ne pa na disk kjer imaš osx ...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.10.2008
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 20.03.2009 16:18:48
Re: Novi 24" iMac 2,66 ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
drawingart je napisal/a:
prišparal 200eur na imacu + 500gb time capsule


Lahko poveš koliko si dejansko plačal za Imaca?

Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 138
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 20.03.2009 16:18:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na PC-ju so bile npr. particije...lkako pa je s tem na Macu?

A se da nekako razdelit disk? Imam namreč 1T diska, kar je absolutno preveč za mene...vsaj zaenkrat, pa bi rad del le tega uporabil za backup, da nebi kupoval še en zunanji disk...JE TO MOŽNO?

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 20.03.2009 16:38:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
čestitam Very Happy
zanima me kolko pa si plačal za imaca ker tud sam se že odločam da bi nabavo novega
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 20.03.2009 16:46:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bordon je napisal/a:
Na PC-ju so bile npr. particije...lkako pa je s tem na Macu?

A se da nekako razdelit disk? Imam namreč 1T diska, kar je absolutno preveč za mene...vsaj zaenkrat, pa bi rad del le tega uporabil za backup, da nebi kupoval še en zunanji disk...JE TO MOŽNO?

lp


Razdeli si ga na particije pa bo lahko delal ... Vendar moj predlog kupi si zunanji disk ker npr. če ti crkne notranji disk ti crkne tudi TM... Torej brez pomena da si sploh kaj delal...

BTW katerega si kupil?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 65
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 20.03.2009 18:04:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denisps2 in jApka: mislim da je bil 1120 eur brez ddv-ja ker sem vzel na firmo ... nimam računa pri roki ampak 10eur+-
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 20.03.2009 18:45:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bordon je napisal/a:
Sedaj vidim da so tisti PC uporabniki ki šinfajo čez Apple samo eni impotentni, tradicionalni nevedeži, ki nikoli niso okusili prednosti in novosti appla.

lp

Jaz pa zaradi prepotentnežel še vedno nimam appla ker jim težko verjamem.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 20.03.2009 18:55:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolj ste mi smešni takšni ki pametujete pa sploh nimate appla ampak o njih veste le to kar preberete in jih kdaj o daleč vidite potem pa veste ali je boljši PC ali Apple.V bistvu sta ob PC z zelo zelo podobnimi komponentami razlika pa je v OS-u in v tem je cel čar pa če verjameš ali ne... Vsekakor pa ga določeni imajo zato da se kažejo samo takih je v PC-jaški ceni še več ko morajo imeti najboljšo mašino da potem doseže 200fps pri nekem špili ki že itak gladko dela že z 70FPS-ji in tudi te so pol med tistimi ki so vso pamet pojedli in veje kok je PC in XP(o visti tak nihče ne upa niti pomisliti) boljši od Appla.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 65
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 20.03.2009 20:36:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malce ste zašli z teme in tudi mislim, da so te something vs. something debate škoda besed, ker obstajajo pač prvženci enega in drugega.

Moje osebno mnenje je da sem po 18 letih pc-jev odkril nov svet, ki mi je pokazal, da so lahko zadeve glede operacijskih sistemov tudi userfriendly, kar OSx definitivno je. Apple računalniki, so ok ... oblikovno pa so svetlobna leta pred drugimi ... OSx v mojih očeh po 1 letu uporabe je cherry on top of the cream ... ima pa tudi pomankljivosti kot vsaka zadeva samo meni osebno so to zadeve ki niso vredne omembe. Tole je zgolj moj osebni pogled, ki mogoče nekomu pomaga pri lažji odločitvi, ko se sooči z vprašanjem prešaltati na mac ali ne in moj odgovor je definitivno DA.

Vsak pa ima svoje mnenje in vsekakor je treba drugo mnenje dopuščati in spoštovati. Edino pravilno je tako, da ne pride do nepotrebnih kregov.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 20.03.2009 21:01:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Itak samo ne govorit da smo napihnjenci...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 20.03.2009 21:09:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DzaroG je napisal/a:
Itak samo ne govorit da smo napihnjenci...


Razen ob dnevih ko nas dajejo vetrovi zaradi preveč pojedenih jabolk. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 20.03.2009 21:52:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
drawingart je napisal/a:
denisps2 in jApka: mislim da je bil 1120 eur brez ddv-ja ker sem vzel na firmo ... nimam računa pri roki ampak 10eur+-


Wass? Če majo 20% davka je to še vedno samo okoli 1350. Poceni...
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani