Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Nakup preko Amazon-a
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.02.2009 21:11:20
Nakup preko Amazon-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

danes sem sklenil, da si prvič kupim knjigo preko spleta, natančneje preko spletne trgovine Amazon. Če še mogoče koga zanima, gre za knjigo iWoz.

Sedaj pa na bistvo. Opazil sem, da obstaja več izvedenk Amazon-a. Prvi je ameriški Amazon.com, drugi je britanski Amazon.co.uk in tretji je nemški Amazon.de. Verjamem, da obstajajo še drugi, vendar me v tem trenutku ne zanimajo.

Želim kupiti najceneje - normalno. Rolling Eyes
- Knjiga v ameriški trgovini stane 6,6 € (8,7 $)
- Knjiga v britanski trgovini stane 10,2 € (9 £)
- Knjiga v nemški trgovini stane 9,6 €

Sedaj pa "Million dollar question"!

Iz kje kupiti, da bo poštnina najcenejša. Če gledam regionalno, potem je tukaj na prvem mestu Nemčija. Ni pa najcenejše. Knjiga v ameriki je dosti cenejša. Je pa res, da je tudi poštnina dražja (baje okoli 5 EUR).

Prosim za mnenje samo in le tistih, ki ste kdaj že kupovali preko Amazon-ovih spletnih strani in ste seznanjeni s cenami pošiljk !!!

Hvala za vse informacije!

_________________
MacBook Pro
iPad
iPhone
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2009
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.02.2009 21:21:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo
Lej jest sm tud eno knjigo kupoval, sem jo vzel prek .de Pisal je da bo trajal do 16 dni, dobil sem jo v 3 dneh - baje zato kao piše 16 dni, ker nas še ni na seznamu znotrej EU al nekaj podobnega.
Zdej pa bistvo.
Ustvariš si račun in potem ko greš v fazo naročila ti tm piše kolk je poštnina in kolk je cena knjige ter skupni znesek. Mislm daj blo za Nemčijo 2 al 3€ sam nism zihr.
Zdej če si te gre da bi res najcenej varjanto najdu, se na vse tri registrirej pa pejd kao naročat in boš videl, kater je v končni fazi najcenejši. To vse zveš predn potrdiš naročilo in vpišeš št. kartice.

Upam da se nism preveč zaplezal, pa da bo kj pomagal.
Lp


Nazadnje urejal/a Cofi Pon 09. Feb 2009 21:22; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.02.2009 21:21:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kupoval sem že z vseh treh amazonov... zdej, glede na to, da je knjiga poceni in mislim, da tudi pod mejo katero plačaš ddv+carino iz zda, pač preračunaj zneske (cena knjige+poštnina) v EUR in izberi tistega najcenejšega... vse cene so objavljene na spletnih straneh amazonov

Problem nastane pri US amazonu, če kupiš nad mejo nad katero moraš plačati davek in carino... takrat to lahko fajn podraži paket...

Aja.. še to... pred časom sem kupil eno photoshop knjigo iz US amazona... plačam poštnino iz zda, pa knjiga pride iz UK... seveda mi carine in ddv ni bilo treba plačati... samo to je po moje prej izjema kot pravilo, da naročiš v zda in ti pošljejo iz uk..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.01.2009
Prispevkov: 852
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.02.2009 21:21:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!
Jst sem prek avstrijskega Amazona kupu zvočnike KLIPSCH IGROOVE SXT za 80 €,drgač imam strica v Avstriji kjer jih je on naročim in so mu v 4 dneh prinesli da domov tako da je poštnina znašala le 3€.Splača se ti če imaš koga od sorodnikov v kakšni Avstriji ali pa Nemčji.PS;Če nimaš kakšnih zvočnikov ali če si jih želiš ti PRIPOROČAM TE KLISPCH kajti zvok je enkratni čudovit.Ajde
LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.02.2009 21:28:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej enostavno probam na vseh treh in vidim, katera je cenej. Ok, se bom potrudil in bom videl, katera varianta je cenej. Sicer pa mislim vzet še eno knjigo poleg, tako da bo skupni znesek nakupa nekje okoli 20€.

Ko dobim knjigi, vam javim kaj in kako je šlo ter seveda po kakšni ceni.

Hvala vsem!

_________________
MacBook Pro
iPad
iPhone
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.01.2009
Prispevkov: 852
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.02.2009 21:30:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me če samo v čem ta knjiga govori a govori tudi o IPODIH itd...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.02.2009 21:54:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če naročaš iz ZDA velja preučiti spletno stran carinske uprave. Npr..

http://www.carina.gov.si/si/informacije/podjetja/postni_promet/uvoz_blaga_preko_poste/
http://www.carina.gov.si/si/novosti/sgd/visje_oprostitve_za_blago_v_posiljkah_zanemarljive_vrednosti_in_osebni_prtljagi_potnikov/

bistveno...
Oprostitev plačila uvoznih dajatev za blago v pošiljkah zanemarljive vrednosti se je povišala z 22 evrov na 150 evrov. Za pošiljke, ki vsebujejo blago, katerega skupna vrednost v pošiljki je od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna samo davek na dodano vrednost. (Oprostitev plačila davka na dodano vrednost za pošiljke blaga zanemarljive vrednosti namreč ostaja nespremenjena, to je do vključno 22 evrov.) Oprostitve ne veljajo za alkoholne izdelke, parfume, toaletne vode, tobak in tobačne izdelke.

Kot razumem...
do 22 EUR ni ne carine ne DDV
od 22 do 150 EUR se plača samo DDV
nad 150 DDV+carina...

Lahko pa se motim... nisem dacar po poklicu Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.02.2009 10:18:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ Matty: bo kar držalo kar si napisal

Pred 4 mesci sm naročil blago iz Kitajske...takrat je bila cena za vse do 45€. Kar je blo pod 45€ nisi nič rabil plačati, kar nad pa DDV+carino.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 10.02.2009 12:22:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je. Vendar tudi piše, da se je meja dvignila iz 22€ na 150€. Torej, če si znotrej te meje, plačaš smo DDV. Če pa si pod 22€ pa ničesar, če blago seveda spada v blago za oprostitev dajatev.

Sicer sem pa včeraj naročil paket, ki je skupaj s poštnino vreden 24€ iz ameriškega Amazona. Sem pa primerjal tudi paket, če bi ga naročil iz Nemčije:

- Amazon.com: paket 14€ + 10€ poštnina = 24€
- Amazon.de: paket 20€ + 7€ poštnina (+prometni davek) = 27€

Po tem izračunu sem se odločil za nakup preko Amazon.com. Res je, da bom čakal bistveno dlje časa, vendar me to ne moti. Edino kar je še možno, da poviša ta znesek je DDV, če mi ga slučajno obračunajo v SLO. Carine pa ne plačam, ker je do 150€ in je blago za oprostitev carinskih dajatev.

Obvestim, ko dobim paket. To bo verjetno nekje v sredi marca.

Lp

_________________
MacBook Pro
iPad
iPhone
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 02.04.2007
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 10.02.2009 12:53:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haha, kakšen optimist, sej nismo na koncu sveta, ampak u Europi!!!
iz Emerike pride v roku max. 10 dni, če se paket kje ne izgubi
večina pošiljateljev omogoča sledenje pošiljki, samo zahtevati morate tracking number (odvisno od pošiljatelja: usps. fedex, ups ...)
pa prijetno branje Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 10.02.2009 13:00:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemen je napisal/a:
haha, kakšen optimist, sej nismo na koncu sveta, ampak u Europi!!!
iz Emerike pride v roku max. 10 dni, če se paket kje ne izgubi
večina pošiljateljev omogoča sledenje pošiljki, samo zahtevati morate tracking number (odvisno od pošiljatelja: usps. fedex, ups ...)
pa prijetno branje Smile


Hja, ne vem zakaj mi potem v naročilu piše, da je estimated delivery od 9. - 27.3. ?

_________________
MacBook Pro
iPad
iPhone
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 02.04.2007
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 10.02.2009 13:12:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borut-t je napisal/a:
Hja, ne vem zakaj mi potem v naročilu piše, da je estimated delivery od 9. - 27.3. ?


če bi eventuelno Somalci ladjo zavzeli ali pa, da ves tovor konča v reki Hudson!!?! Surprised
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 10.02.2009 13:20:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemen je napisal/a:
borut-t je napisal/a:
Hja, ne vem zakaj mi potem v naročilu piše, da je estimated delivery od 9. - 27.3. ?


če bi eventuelno Somalci ladjo zavzeli ali pa, da ves tovor konča v reki Hudson!!?! Surprised


Itak se mi nič ne mudi, tako da ko bo, bo ... Smile
Sicer pa upam, da mi ne bodo še tistih 8,5% DDV-ja upalil. Confused

_________________
MacBook Pro
iPad
iPhone
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 02.04.2007
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 10.02.2009 13:42:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
večinoma gredo vse pošiljke z avionskim transportom
če se kje zatakne, je to na carini ali pošti za kak dan ali dva
moja izkušnja, da je bilo vse poslano v roku max. 14 dni iz Emerike
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.08.2008
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 10.02.2009 15:39:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tisti estimate delivery je samo tako napisano, včasih pride prej, če je malo večji paket pošljejo preko kakšne hitre pošte in pride čez 4-5 dni včasih pa malo kasneje

vsekakor za knjige se včasih ne splača vedno kupovati preko amazona (uk), ker imajo absurdno visoke poštnine ter te upalijo za DDV takoj, zaradi tega jst rajši pogledam prej če je mogoče kje na ebayu (UK) za dobiti in se potem lahko malo še zdilaš za poštnino in ni nobenega DDV dodatno za plačati. primer 5 knjig iz amazona bi me prišlo cca GBP 72, preko ebaya pa cca GBP 40

plačaš ceno napisano in poštnino. iz anglije pa pride paket (iz dosedanjih izkušenj) v 5-ih dneh

kar se pa tiče stroškov iz ZDA je bilo v moje primeru vrednost malo čez 120 USD in je carina zahtevala celotno dokumentacijo (izpis iz ebaya) in mi potem zaračunala carino in DDV - naj omenim da je je carina bila zaračunana na celotno vrednost (blago + poštnina)

je pa res, da za tako majhen znesek boš mogoče dobil knjigo direkt na dom, boš videl če te bo namesto paketa čakal dopis od carinske pošte Cool
lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 02.03.2009 21:22:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo pubeci. Par dni nazaj sem dobil knjigi. Veliko prej, kot je pisalo v "estimated delivery". Knjigi sta prišli v nabiralnik 14. dan od nakupa na ameriškem Amazon-u.
Vrednost dveh knjig je bila dobrih 15€, poštnina pa 10€. Torej skupaj 25€. Če bi enaki knjigi naročil preko nemškega, bi bila cena knjig 20€ in poštnina 5€ + DDV 2€. Torej skupaj 27€.

Še vedno mi ni jasno, ampak knjige bom še naprej veselo kupoval preko Amazon.com.

Toliko, če slučajno kdo kupuje...

_________________
MacBook Pro
iPad
iPhone
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.03.2009
Prispevkov: 156
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 01.04.2009 22:31:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima naslednje.

Imam odprt account na Amazon.de, od njih sem kupil že precej knjig. Sem pa zdaj na netu prebral, da se da z iPhone aplikacijo Kindle for iPhone downloadat na telefon knjige, ki si jih kupil pri Amazonu:

"Download the Kindle books you already own for free - they are automatically backed up on Amazon.com."

A to pomeni, da kupci, ki smo kupovali na Amazon.de, nimamo te možnosti? Bi mi lahko kdo pomagal pri tej informaciji?

Hvala!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 26.01.2010 10:26:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

rad bi kupil nekaj knjig na ebayu ali amazonu, potrebujem vašo pomoč.

1.)Kateri je bolj varen,hitrejši?
2.)Pri kateri banki bi lahko odprl račun le v toliko, da bi imel master card ali eno tistih, ki so pogoj za plačilo preko PayPala?
3.)Na kaj moram biti pozoren pri nakupu (kaj se pogleda pri ponudniku, ki npr. knjigo prodaja?)
4.)Kakšne so razlike med evropskim ameriškim ebayem oz. amazonom?

Najlepša hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 26.01.2010 15:57:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem zasledil, da eni tukaj omenjate carino. Carina se zaracunava samo na dolocene izdelke in to na tiste, kjer drzava pac sciti domaci trg.

Carina na knjige v Sloveniji ne obstaja.

Ce paket preseze doloceno vrednost, placas DDV (8.5%), carine na knjige pa ni!

http://www.carina.gov.si/si/vprasanja_in_odgovori/vprasanja_in_odgovori/carinski_in_davcni_postopki/koliksne_so_dajatve_pri_nakupu_knjig_preko_interneta_iz_zda/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.02.2010 22:32:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lep pozdrav..

Mene mika nakup te zobne ščetke,ki je za kar nekaj eurov cenejša kot v Sloveniji. Sedaj pa moje vprašanje: ali mi bodo na to ceno v sloveniji nabili še 8,5% ddv ali je to končna cena ki jo bom plačal? lp

link: http://www.amazon.co.uk/Braun-Triumph-SmartGuide-Rechargeable-Toothbrush/dp/B0029Z9XQ6/ref=sr_1_25?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1266006628&sr=1-25
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani