Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Other- zasedenost pomnilnika
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 08.03.2016 13:31:36
Re: Other- zasedenost pomnilnika
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
moje izkušnje z gmailom so, da ko odpreš pdf ali sliko jo shrani na telefonu... in potem ne pobriše, ko je npr. poročilo staro... tudi če zbrišem sporočilo, mi npr. pdf ostane v attachemntih... šele ko pobrišem dol cel mailbox tudi ta cache sprosti Sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 09.03.2016 08:38:29
Re: Other- zasedenost pomnilnika
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Glede maila bi blo za pogledat, kaj Mail App shranjuje na telefonu, kaj pa pušča na netu. Pri POP je dost jasno. Pri IMAP pa meni ni blo nikol najbolj jasno, kaj se dogaja v ozadju. Se mi zdi, da je bolj odvisno od samga Appa, kot pa od nastavitev.

Bi me zanimalo, kakšnemate kaj izkušnje z IMAP.

Kolega recimo je zadnjič seli gostovanje od enega providerja k drugemu. Vse maile je mel na iPadu. Jih je sproti urejal. In ko se priklopi na novega providerja: Bum - vsi maili zginejo. Hitro pokličemo prejšnjega providerja, če bi lahko še kaj rešili. Sorry, smo že vse zbrisal. In smo pri tem ostal.

POP je tak, da ti prenese mail na računalnik. Če v mail clientu nimaš nastavljeno "pusti kopijo na strežniku", bo zbrisalo s strežnika in ne moreš prenesti maila na drugi napravi.

IMAP pa pusti datoteke na strežniku, lokalno ti prenese samo kar imaš nastavljeno v mail clientu (recimo top zadnjih mailov, ponavadi po defaultu prenese vse, odvisno a prenašaš na iPhone ali Mac), za priponke pa spet kakor imaš nastavljeno, ponavadi prenese samo tekstovni mail, priponke pa šele ko odpre mail ali izbereš prenesi datoteko, ali pa samo priponke pod določeno velikostjo, npr. 150 kB. Enkrat ko si jo prenesel ostane v mail cache in se jo lahko znebiš samo z izbrisom maila. Prenešene datoteke ti kopira tudi v Mail downloads mapo, tiste pa lahko spucaš. Če boš mail na serverju pobrisal, bo šel tudi mail na računalniku, takoj ko se izvede sinhronizacija. Prednost tega je, če pobrišeš mail na iPhone, ti ga bo pobrisalo tudi na Macu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 09.03.2016 09:57:31
Re: Other- zasedenost pomnilnika
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam v praksi pa vse te nastavitve težko uskladiš.

Jaz rabim met nekje arhiv vseh mailov. Rad bi imel pa tudi arhivirane moje odgovore. Tako s telefona, kot desktop mašine. Torej mora bit na obeh IMAP.

Na telefonu je samo ena nastavitev glede priponke.
Tako rata na telefonu čist preveč maila. Ne vidim pa možnosti, da bi mel samo zadnji mesec, ostalo bi se pa zbrisalo iz telefona in serverja. Ostati bi moralo pa na desktopu. Verjetno bi moral arhivirat maile na desktopu in bi tako spucal server in telefon.

Zato me zanimajo dobre prakse. Kako to drugi počnete.

Jaz za glavni mail še vedno uporabljam POP. Na serverju avtomatsko briše maile po enem mesecu. S telefona pa ta mail gledam kar prek webmaila. Po kremenčkovo.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.06.2021
Prispevkov: 4
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 15.06.2021 21:13:30
Re: Other- zasedenost pomnilnika
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni, na mojem iPhone XS 64 GB iz 2019 imam sledeči problem in sicer mi Other storage (ki ni natančneje specificiran v Storage pod Settings) zaseda cca 30 GB prostora in nikakor ne vem kako to cifro vsaj oklestit, če ne skoraj odstranit, ampak brez restore-a?

Izbrisal sem npr. Safari history in mi je sprostilo le 800 MB prostora.

Ali ima kdo kak nasvet ali pa kakšen tool/sw, ki se uporabi v takem primeru?

Hvala in lp,
snogardr
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.06.2008
Prispevkov: 169
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 16.06.2021 13:42:13
Re: Other- zasedenost pomnilnika
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
snogardr je napisal/a:
Pozdravljeni, na mojem iPhone XS 64 GB iz 2019 imam sledeči problem in sicer mi Other storage (ki ni natančneje specificiran v Storage pod Settings) zaseda cca 30 GB prostora in nikakor ne vem kako to cifro vsaj oklestit, če ne skoraj odstranit, ampak brez restore-a?

Izbrisal sem npr. Safari history in mi je sprostilo le 800 MB prostora.

Ali ima kdo kak nasvet ali pa kakšen tool/sw, ki se uporabi v takem primeru?

Hvala in lp,
snogardr


Če ga priključiš na računalnik in odpreš itunes oz finder (na novejših macih) pokaže kaj bolj specificirano kaj je pod other?.

Meni pri 256GB traja nekaj časa da prekalkulira. Mogoče so pa kake stare smeti posodobitev...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 16.06.2021 15:13:04
Re: Other- zasedenost pomnilnika
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ponavadi pomaga sync z iTunesi, da spuca other.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.06.2021
Prispevkov: 4
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 20.06.2021 11:54:18
Re: Other- zasedenost pomnilnika
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Ponavadi pomaga sync z iTunesi, da spuca other.


Super, hvala, bom poskusil to asap.

Je pa res, da ga zaradi te "nesnage" nisem še nadgradil na iOS 14 generacijo. Cry
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani