Jabuk
Illustrator CS 4- Shranjevanje v PDF formatu
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.01.2009 11:51:26
Illustrator CS 4- Shranjevanje v PDF formatu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

upam, da mi bo kdo znal pomagati. Imam sledeč problem.

Zadevo sem oblikoval v illustratorju, in jo za potrebe tiska shranil v PDF formatu.
Pojavi pa se problem. Ko v Acrobatu odprem datoteko mi pri določenem fontu (helvetica) vse Š-je zamenja s kvadratki kadar je določen ležeči (italic) format. Če je v normalnem (regular) formatu pa se Š-ji prikažejo normalno.

Pri fontu Arial pa recimo v obeh formatih deluje tako kot more. Naj še povem da se seveda v ilustratorju vsi fonti prikazujejo pravilno, če potem to isto PDF datoteko odprem v ilustratorju. Ima kdo kako rešitev?

lp, zazo
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.01.2009 13:04:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to zato, ker nimaš italic helvetike s šumniki v PS formatu, imaš 3 možnosti, izberi eno izmed naštetih;

- zamenjaj font

- spremeni v krivulje

- kupi helvetico OT
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.01.2009 13:31:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pomoje to ne bo držalo... ker sem potem poizkusil odpret nov dokument v ilustratorjiu,

sem uporabil ISTI FONT...

pa je OK izvozilo. A je lahko kaj druheha kot BUG ilustratorja. To si še najmanj želim....

lp, zazo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.01.2009 17:08:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Konventiraj font v krivulje, tako kot je Macuser predlagal, pa boš imel še najmanj problemov.

Sicer pa je možno, da je hrošč v ilustratorju.

Ti samo stestiraj nove programe za nas. Mi ostajamo na starih, koliko-toliko zaflikanih programih.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.01.2009 17:32:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz bi iskal problem v fontih ne v illustratorju, btw katero helvetico uporabljaš?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.01.2009 20:21:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
let me be your dumb usser Smile

Ne vem, kako pogledam na Macu... (pa se nebi branil da bi znal). Pač pod fonti ko gledam, ni nič nakazano za kere fonte gre, pač pa sam Imena fontov. Če pa kaj pomaga, je pa to helvetica, ki je v defoltu naložena na OSX, ki sem ga dobil z macom.

Spremeniti v krivulje ni noben problem. Vendar če dnevno narediš en kup zadev ni ne časa ne pametno kaj preveč v krivulje dajat, ker ko je 1x v krivuljah si oplel glede kakršnih koli slovničnih popravkov.

Ubistvu me najbolj skrbi, da bom kdaj kako tako zadevo spregleda, dal stiskat in si naredil brezvezen strošek. Na PC-ju mi je delalo vse brez problemov.

Razen PC sam ni delal Very Happy
Drugače sem extra zadovoljen z macom, samo želim meti zadeve "poštimane".

in kot pravim me skrbi da je kak AI BUG.. in mi bo nepotreben cajt jemal ko bom pregledoval zadeve Sad
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.01.2009 21:16:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če si resen oblikovalec, boš uporabljal »resne« pisave s celotno družino in ne računalniških (sistemskih). Helvetika, ki jo uporabljaš ti, je verjetno iz slovenskega paketa z oznako CE je v stari TT (TrueType) obliki in nepopolna (nima vseh družin).

Upam, da imaš vsaj legalno Adobovo CS opremo za Evropski trg ...

drugače bodo spet ameriški programi krivi, da je kaj narobe s šumniki ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.01.2009 21:47:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
programska oprema je že originalna, kupljena v sloveniji itd...

nimam problemov s tem da si plačam orodje, s katerim potem služim.

nočem direktno kriviti karkoli, ampak nekak bi zadevi rad prišel do dna, ker nimam časa vseh dokumentov pregledovat, in mi zaradi tega ostali projekti stojijo.

Drugače pa že od vsega začetka uporabljam adobe programe, že od takrat ko je večina verjela le v quark (kar se preloma tiče) sem uporabljal indesign. Pa je danes videt da sem storil pravilno Rolling Eyes

ok, zgleda se bom mogel sam spopasti z zadevo. Če kaj ugotovim... sporočim.

lp, zazo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.02.2008
Prispevkov: 103
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 23.01.2009 00:07:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pdf format je sicer res dober v tem da pri exportu zraven embeda font, ampak jaz vseeno vedno ziheraško ves type pred exportom za tisk spremenim v krivulje. Potem nima s tekstom biti kaj narobe. Če se navadiš to vedno narediti, ne boš nikoli imel problemov, ki jih opisuješ.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.01.2009 00:57:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimam pojma kako je na CS4. Na starih verzijah je bil podoben problem, če si imel pri exportu vklopljen subset fonts when less than xxx%...

Ta zadeva poskrbi da se font samo delno spakira v file (da pride manjši). Meni se je dogajalo da ni bilo določenih šumnikov. Pomoje zato, ker so bili na mestih, ki jih normalno zasedajo kakšne nepomembne *kvake*.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.01.2009 08:24:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj imaš file, ki nima fontov v krivuljah in narediš še enega v krivulje in tega izvoziš.
Če pride do kakršnihkoli popravkov... popravljaš na tistem kjer font ni pretvorjen...

... mislim, jaz sem vedno tako delal... pa tudi v tiskarni potem ne zajebajo kaj.

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani