Jabuk
Dual monitor setup
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.10.2006
Prispevkov: 89
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 31.01.2024 18:32:30
Dual monitor setup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čao ekipa,

zanima me, če ima kdo od vas konkretne izkušnje pri povezovanju dveh monitorjev na MBP (konkretno MBP 14 M3 PRO, ali pa kaj starejšega približno istega ranga).

Trenutno imam preko USB-C gor povezan USB hub monitor Dell U2722DE, dela krasno. Gor na monitor imam vezan ethernet, miško, tipkovnico.

Ful je priročno, ker laptop povežem samo z enim kablom in lahko komot menjam s službenim win laptopom.

No, površine ni nikoli dovolj, tako da razmišljam, da bi menjal za dual monitor setup, se pravi dva monitorja. Kakšne imate kaj izkušnje? Baje da Apple ne podpira Daisy chain (oziroma samo s Thunderbolt 4 monitorji), ki so prilično dražji.

Tako da je alternativa Thunderbolt 4 dock in gor vezana dva monitorja. No, v vsakem primeru pa bi rad, da lahko na isti setup isto z enim kablom gor povežem WIN službeni laptom.

Se je kdo kaj igral, raziskoval oziroma je kaj podobnega sestavljal in lahko svetuje? Hvala!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 31.01.2024 22:48:16
Re: Dual monitor setup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz lahko samo potrdim, da daisy chain z display port ne deluje, s thunderbolt pa še nisem poizkusil.
Sem pa že imel težave zaradi kabla, ki je bil preslab, tako da investicija v dober kabel (čim krajši thunderbolt 3) ne bo odveč.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 31.01.2024 23:38:49
Re: Dual monitor setup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z displayport ne deluje, ker Apple trmasto noče podpreti Displayport MST (multi-stream transport), ki se v te namene uporablja. Zato dobiš samo zrcaljene zaslone. Fun fact... to ni HW omejitev, temveč SW. Če na Intel Maca naložiš Windowse, ti bo tam normalno delovalo.

Thunderbolt daisy chain bo pa delal...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.10.2006
Prispevkov: 89
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.02.2024 21:15:38
Re: Dual monitor setup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kul, hvala za nasveta.

Sem preveril in imam tudi na službenem kompu TB4.

Tako da zdej tuhtam ali vzeti 2x thunderbolt displaya (Dell 2724DE) ali pa TB4 dock in 2 cenejša monitorja :/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani