Jabuk
Zunanji disk na routerju Asus!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.01.2009 09:01:43
Zunanji disk na routerju Asus!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Torej; imam router Asus WL-500 GPremium in nanj sem na en USB priklopil zunanji disk (Integral ohišje + nek used disk).
Hmmm, mislil sem (stupid me), da ga bom videl kot nek disk, no sedaj moram vsakič do njega dostopat preko ftp:// ali mds:// (ali nekaj podobnega... na disku sem takoj videl ustvarjene mape video, picture, music... v mapah part0 in part1).
Vse OK, ampak imam naslednja vprašanja:
1) kako naj naredim (če se seveda da), da vsakič ko "zalaufam" računalnik (iMac OSX Leopard) mi avtomatsko pokaže ta disk, ne da vsakič znova moram go--> server...?
2) v routerju (zgoraj omenjenem) sem si podelil pravice read&write ampak, ko hočem naložit recimo kakšne fotke ali filmček na ta disk mi naloži eno in potem napiše, da nimam dovol pravic???
3) kakšen je postopek, da bi na iMac-u sformatiral ta disk (prej je bilo nekaj gor... če se ne motim WIN2003Server celo), če ga priključim na USB računalnika direkt, da bi lahko potem do njega dostopal tako z OSX-om, kot tudi z Winsi v mojem omrežju?

Hvala za morebitne odgovore in nasvete... aja, SREČNO 2009,
Matej
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani