Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.02.2014
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 12.08.2023 19:05:42
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Jest ti je ratalo kaj stestirat?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 656
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 14.08.2023 06:43:22
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem malo starejsa genreacija a mi je vseno discord zakon za uporabo, se ga hitro navadis.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 14.08.2023 07:48:07
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede teh "forumov" je tako, da nihče ne bo nekje zaradi "tehnologije", ampak zaradi ljudi.

Dokler so Jest, macata, mikrohard, guardy, in še kdo - na Jabuk.si, ni niti enega samega razloga, zakaj menjati platformo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.02.2014
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 14.08.2023 08:05:56
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Glede teh "forumov" je tako, da nihče ne bo nekje zaradi "tehnologije", ampak zaradi ljudi.

Dokler so Jest, macata, mikrohard, guardy, in še kdo - na Jabuk.si, ni niti enega samega razloga, zakaj menjati platformo.


Ne gre za menjavo.. bolj za nek “addition” k forumu. Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1592
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 14.08.2023 09:30:18
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In pol naj na isto temo berem na dveh forumih? Ne vidim razloga.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.02.2014
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 14.08.2023 10:15:33
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
In pol naj na isto temo berem na dveh forumih? Ne vidim razloga.


Chat je bolj mišljen za to, da se debatira o neki zadevi v danem trenutku, kot je recimo nova Beta verzija iOS-a itd. se pravi neka instantna informacija nek feedback, ki je na voljo takoj.

Je bolj hiter, intuitiven in zabavn način. Predstavljaj si recimo Facebook Messenger ampak da imaš tam tudi možnost objav (kot na forumu), odklepaš dosežke, prispevaš svojo vsebino, najdeš ozadje za svoj telefon, prodajaš, govoriš z drugimi/vsemi ostalimi takoj in na enem mestu.

Dokler prav ne sprobaš dejansko nimaš predstave kako kul je! Idea
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 14.08.2023 11:00:00
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam recimo Facebook messenger (ali kaksen drug messenger) fuporabljam zgolj za komunikacijo “ena na ena”… torej namesto SMSov recimo… Tistih skupnskih chatov ne maram, ker je potem cel kup enih notificationov, ko nekdo kaj napise, lajka …

To je recimo na forumu enakovredno zasebnih soorocilom… Za ostalo (komentiranje o neki novosti ali cemerkoli) pa je forum…

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.02.2014
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 14.08.2023 11:12:44
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sam recimo Facebook messenger (ali kaksen drug messenger) fuporabljam zgolj za komunikacijo “ena na ena”… torej namesto SMSov recimo… Tistih skupnskih chatov ne maram, ker je potem cel kup enih notificationov, ko nekdo kaj napise, lajka …

To je recimo na forumu enakovredno zasebnih soorocilom… Za ostalo (komentiranje o neki novosti ali cemerkoli) pa je forum…


Sicer si na DC lahko določiš katera obvestila prejemaš. Lahko prejemaš recimo vsa, ali za določene vloge, ali od določenih ljudi/kanalov/botov.

Medtem ko recimo v Messengerju lahko le mjutaš določeno osebo ali pa ne. Isto za notifikacije, onemogočiš ali pustiš vklopljene vse. Tako da tu je neka prednost oz. možnost izbire kaj ja in kaj ne.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 14.08.2023 12:26:57
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sam recimo Facebook messenger (ali kaksen drug messenger) fuporabljam zgolj za komunikacijo “ena na ena”… torej namesto SMSov recimo… Tistih skupnskih chatov ne maram, ker je potem cel kup enih notificationov, ko nekdo kaj napise, lajka …

To je recimo na forumu enakovredno zasebnih soorocilom… Za ostalo (komentiranje o neki novosti ali cemerkoli) pa je forum…


This Smile. We're old Wink.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 14.08.2023 13:37:29
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj verjamem, da se vse da... samo moras vse to rocno narediti... Smile ... in po mojem mnenju je to samo se kanal za spremljanje novic in sodelovanje ... In to tak, kjer je izpostavljena trenutna vsebina... vse na enem kupu Very Happy ...

Mogoce pride enkrat na vrsto, ko bo kaj vec casa ... Trenutno nimam tega casa viska, da sel se to raziskovat ... ker se mi zdi, da je samo se en izmed novodobnih kanalov, ki v bistvu ne prinasa nic revolucionarno novega ... Kot ze receno... EMSO je verjetno tisti, ki nas malo omejuje Very Happy ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 14.08.2023 15:07:16
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že na jabuku se mi ne da več vsega brat. Da mi bo pa še telefon nostop piskal od nekih sporočil brez teksta s 50 emojiji, za katere nihče ne ve kaj pomenijo…

Itak imam overload informacij. Večinoma brezveznih. Nočem past v stanje, ko mi oglas iz špecarije olajša odločitev za nakup, ker zaradi overloada informacij nisem več sposoben logično razmišljat.

Poleg tega pa pogosto na jabolku pobrskam po arhivu kot po neke vrste zapiskih. So določeni posti vredni arhiviranja. Jih ni malo, ki sem jih spravil v svojo knowhow zbirko. Zato občasno tudi jaz napišem kaj smiselnega. Včasih sem bolj o grafiki, v zadnjem času pa me navdušujejo baterije.

Tko da zame chat ne pride v poštev. Mogoče, če bi konstantno prišel do nekih relevantnih rešitev. Ampak mi zaenkrat YT veliko bolj sede.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1592
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 14.08.2023 15:49:34
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mkrizan je napisal/a:
Chat je bolj mišljen za to, da se debatira o neki zadevi v danem trenutku, kot je recimo nova Beta verzija iOS-a itd. se pravi neka instantna informacija nek feedback, ki je na voljo takoj.


Je na voljo takoj če je folk online. Isto kot na forumu. Če si gor in veš odgovor je takoj.

mkrizan je napisal/a:
Dokler prav ne sprobaš dejansko nimaš predstave kako kul je! Idea


Sem sprobal, neko drugo skupino in mi ni všeč. Ko sem še tole akademijo sprobal sem pa vse skup pobrisal. Sem takoj dobil neko obvestilo čeprav se nisem nikamor prijavil Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 14.08.2023 23:34:07
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz načeloma uporabljam Dc ko igram multiplayer in tam se veliko debatira o taktiki kako bomo napadli in kako naprej potem imam še par developerjev od katerih sem kupil kako igro in spremljam kakšne posodobitve to je pa to drugače pa ga odprem sem ter tja če me kaj zanima drugače nimam potrebe itak je vsega preveč.

Ni pa tko slaba zadeva sam za nas 50+ odpade včasih mam še sebe preveč Very Happy

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 15.08.2023 15:19:15
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevem kak bi rekel ampak meni je Discord uporaben ko gre za skupnost ena>mnozina (primer si streamer) ,medtem ko pa imas neko skupnost se ti pa ob vecih uporabnikih rata vse skupi ena minestra ki ji lahko sledi samo en milenijec brez lajfa k je rad nafilan z vsemi notifikacijami . Brez notifikacij odpres server in imas tistih 10 kanalov in to je to.. kaj potem nasledna stvar je kaj ? Da kliknes na vsak kanal in vse precikiras ko ena opica da slucajno kej uporabnga zves.. ko kliknes na nek server a sploh lahk v tistem trenutku kaj uporabnga zves ? Pomoje nic..

https://www.reddit.com/r/truegaming/comments/12mdjkv/why_i_miss_forums_and_despise_discord/?st=LLCE28IZ&sh=74ffb979

Inovativnost na vrhuncu Laughing


_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.02.2014
Prispevkov: 234
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 23.08.2023 11:08:43
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Nevem kak bi rekel ampak meni je Discord uporaben ko gre za skupnost ena>mnozina (primer si streamer) ,medtem ko pa imas neko skupnost se ti pa ob vecih uporabnikih rata vse skupi ena minestra ki ji lahko sledi samo en milenijec brez lajfa k je rad nafilan z vsemi notifikacijami . Brez notifikacij odpres server in imas tistih 10 kanalov in to je to.. kaj potem nasledna stvar je kaj ? Da kliknes na vsak kanal in vse precikiras ko ena opica da slucajno kej uporabnga zves.. ko kliknes na nek server a sploh lahk v tistem trenutku kaj uporabnga zves ? Pomoje nic..

https://www.reddit.com/r/truegaming/comments/12mdjkv/why_i_miss_forums_and_despise_discord/?st=LLCE28IZ&sh=74ffb979

Inovativnost na vrhuncu Laughing


Vsa obvestila si lahko določiš, katera prejemaš in katera ne.. @everyone tag se uporablja v primerih, ko lastnik strežnika želi obvestiti vse uporabnike naenkrat kar pomeni da vsi dobijo notification.

Ko si pokazal sliko s 100+ novimi sporočili. Dejansko tudi na forumu moraš nazaj po straneh brat, da kaj najdeš. In tako kot forum, ima tudi Discord opcijo iskanja "search" kar pomeni da zelo hitro/enako najdeš določeno zadevo.

Tu je iskanje vsebine sicer še boljše, saj lahko filtriraš tudi po uporabnikih, kdo je kaj napisal.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 23.08.2023 20:57:46
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mkrizan je napisal/a:
Tu je iskanje vsebine sicer še boljše, saj lahko filtriraš tudi po uporabnikih, kdo je kaj napisal.


Tudi na discord lahko filtriraš po uporabnikih, in po vrsti priponke in po obdobju itd.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 23.08.2023 23:31:34
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mkrizan je napisal/a:
Dejansko tudi na forumu moraš nazaj po straneh brat, da kaj najdeš.


Admin Jest, dejmo pobrisat vse teme na forumu, discord majstor pravi da jih je 10-15 dost.. bomo nazaj bral mesano na zaru haha

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 24.08.2023 09:08:35
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsaka platforma ima svoj namen, pluse in minuse.
Lahko funkcionirata sočasno.

Lepo, da je nekdo tudi Discord zagnal, ne more pa bit kot zamenjava za forum.
Ko iščem rešitev za kak problem in bi želel preverit če je kdo že imel podoben problem mi discord ne bo kaj veliko v pomoč, mnogi forumi pa.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 24.08.2023 09:57:09
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rainbow je napisal/a:
Vsaka platforma ima svoj namen, pluse in minuse.
Lahko funkcionirata sočasno.

Lepo, da je nekdo tudi Discord zagnal, ne more pa bit kot zamenjava za forum.
Ko iščem rešitev za kak problem in bi želel preverit če je kdo že imel podoben problem mi discord ne bo kaj veliko v pomoč, mnogi forumi pa.


Trenutno ti glede jabuka ne more,ker gor ni vsebine se bo pa nabralo čez čas, če bo folk aktiven gor drugače pa se discord dosti prakticira že kot forum to pa zato ker ma načeloma bolje psortiran sitem knjižnice kot marskikateri forum.
Jaz mam par kanalov gor, da spremljam oziroma poiščem kaj aktualnega je pa razumljivo da baza podatkov ni tako velika to pa zato ker forumi obstajajo od samega začetka interneta in ponavadi je bil in je še danes ljudem v navadi forum forum forum.DS se je začel uporabljati veliko kasneje in nima take velike baza podatkov pa valjda ima tudi svoje minuse pa še to kakor za kerga enim je minus nekaj drugim plus.

Men grejo samo na živce ker ponujajo tiste njihove plačljive zadeve in ponavadi imam tako srečo, da se sredi pogovara spomne nekaj posodabljat in pa mogoče preveč poredke posodobitve mene to moti drugim pa je to cool ker majo boljši občutek kao app pa zdaj bolje dela Very Happy

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 24.08.2023 10:22:40
Re: Discord strežnik Jabolčna Akademija!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Trenutno ti glede jabuka ne more,ker gor ni vsebine se bo pa nabralo čez čas, če bo folk aktiven gor drugače pa se discord dosti prakticira že kot forum to pa zato ker ma načeloma bolje psortiran sitem knjižnice kot marskikateri forum.


In ko ima vsebino kdo sparcelira to vsebino da ima zacetek in konec in je vsaj malo pregledno ? .. mhm ga ni cez google indeksiranja , reddit,jabuk ti je dober primer, najdem kar rabim istocasno pa iz samega razloga dodam kaj/komentiram.. .

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani