Jabuk
iPhone hotspot preko kabla (ne USB)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.05.2023 08:26:07
iPhone hotspot preko kabla (ne USB)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot sem videl, se dobi take in drugacne adapterje za lightning port na ethernet prikljucek. A mogoce kdo ve, ce to potem deluje samo za priklop iPhona na omrezje ali pa se lahko tudi uporabi kot hotspot (torej da preko tega omrezni kabel npr. priklopis na svoj router na WAN, ob tem pa iPhone dela kot hotspot)?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.05.2023 08:36:51
Re: iPhone hotspot preko kabla (ne USB)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prej prvo kot drugo. Kupi si en mali potovalni routercek. Tam lahko nastaviš, da je WAN WiFi in LAN kabel. Ga priklopis z WiFi-jom na iPhona in kablom na WAN svojega routerja in imas tocno to, kar zeliš. To jaz naredim občasno, če pride do izpada fiksnega interneta.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.05.2023 09:01:08
Re: iPhone hotspot preko kabla (ne USB)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In v tem primeru ostane moj glavni router/firewall tako kot je pri ozicenem internetu, z vsemi internimi povezavami, blacklistom ipd.?

Kateri mini router pa bi bil za ta namen ok? Tole? https://www.tp-link.com/en/home-networking/wifi-router/tl-wr902ac/

Sicer sem nekaj eksperimentiral tudi z USB-C adapterjem za ethernet na android tablici in zadeva deluje super... dokler ne ugotovis, da se tablica ne polni in je dejansko samo ethernet. Potem sem ponovil vajo z USB-C multiport adapterjem, ki ima tudi en usb-c charging port, na katerega sem priklopil obicajni polnilec od tablice, ampak se tudi tam ne zgodi nic glede polnjenja.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.05.2023 09:27:15
Re: iPhone hotspot preko kabla (ne USB)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja... jaz imam podobnega TP-linka. Daš ga v client mode in boš dosegel točno to, kar si želiš (TP-link se bo preko WiFi-ja povezal na hotspot od iPhona in internetno povezavo delil s tvojim routerjem preko ethernet kabla).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.05.2023 10:28:18
Re: iPhone hotspot preko kabla (ne USB)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem nasel se dva cenejsa, bom pregledal.
Kaksna pa je pravzaprav razlika med client mode in hotspot mode? Ce prav vidim, imas pri drugem wifi tako na zunanji kot na notranji strani, ethernet pa je enako.
https://www.tp-link.com/us/user-guides/tl-wr902ac_v3/chapter-2-connect-the-hardware#ug-sub-title-2
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.05.2023 10:49:16
Re: iPhone hotspot preko kabla (ne USB)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri hotspot načinu ti WiFi deluje počasneje, ker uporablja eno frekvenco za povezavo na WAN in drugo za lasten WiFi.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani