Jabuk
MBP 13 2018 in 2x 4K display
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.02.2023 17:54:42
MBP 13 2018 in 2x 4K display
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pocasi bo cas, da v pisarni zamenjam stacionarca in ker sem v pisarni precej malo, sem premisljeval da bi vzel 2x 4K monitor (plus mis in tastaturo) in porabil za to laptop.
Ima kdo (osebno) preizkusen in zanesljivo delujoc "docking station", ki bi normalno podpiral 2x 4K monitori pri 60Hz (ter po moznosti se polnjenje laptopa) preko usb-c porta? Laptop je pa 13" MacbookPro letnik 2018. Ce pa cena tega huba ni ravno 300eur je pa se ekstra plus Smile
PA ko smo ze pri tem, malo berem te stvari pa nisem 100% da sem prav razumel. Apple naj bi "omejeno" podpiral ta monitor mirroring. To kaj imam na laptopu, ko bi ga imel priklopljenega na zunanje monitorje me niti ne briga, bi pa rad imel dva neodvisna zunanje monitorja, se pravi da imam na vsakem gor tisto kar hocem, ne da je en kopija drugega. To najbrz da spila in da sem samo jaz narobe razumel, ali pac ne?
Pa hvala ze v naprej za info Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 17.03.2008
Prispevkov: 134
Kraj: ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.02.2023 18:51:31
Re: MBP 13 2018 in 2x 4K display
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dve moznosti sta na voljo:
- mirroring, ki dobesedno pomeni zrcaljenje vsebine iz enega na drugega
- extended/secondary screen, ki je podaljsek primarnega zaslona, ki ga lahko dolocis sam, izmenicno

torej je zate druga moznost.

_________________
lp, david praznik
www.ideator.si
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.02.2023 21:44:04
Re: MBP 13 2018 in 2x 4K display
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pj je napisal/a:
Pocasi bo cas, da v pisarni zamenjam stacionarca in ker sem v pisarni precej malo, sem premisljeval da bi vzel 2x 4K monitor (plus mis in tastaturo) in porabil za to laptop.
Ima kdo (osebno) preizkusen in zanesljivo delujoc "docking station", ki bi normalno podpiral 2x 4K monitori pri 60Hz (ter po moznosti se polnjenje laptopa) preko usb-c porta? Laptop je pa 13" MacbookPro letnik 2018. Ce pa cena tega huba ni ravno 300eur je pa se ekstra plus Smile
PA ko smo ze pri tem, malo berem te stvari pa nisem 100% da sem prav razumel. Apple naj bi "omejeno" podpiral ta monitor mirroring. To kaj imam na laptopu, ko bi ga imel priklopljenega na zunanje monitorje me niti ne briga, bi pa rad imel dva neodvisna zunanje monitorja, se pravi da imam na vsakem gor tisto kar hocem, ne da je en kopija drugega. To najbrz da spila in da sem samo jaz narobe razumel, ali pac ne?
Pa hvala ze v naprej za info Smile



Zakaj docking station? Pač dva monitorja in ju povežeš vsakega s svojim USB-C kablom in eden od monitorjev bo tudi polnil računalnik.

Te pa opozarjam, da 2018 13'' MBP + 2x4k monitorja... ne bo ravno odlična izkušnja kar se tiče hitrosti in odzivnosti. Imam 2020 13ko in HD + 4k monitor in se kar zatika pogosto.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.02.2023 18:58:29
Re: MBP 13 2018 in 2x 4K display
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za tisti dan, ko sem v pisarni, ni nekaj strasno zahtevnega dela... tako ali tako je za tisto 90% terminal, tako da ni neke grafike itd. tako da upam da bo prebavil Smile
Zakaj "docking station"... ker sem po pravici povedano len in se mi ne da vsakic pretikati boga in pol kablov... ja vem zares bi bili v tem primeru samo trije, ker rabim se network adapter (pac en tistih network tipov, ki jim wireless ze po defaultu ne lezi iz miljon razlogov), pa bi vseeno raje samo enega. Je pa zares drugace to ena izmed opcij, ker monitorja imata opcijo usb-c priklopa
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani