Jabuk
Thunderbolt 3 Hub
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 554
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.10.2022 18:09:06
Thunderbolt 3 Hub
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kateri Thinderbolt 3 hub se splača kupit. Mora podpirat 60Hz HDMI ali DisplayPort in pa seveda, da dela Very Happy

Trenutno imam Belkin Thunderbolt hub Core pa ni vreden nič.

Ima dva 2USB vhoda na enem imam 2.5 magnetni disk na drugem tale hub

https://satechi.net/products/usb-c-combo-hub-for-desktop?variant=46250351497

Ko iz satechi huba izklopim spominsko kartico ali USB ključek se občasno zgodi, da se disk na drugem portu neha vrtet. Samo neha vrtet, v MAC OS, ga še vedno vidim, samo nič ne morem odpret na njem. Pomaga, če ga odklopim in ponovno priklopim.

Za nov Hub bi dal do max 200eur, toliko je bil tudi Belkin, ampak ne dela OK.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.10.2022 08:52:00
Re: Thunderbolt 3 Hub
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OWC si že gledal?
https://eshop.macsales.com/shop/docks/owc-thunderbolt-3-mini-dock

Pokliči na pro23. Imajo OWC v ponudbi.
https://pro23.si/prodaja/OWC/

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 554
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.10.2022 15:09:20
Re: Thunderbolt 3 Hub
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne poznam te firme, bom pogledal ce je kak review.

Hvala!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.10.2022 18:39:29
Re: Thunderbolt 3 Hub
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iCharlie je napisal/a:
Ne poznam te firme, bom pogledal ce je kak review.

Hvala!


Zanesljiva zadeva. Rewiew boš pa na YT sigurno našel.
Še bolj robustne zadeve ima pa Sonnet. Imam njihov TB2 dock, ki ima še prostor za 2 ssd diska, ki jih lahko furaš kot softverski raid in dvd pekač. Lahko pa saš namesto ssdjev navaden disk za backup. Pač profi oprema. Ohišje vse na šraufe, pa TB kable tudi prišraufaš z varnostno sponko.

Majo tudi TB3 docke. Eden se mi zdi da ima plac za ssd disk.
https://www.sonnettech.com/product/thunderbolt/docks-and-hubs.html

https://www.sonnettech.com/product/echo-dual-nvme-thunderbolt-dock/overview.html

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.02.2023 17:11:40
Re: Thunderbolt 3 Hub
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lep pozdrav.

Tudi sam bom menjal že zasarele Apple računalnike in gledam za hub. Kupil bom verjetno Macbook pro 13 M2 - torej Tunderbold 3 (ne 4).

Nekaj mi ni jasno. Če gledam hube sonnettech gre zadeva tako, da Macbooka povežem z enim TB3 kablom na hub - in zadeva mi pretaka 4K 60hz monitor + zunanje naprave ,kot so kamera, miška.... + USB C SSD zunanji disk + še kak usb ključek. Poleg tega mi hub še polni prenosnik?

Je to res?

Zakaj se potem nekateri hubi povežejo preko dveh TB3 kablov, ne samo preko enega? Zaradi večje pretočnosti podatkov?

Primer - za službeno delo imam TB3 4k monitor, ki je vezan na TB3 prenosnik. Zadeva deluje ampak na 60hz samo takrat, ko določim pretok podatkov preko UBS 2.0 protokola. Če je USB 3.0 potem 60hz ne deluje. Ne rečem, mogoče je to zaradi monitorja, ne zaradi TB3 protokola.

Skratka - enostavno ne vem kateri hub naj kupim, da bo pretok zanesljiv - 4k monitor + ssd zunanji disk... poleg tega bi rad da se prenosnik polni in da bi bil hub združljiv tudi z win prenosnikom, če bi ga kdaj uporabil za delo.

Še nekaj. Imate vi na teh hubih zaprte prenosnike? Se ne pregrevajo? Jaz imam glede tega slabo izkušnje s prvim ali Macbookom letnik 2008 - zaprt se je toliko segrel, da je odstopilo streklo od ekrana, sem pol s sekundnim lepilom to lepu nazaj...

In mogoče še tole - ima kdo izkušnje s pregrevanjem M2? Po internetu kroži kar nekaj novic o tem...

Hvala!!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.02.2023 20:24:18
Re: Thunderbolt 3 Hub
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz svojega CalDigit ne zamenjam za nič na svetu. Super dela, ima vse kar rabim in še več…
https://www.caldigit.com/ts3-plus/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.02.2023 08:25:17
Re: Thunderbolt 3 Hub
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gostan je napisal/a:
Skratka - enostavno ne vem kateri hub naj kupim, da bo pretok zanesljiv - 4k monitor + ssd zunanji disk... poleg tega bi rad da se prenosnik polni in da bi bil hub združljiv tudi z win prenosnikom, če bi ga kdaj uporabil za delo.

Še nekaj. Imate vi na teh hubih zaprte prenosnike? Se ne pregrevajo? Jaz imam glede tega slabo izkušnje s prvim ali Macbookom letnik 2008 - zaprt se je toliko segrel, da je odstopilo streklo od ekrana, sem pol s sekundnim lepilom to lepu nazaj...


Imam 2 TB3 huba, doma CalDigit ts3 na katerem je LG 5K2K (5120x2160) monitor, v pisarni pa Orico ( https://www.amazon.it/gp/product/B09PY37TVZ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o06_s00?ie=UTF8&psc=1 ) na katerem je 1x4K in 1x1440p monitor. Z nobenim nimam problemov imet poleg monitorjev priklopljen se kak usb c ssd (R/W je med 5 in 7 Gbps - enako kot direkt na macu), 1Gbit mrezo, 2 telefona ko programiram in tipkovnica. Oba tudi polnita Macbook, ne vem pa koliko hitro, ker nisem sel nikoli za tem Smile

Z M1 pro (14 in 16) nimam problemov s pregrevanjem pri zaprtem laptopu
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.06.2018
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 20.02.2023 16:05:45
Re: Thunderbolt 3 Hub
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gostan je napisal/a:
Lep pozdrav.

Tudi sam bom menjal že zasarele Apple računalnike in gledam za hub. Kupil bom verjetno Macbook pro 13 M2 - torej Tunderbold 3 (ne 4).

Nekaj mi ni jasno. Če gledam hube sonnettech gre zadeva tako, da Macbooka povežem z enim TB3 kablom na hub - in zadeva mi pretaka 4K 60hz monitor + zunanje naprave ,kot so kamera, miška.... + USB C SSD zunanji disk + še kak usb ključek. Poleg tega mi hub še polni prenosnik?

Je to res?

Zakaj se potem nekateri hubi povežejo preko dveh TB3 kablov, ne samo preko enega? Zaradi večje pretočnosti podatkov?

Primer - za službeno delo imam TB3 4k monitor, ki je vezan na TB3 prenosnik. Zadeva deluje ampak na 60hz samo takrat, ko določim pretok podatkov preko UBS 2.0 protokola. Če je USB 3.0 potem 60hz ne deluje. Ne rečem, mogoče je to zaradi monitorja, ne zaradi TB3 protokola.

Skratka - enostavno ne vem kateri hub naj kupim, da bo pretok zanesljiv - 4k monitor + ssd zunanji disk... poleg tega bi rad da se prenosnik polni in da bi bil hub združljiv tudi z win prenosnikom, če bi ga kdaj uporabil za delo.

Še nekaj. Imate vi na teh hubih zaprte prenosnike? Se ne pregrevajo? Jaz imam glede tega slabo izkušnje s prvim ali Macbookom letnik 2008 - zaprt se je toliko segrel, da je odstopilo streklo od ekrana, sem pol s sekundnim lepilom to lepu nazaj...

In mogoče še tole - ima kdo izkušnje s pregrevanjem M2? Po internetu kroži kar nekaj novic o tem...

Hvala!!


Ali si prepričan, da gre (pri monitorju in pri dockih, ki imajo 2 kabla) res za thunderbolt 3 in ne slučajno samo za usb-c? Fizično sta konektorja enaka.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 06.03.2023 18:12:35
Re: Thunderbolt 3 Hub
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav.

Hvala za odgovore. Ne, nisem prepričan Smile

Zdaj sem rešil tako, da en USB-C na macu porabim za zaslon.

Na drugega pa sem dal https://www.amazon.de/-/en/dp/B09DXB1F8C?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details - tako lahko priklopim kak klasičen USB in tudi USB-C disk lepo deluje (ter po potrebi hkrati tudi hdmi)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani