Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Apple Watch Ultra
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.04.2014
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 28.10.2022 19:47:16
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mstipic je napisal/a:
Bi kdo menjal svoj midnight ocean band za moj nov alpine green (M)?

Sem kupil kar nov ocean band, Alpine loop green M je viška (še zapakiran nerabljen) in ga lahko prodam če kdo rabi - 90 eur.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 28.10.2022 21:24:37
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mstipic je napisal/a:
Sem kupil kar nov ocean band, Alpine loop green M je viška (še zapakiran nerabljen) in ga lahko prodam če kdo rabi - 90 eur.

Tvoj se mi zdi da je kar drag. Kje si to kupil? V zlatarni? Smile


https://www.aliexpress.com/item/1005004774771440.html

Aja, pa še kako zgleda pašček za 70 centov:


Iskreno, jaz mislim da ta pašček dela ista fabrika za Apple in za Alibabo.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.04.2014
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 29.10.2022 08:06:37
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakšna zlatarna =) novi so 105EUR pri nas, s tem da jih marsikje sploh ni na zalogi. Sicer pa, ura za jurja pa pašček za 1 eur? Ne prepričaš me da gre za isto kakovost, že na tvoji fotki in aliexpressu foktah najdem vsaj 3 velike razlike, širina pasu na lugu, material in barva lugov, oblika g-hooka, original ima high grade titan luge in buckle, se ne trga itd... razlika se tudi pozna na dolgi rok uporabe. Mam OCD in bi popizdil da imam to na roki =)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2011
Prispevkov: 152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 29.10.2022 09:48:35
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Edini res velik minus za nas je, da ura podpira LTE klice, kar pa pri nas ne pride v poštev, ker tega še ne omogočajo ooperaterji. Torej je ena precejšnja funkcionalnost onemogočena, jo pa plačaš z Ultro. Mad


Imate kake informacije o tem, kdaj bi naj kateri od naših operaterjev to končno omogočil?

Glede na to, da gresta pri nas vsaj Telekom in A1 kar precej v korak a časom, me čudi, da tega še kar ne omogočijo. Saj verjetno ne gre za neko veliko znanost ....
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 29.10.2022 10:45:09
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mstipic je napisal/a:
Kakšna zlatarna =) novi so 105EUR pri nas, s tem da jih marsikje sploh ni na zalogi. Sicer pa, ura za jurja pa pašček za 1 eur? Ne prepričaš me da gre za isto kakovost, že na tvoji fotki in aliexpressu foktah najdem vsaj 3 velike razlike, širina pasu na lugu, material in barva lugov, oblika g-hooka, original ima high grade titan luge in buckle, se ne trga itd... razlika se tudi pozna na dolgi rok uporabe. Mam OCD in bi popizdil da imam to na roki =)

Če imaš OCD, te razumem. Drugače te ne bi. Se pa bojim, da ima OCD velik % največjih Apple zanesenjakov. Ne vem pa zakaj se mi tako dozdeva. Smile

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 03.11.2022 13:03:55
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če kdo rabi je na voljo na Telekomu




_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 03.11.2022 18:02:09
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Če imaš OCD, te razumem. Drugače te ne bi. Se pa bojim, da ima OCD velik % največjih Apple zanesenjakov. Ne vem pa zakaj se mi tako dozdeva. Smile


Zadel v polno lol svaka čast Very Happy

_________________
Lp,Dejc

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2016
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 04.11.2022 15:40:03
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
salist je napisal/a:
Imate kake informacije o tem, kdaj bi naj kateri od naših operaterjev to končno omogočil?

Glede na to, da gresta pri nas vsaj Telekom in A1 kar precej v korak a časom, me čudi, da tega še kar ne omogočijo. Saj verjetno ne gre za neko veliko znanost ....


Nekje sem slišal, da naši operaterji ne grejo v podporo cellular modelov Apple Watchev, ker Apple zahteva, da od njih kupijo namenski server, ki streže podatke uram na cellularju. Apple zaračuna server + število Apple Watchev, povezanih nanj preko cellularja. Več ko je uporabnikov, višji je subscription itd. Skratka, operaterji (trenutno) nočejo v to investicijo, ker se jim ne zdi smiselna, cene pa so visoke.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 04.11.2022 16:20:36
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem pa nič. Bomo pa brez tudi preživeli. Na starih modelih.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 04.11.2022 18:04:12
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dephibio je napisal/a:
Nekje sem slišal, da naši operaterji ne grejo v podporo cellular modelov Apple Watchev, ker Apple zahteva, da od njih kupijo namenski server, ki streže podatke uram na cellularju. Apple zaračuna server + število Apple Watchev, povezanih nanj preko cellularja. Več ko je uporabnikov, višji je subscription itd. Skratka, operaterji (trenutno) nočejo v to investicijo, ker se jim ne zdi smiselna, cene pa so visoke.


Applova vizija pač laufa velkih drzavah, v malih pač ne . Visoke cene izdelkov bo pa samo še vse skupi poslabšal ker bo manj uporabnikov.

Fani pač pravijo da tega pa gunega nimajo zarad varnosti , a predkratkim še in-app purchase ni šel skozi ker jih v Cupertinu bolel kurac za 2FA preko banke.. Laughing Pač so majstri v tem da se pogostokrat omenja da je drug kriv ...

Drgač pa ja, kitajska ura za 10 eur vam omogoča klice , pa še v tujini bo delala Laughing

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.01.2011
Prispevkov: 666
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 04.11.2022 21:35:03
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kak smo pa kaj z velikostjo pasov? M/L? sam imam zapestje 180-185mm pa sem probal M, pa se mi zdi da pase lepse kot L, se pa malenkost tezje namesti. Govorim o Alpine loop. Kaksne izkusnje?

_________________
 iPhone 14 256GB Space Grey
 Macbook Pro 2016 Retina Touch
 Watch Ultra
 IPad 6th gen.
 TV 4k 5th gen.
 Airpods Pro
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 85
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 05.11.2022 14:47:36
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je z urami, ki so kupljene v tujini. Je celullar storitev zaklenjena na ponudnika oz. državo kjer se prodaja? Ker so naši ponudniki še vedno slabo založeni z ultro jo bom kupil v Švici in če naši ponudniki kdaj omogočijo cellular storitev bodo kakšne težave s priklopom ure iz tujine?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 05.11.2022 17:32:36
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na istyle jih imaš na zalogi vsak teden,trenutno jih je kar nekaj na zalogi.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 05.11.2022 17:45:40
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mate je napisal/a:
Kako je z urami, ki so kupljene v tujini. Je celullar storitev zaklenjena na ponudnika oz. državo kjer se prodaja? Ker so naši ponudniki še vedno slabo založeni z ultro jo bom kupil v Švici in če naši ponudniki kdaj omogočijo cellular storitev bodo kakšne težave s priklopom ure iz tujine?


Ne bo tezav… predvsem zato, ker dvomim, da se bodo nasi operaterji kaj zganili v tej smeri, da bi uvedli eSim za Apple Watch… noja… tudi, ce se bodo, ne bo tezav…

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 06.11.2022 07:34:44
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cist tko sem razmisljal, glede esim za iWatch in slovenski operaterji; bi se morda bilo smiselno obrnit na kaksno institucijo ala Javna Agencija za konkurenco ali pa za enake moznosti?! Ker, da se zadeva prodaja pri nas, prav tako v ITA, A in tam deluje, pri nas pa ne…..ne vem. Bom govoril s kolegom, kateri je pravnik na teh podrocjih.

_________________
I think my heart valves are desmodromically activated...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 06.11.2022 07:54:59
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dephibio je napisal/a:
Nekje sem slišal, da naši operaterji ne grejo v podporo cellular modelov Apple Watchev, ker Apple zahteva, da od njih kupijo namenski server, ki streže podatke uram na cellularju. Apple zaračuna server + število Apple Watchev, povezanih nanj preko cellularja. Več ko je uporabnikov, višji je subscription itd. Skratka, operaterji (trenutno) nočejo v to investicijo, ker se jim ne zdi smiselna, cene pa so visoke.


Tole se sliši dosti neverjetno. Imaš kak link? Sem malo Googlal in nič pametnega.


Yagi je napisal/a:
Cist tko sem razmisljal, glede esim za iWatch in slovenski operaterji; bi se morda bilo smiselno obrnit na kaksno institucijo ala Javna Agencija za konkurenco ali pa za enake moznosti?! Ker, da se zadeva prodaja pri nas, prav tako v ITA, A in tam deluje, pri nas pa ne…..ne vem. Bom govoril s kolegom, kateri je pravnik na teh podrocjih.


To resno? Javna Agencija za enake možnosti? Da boš lahko imel LTE na uri? First world problems much?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 06.11.2022 08:21:58
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
To resno? Javna Agencija za enake možnosti? Da boš lahko imel LTE na uri? First world problems much?


Eno je Javna agencija za konkurenco, drugo je pa sektor za enake moznosti-dve razlicni instituciji. Ni first World problem, gre se za to, da se prodaja nekaj, kar na podrocju EU deluje , pri nas pa ne in se vseeno prodaja.

_________________
I think my heart valves are desmodromically activated...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 06.11.2022 09:00:55
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Yagi je napisal/a:
Eno je Javna agencija za konkurenco, drugo je pa sektor za enake moznosti-dve razlicni instituciji. Ni first World problem, gre se za to, da se prodaja nekaj, kar na podrocju EU deluje , pri nas pa ne in se vseeno prodaja.


Saj deluje... le vsega ne mores izkoristit... Takih izdelkov je ogromno... Ce zacnemo v mobilnem svetu... Ne mores recimo pri vseh operaterjih izkoristit vseh zmoznosti, ki ti jih mobilnik nudi... recimo VoWiFi, VoLTE, 5G,... tako lahko nadaljujemo recimo v avtomobilizmu, pri beli tehniki, pac skoraj kjerkoli ...

Ko pa pri nas niso prodajali Apple Watch s Cellular podporo (prejsnji modeli), pa spet ni bilo prav ... in se je nekaterim godila krivica Very Happy ... Pri AW Ultra je pac Cellular del vgrajen v vse modele... ce to lahko izkoristis, pa ni vec stvar proizvajalca ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 06.11.2022 09:06:41
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Saj deluje... le vsega ne mores izkoristit... Takih izdelkov je ogromno... Ce zacnemo v mobilnem svetu... Ne mores recimo pri vseh operaterjih izkoristit vseh zmoznosti, ki ti jih mobilnik nudi... recimo VoWiFi, VoLTE, 5G,... tako lahko nadaljujemo recimo v avtomobilizmu, pri beli tehniki, pac skoraj kjerkoli ...

Ko pa pri nas niso prodajali Apple Watch s Cellular podporo (prejsnji modeli), pa spet ni bilo prav ... in se je nekaterim godila krivica Very Happy ... Pri AW Ultra je pac Cellular del vgrajen v vse modele... ce to lahko izkoristis, pa ni vec stvar proizvajalca ...



No, to je odgovor na nivoju in lepo zajame celoto. Potem takem, je kot je in to je to….

_________________
I think my heart valves are desmodromically activated...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 06.11.2022 09:13:22
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil sem tv, ki podpira 8K, slo operater ne ponuja nobenga programa v tej resoluciji. Kot je rečeno tega je ogromno...

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani