Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Apple Watch Ultra
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 99
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.09.2022 16:30:03
Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prihaja nova in boljša…. Kakšna so vaša mnenja?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1433
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.09.2022 18:14:40
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ajde, da bi baterija držala vsaj 1 teden bi še opravičil nakup, tako pa me ne gane.

Sem ravno včeraj aktiviral novo 7ko po 4 letih druženja s 3ko, zame velik preskok, edino baterija mi deluje švoh.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2008
Prispevkov: 557
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.09.2022 18:23:50
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bunny22 je napisal/a:
Ajde, da bi baterija držala vsaj 1 teden bi še opravičil nakup, tako pa me ne gane.


Se strinjam... Po 6ih letih sem šel lansko leto na Garmin Fenix, ki brez težav zdrži 12-14dni... Šele sedaj vidim koliko mi to pomeni. Nazaj na  watch bi šel tudi sam z veseljem, a pod enakim pogojem... Baterija mora zdržati vsaj teden dni!


P.S.: Če dam v način varčevanja bi mi ura zdržala 28dni Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1433
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.09.2022 18:36:52
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
s3c je napisal/a:
Se strinjam... Po 6ih letih sem šel lansko leto na Garmin Fenix, ki brez težav zdrži 12-14dni... Šele sedaj vidim koliko mi to pomeni. Nazaj na  watch bi šel tudi sam z veseljem, a pod enakim pogojem... Baterija mora zdržati vsaj teden dni!


P.S.: Če dam v način varčevanja bi mi ura zdržala 28dni Smile


E vidiš... Tole tudi mene moti, sem mislil avtomatsko, da mi bo mogoče aw7 zdržala kakšen dan več kot prastara aw3 ampak sem se zmotil, kajti aw3 je po 4 letih in na 81% battery health-a držala še vedno 2 dni (ko je bila nova 3 dni), aw 7 pa mi že jamra da je prazna baterija po enem dnevu (brez uporabe kakšnih hudih aktivnosti)...

Mislim, da sem se malo zaj..., da nisem raje fenixa vzel tudi jaz.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 19.09.2022 18:41:17
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem imel tudi sam garmin fenix in niti pod razno ne zdrži 12 dni,če vsak dan uporabljaš GPS če pa uro daš v način varčevanja pa ti tako ali tako ne kaže pravilno poti,ki jih prehodiš,kolesariš itd.
Tako,da res je potrebno apple watch filat vsak dan,ampak se zelo hitro napolni in za vsakodnevno rekreacijo popolnoma dovolj.
Tale ultra pa je za exremiste,ne za pohode okrog Rožnika.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1433
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 19.09.2022 18:46:34
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Sem imel tudi sam garmin fenix in niti pod razno ne zdrži 12 dni,če vsak dan uporabljaš GPS če pa uro daš v način varčevanja pa ti tako ali tako ne kaže pravilno poti,ki jih prehodiš,kolesariš itd.
Tako,da res je potrebno apple watch filat vsak dan,ampak se zelo hitro napolni in za vsakodnevno rekreacijo popolnoma dovolj.
Tale ultra pa je za exremiste,ne za pohode okrog Rožnika.


Za prave ekstremiste verjetno vseeno ni ampak za malo boljše pohodnike pa bi znala biti...[/b]
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2008
Prispevkov: 557
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.09.2022 18:56:57
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Sem imel tudi sam garmin fenix in niti pod razno ne zdrži 12 dni


Garmin Fenix 6 zdrži 14dni brez uporabe, od žene 6s pa 9... Če greš  watch dopoldne v hribe ti niti do večera ne bo zdržala... O tem govoriva z bunny22. Baterija je res slaba in pri uri za 1000€ (cena primerljiva z Garmin Fenix 7 sapphire) bi bila baterija resnično lahko boljša...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.04.2014
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.09.2022 19:53:52
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vaše primerjave battery life Apple Watch Ultra vs Garmin Fenix so povsem mimo. Primerjate jabolka in hruške.
Garmin Fenix/Tactix serija ima low power reflektivni display, ki je v indoor pogojih (meni) praktično neuporaben, saj se dobro vidi le neposredno na soncu. Za dobro baterijo se tu žrtvuje vidljivost ekrana.

Primerjajte raje AW Ultra z Garmin Epix 2 - ta ima AMOLED ekran, pa smo potem z baterijo pri AOD on že skoraj tam-tam.
Od te točke dalje gre skoraj vse v prid Apple Watch:
- boljši SW
- mnogo boljši HR senzor
- boljš touchscreen gestures
- novi SW fičerji pridejo z free updejtom
- lažje polnjenje preko magnetnega docka namesto kabla
itd itd.

Apple se je spravil na področje, kjer dominirajo Garmin, Suunto, Polar že nekaj časa brez pravih inovacij, za ure pa kasirajo 500-1000 eur. No, sedaj imajo razlog za paniko.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1433
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.09.2022 20:01:10
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mstipic je napisal/a:
Vaše primerjave battery life Apple Watch Ultra vs Garmin Fenix so povsem mimo. Primerjate jabolka in hruške.
Garmin Fenix/Tactix serija ima low power reflektivni display, ki je v indoor pogojih (meni) praktično neuporaben, saj se dobro vidi le neposredno na soncu. Za dobro baterijo se tu žrtvuje vidljivost ekrana.

Primerjajte raje AW Ultra z Garmin Epix 2 - ta ima AMOLED ekran, pa smo potem z baterijo pri AOD on že skoraj tam-tam.
Od te točke dalje gre skoraj vse v prid Apple Watch:
- boljši SW
- mnogo boljši HR senzor
- boljš touchscreen gestures
- novi SW fičerji pridejo z free updejtom
- lažje polnjenje preko magnetnega docka namesto kabla
itd itd.

Apple se je spravil na področje, kjer dominirajo Garmin, Suunto, Polar že nekaj časa brez pravih inovacij, za ure pa kasirajo 500-1000 eur. No, sedaj imajo razlog za paniko.


V temi se tako vse dobro vidi, tako da si dobro izpostavil “slabost” Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.09.2017
Prispevkov: 34
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.09.2022 20:25:48
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sploh nevem zakaj se prerekate kaj se boljše vidi kaj ne, kje je baterija boljša in kje ni. kaj je za ekstremne športnike in kaj za na Rožnik. Nekdo, ki jo hoče imet jo bo kupil in pika. Zakaj jo pa bo uporabljal pa res ni važno.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1433
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 19.09.2022 20:36:06
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, važno da se prodaja!

Bodo pa to pri nas po večini imeli tisti, ki imajo viška denarja in jim je vseeno, samo da bodo glavni gor na Rožniku in lj. gradu Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 656
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.09.2022 20:38:27
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem kar nekaj časa na fenixu in me je zamikala ultra, sem se premislil ravno zaradi baterije. Čez uro kot tako nimam pripomb, a bi se mi zmešalo če bi moral vsak dan filat. Raje imam slabsi zaslon.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1433
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 19.09.2022 21:10:41
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
drsah je napisal/a:
Jaz sem kar nekaj časa na fenixu in me je zamikala ultra, sem se premislil ravno zaradi baterije. Čez uro kot tako nimam pripomb, a bi se mi zmešalo če bi moral vsak dan filat. Raje imam slabsi zaslon.


Evo tocno to pravim, ura kot ura je apple watch top of the too, samo baterija jo je.be, zal.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 19.09.2022 21:43:47
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bunny22 je napisal/a:
E vidiš... Tole tudi mene moti, sem mislil avtomatsko, da mi bo mogoče aw7 zdržala kakšen dan več kot prastara aw3 ampak sem se zmotil, kajti aw3 je po 4 letih in na 81% battery health-a držala še vedno 2 dni (ko je bila nova 3 dni), aw 7 pa mi že jamra da je prazna baterija po enem dnevu (brez uporabe kakšnih hudih aktivnosti)...

Mislim, da sem se malo zaj..., da nisem raje fenixa vzel tudi jaz.


AW 7 tudi zdrzi dva dni… ali celo vec… samo AOD moras izklopit… Res pa je, da s tem izgubis funkcionalnost Wink Jaz imam raje prizgano… pa dam zvecer pred spanjem ali zjutraj med zajrtkom, polnit… Napolni se pa zelo hitro…


Nazadnje urejal/a Jest Tor 20. Sep 2022 06:46; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 19.09.2022 21:47:21
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa ponoč ne zanima kolk je ura in jo filam ponoči Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 19.09.2022 23:36:30
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mstipic je napisal/a:
Vaše primerjave battery life Apple Watch Ultra vs Garmin Fenix so povsem mimo. Primerjate jabolka in hruške.
Garmin Fenix/Tactix serija ima low power reflektivni display, ki je v indoor pogojih (meni) praktično neuporaben, saj se dobro vidi le neposredno na soncu. Za dobro baterijo se tu žrtvuje vidljivost ekrana.

Primerjajte raje AW Ultra z Garmin Epix 2 - ta ima AMOLED ekran, pa smo potem z baterijo pri AOD on že skoraj tam-tam.
Od te točke dalje gre skoraj vse v prid Apple Watch:
- boljši SW
- mnogo boljši HR senzor
- boljš touchscreen gestures
- novi SW fičerji pridejo z free updejtom
- lažje polnjenje preko magnetnega docka namesto kabla
itd itd.

Apple se je spravil na področje, kjer dominirajo Garmin, Suunto, Polar že nekaj časa brez pravih inovacij, za ure pa kasirajo 500-1000 eur. No, sedaj imajo razlog za paniko.

No vsaj eden, ki je zadel bistvo… sam sem šel iz AW 5 na Fenix 5 pred leti in nisem bil pretirano zadovoljen… sploh ko sem imel vklopljen GPS sem pričakoval bistveno več od baterije. Sploh pa ne kot nekateri omenjajo po 12 dni…, vmesnik katastrofa, celotna uporabniška izkušnja me je pustila hladnega. Tsko da sem potem po hitrem postopku presedlal nazaj na AW, za silo pa powerbank seboj vzameš pa je problem rešen.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 656
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 20.09.2022 06:22:16
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koikor vem se apple ne povezuje z zunanjimi senzorji npr hrm, kaki senzorji za power meter, kadenco itd,, to pa marsikomu dosti pomeni, vsaj resnim športnikom.

Kakorkoli meni je vseeno, trenutno grem na Fenix 7, bom pa kasneje z veseljem prešaltal na kako ultro ko poštimano baterijo itd.

Me veseli da so nekaj naredili v tej smeri.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 20.09.2022 08:01:21
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
s3c je napisal/a:
Garmin Fenix 6 zdrži 14dni brez uporabe, od žene 6s pa 9... Če greš  watch dopoldne v hribe ti niti do večera ne bo zdržala... O tem govoriva z bunny22. Baterija je res slaba in pri uri za 1000€ (cena primerljiva z Garmin Fenix 7 sapphire) bi bila baterija resnično lahko boljša...

Apple watch zdrži cel dan ne glede na to ali uporabljaš aplikacije za fitnes,baterija se glede tega nič bolj hitro ne prazni.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 20.09.2022 08:39:47
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj potrebujete baterijo več kot 1 dan? Vam je pomembno, da je ura na roki ko spite? Sam imam aw4, vsak večer jo odložim na stojalo in je zjutraj polna. Sploh nisem pozoren na baterijo. Pomembno mi je le, da zdrži ceu dan, ko imam vse vklopljeno. Tako, da res ne vem zakaj bi morala baterija zdržat 10 dni. Napolni se pa itak zelo hitro

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 20.09.2022 08:51:05
Re: Apple Watch Ultra
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Polnjenje je stvar navade.
Jaz nosim Apple Watch SE (v1) tudi ponoči. Polnit jo dajem zjutraj, ko ustanem, predvidoma do 80%.

Če imam športne aktivnosti, je jasno, da tudi Apple Watch žere več štroma.

Ne morda toliko več kot kak Garmin, ki dvigne porabo za 20x, ampak se že pozna na večernih procentih baterije. Dlje kot je tekla aktivnost, bolj se pozna.

Za kake dolge celodnevne traile že rabiš vlečt prenostni polnilec za Apple Watch. Je pa tako, da se tudi kaki Garmini povsem spraznijo ob aktivnostih in ima nonstop prižgan GPS.
Ima pa Garmin izjemno nizko porabo izven področja ko ima aktiven GPS.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani