Jabuk
izguba trenutne lokacije
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.03.2008
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.04.2023 11:04:53
izguba trenutne lokacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

Doma imam Aqara G2H Kamero v Home nastavljeno, da ko sem doma, samo streama, ko pa me ni, pa tudi snema in obvešča o gibanju. Nastavitev se menja glede na lokacijo telefona...
Po update-u telefona (Xs) in ure (ultraaw) na zadnjo verzijo se mi vsakič ko snamem uro in jo potem spet dam na roko, vpišem kodo (odklenem)...kot da izgubi lokacijo kje je, saj se mi status kamere takoj zamenja kot da nisem doma, če pa isto naredim, ko nisem doma, se staus zamenja kot da sem prišel domov. Pomaga restart telefona ali pa ure. Kakšna ideja kako lahko to rešim, saj je precej zoprno vsakič delati restart? Uro snamem vsaj enkrat na dan. Pred update-om je vse delovalo kot mora.

Hvala!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.04.2023 13:51:08
Re: izguba trenutne lokacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V google napises Homekit thinks i am home in boš videl da so take in podobne zadeve niso od "danes" in so že nekaj let.

na razlilnih straneh boš najdel različne nasvete ampak ne vrjamem da lahko neka nastavitev tole popravi ko pa vsi pravite da "reset" telefona pomaga.

https://www.reddit.com/r/HomeKit/comments/u5tg4j/homekit_thinks_someone_is_home_when_no_one_is/

Težko ti bo kdo dal kak pravi nasvet preko neta ...

Če ti ne rata pofixat bi rekel da se izogibaj homekit optimizacij Very Happy Laughing , probaj vezat optimizacijo z telefonom brez ure.

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.04.2023 18:35:45
Re: izguba trenutne lokacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer že kakšno leto ne probavam več, ker homekit funkcija "when I arrive home" in podobne delajo zanič. Mogoče so v zadnji verziji kaj poštimalo ampak sem že rešil drugače.
Ključavnica se mi je odklepala ali zaklepala ko sem bil 500m stran kar je seveda nesprejemljivo. Ne štekam zakaj to ne porihtajo, ker v find my je lokacija iphonov povsem aktualna.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.04.2023 10:02:21
Re: izguba trenutne lokacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa si mel nastavljeno, da se odklepa bližje kot pa 500m stran? Mislim, da je minimum 100m, največ pa tudi 1000km, če ne še več
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.04.2023 11:42:30
Re: izguba trenutne lokacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kje se to nastavi?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani