Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Software unlock za 3G?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.08.2008
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.12.2008 15:27:26
Software unlock za 3G?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.engadget.com/2008/12/16/iphone-3g-finally-unlocked-by-the-dev-team/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.05.2008
Prispevkov: 468
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.12.2008 15:57:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem ravno hotel poslat..

Kaj to pomeni? Bodo iPhoni 3G sedaj končno cenejši (in če, koliko?)?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.12.2008 16:16:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, ne, ne. To je unlock za iPhone, ki so zaklenjeni samo na enega operaterja (npr. AT&T), tako da ko ga boš odklenil, boš lahko vanj vtaknil katerokoli sim in bo delovala.
Italijanski iPhoni so pa že itak tovarniško odklenjeni.

Program naj bi Dev Team izdal na Silvestrovo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.05.2008
Prispevkov: 468
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.12.2008 16:22:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razumem.. ampak..

"Oglasniške cene" ponudnic kot so Švica, Anglija,.. drugi ki prodajajo zaklenjene aparate.. znajo v januarju pasti. Zanima pa me za koliko..

Tako kot z 1.gen ameriški in kasneje angleški, francoski,.. bi sedaj lahko to ponovili z 3G. (Price wise..)
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.12.2008
Prispevkov: 13
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.12.2008 16:43:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...v švici so se zaščitli, iphone 8gb sedaj pride 799 CHF, 16gb pa 899CHF. to pa zato, ker si primoran zraven kupiti sim na kateri je 100 CHF. Tako, da švica odpade glede nakupa iphona.. lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.12.2008 16:56:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, pa da se bo zopt začelo bleščeče trgovanje iz USA in bomo spet vsi tisti ki smo aparate kupli za več kot 500EUR na slabšem....

Poznam kar nekaj ljudi, ki se bodo te novice veselili kot mali otroci, saj ta turbusim to je kar nekaj ne......pa tudi vrednost dolarja pada, tako da bo se dalo tudi na tem nekaj prihranit.


http://www.iClarified.com/entry/index.php?enid=2455
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 352
Kraj: Črenšovci
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.12.2008 17:05:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak je problem da morš sklenit naročniško razmerje Crying or Very sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.12.2008 17:09:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nočeš vedet kaki postopki se vse podvzamejo da pridejo do teh aparatov....se jih da tudi pri nas nabavit....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.05.2008
Prispevkov: 468
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.12.2008 17:21:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bleščeče trgovanje Smile ..

Upam da imaš prav..

Govoril pa sem o prodaji preko "bolhe ipd", cene v trgovinah me ne zanimajo. Govorilo se je tudi da bi bili iPhoni v prazničnih časih cenejši, je kaj na tem?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.12.2008 17:54:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma ja na bolhi maš svašta že....mislim pa da cene tako drastično ne bodo padel zaradi tega.....vendar boš pač imel večko možnost izbire iPhona, da ne bomo več vezani na italjanske.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.05.2008
Prispevkov: 468
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.12.2008 21:46:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vem ja kakšna je situacija na bolhi. Cene spremljam večkrat dnevno in moram priznat da je fake oglasov ogromno. Sploh zadnje par dni je bila cela poplava.

Sam raje kupim rabljen a lepo ohranjen aparat za mnogo nižjo ceno. Upam da odklep zniža trenutne (previsoke) cene.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.07.2008
Prispevkov: 223
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 16.12.2008 23:57:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super. Znanec gre po novem letu za nekaj mesecev v USA in mi je že vprašal, če kaj potrebujem. Cool

Računam na čimnižje cene... Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 17.12.2008 10:08:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nenno80 je napisal/a:
Super. Znanec gre po novem letu za nekaj mesecev v USA in mi je že vprašal, če kaj potrebujem. Cool

Računam na čimnižje cene... Confused


Hja, za iPhona boš rabil koga v USA, ki ti bo sklenil naročnino....a moji zanesljivvi viri so mi izdali trik kako se ljudje kupujejo tam aparate...postopek je sledeš, naprosijo nekega berača, da jim gre po aparat, mu za to uslugo dajo 100 ali pa kak dolar več in je zgodba rešena....opažam pa de je zadnji čas vse več te ameriške robe pri nas...tako da mora bit kaka huda naveza na tej relaciji.

Kaj se pa bolhe tiče, bi pa že zdavnja mogli naredi podben sistem kot ga ima Ebay, OCENJEVANJE KUPCEV & PRODAJALCEV in bi imel vsaj neko povratno informacijo.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 17.12.2008 10:41:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede nakupa iPhone 3G v Ameriki je takole... sposodil si bom odgovor, ki sem ga od nekoga dobil na mail:


V New Yorku obstaja mali milijon trgovin (neke vrste preprodajalci najbrž), ki se ukvarjajo s prodajo razne tehnike, iPhone prodaja skoraj vsaka trgovina (z javno reklamo in podobnim - v pričo Apple).Za delovanje je potrebno bilo kupiti nek "čip" v obliki sim kartice, ki se ga spoji z sim kartico (baje je to bilo potrebno zaradi tega, ker nisem imel 3G sim kartice).
Cena aparata se giblje po teh trgovinah od 549,00 $ do 999,00 $ (torej nekje od 400€ do 750€).


Ko bodo softversko odklenjeni, pa bo tega verjetno se veliko vec... in po nizjih cenah...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.07.2008
Prispevkov: 223
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 17.12.2008 10:46:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz ne govorim o čist novem aparatu. me ne bo motil kak mesec al dva star iphone, vsaj vem, da je brez napake. Cool

računam na rabljenega okrog 250-300 EUR Question
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 17.12.2008 10:52:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nenno80 je napisal/a:
jaz ne govorim o čist novem aparatu. me ne bo motil kak mesec al dva star iphone, vsaj vem, da je brez napake. Cool

računam na rabljenega okrog 250-300 EUR Question


Pa mislis, da bi ti kdo prodal rabljenega iPhone 3G za tak denar? Za tak znesek bos tezko dobil celo stari model... Ce je malo slabse ohranjen ali pa popraskan in odrgnjen, se mogoce... Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 17.12.2008 11:54:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bo se treba sprijaznit s tem, da je zadeva draga in tako kot je Jest napisal, kdo ti bo 1-2 meseca star iPhon dal za tak denar oz. zakaj bi ga sploh prodal.

Jaz mislim da se s tem SW odklepom ne bo toliko spremnilo, saj za 1x se bo dalo odklenit aparate z 2.0SW, v trgovinah pa prodajajo ali 2.1 ali 2.2 tako da bo še preteklo kar nekaj časa da bo zadeva delovala.....mislim pa da bo Apple sam naredil potezo, tako kot je pri prvi generaciji, da bo v svojih trgovinah prodajal aparate prez vezave in če bo ugodno razmerje USD-EUR se bo ponovno splačal nakup....

Smo pa zdavnaj minli časi ko si v USA dobil 8GB iPhone prve generacije za 260EUR!

Po eni strani pa je prav super da nima noben SLO operater tega v ponudbi za neko smešno ceno z navezi z vezavo, kot so npr. imeli N95, kateremu je cena tako padla, da ne moreš verjeti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.07.2008
Prispevkov: 223
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 18.12.2008 00:07:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
nenno80 je napisal/a:
jaz ne govorim o čist novem aparatu. me ne bo motil kak mesec al dva star iphone, vsaj vem, da je brez napake. Cool

računam na rabljenega okrog 250-300 EUR Question


Pa mislis, da bi ti kdo prodal rabljenega iPhone 3G za tak denar? Za tak znesek bos tezko dobil celo stari model... Ce je malo slabse ohranjen ali pa popraskan in odrgnjen, se mogoce... Smile ...


daj no, zaj pa že bedarije pišeš. Pojdi na ameriški ebay pa se prepričaj o cenah za stari model. Pravkar sem še enkrat preveril in gledal bidanje za odlično ohranjen stari model. Nekdo ga je dobil za borih 270$, se pravi nekaj manj kot 200€.

Novi model se je pravkar prodal za 475$, to pa znaša cca. 350€. Torej, ni panike. Sam, da se da SW odklenit pa bo zadeva dokaj znosna za kupit. Smile

Pa še cena bi verjetno morala pasti za nekaj deset € če bo SW odklep in pa tudi novi nano IPhone bo mel kak vpliv. Ali?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 18.12.2008 07:34:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne pisem bedarij... Rolling Eyes

Zivimo v Sloveniji oz. v Evropi... Tem 270 U$D, kot pravis, da se je prodal stari iPhone, bo treba dodati se strsoke posiljanja in se morebitne carine in pomoznosti se kaksne stroske spedicije... potem pa ni vec tako zelo poceni... sploh pa ce takrat, ko prejmes posiljko, ugotovis, da ni tako zelo dobro ohranjen, kot je prodajalec zatrdil...

Tudi cene dvomim, da bodo kaj dosti padle, ko bo na voljo softverski odklep... saj je se vedno tezko dobiti poceni iPhone 3G brez vezave ...

Pac se je treba sprijaznit s tem, da cene niso vec tako nizke, kot so bile za prvo generacijo...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.07.2008
Prispevkov: 223
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 18.12.2008 11:20:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdaj še samo prebereš nekaj postov nazaj, da gre znanec čez mesec dni v ameriko in mi ga lahko prinese iz kake trgovine in maš celo zgodbo Cool

nobenih dodatnih stroškov, pa v trgovini s tehničnim blagom verjetno le nekoliko ceneje kot pa na ebayu... Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani