Jabuk
Zanimivost, spremenil se je MAC address
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 408
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.11.2021 19:25:18
Zanimivost, spremenil se je MAC address
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni ravno težava, v MAC block list na ruterju sem pač dodal mov vnos, je pa vsekakor zanimivost.

Na iPhone SE se je izgleda po zadnji posodobitvi spremenil MAC naslov WiFi adapterja.

Zaradi specifičnih zahtev (tethering v domače omrežje s tem telefonom) ne želim da se mi telefon poveže v domače WiFi omrežje (loop). Zadnjih par dni sem opazil, da se mi telefon poveže v omrežje, MAC addressa vnešena v router pred časom je pa čisto drugačna kot sedaj.

Hm…
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.11.2021 19:33:55
Re: Zanimivost, spremenil se je MAC address
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V WiFi nastavitvah (za vsako omrežje posebej) imaš možnost vklopit/izklopit "Private Address". Če je vklopljen (kar je privzeto), potem bo iPhone na vsakem WiFiju uporabil drug MAC (da onemogoči sledenje na podlagi MAC naslova). Moraš vedeti, da v kolikor imaš vklopljen WiFi, bo vsak router, mimo katerega boš šel, dobil tvoj MAC naslov. Če so ti routerji pod kontrolo ene osebe (recimo modemi od kakšnega operaterja), ti lahko ta oseba sledi.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani