Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Apple event 14.9.2021
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 143
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 16.09.2021 13:13:48
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Eno vprašanje za vse, ki so pričakovali "precej več" oz. so "razočarani" nad iPhone 13. Kaj konkretno ste pa pričakovali? Bi vas satelitski klici prepričali (čeprav bi bil zelo nišno uporaben feature)? Bi radi imeli always on display? USB-C port? Do sedaj je bilo še vsako leto po novem designu tako, da so samo inkrementalno izboljšali komponente telefona. Razlika je samo to, da so včasih tak telefon poimenovali 12s, sedaj je dobil pač ime 13. Najlepši primer so iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 in iPhone 8 (to bi vse lahko bilo 6, 6s, 6ss, 6sss).

Če so rumorji za naslednje leto resnični (da bo telefon brez notcha in brez izbočene kamere), potem bo takrat večji preskok. Tako ogrmnih preskokov, kot so bili nekoč iz 2G/3G na 4, iz 4 na 5, iz 5s na 6 in iz 7 na X pa pomoje ne bo več veliko... mogoče kak foldable v prihodnosti.


da bi bil portless telefon končno, underdisplay touchid, dodatno četrto kamero z več zooma in izboljšano main kamero (večji senzor, več mpix), wireless charging sharing, sprememba dizajna mogoče - kot najmanj pomembno zadevo.
satelitski klici bi bili tudi dober feature absolutno.
Edina zadeva ki so jo implementirali je 120hz ekran kar ima konkurenca že leta.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 16.09.2021 13:21:58
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Portless telefon je nazadovanje... čeprav bodo to reklamirali kot najboljšo zadevo, ko bo ven prišla. USB-C bi bil napredek. TouchID bi bil res dobrodošel (recimo na power gumbu)... ampak bodo trmasto forsirali face id. Kamere so izboljšane, kolikor je meni jasno (sicer me to najmanj zanima). Satelitski klici bi bili brezvezen feature, ker bi bili predragi... območja brez signala so pa v razvitem svetu redka.

Kar se pa 120Hz zaslona tiče mi pa res ni jasno, zakaj so tako dolgo čakali. Konec koncev so ga imeli na iPadu prej kot pa konkurenca v katerikoli napravi.

Sicer pa ja... večina stvari bi bila prevelika sprememba glede na lansko leto, ko je izšel nov design... kot sem že omenil, Apple drugo leto po redesignu nikoli ne izda nič revolucionarnega.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 16.09.2021 13:30:20
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Eno vprašanje za vse, ki so pričakovali "precej več" oz. so "razočarani" nad iPhone 13. Kaj konkretno ste pa pričakovali? Bi vas satelitski klici prepričali (čeprav bi bil zelo nišno uporaben feature)? Bi radi imeli always on display? USB-C port? Do sedaj je bilo še vsako leto po novem designu tako, da so samo inkrementalno izboljšali komponente telefona. Razlika je samo to, da so včasih tak telefon poimenovali 12s, sedaj je dobil pač ime 13. Najlepši primer so iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 in iPhone 8 (to bi vse lahko bilo 6, 6s, 6ss, 6sss).

Če so rumorji za naslednje leto resnični (da bo telefon brez notcha in brez izbočene kamere), potem bo takrat večji preskok. Tako ogrmnih preskokov, kot so bili nekoč iz 2G/3G na 4, iz 4 na 5, iz 5s na 6 in iz 7 na X pa pomoje ne bo več veliko... mogoče kak foldable v prihodnosti.


1. USB-C primarno. 720p output je katastrofa v 2021. Dostikrat predavam kar z iPhone-a, Lightning to HDMI, počasi čas za 4k. Prav razmišljam o mini-ju sam za to, ampak je spet dodatna naprava po nepotrebnem. Prav tako bi lahko imel isti charger za vse Apple naprave. Dodatno je problem prenos velikih datotek... koliko časa se bo prenašalo podatke s polnega 1TB 13 Pro? Dve uri? Tri ure?

2. Always ON bi bilo super. OLED je, dobra baterije je, lahko je zaradi mene always on tudi samo, ko je na chargerju.

3. Notch je ožji, pa še vedno ni prikaza procentov baterije (vem, malenkost, ampak mi je annoying).

4. Satelitski klici... meh.


Pod črto se mi zdi vseeno dosti novosti za "S" year. 120Hz, baterija, boljši foto. Pač dovolj za nadgradnjo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 16.09.2021 14:00:01
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPad mini in iPad na voljo za prednaročilo : https://www.epl.si/kategorije/ipad/ipad-mini-6-2021.html
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1429
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 16.09.2021 15:37:31
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Eno vprašanje za vse, ki so pričakovali "precej več" oz. so "razočarani" nad iPhone 13. Kaj konkretno ste pa pričakovali?


Touch id 100% Very Happy mam pa na 6S (ta ma še gumb k se vdre notr) mam tweak k na home buttnu z dotiki, swajpi itd delam svašta .. k se navadiš te vse drugo mine Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1037
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 16.09.2021 17:16:17
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz nisem pričakoval nič revolucionarnega, ker tehnika še ni tako daleč. USB-c bi že moral biti?? Notch je čas povozil že pred časom?? Kamera me briga imam foto za te zadeve za na hitro poslikat je bil pa že 6s dober.
Pa še kaj bi se našlo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 16.09.2021 18:17:46
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Portless telefon je nazadovanje... čeprav bodo to reklamirali kot najboljšo zadevo, ko bo ven prišla. USB-C bi bil napredek. TouchID bi bil res dobrodošel (recimo na power gumbu)... ampak bodo trmasto forsirali face id. Kamere so izboljšane, kolikor je meni jasno (sicer me to najmanj zanima). Satelitski klici bi bili brezvezen feature, ker bi bili predragi... območja brez signala so pa v razvitem svetu redka.

Kar se pa 120Hz zaslona tiče mi pa res ni jasno, zakaj so tako dolgo čakali. Konec koncev so ga imeli na iPadu prej kot pa konkurenca v katerikoli napravi.

Sicer pa ja... večina stvari bi bila prevelika sprememba glede na lansko leto, ko je izšel nov design... kot sem že omenil, Apple drugo leto po redesignu nikoli ne izda nič revolucionarnega.


Jaz sem se veselil predvsem ALWAYS-ON opcije, ki pa je spet ni. Kar se tiče TouchIDja na power gumbu, pa se mi zdi zelo nepraktično, ker večina ljudi ima po mojem telefon še vedno v nekem ovitku, torej je v tem primeru brezveze.

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 16.09.2021 18:33:47
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je iPhone 13 čisto cool nadgradnja in bi se verjetno letos odločil zamenjati s XS Max, vendar pa so me premamili rumorji, da naj bi bil prihodnje leto iPhone "killer" brez nocha in samo luknjo (kot Samung), kamere poravnane z ohišjem telefona itd. To je pravzaprav edini razlog, da letos še ne bom menjal, najbolj pa me je seveda razočarala AW7, saj se je še dobesedno en dan pred predstavitvijo napovedovalo nov design, ki bi bil usklajen z oblikovalskim jezikom iPhona in iPada, pa se to ni zgodilo. Če se bo prihodnje leto (srčno upam), sem prvi v vrsti za AW8. Wink

Je pa tukaj malo več napisanega o razlogih, zakaj so glede AW7 rumorji tako zgrešili: https://www.macrumors.com/2021/09/16/apple-watch-series-7-rumors-wrong/

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 242
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 16.09.2021 19:40:00
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001 je napisal/a:
Jaz sem se veselil predvsem ALWAYS-ON opcije, ki pa je spet ni. Kar se tiče TouchIDja na power gumbu, pa se mi zdi zelo nepraktično, ker večina ljudi ima po mojem telefon še vedno v nekem ovitku, torej je v tem primeru brezveze.


Always-On opcija bo pomojem prisla na enem od prihodnjih dveh WWDC eventov. Verjetno ko bo enkrat velika vecina njihovih naprav imela 120HZ ekran. Pred tem se jim tega ne splaca podpirati...

_________________
MBP 2.4 GHz Intel Core i7, 8GB 1333 MHz DDR3, 256 GB SSD, iPhone 4S 64GB, Ipad 3 WiFi 32gb
http://www.v2cigarete.si
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2012
Prispevkov: 39
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 16.09.2021 20:12:33
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
13ka je res samo evolucija že doslej videnega, ampak saj je bilo težko pričakovati, da bo kaj drugače. Kljub temu, da sem trenutno na 11 Pro Max, me mika 13 Pro, predvsem zaradi ekrana - sem že iz iPada Pro navajen na ProMotion in je res top. Pa tudi ostale zadeve (beri: izboljšane kamere, nov procesor) ne bodo škodile.

Bo treba sicer še malo prespati, ampak se zna zgoditi, da bom 11ko v kratkem prodajal, če koga zanima (2 leti stara, od začetka v ovitku in z zaščitnim steklom, posledično brezhibno ohranjena) Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 17.09.2021 01:04:43
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tomvai je napisal/a:
Always-On opcija bo pomojem prisla na enem od prihodnjih dveh WWDC eventov. Verjetno ko bo enkrat velika vecina njihovih naprav imela 120HZ ekran. Pred tem se jim tega ne splaca podpirati...


Za Always On Display morajo LTPO ekran dat v iPhone, drugače je brezveze. Nisem zasledil, da ga imajo kje drugje kot na AW.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 17.09.2021 03:49:50
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
13 Pro in Pro Max bosta LTPO.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1592
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 17.09.2021 06:24:32
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj pa rabte allways on?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 17.09.2021 06:37:51
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni se tudi zdi always on popolnoma neuporabna zadeva. najbolj da bi še lučko na vrhu zmontirali, da mižika, če si kak notifaction spregledal Very Happy Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 17.09.2021 07:26:37
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Zakaj pa rabte allways on?


Analogne ure so tud always-on Very Happy Very Happy Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.04.2015
Prispevkov: 359
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 17.09.2021 08:06:59
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Meni je iPhone 13 čisto cool nadgradnja in bi se verjetno letos odločil zamenjati s XS Max, vendar pa so me premamili rumorji, da naj bi bil prihodnje leto iPhone "killer" brez nocha in samo luknjo (kot Samung), kamere poravnane z ohišjem telefona itd. To je pravzaprav edini razlog, da letos še ne bom menjal, najbolj pa me je seveda razočarala AW7, saj se je še dobesedno en dan pred predstavitvijo napovedovalo nov design, ki bi bil usklajen z oblikovalskim jezikom iPhona in iPada, pa se to ni zgodilo. Če se bo prihodnje leto (srčno upam), sem prvi v vrsti za AW8. Wink

Je pa tukaj malo več napisanega o razlogih, zakaj so glede AW7 rumorji tako zgrešili: https://www.macrumors.com/2021/09/16/apple-watch-series-7-rumors-wrong/


Tudi jaz imam "XS Max" in se spogledujem z iPhone 13 ampak ne morem pozabiti na "leak" glede iPhone 14. Po drugi strani si pa mislim, da kdo ve, kaj bo drugo leto. Tudi za uro so se zmotili 1 mesec pred izidom Smile . Osebno mislim, da drugo leto verjetno ne bo iPhone brez "notch-a". Če bi še letos ostal enake velikosti bi blo to veliko bolj verjetno, ker so pa "šablono" spremenili letos, bodo vsaj še leto ali dve štancali enake ekrane Smile.

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1037
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 17.09.2021 08:35:06
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kenz76 je napisal/a:
Analogne ure so tud always-on Very Happy Very Happy Very Happy


Tako je. Sicer pa, če hočeš "URO", ki na roki zgleda je definitivo analogna zadetek.
Dražja je boljši je občutek v družbi...to šteje!!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 17.09.2021 08:47:18
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Zakaj pa rabte allways on?


Recimo maš telefon na mizi in lahko samo pogledaš, če je kak notification ali koliko je ura (če nimaš ure).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 17.09.2021 08:51:03
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AlexWein je napisal/a:
Tudi jaz imam "XS Max" in se spogledujem z iPhone 13 ampak ne morem pozabiti na "leak" glede iPhone 14. Po drugi strani si pa mislim, da kdo ve, kaj bo drugo leto. Tudi za uro so se zmotili 1 mesec pred izidom Smile . Osebno mislim, da drugo leto verjetno ne bo iPhone brez "notch-a". Če bi še letos ostal enake velikosti bi blo to veliko bolj verjetno, ker so pa "šablono" spremenili letos, bodo vsaj še leto ali dve štancali enake ekrane Smile.


Ja, enako razmišljam tudi sam, ampak vseeno menim, da se bodo morali prej ali slej znebiti notcha, ker je proti mnogim novejšim Android telefonom že zastarel in izgleda grdo, čeprav je sedaj nekoliko manjši oz. ožji.

Glede Apple Watch 7 pa se NISO zmotili, kot kaže, pač pa je Apple ZADNJI HIP spremenil načrte in zaradi tehničnih težav "na ihto" tik pred zdajci prilagodil AW 7, tako, da je to sedaj v bistvu nekakšen IMPROVIZIRAN "hibrid" PRAVE AW7, ki so jo predstavili leakerji. Skoraj 100% sem, da bo prihodnje leto natančno takšna, kot bi morala biti že letos. Veš o tem v odličnem videu na povezavi https://www.youtube.com/watch?v=HdoHODCV1RE.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 17.09.2021 09:01:02
Re: Apple event 14.9.2021
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima tisti ko uporabljate ipad, če se ga splača met doma? nabavil bi ga pa se bojim da mi bo stal. Imam macbook air doma. Uporabljal bi ga doma bolj kot ne za brskanje, youtube, mogoče mal frocem za kako risanko. Neda se mi za vsako brskanje odpirat komp, včasih baterija prazna in me mine čakat. Po drugi strani pa se bojim da mi bo stal. Kakšna je uporabnost ipad-a tistih, ki ga imajo doma poleg prenosnika in če je smiseln nakup tipkovnice?

_________________
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani