Jabuk
i8+ pretih zvočnik slušalke
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 30.08.2021
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 30.08.2021 23:35:14
i8+ pretih zvočnik slušalke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pozdravljeni
imam i8+ in cca 2 meseca je pretiha slušalka tako da si tiščim telefon na uho in komaj slišim, vse kar je možno oz. kar sem našel sem dal na najglasneje pa nič.
po izkušnjah z i4 in i5 sem nabavil nov zvočnik slušalke na netu in danes (oops včeraj) tudi zamenjal … ampak težava ostaja - torej ni problem hardwareski

ko sem sam dam na spodnji zvočnik in to rešim v pisarni pa to ne morem …

je kje še kakšna nastavitev za glasnost???

lp in hvala za pomoč
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.06.2008
Prispevkov: 169
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 31.08.2021 06:39:05
Re: i8+ pretih zvočnik slušalke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ponavadi je problem v zapacani mrežici pred slušalko, sam skoraj nikoli nisem menjeval slušalke same.
Mrežica je čista? Če jo obrneš proti svetlobi se vidi skozenj?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 30.08.2021
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 31.08.2021 07:34:44
Re: i8+ pretih zvočnik slušalke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to lahko zvečer pogledam ko ga dam narazen ... in če se ne vidi oz. se slabo?? alkohol in palčka? ali ....
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.06.2008
Prispevkov: 169
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 31.08.2021 08:49:56
Re: i8+ pretih zvočnik slušalke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem ponavadi pri servisih najprej brez razstavljanja posvetil z lučjo če se vidi v notranjost. vzel alkohol, ščetko oz. čopič s trdimi ščetinami in sesalec s kotnim nastavkom. Kapljica alkohola, skrtačil in posesal takoj ven alkohol. (da ne zaide preveč alkohola v notranjost telefona ker topi razna lepila itd..)

Postopek ponovil večkrat, pravzaprav je samo en del mrežice slušalka , ostalo so potem še mikrofon, senzorji, v glavnem z alkoholom (čimobolj čisti) ne pretiravat.

Če boš pa zadevo razstavil, je pa najenostavneje spihat mrežico z notranje strani s kompresorjem. A previdno da pihaš samo z notranjosti navzven samo skozi režo za slušalko, da ne bo kake okvare mikrofona potem...

Včasih so mi delal preglavice tudi kaki kovinski opilki, tam sem pa kar mrežico menjal v celoti s slušalko vred...




Aja še ena reč, ponavadi se s prstom "občuti" zvok (gibanje zraka Very Happy ) če je mrežica ok, ko naglas predvajaš kak youtube ali pa glasbo (ker ima od sedemke naprej stereo zvok - glasbo predvajata tako slušalka kot zvočnik)...

Če nič od tega ne bo rešlo problema, dfu restore, set as new, al pa kakem mojstru v pregled.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 30.08.2021
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.09.2021 08:19:04
Re: i8+ pretih zvočnik slušalke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zanimivo .. .razstavil in v bistvu se je videlo skozi - žarnico na luči ... sčistil z etanolom in pihal ... recimo da je bilo potem svetleje ... v glavnem je glasneje, ampak me muči še vedno čistost zvoka oz. razumljivost govora .. kot da bi imel stari NMT ali pa ko analogni radio ni točno na postaji ... sem dal nazaj originalen zvočnik, ker očitno to ni bila težava ... sčistil tudi kontakte ...

pri "set as new" me pa muči da je to kakšna nastavitev in ko bom spet naložil restore se bo to ponastavilo ... ali?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.06.2008
Prispevkov: 169
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.09.2021 09:09:16
Re: i8+ pretih zvočnik slušalke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne set as new, je popolnoma frištna namestitev brez povrnitve backupa.

To frištno varianto bi jaz probal toliko, da vidiš če je kak sw bug. Mogoče probaš še kako drugo sim (sposodiš od kolega itd..) da vidiš če ni v operaterju kaka fora... Mogoče je pa res kak problem z audio kodek čipom, samo te stvari prepuščam profičem Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.06.2009
Prispevkov: 986
Kraj: Skyfall
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.09.2021 18:08:29
Re: i8+ pretih zvočnik slušalke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam enako/podobno težavo...ampak gotovo ni težava v zvočniku/zapacanosti mrežice, niti ne v softwareu...težava mora biti nekje naprej na vezju oz. najverjetneje na čipu.

Predvsem 7-ke imajo znano težavo, da je popuščal lot pod čipom zaradi zvijanja telefona, čip se namreč nahaja na ošvohnjenem delu telefona.

Sam sem menjal zvočnik in ni rešilo težave, sem obupal in mi iphone 8 leži v predalu in še naprej uporabljam 6s. S tem da pri meni ni težava da je zvok tih, ampak, da je poleg tega še slabe kvalitete.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 06.09.2021 19:44:42
Re: i8+ pretih zvočnik slušalke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sigurno je mrežica kot so že nekateri pisali. Original zvočnik skoraj nikoli ne crkne...

Če daš pa nadomestnega je pa vedno zvok slabe kvalitete... Mrežico je treba očistiti ali pa zamenjati.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 30.08.2021
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 06.09.2021 21:40:02
Re: i8+ pretih zvočnik slušalke
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
torej, zadnjič očistil mrežico, nazaj originalen zvočnik in ja, bilo takoj glasneje, ne pa kot gre običajno na max .. ampak še vedno je pa bila kvaliteta problem .. ker zvok ni čist, kot neko škripanje zraven da se govor težje razume .... v glavne m recimo zadovoljen z uspehom in sprijaznjen uporabljam telefon nekaj dni, dokler mi naenkrat ne postane jasno, da se pa zdaj naenkrat lepo sliši ... in tudi še glasneje .. tako da .. kdo bi vedel .. verjetno je nekaj na tistih lotih .. ali pa to da sem ščistil tudi kontakte ... imam pa 6ko v rezervi, samo sim premaknem, če bo spet sila Smile

hvala vsem
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani