Jabuk
iMac 2018 se ne zažene - posredni udar strele
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.02.2008
Prispevkov: 61
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.07.2021 07:26:14
iMac 2018 se ne zažene - posredni udar strele
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rabim pomoč in sicer mi od nedelje, ko je pri nas močno grmelo in nam je tudi skurilo Telemachov modem, ne deluje moj iMac letnik 2018.
Ko ga vklopim se na ekranu pojavi logo in spodaj črtica, ki pa ne kaže nalaganja ampak ostane na začetku. Po cca 1 minutu logo in črta izgineta in ostane črn ekran.
Poskusil sem tudi z polurnim izklopom iz elektrike kot sem zasledil na enem od starih postov vendar ne pomaga.

Je še kakšna "home made" rešitev ali bo potrebno na servis.
Btw, kateri je najbližji servis, sem iz Murske Sobote? res ne bi vozil računalnika v Ljubljano Smile


Nazadnje urejal/a elanino Sre 14. Jul 2021 07:43; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.06.2019
Prispevkov: 113
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.07.2021 10:07:09
Re: iMac 2018 se ne zažene - posredni udar strele
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi najprej poskusil z držanjem Command + V ko slišiš startup chime, da se ti v verbose načinu zažene in ti načeloma zna povedat, kje se zagon zatakne.

Glede na lastne izkušnje s sicer navadnim PCjem, kjer mi je tud samo mrežno skuril, bi pa ugibal, da je iz modema strela šla še v mrežno v iMacu in je ta fuč, posledično pa se macOS ne zažene.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 356
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.07.2021 21:17:36
Re: iMac 2018 se ne zažene - posredni udar strele
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imaš internet preko ethernet priključka?

Uradni servis je najbližji v LJ. Za neuradne v tvoji okolici ne bi vedel, ampak za tako nov računalnik bi se na tvojem mestu najprej obrnil na uradni servis. Najverjetneje ti bodo morali menjati matično ploščo, posledično močno upam, da imaš sklenjeno kakšno zavarovanje, ki krije škodo v primeru udara strele Smile

Teoretično še lahko poskusiš s PRAM reset-om (Cmd+Alt+P+R) ob zagonu.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani