Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
iPhone 12 Pro Max težave
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.03.2021 12:47:42
iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
Nekaj sem zasledil že v drugih temah, nekaj pa še ne, zato odpiram to temo. Kar se tiče "dosegljivosti" in dolgega vzpostavljanja klicne povezave sem že nekaj prebral in očitno mi (nam) ne preostane drugega, kot da živimo s tem. In ne, 5G je izklopljen - tako da je težava konstantno (vsaj 1-3x na dan) prisotna tudi na LTE (sredi Ljubljane).
Druga težava o kateri nisem na tem forumu zasledil debate pa je ta: vsake toliko časa, ko odprem Camera App in želim slikati, telefon slika, pokaže črn ekran in vrže kamero ven. Slika ni nikjer shranjena. Včeraj je ob tem dodatno še telefon prikazal črni ekran in postal neodvisen, izključil WIFI in Bluetooth ter prikazal "animacijo", ko vstaviš telefon v original ovitek (magsafe), ki ga imam nameščenega.
Počasi mi gre vse skupaj že zelo na živce. Ali je kaj od tega HW in zrelo za servis ali je vse "samo" SW?
Hvala!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.03.2021 14:56:18
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar se klicev tiče res upam, da se bo rešilo aprila z nadgradnjo Telekomovega profila, ker je grozno moteče. Tudi meni ni pomagal izklop vseh teh stvari in imam tudi na LTE enake težave.

Za težave s kamero pa poskusi naredit force restart.

https://support.apple.com/en-gb/guide/iphone/iph8903c3ee6/ios

https://discussions.apple.com/thread/252110969
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.03.2021 16:02:47
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse od tega je SW kot tudi berem okrog (ni telekom edini operater s takimi težavami, samo pri nas edini, ker majo edini volte za iphone)... maš updejtan ios? Lahko probaš potegnit beta ios 14.5, jaz nimam več težav s klici odkar sem na beti. Tukaj je en link, odpreš ga iz telefona in namestiš configuration profile za ios: https://betaprofiles.com
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.03.2021 16:48:58
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TilenH je napisal/a:
Kar se tiče "dosegljivosti" in dolgega vzpostavljanja klicne povezave sem že nekaj prebral in očitno mi (nam) ne preostane drugega, kot da živimo s tem. In ne, 5G je izklopljen - tako da je težava konstantno (vsaj 1-3x na dan) prisotna tudi na LTE (sredi Ljubljane).


Mislm ce se isto dogaja na "GSM" in "Volte/Vowifi" pa da se to ne dogaja na iphone 11 pol bi jst sklepal da majo 12ke neke čudne modeme. Mislm osnovni namen telefona je da si dosegljiv in nekam cudno je da Apple tega še ni odpravil preko softwera oziroma da bi ti mobilni operater sporočil ali se kaj dela na tem.

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.03.2021 17:34:23
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore. Saj pravim, glede omrežja mi je že vse jasno, čeprav še vedno nesprejemljivo, pa naj je to krivda od Apple ali od Telekoma - na tak način ne moreš poslovati. Glede kamere pa tako: sem že naredil force restart, vsakič, ko se je napaka pojavila, ker drugače žal ne moreš pripraviti kamere, da bi spet normalno delovala...
Ne vem no...
Aja, iOS je na zadnji verziji.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.03.2021 22:19:02
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dolgo vzpostavljanje zveze oz. tisina bo odpravljena v iOS 14.5...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.06.2009
Prispevkov: 211
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.03.2021 22:41:56
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izkoristil bi tole temo o težavah omenjenega modela telefona in sicer o kvaliteti telefonskih pogovorov, ki so izredno slabe kvalitete. Pro 12 Max imam šele cca. teden dni in kvaliteta pogovorov, je milo rečeno zelo slaba. Prihajam iz Note9, ki je imel telefonijo neprimerno boljše kvalitete. Sem na Telemachu, kjer je imel omenjeni telefon možnost Volte, iPhone tega tukaj ne podpira. Še vedno se mučim in si dopovedujem, da so tukaj pri iPhone barve bolj naravne in naj bi tako tudi bolj odgovarjalo resničnosti, vseeno se mi barve zdijo medle in nekako sprane. Poizkušal sem že vse mogoče nastavitve z barvnimi filtri in ostalimi možnostmi, true filter seveda off, ne gre bolje, ekran je nekako anemičen napram Samsungu.
V telefonu je esim, omrežje je nastavljeno na LTE, zvok sogovornikov pa je resnično slab, včasih tudi prekinja, poleg metalnega, nenaravnega zvoka sogovornikov je skoraj vedno prisoten tudi šum. Signal ima tri črtice, verjetno to ne pomeni dosti o občutljivosti sprejema, mogoče je tole celo odvisno od ponudnika storitev, v tem primeru Telemacha? Pred tem sem malo pogooglal o tej temi, pa mi ni uspelo izluščiti nič uporabnega, zato sem se odločil, da o tem povprašam vas, ki nedvomno imate več izkušenj in znanja. Rad bi dodal še samo to, da moj namen ni kritizirati ali kako drugače težiti in zanetiti vojno, če ti ni kaj všeč, zakaj pa nisi ostal na Samsungu itd, rad bi samo spoznal napravo in jo nastavil tako, da bi vse delovalo kot mora.


Nazadnje urejal/a gligo01 Sre 17. Mar 2021 12:52; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.06.2008
Prispevkov: 169
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.03.2021 09:03:22
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gligo01 je napisal/a:
Izkoristil bi tole temo o težavah omenjenega modela telefona in sicer o kvaliteti telefonskih pogovorov, ki so izredno slabe kvalitete. Pro 12 Max imam šele cca. teden dni in kvaliteta pogovorov, je milo rečeno zelo slaba. Prihajam iz Note9, ki je imel telefonijo neprimerno boljše kvalitete. Sem na Telemachu, kjer je imel omenjeni telefon možnost Volte, iPhone tega tukaj ne podpira. Še vedno se mučim in si dopovedujem, da so tukaj pri iPhone barve bolj naravne in naj bi tako tudi bolj odgovarjalo resničnosti, vseeno se mi barve zdijo medle in nekako sprane. Poizkušal sem že vse mogoče nastavitve z barvnimi filtri in ostalimi možnostmi, true filter seveda off, ne gre bolje, ekran je nekako anemičen napram Samsungu.
V telefonu je esim, omrežje je nastavljeno na LTE, zvok sogovornikov pa je resnično slab, včasih tudi prekinja, poleg metalnega, nenaravnega zvoka sogovornikov je skoraj vedno prisoten tudi šum. Signal ima tri črtice, verjetno to ne pomeni dosti o občutljivosti sprejema, mogoče je tole celo odvisno od ponudnika storitev, v tem primeru Telemacha? Pred tem sem malo pogooglal o tej temi, pa mi ni uspelo izluščiti nič uporabnega, zato sem se odločil, da o tem povprašam vas, ki nedvomno imate več izkušenj in znanja. Rad bi dodal še samo to, da moj namen ni zmerjati ali kako drugače težiti in zanetiti vojno, če ti ni kaj všeč, zakaj pa nisi ostal na Samsungu itd, rad bi samo spoznal napravo in jo nastavil tako, da bi vse delovalo kot mora.


Žal je podalpska vasica Slovenija španska vas za Apple, tako da neke resne podpore za Slovenske operaterje ni pričakovati. Nekako sem držal pesti da bo "tujec" A1 umestil Slovenijo na Apple karto, ampak kot berem se stvari niso izboljšale. Sto let že čakam na visual voicemail ampak sem se že sprijaznil..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.03.2021 15:58:47
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telekom ima edini VoLTE za iPhone in je hudo opazna razlika, ko sogovornik nima. Bi rekel, da je samo to "težava" pri tebi. Razlika med VoLTE/VoWiFi in klasičnim klicem ni samo hd zvok, ampak tudi manj šumenja itd... Zna biti, da si se zgolj navadil na to in zdaj trpiš, ker Telemach pač nima podpore. Vprašanje tudi, če bo kdaj. Tudi A1 že leta obljublja, ampak kljub vsemu ima samo Telekom LTE in WiFi klice (se pravi, da lahko kličeš tudi, ko ni signala ampak samo wifi... in v tujini je tudi super za klice domov, ker se šteje, da nisi šel iz domače države, če si na wifi)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.11.2012
Prispevkov: 173
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 17.03.2021 16:29:17
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
VoLTE je verjetno ena najmanj zanesljivih opcij v sloveniji, pri vseh operaterjih težave take ali drugačne... Osebno izklopil in je mir.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 17.03.2021 16:49:49
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krvoses je napisal/a:
VoLTE je verjetno ena najmanj zanesljivih opcij v sloveniji, pri vseh operaterjih težave take ali drugačne... Osebno izklopil in je mir.


Kako se pa izklopi na iphonu volte?

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 17.03.2021 16:57:09
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Kako se pa izklopi na iphonu volte?


poklici svojega operaterja.

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.11.2012
Prispevkov: 173
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 17.03.2021 17:20:12
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Kako se pa izklopi na iphonu volte?


settings,mobile data, mobile data options, voice&data in končno VoLTE (on /off), je pa odvisno od operaterja...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 17.03.2021 21:10:23
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krvoses je napisal/a:
settings,mobile data, mobile data options, voice&data in končno VoLTE (on /off), je pa odvisno od operaterja...

Sploh niam te opcije notr, ceprav sem dobil povratni sms od Telekoma da je volte vklopljen. Notri je samo Lte/ 5g/ 5g avtomatic.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.06.2009
Prispevkov: 211
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 17.03.2021 22:58:24
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Sploh niam te opcije notr, ceprav sem dobil povratni sms od Telekoma da je volte vklopljen. Notri je samo Lte/ 5g/ 5g avtomatic.

Jaz to opcijo imam, sem samo tako iz firbca poizkusil vklop, se je koj pojavilo obvestilo, da to ni certificirano s strani Appla in lahko pride do motenj v delovanju. Drugače pa je meni volte delalo na Note9 ves čas brez vsakega problema in je bil pri telefoniranju zvok občutno boljši
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 18.03.2021 09:40:37
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Sploh niam te opcije notr, ceprav sem dobil povratni sms od Telekoma da je volte vklopljen. Notri je samo Lte/ 5g/ 5g avtomatic.


Z novim iOS updejtom ni več nastavitve za volte na 5g telefonih. Vklopiš in izklopiš lahko edino s sms na telekom oz. preko moj telekom
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 18.03.2021 10:09:35
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
5G brez VoLTE sploh ni možen. 5G je samo data... če nimaš VoLTE, ti klici ne delujejo. 4G je imel pa opcijo, da je za klice uporabljal VoLTE, ali pa za klic preklopil na 2G/3G. Pri 5G tega preklapljanja ni več.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.01.2010
Prispevkov: 64
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 18.03.2021 18:48:36
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Mislm ce se isto dogaja na "GSM" in "Volte/Vowifi" pa da se to ne dogaja na iphone 11 pol bi jst sklepal da majo 12ke neke čudne modeme. Mislm osnovni namen telefona je da si dosegljiv in nekam cudno je da Apple tega še ni odpravil preko softwera oziroma da bi ti mobilni operater sporočil ali se kaj dela na tem.


Res se dogaja samo na 12.
Meni je uspelo problem začasno rešiti in to tako, da mi je Telekom izklopil VoLTE in VoWIFI. Torej je treba zadevo izklopiti na strani operaterja. Zdaj deluje bp, tudi 5G podatki.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 04.08.2021 19:06:29
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa za ima zakaj je kar naenkrat začel hrščati zvočnik in sicer zg pri facetime kameri ko na dam na youtube kak komad sli nasploh predvajam glazbo mi hršči če dam do konca naglas. To mi še iphone 4ne dela

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1623
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 04.08.2021 19:30:41
Re: iPhone 12 Pro Max težave
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
martininvesna1981 je napisal/a:
Mene pa za ima zakaj je kar naenkrat začel hrščati zvočnik in sicer zg pri facetime kameri ko na dam na youtube kak komad sli nasploh predvajam glazbo mi hršči če dam do konca naglas. To mi še iphone 4ne dela
če s prstom pritisnem na zg zvočnik nežno hrščanje izgine. Ima kaj veze z beto al je zvočnik šel u maloro

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani