Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.12.2019
Prispevkov: 188
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 21.03.2021 21:43:39
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oj, v kratekem bodo pri nas preko projekta RUNE polagali optiko. Trenutno sem na Telemach in me zanima če se prestavim. S Telemachom je vsako leto nekaj narobe ampak kolikor vidim tudi pri trugih ponudnikih. V 90 dneh po priklopu moram obvestiti operaterja, da mam optiko. Predvidevam zato, da mi omogoci in posledicno podrazi paket. Zdej me pa zanima ce ma kdo kaksne izkusnje tudi z RUNE in drugimi paketi.. hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 21.03.2021 22:43:11
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ni vse tako slabo. presaltas na telemach optiko, dl hitrejsi, up pocasnejsi (odvisno kateri paket imas sedaj). cena eon primerljiva z ceno gold paketov.
eon skatla neprimerno boljsa od d3 skatle.

jaz bi izbral telekom ali telemach. drugi so se bolj v k.....
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 21.03.2021 23:38:45
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noben operater ni idealen. Vsi imajo svoje prednosti in slabosti. Eni imajo boljšo televizijo, drugi boljšo mobilno, tretji boljše cene, četrti boljšo kombinacijo vsega. Glede na svoje prioritete si poišči najboljšega zate.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 22.03.2021 00:01:06
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no ja. t2? kaj imajo oni “the best”?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1432
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 22.03.2021 06:48:20
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo tv vmesnik Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 22.03.2021 08:44:34
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noja... tudi pri fiksnem onternetu se lahko komot kosajo z ostalo konkurenco... Vsaj tam, kjer imajo lastno opticno omrezje... Edino pri mobilni telefoniji pa so dalec zadaj ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 22.03.2021 08:52:08
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Točno tako... slabost T2-ja je mobilna telefonija. V vsem ostalem so bodisi solidni, ali boljši od konkurence.

Slabost A1 je televizija. Tudi pri internetu so imeli težave v večernih urah (čeprav naj bi bilo to sedaj že odpravljeno). Imajo pa poleg Telekoma najboljšo mobilno omrežje. So pa najcenejši.

Telekom je v vseh pogledih soliden. V preteklosti so imeli težave s stabilnostjo televizije... ampak to naj bi bilo sedaj odpravljeno. So pa med dražjimi.

Telemach je pa neko povprečje vsega. Nikjer ne blesti, nikjer ni res slab. So pa edini, ki imajo sportklube na TV-ju (če to komu kaj pomeni).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 22.03.2021 10:06:57
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moja izkušnja pred enmi mesecem. Sem dolgo uporanik Telekoma, vse imam pri njih. Naj poudarim da sem zadovoljen uporabnik generalno. Moti me pa cena kot je že omenjeno so najdražji. Zaradi tega sem se odloičil probat a1. Sem pridobil ponudbo ,ki sevedea ni bla spet tolk cenejša kot Telekoma zaradi boxev. Imamo 5 televizij s sosedom in pri Telekomu še delujejo stari, ki si jih lahko kupil in nimam tega stroška kotje pri a1 recimo eden stane 4 evra in imam 16 eu dodatnih, ampak ok, imajo možnost prilagajanja programske sheme, nekaj daš ven, nekaj noter in je prilagodljivo, kar pri Telekomu ni. Najprej so mi vklopili mobitel. Prvo kar sem pogruntal je hitrost LTE omrežja, ki je porazna. Na Dunajski v Ljubljani je max hitrost 45mb, zgodaj res zgodaj zjutraj požene do 85. Vendar povprečno 40mbit. Doma imam 20mbit člez dan. Pri telekomu se, imelk povsod min 100. Doma 130mbit, tudi v Ljubljani... Ko so prišli priklopit fiksne storitve je bila težava, nič ni delalo kot je treba. Imam 2 switcherja vmes, nadzorna kamera se tudi napaja preko UTP napajalnika, box od tv-ja imam preko ruterja UTP signal. Delalo ni, ker a1 deluje po sistemu kjer je tv, dela samo tv, kjer je internet samo internet. Če je dvoje skupaj, dela eno al drugo (recimo box vezan preko switcherja in če je vtaknjen noter kabel zainternet in tv ne bo delalo). Skupaj ne. Na koncu je tv delal, wifi ni, nadzorna kamera ni delala. Klicanje podpore je bilo obupno, pokliče vas višji tehnik,nihče ne pokliče, drug dan kličem ponovno, bo tehnik prišel in vas poklicel. NIhče ni poklical, niti prišel do današnjega dne- kako zaprejo odprto tehnično dežavo v sistemu mi ni znano. Tv vsak tretji dan, ko sem prišel domov ni delal, sem moral reset naredit da je delalo.Če gledaš tv programe prek njihovega app na telefonu, slika ni čez celoten ekran ampak 4:3 razmerje. Za prvo položnico sem dobil takoj opomin, čeprav je bila plačana. Uraden odgovor je bil, da niso vidli ker sem jaz plačal, paket je pa na ženo narejen- zakaj po referenci ne vidijo mi ni znano. Filme gledam preko boxa, neo ima dober predvajalnik podprt- vlc, 4k dela. Pri a1 imajo usb samo napajanje. Vmesnik na tv-ju se zatika, je zelo ne pregleden, predvsem ogled nazaj.

Skratka po 2 dneh sem poklical Telekom in prosil, da mi vse dajo nazaj kot sem imel. V roku 10 dni, 2 dni nazaj so prišli v 2 min postavli stvari, vse dela kot je delalo prej. Vmes sem imel nekaj vprašanj, poklical podporo so se takoj javili vse razložili. Test LTE nardil takoj 130mbit...

Probal sem in prav je da sem, ker sem se moral sam prepričat v prednosti in slabosti. Zdaj vem, da je dražje z razlogom. T2 sem imel doma pri starših, ok dela, vendar reklamacije se vse elektronsko rešuje, ko rabim info najraje pokličem kot da pišem in čakam uradni odgovor, to mi ni všeč in njihova telefonija. Telamach sem pa samo mobilno probal 9 mesecev. Zafrkaval internet vsak dan 2 uri v službi. Sem tudi šel na koncu nazaj...

_________________
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 10.05.2011
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 22.03.2021 11:00:22
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam na T-2 TV in net (zakup prek TS optike). Deluje vse BP, odziv tehnične pomoči izvrsten, ko je dvakrat šla oprema po gobe. Sem pa imel priložnost preizkusiti TV vmesnik Telemach in TS - v primerjavi s T-2 TV vmesnikom nepregledna, okorna in počasna. Tudi, če bi bil T-2 najdražji, bi samo zaradi TV vmesnika še vedno bil njihova stranka. Težavo sem nekajkrat imel, ko je prišlo do strojne napake na optiki TS - takrat pa je trajalo nekaj dni, da so uredili operaterji med seboj. Mobilno telefonijo imam na TS, vse deluje BP.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 22.03.2021 12:56:03
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
IngvarL je napisal/a:
Sem pa imel priložnost preizkusiti TV vmesnik Telemach in TS - v primerjavi s T-2 TV vmesnikom nepregledna, okorna in počasna. Tudi, če bi bil T-2 najdražji, bi samo zaradi TV vmesnika še vedno bil njihova stranka.


Od Siola, Telemacha TV vmesnika/GUI pomoje že 5 let ali več nisem videl ampak vem da takrat ko sem primerjal je bil od T-2 ja svetlobna leta pred ostalimi. Tudi po odzivnosti je bla top.

se vidi da majo GUI majstre Very Happy Very Happy

škoda k T-2 ni kupu Tušmobila in vložil v prenovo ko Telemach Very Happy bi bli res Jaki povsod Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 22.03.2021 14:14:36
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A telekom servise se da dobit na T-2 optiki?

Ker jaz bi imel telefonijo od telekoma, zraven pa še internet.
(kabelske TV nimam vklopljene)

Zdaj mi internet od T2 dela, telefon na Telekomu pa tudi.
Ampak oboje skupaj me pride skor 80eur, kar bi šlo pa sigurno ceneje, če bi imel vse pri enem ponudniku. Tko da bi še internet vzel pri telekomu, samo nimam pa druge (delujoče) žnore v hišo, ko optiko od T2.

Zato vprašam, če že T2 pusti telekomu servise po njihovi optiki.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 22.03.2021 14:51:35
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne... preko T-2 optike imaš lahko samo T-2. Preko Telemach samo Telemach. Preko A1 samo A1. Edini operater, ki je prisiljen deliti svojo optiko z drugimi, je Telekom. Potem imaš pa še izbiro na raznih odprtih omrežjih (OŠO, Rune, itd).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 22.03.2021 15:02:41
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
IngvarL je napisal/a:
Jaz imam na T-2 TV in net (zakup prek TS optike). Deluje vse BP, odziv tehnične pomoči izvrsten, ko je dvakrat šla oprema po gobe. Sem pa imel priložnost preizkusiti TV vmesnik Telemach in TS - v primerjavi s T-2 TV vmesnikom nepregledna, okorna in počasna. Tudi, če bi bil T-2 najdražji, bi samo zaradi TV vmesnika še vedno bil njihova stranka. Težavo sem nekajkrat imel, ko je prišlo do strojne napake na optiki TS - takrat pa je trajalo nekaj dni, da so uredili operaterji med seboj. Mobilno telefonijo imam na TS, vse deluje BP.


"Sem pa imel priložnost preizkusiti TV vmesnik Telemach in TS - v primerjavi s T-2 TV vmesnikom nepregledna, okorna in počasna"

Si preiskusil nov Neo, ti je nepregleden? Meni je neverjetno enostaven in pregleden...

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 22.03.2021 15:02:49
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Ne... preko T-2 optike imaš lahko samo T-2. Preko Telemach samo Telemach. Preko A1 samo A1. Edini operater, ki je prisiljen deliti svojo optiko z drugimi, je Telekom. Potem imaš pa še izbiro na raznih odprtih omrežjih (OŠO, Rune, itd).


Se mi je zdel ja. Hvala vseen.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 22.03.2021 20:26:22
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Točno tako... slabost T2-ja je mobilna telefonija. V vsem ostalem so bodisi solidni, ali boljši od konkurence.

Slabost A1 je televizija. Tudi pri internetu so imeli težave v večernih urah (čeprav naj bi bilo to sedaj že odpravljeno). Imajo pa poleg Telekoma najboljšo mobilno omrežje. So pa najcenejši.

Telekom je v vseh pogledih soliden. V preteklosti so imeli težave s stabilnostjo televizije... ampak to naj bi bilo sedaj odpravljeno. So pa med dražjimi.

Telemach je pa neko povprečje vsega. Nikjer ne blesti, nikjer ni res slab. So pa edini, ki imajo sportklube na TV-ju (če to komu kaj pomeni).

No ja, telekom pri nas ima zelo zasedene bazne postaje, posledično je mobilni internet popoldne in zvečer okoli 1Mbps downlaod hitrost, kljub naročeni 50Mbps hitrosti. Po kablu je max hitrost vse skupaj 7Mbps, zvečer še manj kot 1 dobiš ven. Od kar je tale korona vsi visijo na internetu in so cele linije zasedene, še šiht komaj delam ob takem internetu... RUNE, pa vrže undefined za moj naslov in še par okoliških zaselkov, tak da smo očitno tudi tam pozabljeni. Optiko lahko samo sanjam, 5G tudi, tak da... Cry Cry Cry

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 10.05.2011
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 25.03.2021 14:58:52
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
"Sem pa imel priložnost preizkusiti TV vmesnik Telemach in TS - v primerjavi s T-2 TV vmesnikom nepregledna, okorna in počasna"

Si preiskusil nov Neo, ti je nepregleden? Meni je neverjetno enostaven in pregleden...


Tudi. Razen, da se mi je zdel po občutku hitrejši od prejšnjega, mi je glede preglednosti in enostavnosti T-2 še vedno boljši. Ampak ja, lahko pa nekomu bolj sede Neo, stvar okusa.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.05.2015
Prispevkov: 235
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 25.03.2021 19:12:11
Re: Kateri operater (NET,TV & MOBITEL)?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
No ja, telekom pri nas ima zelo zasedene bazne postaje, posledično je mobilni internet popoldne in zvečer okoli 1Mbps downlaod hitrost, kljub naročeni 50Mbps hitrosti. Po kablu je max hitrost vse skupaj 7Mbps, zvečer še manj kot 1 dobiš ven. Od kar je tale korona vsi visijo na internetu in so cele linije zasedene, še šiht komaj delam ob takem internetu... RUNE, pa vrže undefined za moj naslov in še par okoliških zaselkov, tak da smo očitno tudi tam pozabljeni. Optiko lahko samo sanjam, 5G tudi, tak da... Cry Cry Cry


Zdaj glede na zgornjo tezavo, da imate optiko naroceno do 50mb speedtest pokaze 7mb, preverite interno instalacijo je skoraj da nemogoce tako odstopanje vse centrale plošče so testirane tako, da ob popolni obremenitvi se nudi 80%+ narocene hitrosti . Če pri vas vse štima pokličite da pridejo zamenjat opticno vrvico možno, da se je kje malo zlomla in je posledicno veliko slabljenje vlakna in seveda tudi hitrosti ali pa SFP če imate navadno FTTH optiko.

Edit: Sem se sedaj komaj zavzel, da je tezava glede mobilnega signala (kliči podporo naj ti povejo katero drugo omrezno celico in probaj tja obrnit antene. No sicer pa bo komu mogoce prav tudi prislo glede optike če ima težave Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani