Jabuk
Airplay predvajanje glasbe, kontantno prekinja
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.05.2012
Prispevkov: 7
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.02.2021 08:48:21
Airplay predvajanje glasbe, kontantno prekinja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kadar predvajam glasbo iz iTunes na iPhone prek domačega wifi na Apple TV (in potem prek receiverja na zvočnike), mi vsake cca 30 - 60s za kako sekundo prekine predvajanje, kot da bi povezava padala dol. Enako tudi kadar streamam na Airplay prek Maca.
Imam T2 optiko, ko pride signal v hiso, gre skozi T2 -router, potem skozi Linksys router, v prostoru kjer streamam, imam pa Apple Time Capsule, ki služi tudi kot access point za Maca, Apple TV, in iPhone .
WiFi v prostoru ima zagotovo dober signal, ker je vse v radiju cca 5m, sklepam da bi lahko bile kakšne nastavitve na omrežju, ali pri T2 vhodnih nastavitvah, pri Linksys routerju, ali pa na Time Capsule.
V preteklosti nisem imel TimeCapsule, samo Linksys Router, in je bila težava enaka.
Linksys Router je WRT 54GL (je mogoče prestar??).
Hvala vnaprej za kakršnekoli ideje!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.02.2021 09:21:09
Re: Airplay predvajanje glasbe, kontantno prekinja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hmhm123 je napisal/a:
Kadar predvajam glasbo iz iTunes na iPhone prek domačega wifi na Apple TV (in potem prek receiverja na zvočnike), mi vsake cca 30 - 60s za kako sekundo prekine predvajanje, kot da bi povezava padala dol. Enako tudi kadar streamam na Airplay prek Maca.
Imam T2 optiko, ko pride signal v hiso, gre skozi T2 -router, potem skozi Linksys router, v prostoru kjer streamam, imam pa Apple Time Capsule, ki služi tudi kot access point za Maca, Apple TV, in iPhone .
WiFi v prostoru ima zagotovo dober signal, ker je vse v radiju cca 5m, sklepam da bi lahko bile kakšne nastavitve na omrežju, ali pri T2 vhodnih nastavitvah, pri Linksys routerju, ali pa na Time Capsule.
V preteklosti nisem imel TimeCapsule, samo Linksys Router, in je bila težava enaka.
Linksys Router je WRT 54GL (je mogoče prestar??).
Hvala vnaprej za kakršnekoli ideje!


Uf, wrt54gl je bil super router. S povdarkom na BIL Smile.
Samo za test izloči wrt54gl in probaj.

Ce prav razumem gres iz linksys-a naprej na apple napravo. S tem imas limitirano notranjo mrezo samo na 100mbit. Cimprej zamenjat!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 946
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.02.2021 11:42:42
Re: Airplay predvajanje glasbe, kontantno prekinja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je to klasičen airplay (dejansko streamanje iz telefona), ki pade dol, če disconnectaš iphone, al je airplay 2, ki glasbo potem dejansko streama lokalno na ciljni napravi iz interneta (in dela tudi, če disconnectaš iphone)?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.05.2012
Prispevkov: 7
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.03.2021 15:09:49
Re: Airplay predvajanje glasbe, kontantno prekinja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Uf, wrt54gl je bil super router. S povdarkom na BIL Smile.
Samo za test izloči wrt54gl in probaj.

Ce prav razumem gres iz linksys-a naprej na apple napravo. S tem imas limitirano notranjo mrezo samo na 100mbit. Cimprej zamenjat!


Ja, v hišo dobim T2 optiko, ki gre na njihov router, in ta deli signal na TV / Internet. Ker je ta router čisto odprt na ven, sem dodal Linksys, da mi malo zaščiti notranjo mrežo. Od Lynksysa pa peljem signal dalje na UTP vtičnice po hiši, in na Time Capsule.

Seveda bi najraje zamenjal tudi tega Linkysya, tudi če mi to (še) ne bo rešilo problema z Aiplayem.
Ali ima kdo nasvet kakšen up to date router kupiti (ne potrebujem wifi routerja, lahko je brez, ker imam access point kasneje v mreži), da bo tudi kompatibilen z T2 in TimeCapsule?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.05.2012
Prispevkov: 7
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.03.2021 15:11:30
Re: Airplay predvajanje glasbe, kontantno prekinja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
stonhenge4 je napisal/a:
Je to klasičen airplay (dejansko streamanje iz telefona), ki pade dol, če disconnectaš iphone, al je airplay 2, ki glasbo potem dejansko streama lokalno na ciljni napravi iz interneta (in dela tudi, če disconnectaš iphone)?


Predvajam klasično prek iphona, ali pa imaca (streamanje). Pove to kaj več o tem kje bi lahko iskal težavo?
Če je iphone na domačem wifi, ali pa na LTE ni nobene razlike, ravno tako prekinja.

Enako tudi imac, če je na domačem wifi, ali pa direkt na hišnem LAN prav tako prekinja.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani