Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Prepošiljanje paketov iz US
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 22.02.2021 13:46:39
Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali ima kdo kaškne izkušnje s firmo ki prepošilja pakete iz US (kot nekoč Cheaper&More iz UK)?
Rabil bi nekaj čimbolj zanesljivega.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 22.02.2021 15:44:46
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Google najde recimo tole >> https://www.myus.com/where-we-ship/slovenia/

Pa se ene par >> KLIK

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 22.02.2021 17:03:13
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zelo zanimivo, ampak poskusiti pa ravno nimam poguma. Piše brez takse, ampak izognitev carine najverjetneje ni možno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 22.02.2021 18:11:03
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Plačevanje carine in vse se razume da pride zraven, me sploh ne moti, bolj me skrbi kako je kaj vse to zanesljivo, tako da če ima kdo kake osebne izkušnje bi bil zelo zadovoljen.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.10.2020
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 22.02.2021 18:57:48
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
myus.com redno uporabljam že kar precej let, zaenkrat brez problemov, je pa za kaj resnega (recimo več kot en paket letno) potrebno imeti kar njihov premium paket ($7/mes oz. $60/letno), ker je tisti basic free izredno omejen.

V zadnjem času imajo celo opcijo, da vse dajatve plačaš njim in potem pošiljka večinoma pride v SLO brez dodatnih zapletov. Ni pa ta opcija za vse pakete, mislim da igra vrednost in velikost neko vlogo, pa tudi s to opcijo sem pri parih paketih imel še vedno komplikacije v SLO, ker so zahtevali kup dokazil (kljub temu, da so vse imeli že zraven paketa) - nisem pa nikoli nič dodatnega plačal, torej toliko kolikor je že prvotno naračunal myus v kolikor je bila opcija da dajatve plačam njim.

Vmes sem nekajkrat sprobal tudi ostale podobne storitve (usabox.com, usa2me.com in usaddress.com) vendar je bila pri vseh poštnina občutno dražja kot pri myus.com.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 22.02.2021 20:06:37
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
redtigerrr je napisal/a:
myus.com redno uporabljam že kar precej let, zaenkrat brez problemov, je pa za kaj resnega (recimo več kot en paket letno) potrebno imeti kar njihov premium paket ($7/mes oz. $60/letno), ker je tisti basic free izredno omejen.

V zadnjem času imajo celo opcijo, da vse dajatve plačaš njim in potem pošiljka večinoma pride v SLO brez dodatnih zapletov. Ni pa ta opcija za vse pakete, mislim da igra vrednost in velikost neko vlogo, pa tudi s to opcijo sem pri parih paketih imel še vedno komplikacije v SLO, ker so zahtevali kup dokazil (kljub temu, da so vse imeli že zraven paketa) - nisem pa nikoli nič dodatnega plačal, torej toliko kolikor je že prvotno naračunal myus v kolikor je bila opcija da dajatve plačam njim.

Vmes sem nekajkrat sprobal tudi ostale podobne storitve (usabox.com, usa2me.com in usaddress.com) vendar je bila pri vseh poštnina občutno dražja kot pri myus.com.


Bi lahko morda bil natančnejši pri opisu izkušenj? Natanko kakšna dokazila je kdo zahteval od tebe? Se pravi, zmeraj si imel opcijo prispevke plačati njim, glede na to, da tukaj nisi imel dodatnih stroškov? Če ni skrivnost, za kolikšno vrednost in velikost paketa si kupoval? Vse te info. bi bile dobrodošle za večjo verjetnost dogajanja v praksi oz. relevantnost.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.10.2020
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 23.02.2021 11:56:02
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Bi lahko morda bil natančnejši pri opisu izkušenj? Natanko kakšna dokazila je kdo zahteval od tebe? Se pravi, zmeraj si imel opcijo prispevke plačati njim, glede na to, da tukaj nisi imel dodatnih stroškov? Če ni skrivnost, za kolikšno vrednost in velikost paketa si kupoval? Vse te info. bi bile dobrodošle za večjo verjetnost dogajanja v praksi oz. relevantnost.


Zelo različno, mesečno prejmem cca. 4-5 pakete in tako že par let (uporabljam tudi za podjetje). Vse od vrednosti 5 USD, pa do 1400 USD sem že imel Smile

Opcija za plačilo dajatev je nekaj kar se pojavi ali pa tudi ne - kot sem že napisal še nisem točno pogruntal kaj je vzrok (niti se preveč ne obremenjujem s tem), ker vrednost same pošiljke ni (mislim, da bolj igra vlogo vsebina, ker za podjetje dostikrat dobivamo tudi hazmat artikle in tam vsekakor ni te opcije). Je pa ta opcija vedno cenejša, kot če pošiljko carinijo lokalno v SLO, večinoma sicer za par EUR, a vseeno.

Kadar se je opcija pojavila sem jo izbral ja in večinoma je paket prišel brez problemov. Se je pa parkrat zgodilo, da sem moral še enkrat poslati račun prodajalca, račun myus za stroške pošiljanja in dokazila o plačilu obeh. Najbolj komplicira DHL (kar mi je zamivo), najmanj pa kadar paket dostavi Pošta Slovenije.

Pri samem pošiljanju imaš sicer možnost izbrati preko katerega servisa ti pošljejo, za majhne in lahke pošiljke je ponovadi celo budget economy in budget express opcija, kjer so dajatve vključene, pošiljko pa ti preko partnerja (ponavadi Post NL ali Swiss Post) dostavi naša pošta brez da bi moral karkoli dodatnega posredovati.

Se pa v vsem tem času ni zgubila nobena pošiljka (ne od prodajalca do myus, ne od myus do mene), edino imeli so kar precej zamud zaradi corone, ampak v zadnjem mesecu je bilo vse knjiženo in poslano isti dan.

Kaj je še kaj takega, aja, cene poštnine so v prevelikem razponu, da bi tu pisal, ker je res odvisno kaj, koliko in s kom pošiljaš, ampak imaš na njihovi strani izračun, kjer si lahko pogledaš brez prijave...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 23.02.2021 13:42:41
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uporabljaš plačljiv paket, predvidevam?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.10.2020
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 23.02.2021 15:06:24
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Uporabljaš plačljiv paket, predvidevam?


Ja, tisti njihov brezplačni je res bolj zato da lahko rečejo da imajo free opcijo, ker praktično ne ponuja nič. Še celo za posamezno pošiljko si ne moreš izbrat opcij, ampak uporabi samo prednastavljene. Mislim pa da imajo 30-dnevni trial premium paketa, tako da lahko sprobaš in vidiš če ti odgovarja.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.10.2020
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.02.2021 15:13:04
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče še tole, kot veš so cene v USA brez njihovega sales davka katerega ponavadi zaračunajo šele pri checkoutu. Myus so eni redkih, ki imajo za njihovo poštno številko poseben status in večina trgovcev ne zaračuna tega davka, torej je nakup kadar pošiljaš k njim za nekih 5%-6% cenejši kot bi bil recimo pri usabox.com.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.02.2021 17:17:05
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čak čak, torej myus lahko recimo kupš novga maca in plačaš dejansko lahko ceno tako kot je tam (kot če bi kupu v sales free state) in dobiš robo v Slovenijo brez carine in dodatnih davkov?
Plus kako jim človek lahko zaupa, kupiš nekaj 1000€ vredno stvar in potem ti jo bodo kar pripeljali? Ker zadnje čase se mi je zgodilo, da so kar parkrat "zgubili" robo, tako da je moral prodajalec še 1x poslati...

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 23.02.2021 17:26:38
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eh, brez carine ne bo šlo.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.10.2020
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 23.02.2021 17:30:55
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Čak čak, torej myus lahko recimo kupš novga maca in plačaš dejansko lahko ceno tako kot je tam (kot če bi kupu v sales free state) in dobiš robo v Slovenijo brez carine in dodatnih davkov?
Plus kako jim človek lahko zaupa, kupiš nekaj 1000€ vredno stvar in potem ti jo bodo kar pripeljali? Ker zadnje čase se mi je zgodilo, da so kar parkrat "zgubili" robo, tako da je moral prodajalec še 1x poslati...


Uvozne dajatve moraš seveda plačati, carino in DDV, brez tega ne bo šlo. Lahko pa se izogneš plačilu US sales tax.

Glede zaupanja pa mislim, da so v poslu že zelo dolgo in imajo več miljonov uporabnikov, verjetno se jim ne splača “zgubiti” Maca za jurja Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 23.02.2021 19:07:24
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
redtigerrr je napisal/a:
Uvozne dajatve moraš seveda plačati, carino in DDV, brez tega ne bo šlo. Lahko pa se izogneš plačilu US sales tax.

Glede zaupanja pa mislim, da so v poslu že zelo dolgo in imajo več miljonov uporabnikov, verjetno se jim ne splača “zgubiti” Maca za jurja Wink


Eh pol to nima velik profita. Ker edin tak, da ne plačaš DDV in carine, se pride skozi precej ceneje.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 24.02.2021 10:52:05
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Plačilo carine ni tako samoumevno - očitno - ugotavljam ravnokar. Na spletni strani https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodki_prebivalci/nakup_prek_spleta_iz_tretjih_drzav/ je seznam blaga in na primer računalniki (prenosnik) so 0% carinska dajatev. Tako da plačaš samo DDV.

Primer:

Apple MacBook Pro M1 16Gb in 512GB - v Nemčiji (Apple stran) = 1.909 + poštnina

Apple MacBook Pro M1 16Gb in 512GB - v USA (Apple stran) = 1.745 s poštnino in DDV.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 24.02.2021 11:04:24
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TilenH je napisal/a:
Plačilo carine ni tako samoumevno - očitno - ugotavljam ravnokar. Na spletni strani https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodki_prebivalci/nakup_prek_spleta_iz_tretjih_drzav/ je seznam blaga in na primer računalniki (prenosnik) so 0% carinska dajatev. Tako da plačaš samo DDV.

Primer:

Apple MacBook Pro M1 16Gb in 512GB - v Nemčiji (Apple stran) = 1.909 + poštnina

Apple MacBook Pro M1 16Gb in 512GB - v USA (Apple stran) = 1.745 s poštnino in DDV.



Nizek dolar. A ta poštnina je mišljeno US->EU? Ker to je pa že taka razlika, da se ti splača eno stran več poklikat.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2008
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 24.02.2021 15:32:34
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali pošljejo iz USA v SLO?...Ali je to preverjena cena?...če ja potem se splača naročit iz USA

_________________
click here
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 24.02.2021 15:56:39
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1700 USD je cena brez davka... če prišteješ 22% DDV, si na 1710€. Potem pa še zavarovana pošiljka iz ZDA v Slovenijo in pavšalni stroški carinjenja... pa si takoj nekje med 1800 in 1900€. Če se ti za tako majhno razliko splača naročat v Ameriki, čakat na dostavo preko atlantika in zajebavat s carino... na koncu imaš pa še US vtikač. Vsakemu svoje.

PS: Cene v US apple storu so brez davka... če naročiš v napačni zvezni državi, je lahko še par % dražje.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 24.02.2021 17:32:41
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja sej to. Najbolj se ti splača it dejansko tja, nakupit vse tam kjer je sales tax 0% in potem odnest domov. Zdaj vprašanje pa je koliko robe lahko odneseš potem preko letališča domov in ali moraš karkoli plačati, če te kaj vprašajo potem na carini/meji. Sam butast se mi zdi pa bolj kot do podna, da pri njih lahko dobiš stvari tudi skoraj 50% ceneje kot pri nas, drugje v EU tudi do 30% ceneje, plače imajo povsod višje pri nas pa... Ne gre mi to skup sploh, kako imamo lahko balkanske plače, cene pa nadevropske.
Pa še na jetra mi gre, ko eni pravijo, da je v Nemčiji vse dražje... ja kaj? Najemnina sred velemesta? To bo ja, pa mogoče restavracija, ampak smo tudi v Munchnu jedli kot kralji za ceneje kot pri nas.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 24.02.2021 17:41:18
Re: Prepošiljanje paketov iz US
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tehnika je bila že od nekdaj cenejša na večjih trgih. K sreči živimo v EU in si lahko stvar brez večjih komplikacij naročiš. Jaz sem kupil M1 Macbooka še z znižanim nemškim davkom.

Kar se pa razlike med US in EU tiče pa ponavadi ni tako visoka. Načeloma so cene + davek podobne evropskim. Sedaj je slučajno dolar precej izgubil vrednost v primerjavi z eurom... ko je euro izgubil vrednost, je apple cene v trgovinah popravil... v obratni smeri bo odziv verjetno počasnejši.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani