Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Naslednja
Prevara pri nakupu/prodaji
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 27.12.2020 15:52:55
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luky53 je napisal/a:
Jaz se spomnim ko je bil pri mene in me vprašal za moj TRR in mail naslov je imel na mizi dva svoja telefona in je nekaj premetaval iz enega na drugega samo ne vem kaj ker sem se bolj posvetil svojemu tel. uninstall, da mu ga izročim.

Nato mi je čez čas na moj mail priletel screenshot UPN obrazca z vsemi mojimi in njegovimi podatki, da se transakcija izvede naslednji dan.

Tisti njegov TRR pri DH, ki ga je imel na tem mojem screenu sem naslednji dan ugotovil, da je že dalj časa blokiran. Takrat sem takoj posumil, da je vmes goljufija.

No kot sem že zgoraj v postu omenil po 4 dneh pošiljanja SMS-jev, pogovorov, pošiljanja ponarejenih lažnih nakazil z njegove strani je končno prišlo nakazilo, ki ga je izvedel na Petrolu preko mBills na moj TRR.

Čudi me, da ta goljuf ni v priporu.


Biv je samo so ga spustil ker so prijave sekr hodile ko je bil pridrzan in zdj k se je pocas vse umiril ga bodo ovadl ce ga najdejo seveda 😐 cudne zakone imamo.

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 27.12.2020 15:57:36
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk jabk je napisal/a:
Kukr sm jz dobu info od policije in DBS je Leon nategun vedno opravljalal kupcije po 17h uri ko seveda transakcije zapadejo v naslednji dan in kaj se je zgodilo on je ze izvedel kao nalog ampak ker ni imel denarja je bil avtomatsko storniran naslednji dan takoj zjutraj.


Pri meni je bil dopoldan... kar se tudi vidi iz screenshota...



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 27.12.2020 15:59:59
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk jabk je napisal/a:
Biv je samo so ga spustil ker so prijave sekr hodile ko je bil pridrzan in zdj k se je pocas vse umiril ga bodo ovadl ce ga najdejo seveda 😐 cudne zakone imamo.


Tako so tudi meni povedali policisti, da je bil pridrzan... celo en avto so mu zaplenili in vrnili avtohisi (to je tudi omenjeno v clankih v medijih), ker je naredil isto... Samo ga je potem preiskovalni sodnik menda izpustil... Sad Confused

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 27.12.2020 16:16:58
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri mene je bil zvečer.... V enem postu sem napisal, da je bil pri mene 22.10. samo sedaj ko gledam arhiv vidim, da je to bilo 19.10.2020.



_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.11.2010
Prispevkov: 331
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 27.12.2020 22:40:50
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče se nekateri spomnite primera Roka Brumna (pridi k nam d.o.o. - mojiphone.si)... no daljnega leta 2011 sem tukaj bil nategnjen za nakup iphone 4 za dobrih 600€.

Sicer je Brumen šel sedet za nekaj časa, jaz svojega denarja še nisem dobil, čeprav sem vse vložil na sodišču s skupinsko tožbo... mogoče ve kdo kaj več okrog tega primera?
https://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/brumnu-za-spletne-prevare-5-let-zapora
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2012
Prispevkov: 39
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 28.12.2020 08:29:29
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi s.p. je od 22. 12. 2020 dalje izbrisan iz poslovnega registra...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 28.12.2020 10:58:28
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja zgleda al bo usel nekam v tujino al pa ze sedi vprasanje kako se bo tole odvijal sam lepo si je zapecatu zivljenje pri svojih letih tip je mislu da lahko pac pocne vse pa se je zmotu tud ce pobegne bo vedno zivcno gledal okol sebe... noro.. upam da bomo dobil mi svoje nazaj pol naj pa delajo z njim kar hocjo.

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 28.12.2020 13:15:27
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da sem jaz začel s temo imam en UPDATE.

S prodajalcem sem bil v kontaktu čez vikend in sva se danes dobila. Vrnil mi je denar jaz pa sem njemu vrnil ponaredek kontrolerja.

Izkazalo se je, da je tudi on sam bil prevaran pri nakupu. Pri enem privat serviserju v Avstriji je kupil 5 komadov teh kontrolerjev, ki bi naj bili obnovljeni za dobro ceno. Vseh 5 komadov ima iste znake, da niso original.

Sam nima PS4, tudi ni sprobal kontrolerjev in se na njih ne spozna dovolj, da bi sploh vedel.

To sva se dogovorila brez kakšnih groženj.

Tako, da se mi je opravičil za nevšečnosti, sam pa bo dalje reševal to.

Tako da me ta "šola" nič ni stala na srečo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 28.12.2020 13:49:40
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk jabk je napisal/a:
Ja zgleda al bo usel nekam v tujino al pa ze sedi vprasanje kako se bo tole odvijal sam lepo si je zapecatu zivljenje pri svojih letih tip je mislu da lahko pac pocne vse pa se je zmotu tud ce pobegne bo vedno zivcno gledal okol sebe... noro.. upam da bomo dobil mi svoje nazaj pol naj pa delajo z njim kar hocjo.


Mah tam v njegovih koncih je zlo pogost njegov mindset. Bi rekel, da so kar mal atomski. Ne bi bil nič presenečen, če ponoč zelen svetjo. Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 28.12.2020 14:28:41
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Glede na to, da sem jaz začel s temo imam en UPDATE.

S prodajalcem sem bil v kontaktu čez vikend in sva se danes dobila. Vrnil mi je denar jaz pa sem njemu vrnil ponaredek kontrolerja.

Izkazalo se je, da je tudi on sam bil prevaran pri nakupu. Pri enem privat serviserju v Avstriji je kupil 5 komadov teh kontrolerjev, ki bi naj bili obnovljeni za dobro ceno. Vseh 5 komadov ima iste znake, da niso original.

Sam nima PS4, tudi ni sprobal kontrolerjev in se na njih ne spozna dovolj, da bi sploh vedel.

To sva se dogovorila brez kakšnih groženj.

Tako, da se mi je opravičil za nevšečnosti, sam pa bo dalje reševal to.



Tako da me ta "šola" nič ni stala na srečo.


No vids se so dobri ljudje.. 😎

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.01.2021
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 04.01.2021 07:17:31
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja nažalost mam tud jaz isto sranje z njemu. isto za iphone 11 pro max. 700€ sva se zmenla. reku da bo nakazu. pred mano kao nakazu poslal screenshot. a od dnara ne duha ne sluha. to je bol konc oktobra. zdaj se mi občasno oglasi ampak največ krat dobim sms pokličem nazaj. fora je da nikol nisem šel na to da mi nekdo nakaže denar ampak da je gotovina na roke, vendar njega poznam tko in si nisem misnu da me bo nategnu. nevem a se naj kar poslovim od denarja al kaj. imam pa samo smse ko je oblubljal denar. nimam bene pogodbe o nakupu ne nič. samo imei kodo telefona imam.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 04.01.2021 07:55:12
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DaAngel23 je napisal/a:
ja nažalost mam tud jaz isto sranje z njemu. isto za iphone 11 pro max. 700€ sva se zmenla. reku da bo nakazu. pred mano kao nakazu poslal screenshot. a od dnara ne duha ne sluha. to je bol konc oktobra. zdaj se mi občasno oglasi ampak največ krat dobim sms pokličem nazaj. fora je da nikol nisem šel na to da mi nekdo nakaže denar ampak da je gotovina na roke, vendar njega poznam tko in si nisem misnu da me bo nategnu. nevem a se naj kar poslovim od denarja al kaj. imam pa samo smse ko je oblubljal denar. nimam bene pogodbe o nakupu ne nič. samo imei kodo telefona imam.


Sicer jaz dvomim, d bi v doglednem casu dobil povrnjen denar ali telefon... Vseeno pa je dobro, ce zadevo prijavis policiji ... Zadevo so predali v obravnavo PP Bezigrad... je pa vseeno na kateri PP podas prijavo... Pri meni je bilo dovolj, da sem na lokalno policijsko postajo poslal po mailu ...

Ni mi pa jasno, kako to, da Policija ne more doseci vsaj tega, da bi se IMEI teh telefonov blokirali pri slovenskih operaterjih... da se bodo javili se tisti, ki so telefon kupili od njega... ker dvomim, da ima toliko iPhonov 11 Pro samo za lastno uporabo ... Smile ... Kolikor spremljam tole temo, jih je kupil kar nekaj ...

Se nekaj linkov do objav v medijih izpred dobrega meseca... :

https://www.aktualno24.si/view/z-goljufijami-posameznike-in-podjetja-oskodoval-za-50-tisoc-evrov-03ql7519ewr405omk4zx6pyd

http://www.gorenjskiglas.si/article/20201204/C/201209904/1036/gorenjec-lazno-prikazoval-placila

https://www.radiotomi.si/novice/policijska-porocila/30894-preiskano-kaznivo-dejanje-goljufije

https://www.sta.si/2837780/devetindvajsetletnik-z-goljufijami-posameznike-in-podjetja-oskodoval-za-50-000-evrov

https://www.gorenjska-online.com/stopili-na-rep-zvitemu-gorenjcu/

https://novice.svet24.si/clanek/novice/crna-kronika/5fc4d3eed35fc/gorenjski-goljuf-s-preklicem-placil-prisel-do-50-tisoc-evrov

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/trdil-da-je-placal-ko-je-izdelek-dobil-pa-je-placilo-preklical.html

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.01.2021
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 04.01.2021 08:34:28
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sicer jaz dvomim, d bi v doglednem casu dobil povrnjen denar ali telefon... Vseeno pa je dobro, ce zadevo prijavis policiji ... Zadevo so predali v obravnavo PP Bezigrad... je pa vseeno na kateri PP podas prijavo... Pri meni je bilo dovolj, da sem na lokalno policijsko postajo poslal po mailu ...

Ni mi pa jasno, kako to, da Policija ne more doseci vsaj tega, da bi se IMEI teh telefonov blokirali pri slovenskih operaterjih... da se bodo javili se tisti, ki so telefon kupili od njega... ker dvomim, da ima toliko iPhonov 11 Pro samo za lastno uporabo ... Smile ... Kolikor spremljam tole temo, jih je kupil kar nekaj ...

Se nekaj linkov do objav v medijih izpred dobrega meseca... :

https://www.aktualno24.si/view/z-goljufijami-posameznike-in-podjetja-oskodoval-za-50-tisoc-evrov-03ql7519ewr405omk4zx6pyd

http://www.gorenjskiglas.si/article/20201204/C/201209904/1036/gorenjec-lazno-prikazoval-placila

https://www.radiotomi.si/novice/policijska-porocila/30894-preiskano-kaznivo-dejanje-goljufije

https://www.sta.si/2837780/devetindvajsetletnik-z-goljufijami-posameznike-in-podjetja-oskodoval-za-50-000-evrov

https://www.gorenjska-online.com/stopili-na-rep-zvitemu-gorenjcu/

https://novice.svet24.si/clanek/novice/crna-kronika/5fc4d3eed35fc/gorenjski-goljuf-s-preklicem-placil-prisel-do-50-tisoc-evrov

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/trdil-da-je-placal-ko-je-izdelek-dobil-pa-je-placilo-preklical.html



bom prijavil vendar ne verjamem da bom dobil denar. največja fora je to ker ga poznam Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 04.01.2021 08:50:25
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hojsovi Stormtruperji imajo prevec dela z kolesarji in ne uspejo se stvari lotiti kot bi morali. Ljudje vedo, da so nasi zakoni pisani tako, da scitijo lopove zato se taksne in podobne situacije dogajajo.

Ce mu kdo kaj naredi, pa ga lahko tozi nazaj in na koncu bo on oskodovanec.

Vcasih bi bilo potrebno sezti po zakonu ulice, cloveka nabiti na kriz in manj ljudi bi se lotevalo podobnih podvigov nat. ljudi.

Policija vodi verjetno predkazenski postopek in to lahko traja in traja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 04.01.2021 08:58:34
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
On bo zdaj zaščiten, ker prejema socialno pomoč in ne bo nič plačal/vrnil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 04.01.2021 09:12:03
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DaAngel23 je napisal/a:
bom prijavil vendar ne verjamem da bom dobil denar. največja fora je to ker ga poznam Sad


Če ga poznaš malo napiši kje živi kje ga najdemo. Ponavadi se hitrje uredi Very Happy

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 04.01.2021 10:39:01
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Če ga poznaš malo napiši kje živi kje ga najdemo. Ponavadi se hitrje uredi Very Happy

se strinjam ce ga poznas je vsak info dobrodosel ce se vsi k nas je nategnu odpravimo na izlet en dan do njega z kako macolo ali motorko bomo pa ze nekaj dobil nazaj pa se kako vzgojno mu bomo dal proklet smrkovc.

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.01.2021
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 04.01.2021 11:32:38
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk jabk je napisal/a:
se strinjam ce ga poznas je vsak info dobrodosel ce se vsi k nas je nategnu odpravimo na izlet en dan do njega z kako macolo ali motorko bomo pa ze nekaj dobil nazaj pa se kako vzgojno mu bomo dal proklet smrkovc.


vem kje je prej živel. nisva bla neki ful frenda sam pač poznala sva se. kje pa sedaj živi pa nevem in sem se tudi jaz zanimal. pa za enkrat še nimam informacij
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 04.01.2021 15:00:31
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DaAngel23 je napisal/a:
vem kje je prej živel. nisva bla neki ful frenda sam pač poznala sva se. kje pa sedaj živi pa nevem in sem se tudi jaz zanimal. pa za enkrat še nimam informacij

zanimivo je da je tudi njegov S.P izginil iz registrov kar se ne naredi kar tako ponavadi ostanejo info se leta na internetu kot kaze je to vse slo ze prek policije in organov upam da bo dobil kar si zasluzi.

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.10.2009
Prispevkov: 66
Kraj: Štajerska
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 05.01.2021 02:22:18
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vidim, da je na spletu res veliko prevarantov in moramo biti zelo previdni ter zahtevat vsa možna dokazila za vnaprej, sploh za dražje zadeve. Res je neverjetno in to sem doživel tudi sam lani okrog februarja, ko sem enem 20 letnem pubecu veselo nakazal 120€ za volan in je hitro po nakazilu izbrisal svoj račun. Uporabnik je bil tasofps iz okolice Celja ima tudi youtube account, kjer ima neke čudne videje. Je pa hec, da mi je poslal slikano osebno obeh strani kot tudi sliko bančne kartice in dopisal kot "da nisem nek nategun" Smile. Seveda volana ni bilo in frajer se ni več oglasil nikoli. Pisal in klical sem le na banko, kjer si mi povedali, da je bilo to nakazilo moja izbira oz. "prostovoljno/prijateljsko" in da oni nič ne morejo. Podobno kot paypal, če plačaš oz nakažeš kot prijatelju namesto, da daš "pay for service", vedno raje dajte pay for service. Na policijo nisem prijavil, ker že tako vem, da se nič ne da, stroški so, na koncu si še sam kriv. Tak pač je žal. Dobro, da smo odprli to temo kot opozorilo drugim uporabnikom. Včasih me take stvari jezijo in bi na koncu najraje sam začel prodajat drage izdelke po ugodnih cenah po 1000€, zahtevaš nakadilo na trr, realno, kaj pa mi kdo more? Kot vidimo nič, lahko se začnemo bogatiti na tak način. Kaj vi mislite, da se lahko sploh zgodi, če tako početje izvajaš? Ne trdim, da bom to storil, samo kot razmislek in vprašanje za mnenje to povem. Prosim bodite previdni in hvala, ker delite izkušnje. Vidim, da so vam povzročili veliko večje denarce škode. Sistem je očitno tako naret, v prid nepridipravom Smile

_________________
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani