Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja
Prevara pri nakupu/prodaji
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 26.12.2020 16:01:00
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole z nakazilo je grda. Tudi sam nisem vedel da lahko preklices, razen seveda, ce das datum valute na kasnejsi datum. Tam brez tezav zadevo preklices.

V teh primerih je revolut, n26, ali pa flik cist ok zadeva, ker dela instantno in pomoje ne mors preklicat.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 26.12.2020 16:04:43
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:


Tip pa telefon veselo uporablja ali pa ga je prodal... ker sem preverijal preko parih strani in je Find my phone aktiven...


ti si prvi lastnik telefona ? ...maš račun itd ? ... kontaktiraš apple rečeš da je "ukraden" in naj ga oddaljeno zaklenejo .. verjetno maš kake dokaze s strani policije kateri bi applu prav pršle ..

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 26.12.2020 16:20:11
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno vprašanje... a je smiselno, da pustiš telefon zaklenjen z FindMy in ga potem remote odkleneš, ko dobiš denar (se to sploh da?)?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 26.12.2020 16:23:09
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Uh, hvala, da si tole napisal. Ne bi nikoli pomislil, da je kaj takega možno. Vseeno upam, da dobiš denar/telefon nazaj.


Tudi policistka, ki je prevzela primer, je rekla, da ni vedela, da se preko mobilne banke da transkacijo na tako enostaven nacin preklicat.. Nevem pa, kaj se modelu motq po glavi, saj imam vse njegove podatke... Na sreco se na telefon skoraj nikoli ni oglasil, samo message sem dobil, da me poklice nazaj... in me seveda ni... zato imam celo vec ali manj vso korespondenco pisno v sporocilih.. Sem mu tudi rekel, da grem na policijo prijavit goljufijo, pa ga to ni ganilo kaj dosti.. Se vedno je obljubljal, da nova uredila... Po dveh tednih je bilo nategovanja dovolj (ves cas je bil kao na poti, ker ima s.p. - transportna dejavnost) in da bova uredila, ko se vrne v Slovenijo... A se to zal ni zgodilo... Ko sem na policijo poslal mail, kaj naj naredim so to vzeli kot prijavo in isti dan zvecer je do mene prisla kriminalistka... in mi kasneje tudi povedala, da je ze v postopku, da naj preverim medije...

Predvidevam da gre za istega tipa, ki ga je omenil lucky53... Imena zaenkrat ne bom javno pisal.... da ne bo kaksnih problemov... Ko pa bom vedel, da telefona ali denarja ne morem vec pricakovati, pa bom napisal...

Ce pa koga zanima, pa lahko dobi ime preko ZS... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 26.12.2020 16:24:23
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Eno vprašanje... a je smiselno, da pustiš telefon zaklenjen z FindMy in ga potem remote odkleneš, ko dobiš denar (se to sploh da?)?


Ce bi prej vedel, bi lahko tako naredil... Ampak potem bi itak moral se enkrat priti, ker na daljavo sicer gre... nevem pa, ce je vse isto...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 26.12.2020 16:26:45
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Eno vprašanje... a je smiselno, da pustiš telefon zaklenjen z FindMy in ga potem remote odkleneš, ko dobiš denar (se to sploh da?)?


1.Kreiraš nov AppleID account na katerem nimaš nič svojih stvari .
2. Iphone zbrišeš vse podatke ali "reset all setings and data"ali clean restore..
2. Na iphonu se logiraš v ta novi AppleID in vse uštimaš (Find my Iphone) da dela tko kt more..

3. Kupcu daš takega... On more vedet tvoj Password če želi da se izpiše z AppleID-ja..
4. Dokler ti ne dobiš denarja imaš ti kontrolo nad iPhonom. Very Happy Very Happy
5. Ni denarja -> LOCK IT Very Happy Very Happy Very Happy

Ampak tko si ti še vedno brez denarja tko da nima smisla Very Happy ..


Nazadnje urejal/a thxslo Sob 26. Dec 2020 16:30; skupaj popravljeno 2 krat

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 26.12.2020 16:28:33
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Tole z nakazilo je grda. Tudi sam nisem vedel da lahko preklices, razen seveda, ce das datum valute na kasnejsi datum. Tam brez tezav zadevo preklices.

V teh primerih je revolut, n26, ali pa flik cist ok zadeva, ker dela instantno in pomoje ne mors preklicat.


Datum valute je bil isti dan ...




Nazadnje urejal/a Jest Sob 26. Dec 2020 16:35; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 26.12.2020 16:34:19
Re: Prevara pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
ti si prvi lastnik telefona ? ...maš račun itd ? ... kontaktiraš apple rečeš da je "ukraden" in naj ga oddaljeno zaklenejo .. verjetno maš kake dokaze s strani policije kateri bi applu prav pršle ..


Ja... imam racun (sicer samo sken, ker sem original dal zraven) ... Sem kontaktiral kolega, ki dela pri A1 ... pa je poizvedel, ce lahko blokiram telefon za delovanje v omrezju... na podlagi IMEI... pa je rekel, da ne smejo tega narediti, ker morajo zagotavljati klice na 112 in 113 ... Predvidevam, da je tako tudi pri ostalih operaterjih... Sem prej vprasas policista, ce ga lahko prijavim pri operaterju kot ukradenega, da ne bom potem jaz obtozen krivega pricanja... ali cesa podobnega... pa je rekel, da lahko... Da se goljufija tudi steje kot odtujitev ali kraja ...

Od tipa imam sicer dve stevilki, preko katerih sva se komuicirala... obe sta pri Telemachu ...

Na Aplovi strani pa pise samo, naj se obrenm na operaterja ali prekrskovne organe ... Sad ...

https://support.apple.com/sl-si/HT201472



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 26.12.2020 16:37:48
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
1.Kreiraš nov AppleID account na katerem nimaš nič svojih stvari .
2. Iphone zbrišeš vse podatke ali "reset all setings and data"ali clean restore..
2. Na iphonu se logiraš v ta novi AppleID in vse uštimaš (Find my Iphone) da dela tko kt more..

3. Kupcu daš takega... On more vedet tvoj Password če želi da se izpiše z AppleID-ja..
4. Dokler ti ne dobiš denarja imaš ti kontrolo nad iPhonom. Very Happy Very Happy
5. Ni denarja -> LOCK IT Very Happy Very Happy Very Happy

Ampak tko si ti še vedno brez denarja tko da nima smisla Very Happy ..


Ze to je nekaj, da ves, da ga on ne more uproabljat ali da bo imel se dodatne probleme, ce ga je prodal naprej ... Very Happy ...

Sicer to naredis, ce sumis, da je kaksen nategun... Jaz ce bi sumil kaj, ga sploh ne prodal takemu ... Ko je bil pri meni, se mi tudi sanjalo ni, da je tip lahko tak ... Kot kaze sem se zmotil Sad ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 26.12.2020 16:45:19
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ze to je nekaj, da ves, da ga on ne more uproabljat ali da bo imel se dodatne probleme, ce ga je prodal naprej ... Very Happy ...

Sicer to naredis, ce sumis, da je kaksen nategun... Jaz ce bi sumil kaj, ga sploh ne prodal takemu ... Ko je bil pri meni, se mi tudi sanjalo ni, da je tip lahko tak ... Kot kaze sem se zmotil Sad ...



najprej denar potem pa lahko kupčija steče =)..

vse ostalo je brezveze ...

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 26.12.2020 16:47:51
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No naj še povem svojo zgodbo.

Pred leti sem kupoval iphona 5s če se ne motim na bolhi. Dogovorim se z prodajalcem, da se dobiva pred trgovino tuš v Žalcu. Možakar prinese telefon z škatlo. Naj omenim da do tedi nisem imel nikoli ampak res nikoli nobenih problemov pri nakupu ali prodaji rabljenih stvari... Vzamem telefon ga prižgem in želim dati kartico sim noter, iglice za sim kartico ni v navodilih. Vprašam, če ima iglico ali sponko karkoli, lastnik pravi da nima in mi ponuja še zraven nek ovitek zastojn, vse sproščeno kao vse dela. Mene je mučilo, da nisem mogel aktivirat telefon in ga probat. Jaz naiven, ker v preteklosti me noben ni nategnil, preverim račun serijsko škatla in vse kar se preverja in mu dam denar. Verjel sem mu na besedo ker model mi sploh ni zgledal kak nategun. Pridem domov, dam kartico v telefon, zaklenjen na omrežje. Hmm takoj mi blo sumljivo, ker mi je reku da ni zaklenjen. Kličem ga na telefon, številka nedosegljiva. Takoj sem vedel da je nekaj narobe. Dobim kartico od a1 ker tam bi naj bil zaklenjen, prižgem telefon. Ahh, mikrofon ne dela, zvočnik, touch zajebava... Nesem na servis, pravi serviser tekončina prišla noter se ne splača popravljat ker je matična hin in ne vem kaj vse. Nč, dam na bolho za rezerne dele. Plačal sem nekje ne vem točno 300 evrov, prodal sem ga za 80 evrov komaj...

Mine cirka 8 mesecev, kupujem ipod nano, zmenim se s prodajalcem, da se dobiva v Celju pred Merkur trgovino. Pridem na parkirišče, model se pripelje s skuterjem in ko je dal čelado dol, uganite kdo je bil prodajalec? Model, ki me je nategnil:)

Naredim se budalo, da je vse ok. Pokaže mi ipod, vzamem in ga gledam, pravim se midva poznava? Pravi da se me ne spomne. Vzamem ipod ga dam v žep, vzamem ključe od motorja odprem prtljažnik noter še eden ipod, tudi tega dam v žep in mu telefon vzamem, ključe, prometno in ga povabim v svoj avto kot sovoznika.

Policijo je blo nasmiselno klicat, ker nisem mel dokaza kaj sva se ustno dogovarja. Tako, da sva šla lepo en krog, podrobnosti ne bi javno razalagal. Končni epilog, 2x ipod v mojem žepu, 300 evrov. Tresel se je k šiba ko je šel ven. Stric ga je prišel iskat na kamnolom.

Skratka, nauk zgodbe je, ne verjemi nikdar nikomur in naiven ne smeš bit. Preglej vse 2x in še denar preglej ko ti ga izroči. Jaz sem imel srečo, ki jo verjetno nikoli več ne bom imel. Dobil sem denar in še več. Tako da imam sedaj 4 oči ko kaj kupujem, si vzamem čas in probam. Denar pregledm ko mi ga izroči ali je tapravi.

Pa še vedno obstaja možnost da te kdo nategne. Veliko je tehnike ki naključno dela probleme. Tist trenutek 5 min dela, potem pa začne zajebavat. Rizik vedno obstaja. Zato nekako zadnje čase gledam da kr novo kupim. Dražje ampak še vedno sigurno. Tisto kar je poceni je lahko na koncu najdražje.


Nazadnje urejal/a Michael Sob 26. Dec 2020 16:58; skupaj popravljeno 2 krat

_________________
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 26.12.2020 16:49:45
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Do tega trenutka, ko se mi je to zgodilo, sem pac bil preprican, da ce on preko mobilne banke placa, da je to ze dovolj...

Banke naj cimprej uredijo takojsna nakazila.... tako, kot je v PSD2... pa takih problemov ne bo... Se pa sedaj strinjam... denar na roke, ce gre za nekoga, ki ga ne poznam in mu ne zaupam...


Nazadnje urejal/a Jest Sob 26. Dec 2020 16:54; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 26.12.2020 16:50:55
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Svaka čast Michael Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 26.12.2020 17:14:22
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moja izkušnja je pa potekala nekako takole:

Poleti 2018 preko bolhe.com najdem oglas za iPhone 8 Plus (zapisano brezhiben, še v garanciji itd.), 550€, se dobim s prodajalcem, pregledam telefon na tovarniških nastavitvah, skeširam in grem domov. Ob aktivaciji telefona se izkaže, da ne deluje touch ID, ker je bil zaslon menjan s fake zaslonom (ker je bil očitno razbit ekran), telefon je bil nepooblaščeno odprt, vidno delno poškodovana spodnja šraufka,.. kar pomeni da tudi garancija ne velja več, kot je bilo zapisano ob oglasu, skratka s strani prodajalca je šlo za prikrivanje določenih bistvenih detajlov.

Seveda prodajalec se je izmikal, ni hotel vzeti telefona nazaj, mi je govoril o situaciji videno/kupljeno, prav tako me je s podobnimi besedami sprejemni policist na PP odvrnil, da ne morem v tem primeru nič. Seveda sem na PP pojasnjeval in vztrajal, da gre za goljufijo. Potem mi na PP z muko dodelijo policista, da napiševa zapisnik oz. prijavo. Na srečo je mlajši policist prepoznal mojo težavo in je svoje delo z mojo pomočjo opravil strokovno in angažirano. V cca. 1uri sva zapisala zelo argumentiran, kratek in jedernat zapisnik. Priložil sem tudi kopijo oglasa iz bolhe (posnetek google spletne strani). Tam sem pustil telefon, ki so ga kasneje preverile tudi njihove strokovne IT službe (ali gre res za zgoraj navedena dejstva). Skratka po slabem letu od nakupa telefona sem s strani sleparja preko poravnave uspel brez težav dobiti 600€. Osumljenec se je seveda delal, kot da nič ne ve, da v čem je problem, zakaj nisem rekel takoj in bi mi dal denar, bla bla bla... skratka glede takega tipa nisem imel milosti in popuščanja, pravici je bilo na srečo zadoščeno. V kolikor koga zanima, kdo je ta oseba (prihaja s celjskega, mislim da prodaja rabljena vozila, in pa raznorazno kramo na bolhi, sicer običajen tip, star cca. 35let), naj mi napiše na ZS.


Nazadnje urejal/a kopacev Sob 26. Dec 2020 17:27; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 26.12.2020 17:26:49
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče malo smotano vprašanje, pa vseeno... Kaj če se dogodek (predaja blaga in plačilo) posname s kamero? Recimo da imaš na čeladi, na motorju ali pa v avtu prižgano kamero, ki snema vse skupaj. Bi to igralo vlogo pri policiji, sodišču itd?

Verjetno je treba sicer prodajalca opozoriti, da se dogodek snema.

Sicer pa je meni preklic naloga za nakazilo že večkrat prišel prav. Imam spletno trgovino in se mi je že nekajkrat zgodilo, da sem nekomu že nakazal vračilo kupnine in nato s polno in zmedeno glavo še enkrat Very Happy Prav zaradi nasičenosti vsega skupaj vse kar naredim pregledam in se mi to obrestuje.

No, hočem povedat, da je za nekatere ta opcija zelo uporabna.

Sicer pa, če se to ne bi dalo, bi pač vse 3x preveril preden se denar nakaže, tako pa delam po spominu in nato preverim za 100%.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 26.12.2020 18:27:47
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Brez dovoljenja zajemanje posnetkov in fotografij se kot dokazno sredstvo po zakonu ne sme uveljavljati in ne velja kot dokaz. Lahko te še oseba toži.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 26.12.2020 18:50:54
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimive zgodbe, upam da še kdo kaj napiše Smile Jaz sem imel zaenkrat še srečo pri nakupu in prodajanju nikoli težav.

Opažam da se po bolhi pojavlja vedno več aparatov z neoriginalnimi zasloni. Pri rabljenih tel. vedno preverite funkcijo True Tone - ponavadi preneha delovati po zamenjavi zaslona, če nekdo nima programatorja in pa delovanje FaceID. Pri novejših tel (iPhone 11 in novejši), je pa tako obvestilo pod General, About o neoriginalnem zaslonu.

Samo naglas razmišljam glede nakazila ali bi bilo možno da imaš recimo 500 EUR razpoložljivega stanja na TRR, nekomu nakažeš 500 EUR z datumom valute za naslednji dan čez pol ure pa dvigneš 500 EUR na bankomatu? Ali takoj rezervira sredstva?

Tudi sam sem pri primeru od @Jest-a prvič slišal da je nakazilo mogoče preklicati. Exclamation Exclamation
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 26.12.2020 18:53:46
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj je ime med komentarji, nekdo psrasuje, ce je on >> https://www.facebook.com/24urcom/posts/10158765777919144



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 26.12.2020 19:01:07
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Brez dovoljenja zajemanje posnetkov in fotografij se kot dokazno sredstvo po zakonu ne sme uveljavljati in ne velja kot dokaz. Lahko te še oseba toži.


Kot dokaz ne velja... lahko pa se uporabi pri razjasnitivi okoliscin ... Moras pa obvestiti osebo, da se zadeva snema ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 26.12.2020 19:23:49
Re: Prevara pri nakupu/prodaji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Do tega trenutka, ko se mi je to zgodilo, sem pac bil preprican, da ce on preko mobilne banke placa, da je to ze dovolj...

Banke naj cimprej uredijo takojsna nakazila.... tako, kot je v PSD2... pa takih problemov ne bo... Se pa sedaj strinjam... denar na roke, ce gre za nekoga, ki ga ne poznam in mu ne zaupam...


Banke sprovedejo plačila parkrat dnevno. Medtem lahko prekličeš plačilo. Stane sicer neja eurov, ampak se da. Zato screenshot ekrana ne pomeni kaj dosti saj je le naročilo plačila. Drugo je portdilo o transakciji, kjer imaš že napisano številjko transakcije. Takrat je pa transakcija že sprovedena in je dost verjetno, da boš ta denar tudi dobil.

Včasih so pametnjakoviči retuširal virmane in jih popravljene pošiljal po faxu kot potrditev plačila. Vse živo sem že videl.

Kot je nekdo prej napisal. Keš na roke je za Bolho edina garancija.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani