Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Iphone in avtoradio
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 01.07.2008
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.12.2008 23:29:42
Iphone in avtoradio
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav!

Sam sem lastnik iphona že kar lep čas, pred kratkim pa se mi je nasmehnila sreča in postal sem še lastnik avta Very Happy

Zdaj pa je nastopil problem oziroma vprašanje. Ker imam vso dobro glasbo na iphonu se mi zdi najlažja izbira da ga povežem z radiem in stvar špila. Me pa zanima če že ima kdo izkušnje s tem in na kakšen način se je nabjboljše povezat (aux priklučka, usb klabla, Bluetooth, kakšnih drugih vmesnikov) in če je kakšna razlika če avtoradio podpira iPod ali to nima nobene veze.

Ko sem malo brskal po netu sem zasledil tega ki ga prodajajo po večih naših trgovinah.

Hvala za odgovore.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.12.2008 00:02:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da ima iPhone isti konektor kot iPodi, je velika verjetnost, da bo stvar delovala. Mogoče bo zajamral, da ta accessory ni narejen za iPhone in predlagal, da ga daš v Airplane mode. Sicer pa je razlika med iPod im aux priklopom ta, da lahko preko ipod konektorja muziko nastavljaš kar preko radija (ali obvolanskih komand), pri aux-u pa samo preko iphone-a. Glasbe preko bluetootha pa iphone (zaenkrat?) še ne podpira.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 174
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.12.2008 00:06:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem abavil vmesnik, ki pošlje signal na radio pa je čist OK
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 352
Kraj: Črenšovci
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.12.2008 05:43:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zlo dober nakup je tale radio, mislim da bi mogel iPhone delat brez težav. Men na JVC-ju dela brez problema, isto kot iPod.

Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.12.2008 08:19:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iDaRiO je napisal/a:
Zlo dober nakup je tale radio, mislim da bi mogel iPhone delat brez težav. Men na JVC-ju dela brez problema, isto kot iPod.

Cool


Kateri model JVC-ja imaš?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 352
Kraj: Črenšovci
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.12.2008 00:08:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
JVC KD-G351
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.07.2008
Prispevkov: 228
Kraj: Kamnik - Rock City
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.12.2008 11:00:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako, če hočete da bo povezava digitalna, torej da boste lahko menjali komade na radiu, morate met tudi tak autoradio, prek AUX vhoda lahk povežeš tud na NoName avtoradio. Aux je analogen kar pomeni da je kvaliteta porazna neglede na dober radio. Druga stvar je, če piše "made for ipod or iphone" to ne pomeni "made for iphone 3G" ker so zamnejali konektorje za polnjenje, kar v praksi pomeni da boste lahko menjali komade na radiu, vendar se bo iphone spraznil. Jaz sem porabil nič koliko živcev da sem našel takega ki dejansko deluje kot mora, in ta je
http://www.alpine-usa.com/US-en/products/product.php?model=iDA-X100

Zdaj kar se tiče prednosti so itak znane, to je Alpine in reproducija zvoka se ne more primerjat z ničemer drugim pa še izgleda neverjetno hudo. Ampak kot vsaka stvar ima pa tudi svoje slabosti; kot prvo je to cena - okoli 350€ se vrti. Druga stvar je sigurno to da nima CD/DVD predvajalnika, kar je malo čudno, ampak jaz osebno ga ne pogrešam. Kot tretjo pa bi navedel to da si ne zapomni kje je ostal ko recimo samo vstaviš usb ključek. Mogoče sem za to tretjo celo sam kaj kriv zaradi nastavitev.

Da na hitro povzamem, Iphone 3G deluje tako kot mora, dobite zraven kabel in ko priklopite se iphone tudi polni, na displaju radia se prikaže album art in že predvaja glasbo, podpira playliste, sortiranje, shuffle, bla bla bla, vse uglavnem.

PS, v naslednjem letu naj bi prišli tudi novi modeli ki naj bi podpirali tudi klice, saj je trenutno dokaj nerodna zadeva če nimate BT opreme, ker bi moral potem vsakič telefon odklopiti od radia in se javiti... (konektor ima dva gumbka ki ju morate pritisniti naenkrat) ...to med vožnjo pač ne gre.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 03.09.2007
Prispevkov: 45
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 06.12.2008 13:33:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš original avtoradio je super rešitev tole xcarlink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.10.2008
Prispevkov: 42
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 06.12.2008 14:56:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam pioneerjev radio in pioneerjev adapter za ipoda CD-IB100II in deluje super z ipodom in iphonom.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 07.12.2008 00:27:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
miha99 je napisal/a:
Aux je analogen kar pomeni da je kvaliteta porazna neglede na dober radio.

Ah daj no daj... ne bluzi prosim. Ti resno misliš, da preko "iphone konektorja" prenaša zvok v digitalni obliki? Zvok je vedno v analogni obliki (kakor ga telefon producira)... na avtoradiju se samo ojači in posreduje na zvočnike. Z iphone oz. ipod konektorjem pridobiš le tisto, kar si lepo opisal --> kontrolo ipoda preko radija/prikaz informacij na radiju/itd...

BTW: Nagradno vprašanje: V kakšni obliki pride "zvok" (vedno) do ojačevalnika in kasneje do zvočnikov?
Odgovor: v porazni analogni obliki Smile

Edit: še en dodatek za splošno razgledanost. Zakaj je večina tehnologije v "digitalni" obliki? Zato ker je cenejša (signali se lažje obdelajo, reproducirajo, stisnejo, ...). Tam, kjer je pa važna hitrost, je pa tehnologija še vedno analogna.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.07.2008
Prispevkov: 228
Kraj: Kamnik - Rock City
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 07.12.2008 01:29:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@microhard, vidm ja da si zlo resno tole vzel. Ok, glej pregledal sem pinout za iphone in prisel do parih ugotovitev. Prva bi bila da res obstaja levi in desni kanal analogni, ni pa receno nikjer da je to privzeti izhod kajti obstaja tudi poleg serial Tx/Rx pinov se USB data in FW data. Kar pomeni da ne more noben od naju trditi kako se zvok dejansko prenese od iphona do radia preko 30 pinskega konektorja.

Ne morem se zadrzat da ne bi odgovoril na tvoje nagradno vprasanje ki se nanasa na prenose zvoka za kar trdis da vedno analogno. Vem da se ne spodobi odgovoriti z vprasanjem ampak bom naredil izjemo, ker je retoricno vprasanje. Torej kako se prenasa zvok od mojega MBPja preko opticnega kabla na Logitechove Z5500 zvocnike? In kot zanimivost mi razlozi kako neki po analogni obliki pride 5.1 zvok po enem kablu, pa naj bo to optika ali coax?

Da zakljuciva, vrjamem da obstaja moznost da gre pri iphonu res analog tud preko 30 pinskega konektorja, vendar se vedno ne pojasni zakaj je zvok boljsi kot ce prikljucis na AUX.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.07.2008
Prispevkov: 228
Kraj: Kamnik - Rock City
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 07.12.2008 01:45:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In se to bi dodal, pravis da gre zvok ven kakor ga reproducira iphone, preko aux ja, drugace pa je tako mislenje zgreseno, zakaj bi torej kupovali dobre autoradije? Po drugi strani pa kaj mislis kako producira zvok podatkovni usb kljucek eh? Ga ne! Glasba se prenese na radio in le ta je potem odgovoren za reprodukcijo kaj ni to logicno? Vse do tvojega posta sem vrjel da iphone deluje na podoben nacin kot usb kljucek zato bi blo dobro da se kdo pove svoje mnenje o vsem tem kajti brezveze da en drugega obkladava s takimi kot si ti zacel svoj post, kajti tako me le razjezis.


Nazadnje urejal/a miha99 Ned 07. Dec 2008 02:20; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.07.2008
Prispevkov: 228
Kraj: Kamnik - Rock City
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.12.2008 02:17:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne morem se zadrzati da ne bi pokomentiral izjave o t.i. splosni razgledanosti. Tukaj si ga pa res... Zakaj bi bili analogni prenosi hitrejsi od digitalnih? In od kdaj je tako? Hitrost prenosa ni pomembna pri zvoku, tu je vazna kvaliteta. Digitalna oblika ne izgubi na kvaliteti kot analogna, to je dejstvo. Uglavnem, dobrodosel v 21. stoletje.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 07.12.2008 10:33:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
miha99 je napisal/a:

Torej kako se prenasa zvok od mojega MBPja preko opticnega kabla na Logitechove Z5500 zvocnike? In kot zanimivost mi razlozi kako neki po analogni obliki pride 5.1 zvok po enem kablu, pa naj bo to optika ali coax?

Zvok se v tem primeru res prenaša v digitalni obliki (pri optiki namreč)... ampak se v tvojem receiverju z D/A pretvornikom dekodira v analogno obliko (v toliko analognih signalov, kolikor imaš kanalov). Isto velja za 5.1 zvok po coaxu (SPDIF)... zvok je zakodiran v digitalno obliko, se v receiverju dekodira in razbije na analogne signale, ki se ojačijo in pošljejo na zvočnike (torej na ojačevalniku in zvočnikih je zvok vedno v analogni obliki).

Mene je zmotilo samo tisto, da si rekel, da je zvok porazen zato, ker je zadeva analogna. Sicer ne vem točno, ampak obstaja tudi teoretična možnost, da iphone preko te povezave res pošilja zvok v digitalni obliki (čeprav dvomim, ker bi se apple gotovo hvalil s tem). Je pa čisto možno, da je tvoj aux kabel (ali vhod na radiju) slabo oklopljen in zato prihaja do motenj.

Konec koncev želim le povedati, da je tudi zvok preko aux-a lahko dober.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 07.12.2008 10:54:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
miha99 je napisal/a:
Ne morem se zadrzati da ne bi pokomentiral izjave o t.i. splosni razgledanosti. Tukaj si ga pa res... Zakaj bi bili analogni prenosi hitrejsi od digitalnih? In od kdaj je tako? Hitrost prenosa ni pomembna pri zvoku, tu je vazna kvaliteta. Digitalna oblika ne izgubi na kvaliteti kot analogna, to je dejstvo. Uglavnem, dobrodosel v 21. stoletje.


Res je signal, ki je digitalno kodiran manj občutljiv na motnje, saj se ga optimalno klodira, doda redundanca in vse ostalo, tako da tudi pri slabših pogojih še lahko prenesemo vso informacijo. To je seveda super in tudi zato so digitalno kodirani signali vedno bolj razširjeni. Veliko je k temu pripomogel drastičen razvoj računalništva, ki omogoča hitro obdelavo signalov. Ampak dejstvo je, da je analogna tehnika v hitrosti vedno en korak pred digitalno (analogni sprektralni analizatorji vs. fft).. Pa ne gre se samo za hitrost. Ko signal digitaliziramo (kvantiziramo), vedno izgubimo del informacije (kvantizacija je izguben proces). Si predstavljaš čez 10 ali več let, kako bo gledati 1080p film na 16000x9000 resoluciji (številko sem si izmislil glede na 16:9 format)? Film je v tem primeru digitaliziran in ima točno 1920x1080 točk. Film, ki je shrannjen v analogni obliki se bo pa dalo gledati v polni kvaliteti (na tak način tudi sedaj stare filme spravljajo v HD format). Torej HD filme so v bistvu snemali že 30 in več let nazaj, ko digitalnih HD kamer še poznali niso Smile Vedno moraš imeti v glavi, da je digitalna tehnika optimizirana za trenutni nivo tehnologije (divx-i so bili pred 10 leti zakon, sedaj so pa uporabni samo še na majhnih zaslonih).

Sicer pa nisem hotel nobenega žaliti... kot sem že omenil. Bilo je pozno in zmotilo me je to, da si krivil analogno tehniko za "porazno kvaliteto" in to posplošil na vse radije. Če je analogni vhod izdelan kvalitetno (kar je seveda dražje od digitalnega), bo tudi kvaliteta na nivoju.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 17.05.2006
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 07.12.2008 21:27:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če nebi nekateri "zalutali" s teme bi se še kaj dalo izvedeti Wink

Sam sem lastnik JVC KD-G821 z adapterjem KS-PD100 preko katerega povezujem in preko avtoradia upravljam ter polnim iPod.

Zadeve je prektična in uporabna, kar se tiče "sodelovanja" z iPhone pa niti približno saj mi ga ne prepozna kot iPod in ne predvaja glasbe.

Zelo me zanima ali je kdo že zasledil avtoradio, kateri bi se znal neposredno povezati z iPhone ter po pomožnosti uporabljati tudi funkcijo telefona.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.09.2008
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 12.12.2008 12:57:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iDaRiO je napisal/a:
JVC KD-G351


Jst mam KD-G631 pa če prklopm iPhone z istim kablom kot ga imaš ti mi ga ne prepozna kot iPoda. Problem je da iPod touch in iPhone ne poznata takoimenvoanega "disk mode-a". Načeolma lahko poslušam glasbo ampak ne morem ga pa upravljati z radijske konzole.

Ima kdo še kake druge izkušnje?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2008
Prispevkov: 560
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.12.2008 14:34:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam sem si veliko dela naredil s tem, da bi na tak način povezal avtoradio in iphone. Prebral sem veliko tujih forumov in zasledil, da je edini način da si narediš PlayList-o, ker avtoradio prepozna telefon zgolj kot CD izmenjevalec... In po playListi lahko skačeš z radio-komandami.

Blaupunkt iPod kabel za 80€ (obvezna PlayLista, na displey-u radia izpiše info skladbe)


Audio kabel za 7€ (v iPhone-u izbereš "Shuffle" in je stvar podobna)

Sam pa v avtu uporabljam izključno PodCast-e, zakar je pa ta drugi kabel čisto dovolj...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2065
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.12.2008 15:34:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Alpine CDA-9853R + KCA-420i - deluje BP.

Pa niti tak hudo drago ni - 115 EUR vidim, da je pri nas.
http://www.nakupovanje.net/vmesnik-za-ipod-alpine-kca-420i-pr-1144582



Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.09.2008
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.12.2008 15:38:13
bp?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Are we talkin' like bp v smislu da se da iPhona v iPod modu krmilt direkt z radija al mors playliste pa vse saltat na iPodu?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani